Отиди на
Форум "Наука"

Тютюнопушенето - култура, политика, права, задължения


Recommended Posts

Стана ми симпатичен последни роме с категоричните оценки които даваш на непознети за тебе хора. Това е присъщо на младостта, заедно с наивитета. Не вярвай на рекламите и глупавите обяснения. Ако правиш секс със ХИВ позитивен е по- добре да си сложиш скафандър, все ще се излъжеш да го цункаш някъде. Ако се боцкаш с наркотичета си носи своя игличка, а може да те зарази и някоя мърла в поликлиниката,не искам да ти обяснавам как. Не учи дядо си как се правят деца, сифчо се лекува цял живот, не вярвай че е детска невинна болест. Явно не си женен, защото ако си ще знаеш, че подписваш декларация, че не си боледувал и партньора ти трябва да знае- защо ли? В детският информационен саит Уикипедия, тези неща няма да ги намериш. Последно-

поработи върху чувството си за хумор,аз не съм против тези болни хора и техните права, не си схванал същността на хумора и написаното. Хубаво е, че не пушиш тютюн - браво!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 56
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Това е то. Тютюн срещу тревата, вино срещу хероина, литургия срещу воя на мюезина и Ню Ейдж простотиите, метъл срещу чалгата, Magna carta срещу Шариата, вицове срещу радикалните феминистки и гейовете, телешки стекове срещу веганите, скептицизъм спрямо Зелените. Така го виждам аз.

БРАВО!!! :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Нямам намерение да нося вода от кладенци, но някои факти. Ако живееш в голям град с развита индустрия и голям транспорт (стига да не е електро, метановото също е сравнително екологично), все едно си изпушил 2 кутии цигари. Връзката никотин - рак не е доказана. По-скоро катрана е виновен. И тук стигаме до количество, вярно, ако пушиш 2-3 кутии (и живееш в голям град) си е доста рисково, не повече обаче, ако ядеш пържоли всеки ден и не взимаш никакви други мерки. Сега за правата. Абсолючно подкрепям на работно или обществено (но не ресторанти или кръчми) място да не се пуши. Не бива да се накърняват правата на непушачите. Но не бива и на непушачите. На много места има (но на още повече няма), зали и стаи за пушене (наречени обикновенно - "раковото" ;)) В ресторантите както е сега маси за пушачи и маси за непушачи, това не върши работа, освен при перфектен климатик (такива места са още много малко). Пък и не се спазва, собственика предпочита да плати глобата отколкото да си загуби клиентите, а все още пушачите са повече (познавам хора и то доста дето в къщи и на работа не пушат, а в кръчмата цигарата им не пада от устата). Много по-добре е да има ресторанти за непушачи (и има такива вече и в България), както и там където се пуши (далеч не всички непушачи са талибани ;). Въпроса за над стоте вредни в-ва в цигарата и цигарения дим (има малка, но същественна разлика), ще го коментирам така: верно има такива, но в накива микроскопически к-ва, че практически не са съществени. За сравнение, количеството на серовъглерод в пръднята е стотици, да не кажа повече пъти отколкото се съдържа в цигарата. Ама в цигарата има плутонии, полонии или уран (чел съм и други глупости) или живак. Не само тютюна извлича тези елементи, извличат ги много култури, които ядем без да знаем или ядем животните, които ги ядат. Консервантите са много по-вредни от прословутите 100 вредни в-ва.

Тожчно защото живеем в достатъчно осмърдена и отровена среда няма нужда някой простак да се пули срещу ми и да ме опушва допълнително. Теца и газовете от ауспусите са ми предостатъчни. Абе откъде накъде ще ме опушват тука бе? Да си пушат вкъщи ако обичат и да не ми пушат в лицето айде нного моля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тожчно защото живеем в достатъчно осмърдена и отровена среда няма нужда някой простак да се пули срещу ми и да ме опушва допълнително. Теца и газовете от ауспусите са ми предостатъчни. Абе откъде накъде ще ме опушват тука бе? Да си пушат вкъщи ако обичат и да не ми пушат в лицето айде нного моля.

Хммм, прав си! Ама и в БГ-то веч има заведения без пушене, к'во ти пречи да ходиш там, както аз ходя там дет се пуши. Случвало се е и да съм в заведение дет не се пуши (в чужбина най-често), просто чинно си излизам от там, пуша фаса и пак се прибирам. А и аз бих могъл да ти кажа кат не щеш да ти се пуши стой си в къщи, дишай си белината дето си беше разлял преди време (ма знаееш ли к'во нанася не само на теб, а и на живущите около теб ;) и то бързо?) или там к'вото си дишаш.

Стандарти твърдения за теб, щом пуши е простак, щом се занимава със спорт пак простак, ако е спортист (те повечето въобще не пушат) значи - мега простак, ако пък пие и пуши не може да разбере Тойнби :).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В заведенията често забраната не се спазва. А дори ида се спазва, пак смърди, защото преградите са символични. АБе мирише бе, дрехите ми се осмърдяват.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...