Отиди на
Форум "Наука"

Автохтонизъм онлайн


Recommended Posts

  • Потребител

Чел си ги всичките тези , чел съм и доста повече /ама доста/, прочее аз съм от четящите и поради това за разлика от теб примерно не твърдя че хан Аспарух е погребан край Вознесенка а Фанагория е столица на ВБ.

Четенето е хубаво нещо, стимулира мозъка и уплътнява времето в тоалетната сутрин, но най важното е да осмисляш четенето и добре да преценяваш какво точно четеш.

Виждам че авторът на блога също много е чел- но май зле си е преценил авторите , съдейки по това което ми подава като източници.

Хехе ,не ми слагай еретични понятия(ханове,юрти,ханства,земеокопни киргизки аули,(пра)българи,бизантийска държава) и т.н. все академични нещица !:biggrin:

Виж,че утре са ми дали някоя титла на доцент хехехе

- като гледам как са преписвали неправилно кандидатите за доценти(пък рецензенатите са гола вода)

За да станеш учьон трябва мого добре да боравиш с БГ-изворите от ХХвек хехехе

Това което казваш за Аспарух не го твърдя аз ,ще ми се да е така!

За Фанагория-та (тоже)

Аз казвам ,че българите не идват отникъде!

За българи(бургаре)се споменава за първи път в Европа от IV век!

Който казва ,че някакви (пра)българи са се носили на "звездни коне" и идват от Монголия,Алтай и били нам къде си в степите трябва да може да покаже:

- скални релефи дето само (пра)българите правили

-монети

-някакви храмове на "Небесния Бог"Тенгрихан

-някакви паралели на "земеокопни"АУЛ"-и подобни на тези в Плиска ,Преслав и на други места

-покажи ми еднакви паралели на надписи ,да речем от времето на Омортаг (стана ми любим този наш владетел)

-защо (пра)българите ,не са сложени в списъка на" враговете на РИ"

-защо ги няма и в списъка на "големите битки"

-покажи ми аварски или хунски владетели с титли "Архонт,Патриций,Цезар,Василевс,Боили,Стратези" от 7,8,9 век

-надписи на (пра)българи ,от които да е видно ,че става въпрос за българи ,а не ,че така драскали в Алтай и щото и ний сме алтайци значи е български надписа.(по условие)

-Онгъла -къде е ?

-битката на Аспарух с ромеите(къде се е състояла и кой римски писател я е описал ,освен "нашият"Теофан както казва ...

Щом си чел мого, тия въпроси ще ти са лесни, имам и по трудни!

Глишев ма праща "у лево!" хехе тъй ,че съм там засега!

п.п.аз съм на външна тоалетна у село и не мога да чета кат гражданите(нужник му викат):biggrin: хаха

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кръгова отбрана? Аз директно припадам, човече, тия освен тъпи са и нахални.

Как така припадаш ? хехех

Я се стегни младо монче си още!

Бори ги с фотоси,документи,факти ,скални надписи от памтивека:biggrin:

Ти с тая "Тайна история на монголите"хехе !-да не си станал "дъновист"те са по тайни истории

Между другото почнах да я чета заради тебе щото я цитираш

- и да ти кажа нямам нерв за текива ... по добре е "у лево"да движа!:cake:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жалко, че няма историци-автохтонци. Те биха могли да изработят някаква ясна и балансирана теза. Като британските автохтонци, които също тиражират глупости, но пък по много елегантен начин.

Вече и такова животно има!

В института по Балканистика има един нереализирал се археолог - Ч. Бонев, който съвсем наскоро "доказа" че славяните са траки, които избягали на север по време на римската екпанзия. И не само славяните, ами всички варвари в Европа са траки. Виж в най-близката книжарница, книгата вече има 2 или 3 тома

Във филиала на НАИМ в Шумен, пък се вихри П. Георгиев, който не е наясно какво точно иска да каже, пък и отдавна не чета неща писани от него, та и при него всичко - славяни, траки, тюрки, иранци, готи е в кюпа

Има и няколо сруги такива, макар и от по-нисшия ешалон на "институциализираната" наука

а и да не забравяме Института по Тракология, там са само автохтонци-орфици.

Въпрос на време е Тангра-Танакра, Г. Бакалов, Б.Димитров да се усетят, че в "автохтонството" има скрити страшно много пари, т.е. потенциални читатели, и да се пренастроят, и тогава вече ще стане страшно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз казвам ,че българите не идват отникъде!

Точно така! Българите са слезли от небето. Или са изпълзели преди 12 000 от пещерата Магурата

За българи(бургаре)се споменава за първи път в Европа от IV век!

Следователно преди това такъв народ не е имало

- скални релефи дето само (пра)българите правили

е и сасанадите са си поизчукали някое друго релефче

-монети

българите до 13в. не са секли монети. За разлика от траките, които още през 5в пр.н.е. са имали монети, т.е. това показва че нямат връзка с траките

-някакви храмове на "Небесния Бог"Тенгрихан

Не, няма. Както няма български храмове посветени на Орфей, Залмоксис, Тракийският конник...

-някакви паралели на "земеокопни"АУЛ"-и подобни на тези в Плиска ,Преслав и на други места

Много. Землени укрепления правят римляните, и о ужас - аварите. А в Средна Азия е пълно с такива

-покажи ми еднакви паралели на надписи ,да речем от времето на Омортаг (стана ми любим този наш владетел)

какво общо имат българските надписи с автохтонството?

-защо (пра)българите ,не са сложени в списъка на" враговете на РИ"

От VІ до ХІVв. българите заемат първо място сред враговете на Ромейската/Римската империя.

-защо ги няма и в списъка на "големите битки"

кой по-точно

-покажи ми аварски или хунски владетели с титли "Архонт,Патриций,Цезар,Василевс,Боили,Стратези" от 7,8,9 век

ти първо покажи хунски владетел от 7,8 или 9в., а след това някой тракийски владетел с българска титла като кана сюбиги, княз, че дори ако щеш и цар

-Онгъла -къде е ?

Севрно от Дунава.

-битката на Аспарух с ромеите(къде се е състояла и кой римски писател я е описал ,освен "нашият"Теофан както казва ...

Теофан определено е "ваш" - той със сигурност като византиец е от автохтонното население. И патриар Никифор също. Та какъв е проблемът с битката?

п.п.аз съм на външна тоалетна у село и не мога да чета кат гражданите(нужник му викат):biggrin: хаха

Фактът, че имаш тоалетна, макар и външна, показва че нямаш нищо общо с траките - те не са имала тоалетни. Пожелавам ти в най-скоро време да се сдобиеш и с вътрешна тоалетна, найстита е по-удобно, особено през зимата :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така! Българите са слезли от небето. Или са изпълзели преди 12 000 от пещерата Магурата

Да ,има твърдение ,че са от Орион ,ама за Магурата не знаех!:post-20645-1121105496:

Следователно преди това такъв народ не е имало

Ми така излиза,може да са се казвали по друг начин ,но ...

е и сасанадите са си поизчукали някое друго релефче

Отъждестяваваш сасанидите с българите ли?Та ,това е ерес !

българите до 13в. не са секли монети. За разлика от траките, които още през 5в пр.н.е. са имали монети, т.е. това показва че нямат връзка с траките

Интересно щом не са секли монети как са извършвали плащанията на договорите с "Бизантия"

даже не са накарали римляните да им напраят техни монети?

Що за държавно управление са имали?Тюркски монети са намерени сигурно мого,ща трябва да плуваме в тях особено в столицата Плиска и "Аул"-а

Какво е понятието за държава в 7,8,9,10 век?

По какви признаци познаваме държавата?

Не, няма. Както няма български храмове посветени на Орфей, Залмоксис, Тракийският конник...

Щом няма по каква причина казваме ,че Тенгрихан е Богът?

Много. Землени укрепления правят римляните, и о ужас - аварите. А в Средна Азия е пълно с такива

Покажи ми поне един!

С подобни езически храмове .

Не ходи чак толкова далеч по наблизо примеерно у О'крайна

какво общо имат българските надписи с автохтонството?

Щом са български имат голямо значение ,за мене турско-монголско-алтайско-минтгиянските нямат такова!

От VІ до ХІVв. българите заемат първо място сред враговете на Ромейската/Римската империя.

Ами ОК, само ми кажи къде да го прочета ?В коя Римска енциклопедия го пише и на кой университет?

кой по-точно

Точно енциклопедии за "Римска история" , съм ги търсил (на няколко места) и се дават различни дати и съвсем други битки!

Даже има класификация по броя участници и такава битка с 80 000 ромеи да се бият с 30 000 българи през 7 век -НЯМА!

ти първо покажи хунски владетел от 7,8 или 9в., а след това някой тракийски владетел с българска титла като кана сюбиги, княз, че дори ако щеш и цар

Кана сюбеши,Кана сюбеги,и т.н. турски интерпретации не са интересни това не е титла като цар ,княз,хан това е приветствие към владетеля - има такива като "равен със слънцето"сега го открих

the equal of the sun (bardzakits‘ aregakan)

В нашия случай "канас" е една дума и означава -слънчев,светъл,огнен и неправилно да се разделя на "кана с Yбиги" навсякъде е така в гръцките текстове дето превежда златарски си е цяла думичка!

А пък и по нашите надписи си е така KANACYВIГI

Севрно от Дунава.

Северно от Дунава е Саветския саюз!Много общо за "първа прабългарска столица - по викито"

Теофан определено е "ваш" - той със сигурност като византиец е от автохтонното население. И патриар Никифор също. Та какъв е проблемът с битката?

Не се е състояла,това е проблема !Даже не се напъват да търсят мястото!На такова място могат да се открият много артефакти(още и още откриват стрели и копия от мястото дето Цезар победил галите)

Пък за нашта битка просто трябва да се спъваме в ...

Теофан е "Наш" за златарски той така казва:- "Нашият"

сигурно като руски възпитаник си мисли ,че е наследник на "византийците" (нещо като третият рим)

Фактът, че имаш тоалетна, макар и външна, показва че нямаш нищо общо с траките - те не са имала тоалетни. Пожелавам ти в най-скоро време да се сдобиеш и с вътрешна тоалетна, найстита е по-удобно, особено през зимата :)

знаеш ти ама са прайш,обикновенно гражданите и столичаните на една туба бензин са мого запознати с тея неща!хехехе

Орфей ти го показах на една мозайка със "Фригийска"шапчица - МИТРА

и кръста на Омортаг от надписа на "Корсис" е такъв - митраистки

Има го на римски щит с митраистки символ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

[quote name='last_godo' d......

Интересно щом не са секли монети как са извършвали плащанията на договорите с "Бизантия"

даже не са накарали римляните да им напраят техни монети?

......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кьопоолу много обичам и не го заменям !

ichachzvi13r1.jpg

На тази наистина можеш да се затрудниш щото тука некакви тюркиш виждат "огнен олтар" , и много ми е ...

понеже мого съм заинтересуван да видя как турките през 7 век са изобразявали олтар!

Всъщност можеш да отидеш до Плиска до столицата на тюрко-(пра)българите и там да ги видим ,а не да ги носим от Китай!

bagaturgishqaghanpny.jpg

тази е "БАГА" някъде по нея пишело( на прото-турски йероглифи)

Да ти кажа ,ако си решил да плащаш на Цезаря Тервел с тия сигански ръждясали тенекии съм сигурен ,че ще те бият на голо само да се изпуснеш ,че това е възможна опция!:biggrin:

Не знам, не съм питал някой професионален археолог дали има такива монети открити в Плиска?:beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Цялата тая истерия около автохтонството (нито истерията, нито автохтонството са от вчера!) ми прилича малко на "гузен негонен бяга". Доста от писанията на Sparotok са наистина забавни, но едно не може да му се отрече, повечето от темите му, си ходят с библиографска справка (макар и скромна на места). Трябва да се отсее плявата (има я в обилни количества в темите му) от фактите. Изданията които цитира (най-вече ГИБИ и ЛИБИ) са общодостъпни. Авторите, които цитира - също тоже. Но нито в темата, нито в коментарите под темите му видях една смислено оборване с аргументи, по които и да е въпрос от тези, които той "разнищва". Ако има такава, то тя е от рода на "ма те старите автори така си пишат", "под българи имат предвид...", "тва на картата е късна добавка (б.л. ма що е само тва бе бро? ми щотото така!)", "тва е анахронизъм, защото всички знаем, че българите тогава са в Азия" и т.н.

Мина му времето на сляпо повтаряне на Златарски и сие, за българските "племена", българските "племенни вождове" (за старовремските автори:дукове, магистри, архонти, рексове - тъпи старовремски автори! Добре че в XX в. се намериха културолози, лингвисти, икономисти, класически филолози или друг историчари, да ги поправят), каменни юрти :crazy_pilot: (какъв архитектурен гений трябва да си, за да сътвориш подобна конструкция?!? ах тези праболгари и техните причудливи съоръжения :w00t: ), ханове и бог Тангра, колкото и да не им се ще на някои. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кьопоолу много обичам и не го заменям !

ichachzvi13r1.jpg

На тази наистина можеш да се затрудниш щото тука некакви тюркиш виждат "огнен олтар" , и много ми е ...

понеже мого съм заинтересуван да видя как турките през 7 век са изобразявали олтар!

Всъщност можеш да отидеш до Плиска до столицата на тюрко-(пра)българите и там да ги видим ,а не да ги носим от Китай!

bagaturgishqaghanpny.jpg

тази е "БАГА" някъде по нея пишело( на прото-турски йероглифи)

Да ти кажа ,ако си решил да плащаш на Цезаря Тервел с тия сигански ръждясали тенекии съм сигурен ,че ще те бият на голо само да се изпуснеш ,че това е възможна опция!:biggrin:

Не знам, не съм питал някой професионален археолог дали има такива монети открити в Плиска?:beer:

В ПБЦ не са секли монети вероятно защото не са имали нужда от тях.

Нуждата от собствена валута се появява когато външнотърговският оборот надхвърли като стойност общата налична парична маса в държавата.

Огромни империи не са имали пари защото не са имали външнотърговски отношения- маите например.

Вътрешнотърговските взаимоотношения в ПБЦ са били на бартерен принцип, данъците са се плащали в бартер , а за другите услуги е имало достатъчно византииски монети.

Ханският двор е разполагал с такива монети взети като военна плячка или пък защо не и като част от бащиното имане.

Кубрат е погребан с 75 кг. скъпоценен метал, логично е всеки от синовете му да е получил количество кеш след смъртта му.

Това пък може и да обясни бясното преследване което хазарите удрят на Аспарух в продължение на 20 години- богатствата на ВБ и на патрицият Кубрат са били легенда в степта.

Това просто си го измислих в момента, но ми звучи логично :biggrin:

Та от финансова гледна точка това е причината да няма сечене на монети, държави които са централизирани теократични общества и имат слаби външнотърговски отношения нямат нужда от собствена валута защото там данъчната система е организирана на друг принцип.

Въпросните маи например не са имали нужда от пари, но са измислили един хитър начин да удостоверяват размените- ползвали какаови зърна.

Това не са пари в смисълът на термина защото няма елемента за ограниченост на ресурса както при златото и другите скъпоценни метали, какао има навсякъде, но тези зърна служат като касови бележки- въпросният селянин удостоверява с десет зърна какао че си е платир данъка от десет коша царевица и щастливо се запътва към жертвеният олтар.

Това важи и за степните номадски империи и държавни образувания- те просто нямат нужда от пари в обръщение, малкото които им трябват си ги набавят от грабеж или търговия, няма развита администрация и държавен апарат който да изисква заплата, няма и сериозни търговски отношения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кубрат е погребан с 75 кг. скъпоценен метал, логично е всеки от синовете му да е получил количество кеш след смъртта му.

Това пък може и да обясни бясното преследване което хазарите удрят на Аспарух в продължение на 20 години- богатствата на ВБ и на патрицият Кубрат са били легенда в степта.

Това просто си го измислих в момента, но ми звучи логично :biggrin:

Tова, че си си го измислил, добре, ама че звучи логично??? Да не би да са обиколили 20 пъти Земята? :tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, вярно че излиза като някаква кушия за Тодоровден в дългосрочен вариант.

Твърде съм наблегнал на мисленето сякаш :(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, вярно че излиза като някаква кушия за Тодоровден в дългосрочен вариант.

Твърде съм наблегнал на мисленето сякаш :(

Това дет си написал го прочетох на съпружеското тяло и се смя доста непринудено!Демек смешно и стана,тя изобщо не разбира на тюрки и на номади ,но на монетообращение е спец!хехехе

Та значи казваш Велика България не и трябват монети щото сменяли кожи,цървули,навуща ,миризливи чержета за юрти и т.н.

и то за какво друго ша им трябват хахах

но в този ареал има скитски,бактрийски,сасанидски,ирански,турски тенекии,кушански,тракийски,еладски,партски,римски,македонски,и т.н.

и как тъй до Второто Българско Царство не отсякохме ена монетка ?-мого тъпи тея "прабългари ,а?

стефан цанефф говори за 15 държави на прабългарите пък?!?!?!

Не ме пращай сега у "судаките 'сега!хехе

Тъй за монетите разбрахме били прости номади, крадат, грабят и не им трябват собствени! ОК.

Давай сега за строителната традиция ,как тъй препускат кат луди из тея степи пък строят КАМЕННИ ЮРТИ и под тях дървени !

И много имало из азия

ОК давай някои русняшки сайтове да гледаме какво казват бялите славяно-скити?

хехе

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цялата тая истерия около автохтонството ...

Да,много ми са интересни ,как се палят!

Ама ти си представи сега тоя даскал утре кат обяснява на един пъпчив пубер за тея "каменни юрти"(мого ми хареса този технически термин хахаха) и той му зададе същият и прост въпрос :

-Къде са отвъд Дунава?

И по какво разбираме ,че са български ,а не примерно "византийски"-римски,сарматски,скитски,сасанидски,ирански,или в краен случай арменски!

А?

хехе

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Tова, че си си го измислил, добре, ама че звучи логично??? Да не би да са обиколили 20 пъти Земята? :tooth: :tooth: :tooth:

Има един "юзер"Сим4о той изчисли преди време че със звезден кон 2000 - 3000 км през разни други племена агресивно настроени ,можеш да го изминеш за около месец,пастърмата можела толкова време да издържи под седлото хехехе начи един месец придвижвне (незабелязано) - внезапен удар ,грабеж,и светкавично отдръпване пак за месец значи за два три месеца 6 -7 000 км нищо работа!

Обаче Аспарух с женорята и дечурлята и с талигите 2-3 години бягайки от хазарите самзва от бой римските легиони!

хехе

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако не бъркам нещо Аспарух не бяга 2-3 години от хазарите а малко повече, не е много ясно какво е правил от смъртта на Кубрат до появата му над Дунава, но това са повече от 2-3 години.

И през цялото време хазарите ги преследват чак докъто стигнали Дунава /писмото хаган Йосиф/, това имах предвид като говорех за хазарско българската кушия.

Това за бащиното имане си го измислих естествено- просто предположение.

Обясних ти за монетите, не съм казал че не са използвали а че не са имали нужда от много монети понеже не са имали административен апарат и професионална армия който се нуждае от редовна заплата и не са имали достатъчен външен стокооборот, ако имаш друга теория - кажи я, но не ми преиначавай думите.

Тъкмо ще обясниш защо има толкова много държави които не са секли монети без да са били тракийски.

За каменните юрти си признавам че нищо не знам, знам само за една "каменна" юрта, но надали имаш нея предвид защото говориш в множествено число, така че ще ми е интересно да науча за тях.Предполагам е част от някакъв стар спор защото не намирам никакви сведения за каменни юрти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Въобще не може да се каже колко време Аспарух "бяга" от хазарите, защото:

1.Годината, в която е умрял Кубрат, е неустановима със сигурност;

2.Разделянето на синовете е последвало не много време Кубратовата смърт (евентуално 3 години), а хазарското нашествие започва едва след разделянето - поне такова е изложението на събитията в източниците;

3.Не е ясно кога Аспарух се е установил в т.нар. Онгъл.

4.Не е ясно колко време е обитавал там преди избухването на войната с империята и похода на василевс Константин ΙV срещу него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въобще не може да се каже колко време Аспарух "бяга" от хазарите, защото:

1.Годината, в която е умрял Кубрат, е неустановима със сигурност;

2.Разделянето на синовете е последвало не много време Кубратовата смърт (евентуално 3 години), а хазарското нашествие започва едва след разделянето - поне такова е изложението на събитията в източниците;

3.Не е ясно кога Аспарух се е установил в т.нар. Онгъл.

4.Не е ясно колко време е обитавал там преди избухването на войната с империята и похода на василевс Константин ΙV срещу него.

-Да това бягане е много по Златарскаму,

хем бяга ,

хем се договаря с антите,

смачква римляните с няколко отряда ,

сключва "унизителен"с несъществуваща държава и основава друга в римска провинция

прави столица !?!?

пък умира в "Малая, ква беше"!?!?!

-За онгъла пише вече ,че е първата "столица" на тюрко-пра-българите" хаха ЧЕСТИТО!!!?:head_hurts_kr:

-за петимата братя и сноповете пръчки си е ена шотландска легенда повторена успешно в 18 век и нищо повече! ... а сега @Глишев каза че в некаква руска редакция на "Тайни монголски лехенди" и там пишело така и това си е вече академичен ФАКТ:post-70473-1124971712:

-войната се оказва религиозна такава(на запад не я броят през тази година)

щото всичките покръстени араби ,след успешната войната в мала азия на Константин отказват да се бият срещу българите на балканите и сега ми е интересно защо?- вече има намерени факти за присъствието им

Не знам дали нашата наука има фактите ,че това е именно гробът на Исперих! или е Аварски както и на Кубрат?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако не бъркам нещо Аспарух не бяга 2-3 години от хазарите а малко повече, не е много ясно какво е правил от смъртта на Кубрат до появата му над Дунава, но това са повече от 2-3 години.

И през цялото време хазарите ги преследват чак докъто стигнали Дунава /писмото хаган Йосиф/, това имах предвид като говорех за хазарско българската кушия.

Това за бащиното имане си го измислих естествено- просто предположение.

Обясних ти за монетите, не съм казал че не са използвали а че не са имали нужда от много монети понеже не са имали административен апарат и професионална армия който се нуждае от редовна заплата и не са имали достатъчен външен стокооборот, ако имаш друга теория - кажи я, но не ми преиначавай думите.

Тъкмо ще обясниш защо има толкова много държави които не са секли монети без да са били тракийски.

За каменните юрти си признавам че нищо не знам, знам само за една "каменна" юрта, но надали имаш нея предвид защото говориш в множествено число, така че ще ми е интересно да науча за тях.Предполагам е част от някакъв стар спор защото не намирам никакви сведения за каменни юрти.

Ми @Raven не е ясно за Аспарух кво е правил ....

-хазарите ги гонили ,гонили .... и

този Йосиф (много ристиянско име ми звучи да не е арменец)?

кога го е писал това сведение?- или пак руски препис от 18 век:head_hurts_kr:

Тва за монетите са твои интерпретации и са да не казвам какви разсъждения !

Това за армията отгде го знаеш ,че е била наборна?

Аз съм на мнението ,че са били федерати и че името "Българи" е като понятие ,а не етнос! -като @Боцмана на пиратите ,разбираш ли?:biggrin:

За юртите трябва да питаш някой аркеолог,те ги намират под каменните основи и сега ще ги възстановяват?!?

В Плиска- да се запознават туристите как са живяли "прабългарите" в миризливи юрти ,може и някоя турска паница и монетка да им сложат да е по доказателвено хахаа

Кажи ми за степните империи?

Кои са реперите на една империя?

Къде са "Прабългаските" дворци ?

Къде е каменната традиция демонстрирана по БЕЗПОРЕН начин в ПЛИСКА и ПРЕСЛАВ!

Как за толкова кратко време "прабългарите" усвоиха "византийската" традиция в ритуали,символи, администрация,толкова много печати намерени в БГи т.н. все държавнотворчески навици!

Паралели в Азия?-градове ,останки,храмове и най важното надписи по които да разберем ,че става въпрос за българи, а не за алтайски минтгияни!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като видях неизбежното споменаване на Златарски......

Автохтонската секта като всяка нова секта се нуждае от месия мъченик /Г. Ценовъ/, сатана /Златарски/ и съвет на фарисеите /БАН, Кремъл, КГБ, АН на СССР/.

Сега спешно се търси св.Петър, който да бъде "камъкът върху който месията ще съгради своята църква".

.......

Хаган Йосиф до испанският равин Хасдай ибн Шафрут:

"...В земята в която живея са живели в-н-нт-р.Нашите прадеди хазарите воювали срещу тях.....те напуснали своите земи и избягали а нашите ги гонили докъто не стигнали до реката Дуна...."

Аспарух е имал достатъчно време да си почине в Онгъла , че и да прави набези през Дунава докъто на Византия не и е писнало.

Победата на Аспарух май е чиста случайност.

Това за монетите си е мое разсъждение, дай друго.

За армията никъе не казвам че е наборна, точно обратното, и това плюс липсата на силна администрация не налага сеченето на големи количества пари за заплати.

Легендата за стрелите я има при Плутарх, Езоп, Бабрий и съм я мяркал като разказана от Аланкоа- бабата на Чингис хан /но не знам нищо повече за това/.

Легендата е известна като " Несговорните деца на земеделеца".

Погребението при ""Малая, ква беше"!?!?!" е на Кубрат и това е доказано, погребението при Вознесенка нито е доказано че е свързано с Аспарух, нито че е прабългарско изобщо а и има теза че е кенотаф защото има само животински кости /Димитър Овчаров по въпроса/.

ВБ не е степна империя, нито пък е била държава в общоприетият смисъл, смята се че е "племенен съюз".

Каква "каменна традиция"?

Имали ли са каменна традиция?

И ако са имали защо я възобновяват след цели два века ?

И как са я поддържали през тези два века без да строят от камък, някаква апокрифна масонска ложа?

Какви храмове и паралели в азия трябва да има?

Дай определение за прабългарски храм за да знаем какво да търсим в азия.

Какво значи "юрта под каменна основа"?

Някой смесва архитектура с непозволени вещества :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като видях неизбежното споменаване на Златарски......

Автохтонската секта като всяка нова секта се нуждае от месия мъченик /Г. Ценовъ/, сатана /Златарски/ и съвет на фарисеите /БАН, Кремъл, КГБ, АН на СССР/.

Сега спешно се търси св.Петър, който да бъде "камъкът върху който месията ще съгради своята църква".

.......

Това го знаеш от турската такава може би?Тюрските напъни на руския възпитаник!

Хаган Йосиф(къде го пише да го видя?някой линк или ...) до испанският равин Хасдай ибн Шафрут:

"...В земята в която живея са живели в-н-нт-р.Нашите прадеди хазарите воювали срещу тях.....те напуснали своите земи и избягали а нашите ги гонили докъто не стигнали до реката Дуна...."

Кви испански равини те събуждат по това време?По това време има Халифат!Арабски!

Испанците са обрязани по всички правила на исляма!хехехе

А пък визиготите са по горите заедно с каталаните хаха(казват им "горски хора") с една дума диваци

Аспарух е имал достатъчно време да си почине в Онгъла , че и да прави набези през Дунава докъто на Византия не и е писнало.

Победата на Аспарух май е чиста случайност.

Ми няма такова място "Онгъл".

май ,май, ама не е!хехе (това ли е академичността на академиците):smokeing:

Това за монетите си е мое разсъждение, дай друго.

Ми за мене е тъпо разъждение ,че си разменяли кожени галоши за паници при положение ,че всички около тях са имали !Виждал ли си скитски например?

За армията никъе не казвам че е наборна, точно обратното, и това плюс липсата на силна администрация не налага сеченето на големи количества пари за заплати.

А какво казваш?Щом не им трябват пари значи " ...за Родину!"

Ами ,за другите ,за женорята, за Ханската аристокрация и т.н.(се ша им тря некой леф!)

Много постни обяснения нещо,май а?

Легендата за стрелите я има при Плутарх, Езоп, Бабрий и съм я мяркал като разказана от Аланкоа- бабата на Чингис хан /но не знам нищо повече за това/.

Легендата е известна като " Несговорните деца на земеделеца".

ами една легенда и нищо повече

Погребението при ""Малая, ква беше"!?!?!" е на Кубрат и това е доказано, погребението при Вознесенка нито е доказано че е свързано с Аспарух, нито че е прабългарско изобщо а и има теза че е кенотаф защото има само животински кости /Димитър Овчаров по въпроса/.

Д.Овчаров ли е изворът?

Благодаря ти ,ще го видя,може и да го копирам по някое време!

ВБ не е степна империя, нито пък е била държава в общоприетият смисъл, смята се че е "племенен съюз".

Аз те питах за други такива!А за племенни вождове на чейените съм чел в детството си!

Такива глупостни понятия няма в изворите свързани с българи!

Каква "каменна традиция"?

Ами каква нали Плиска е построена от "прабългарите" като дошли през 7 век в Мизия?

Ако е вярно къде са същите традиционно български каменни градежи в предишните им живеобиталища и земеокопни "аули"

Имали ли са каменна традиция?

И ако са имали защо я възобновяват след цели два века ?

И как са я поддържали през тези два века без да строят от камък, някаква апокрифна масонска ложа?

Ми ти си се ошашавил нещо ,аз те питам това!хехех

Аз казвам ,че тези постройки ,храмове са по раншни от 7 век! И имат архитектурен стил на римската империя а не на някакви алтайци от степите!

Какви храмове и паралели в азия трябва да има?

Дай определение за прабългарски храм за да знаем какво да търсим в азия.

Ми същите каквито са намерени в Мизия и Тракия, и се твърди .че щом са ги ползвали българи означава ,че и турските номади и те имат!

За тях става въпрос?

Къде са турско-монголските строежи в Азия ,Алтай ,че да ги сравняваме с Плиска?

За "прабългари"няма никакви сведения и ако има са след 1920г.

Прабългарски храм трябва да покаже този който твърди че има такова "племе"

Значи ти? хехе

Какво значи "юрта под каменна основа"?

Някой смесва архитектура с непозволени вещества :unsure:

Да, мисля ,че проф. Рашо Рашев намери в Плиска "юрта"

п.п.мого харесвам въпросите с които ме карат да доказвам нещо което НЕсъществува!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

За оня дето сънува битка при Онгъла с 80 000 византийци.

Няма такава. Не и с 80 000 византийци. Мръсният и нечестив народ не е бил основна грижа на империята. Цифрата 80 000 е измислена и витае в умовете на разни образи, обзети от идеи за българско величие.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Кви испански равини те събуждат по това време?По това време има Халифат!Арабски!

Испанците са обрязани по всички правила на исляма!хехехе

Очевиден пример за вопиюща неграмотност с претенции. Проблемът е, че на почти всички автохтонци им е толкова нивото. Повечето автохтонци ги мързи да четат.

Хаган Йосиф(къде го пише да го видя?някой линк или ...)

Очевиден пример за мързел. Писмото го има в интернет и в двете му версии/по-пълна и пократка/, но някой го мързи дори да пусне гугъл. Повечето автохтонци ги мързи да четат.

Ми няма такова място "Онгъл".

Тук демонстрираме как знаем повече от Теофан и Никифор и не им вярваме. Но когато Йоан Цеца или Спиридон Габровски пишат глупости - вярваме охотно.

Ми за мене е тъпо разъждение ,че си разменяли кожени галоши за паници при положение ,че всички около тях са имали /монети/ !Виждал ли си скитски например?

Примери колега, примери.

А какво казваш?Щом не им трябват пари значи " ...за Родину!"

По-скоро за нашата банда!

Погребението при ""Малая, ква беше"!?!?!" е на Кубрат и това е доказано, погребението при Вознесенка нито е доказано че е свързано с Аспарух, нито че е прабългарско изобщо а и има теза че е кенотаф защото има само животински кости /Димитър Овчаров по въпроса/.

Д.Овчаров ли е изворът?

Благодаря ти ,ще го видя,може и да го копирам по някое време!

Малая Перешчепина се свързва с Кубрат, но това въобще не е безспорно. Основанията Вознесенка да се свързва с Аспарух са много по-слаби.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За оня дето сънува битка при Онгъла с 80 000 византийци.

Няма такава. Не и с 80 000 византийци. Мръсният и нечестив народ не е бил основна грижа на империята. Цифрата 80 000 е измислена и витае в умовете на разни образи, обзети от идеи за българско величие.

Правилно след като свищовския гарнизон се справя с толкова готи,навлеци и крадци не идва хич логически турко-прабългарите да се справят с една такава елитна армия ,която току що е разбила арабите на изток!

да този израз е паметен"мръсен и нечестив" повтаря се като най голяма папагалщина ,същото е и с другия "българоубиец"на грците им капе мед ,както и нашите нихилисти и безродници(интербригадисти)!

Само ,че по това време когато го е писал попа(Свети Теофан Нашият) дали е бил на заточение или е бил в покоите на Ирина?

Как мислиш?

И къде са грцките малаки по това време ,на кой остров са?

грци и бизантия са мого далечни понятия!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"В очакване на Годо" се превърна в "Изяждане на автохтонството с праз лук" :vertag:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...