Отиди на
Форум "Наука"

За тракоманията


Recommended Posts

  • Потребител

Дорис, светлината се нарича наука, а наука значи да поставяш всичко под съмнение ПОСТОЯННО, за да се доближиш до истината.

Аз не казвам, че той или вие сте прави, но мохабедчейски лафове от рода на тези по-долу не правят чест, демонтрират аматьорщина и умаловажават значението на каквото и да твърдите.

- Ето още една луда - saradiva, която вероятно е жена на Спараток.

- Характерна черта на трако-автохтонците е 5% грамотност и 95% истерия,

- Аз отдавна твърдя, че българите трябва да се избият с лопати, бебетата им да се дадат на юдаистите за разкъсване и изяждане, а териториите им да се преорат и посипят със сол.

Айде живи и здрави и продължавайте да се потупвате по рамото колко сте велики в ограничената ви малка групичка, от друга страна спараток и идеиите му спечелват сърцата на все повече хора. Поучете се поне.

Може да не се хабите да ми отговаряте, защото няма за какво да се върна тук.

Дерзайте

Пламен

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вярно е, че автохтонството набира голяма популярност. В този форум аз преди известно време питах защо. За мен то щеше да е поредната теория за произхода на българите, ако не беше идеологическия елемент - доста пресиленият и неуместен патриотизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дорис, всички, които не сме автохтонци, сме си задавали тоя въпрос и май вече имаме отговора. Всъщност и ти сама го даваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вярно е, че автохтонството набира голяма популярност. В този форум аз преди известно време питах защо. За мен то щеше да е поредната теория за произхода на българите, ако не беше идеологическия елемент - доста пресиленият и неуместен патриотизъм.

По-скоро става дума не за пресилен и неуместен патриотизъм, а за неграмотен патриотизъм.

Но явно, такива неща запълват някаква празнота в българина. Като сапунките от турски или латино-американски характер.

Глишев,

тази saradiva не е ли същата, която се подвизава в другия форум преди време?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дорис, всички, които не сме автохтонци, сме си задавали тоя въпрос и май вече имаме отговора. Всъщност и ти сама го даваш.

Tака е Глишка все по малко ще ставате особено като Ви спрат дотациите по кабинетите хехе

туркско-алтайско-монголските (академични фенове) ще Ви водят само веднъж в годината на пантеона на основателите на тюркиш -

за да видите АспарухХан

...с бонус до Анталия

пожелавам ти късмет да улучиш незимно време хехе

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явлението "Спараток" не е блогово явление, на което трябва да се прави реклама - най-вече защото изразява лична позиция. Но общата позиция на всички негови постинги може да се определи със твърдия щемпел тракомания. Поради тази причина пускам тази тема - може ли да допускаме, че цялата история на човечеството може да се опише с името траки, че шумерите били траки, че шумерите били и българи, че раснат нови понятия като трако-българи, чи римляните са траки, че етруските са траки, че баските са траки, че французите са траки, че полинезийците дори са траки. Поради тази причина се чудя дали вие смятате явлението спараток за тракомегаломания?

Ами...

Да, може.

Всъщност правилно би било да се каже, че вероятният източник на нашата цивилизация е всеобща, древна единна култура, която се е разпръснала или разнесла/колонизирала.

А не спонтанно и едновременно възникнали култури на еднакво равнище във вълкана Етна и на Бахамите.

Освен логическа, тази насока на мислене има и митологическа, т.е. древна, доисторическа нишка в историите на много народи, та даже и в библията в историята за Етеменанки и разделянето на езиците, а повечето стари религии сочат народа си като първи възникнал.

Оттам вече египтяните считали че те били първият народ, вавилонците го потвърдили, казали "и ние първо вас видяхме да минавате през наща държава", а българите казали ,че дедовците на всички били траките... Ми не е чудно да се откриват сходства, след като сходства има и всеки е склонен да каже, "а, тея от нас са го преписали".

Но това не е същинският проблем.

По големият проблем е антитракоманията колега.

По - големият проблем е защо при условие че траките са били тук за последно преди 2000 години и "немат нищо общо с нас" на общият брой бъларски и славянски погребения на територитята на страната има поне десет пъти повече тракийски, маакр че е било отдавна и повечето гробници са разрушени.

Проблемът е защо по смтките на ЦРУ на всеки 200 гробници на територията на страната българските музеи водят не повече от 10. Има чудовищна разлика между двете статистики! Какво става с останалите? Дадени са за разграбване и унищожение?

Проблемът е защо разкопките в тракийски гробници се правят с багери. Защо т.нар. гробница на богиня бастет, която при всички положения със сигурност е гробница, представлява група пренесени, разхвърлени и дори неподредени на НОВО МЯСТО камъни, без нищо друго... И не само тя.

Проблемът е защо нямаме една туристическа тракийска забележителност, при условие че сме имали такива, способни да привлекат римски императори.

Проблемът е защо при условие че сме потомци на народност, за която херодот казва ,че е от най - многобройните на земята, и на която ако седнем с вас, 10 страници няма да ни стигнат да й изредим само племената, която е имала една от най - древните държави и устройства, та пр итова положение продължаваме да вярваме с радост, че сме наследници на повсеместно възникнало от нищото племе през 6ти век, ловящо жаби с шнорхел от тръстика, или че сме горди наследници ,забележете, на номади, дошли тук от незнайно къде и които са живеели в разпънати в каруци палатки, пиели са вкиснато кобилско мляко и вино, а знамето им, божественият символ, е било нещо, отскубано от опашката на коня. И това при положение че траките са безспорните опитомители на коня и твърде вероятните изобретатели на колесниците.

Защо при това усовие закриват тракологията?

И още... Защо, зашо, защо... Сякаш е важно да не знаем че сме траки и да унищожим цялото тракийско богатство, което имаме.

И тва е верният въпрос, защо. А че всеки иска да изкара науката си най - важна от всички, това е ясно. Но обратняит въпрос на зададеният тук е много п о- верен и много по - страшен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има разлика между наседник и потомък. Ние сме наследници на всичко, което е останало от траките по нашите земи. Това е голямо богатство и наистина не се справяме май-добре с опазването, изучаването и използването му.

А потомци ли сме на траките? Въпросът за произхода на българите в момента наистина е една голяма въпросителна. Но отговора не трябва да се търси към най-престижния вариант, а към най-достоверния. Няма да станем по-богати с една красива измислица.

Гробницата на богиня Бастет най-вероятно е медна мина и свързан с нея храм:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=8274

Не знам кой е разбутал камъните, но точно идеята за присъствие на нещо свръхестествено може да е причината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Звучи балканско, донесено вероятно от Келтите дето ни навестиха 3 век преди Христа. А пък и Клезмерско да го наречеш те си имат и друг термин за тази музика - Булгар (Yiddish "bulgarish")

Фолклорът си остава най-автентичния показател за връзките между народите. Книгите се пишат, пренаписват и преиначават, песните си остават.

А теб Маноле, не съм те чел да громиш Сръбските Автохтонисти, според които "нахлуването на старите българи е било причина да се разпокъса огромния сръбски народ и да се срути сръбската супериорна култура."

http://www.otizvora.com/files/perper-pigoriana.pdf

Поздрави

Пламен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Комшиите сигур също си имат нормални пичове като мен да им "хранят" автохтонджиите с подобаващите студени душове :tooth: Всеки си отговаря за собствените автохтонци.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Къде ги тези пичове да ги видим, щото главния сръбски автохтонджия се оказа Павел Шафарик, министър на просвещението на Сърбия И вуйчо на главния пич и громител на нашите автохтонджии - Константин Иречек!

Брях какво съвпадение са получи! Или конспирация, да я наречем, знам ли? Ти как мислиш?

п.с. Ти имаш ли си вуйчо, Маноле?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Имам си, да, вуйчо владика :happy:

Абе може и да бъркам, Пламене, ама не си ли същият Пламен, дето списва в блоговете като Спароток? Ако си същият, е много забавно как като zelas сам писа тук за себе си в трето лице. Като Юлий Цезар, който дискретно отбелязва, че Цезар се е проявил добре срещу галите :vertag:

Момчета, защо завиждайте на спараток, че търси светлината, нали на вас ви добре долу в мазето с мишките? Дълбайте си старите лъжи и си гледайте живота.

Прочее, гледам, че тук го има синдромът на изтеглената елиптична орбита, побутването на болящ зъб с език или "понякога те се завръщат":

Дорис, светлината се нарича наука, а наука значи да поставяш всичко под съмнение ПОСТОЯННО, за да се доближиш до истината.

Аз не казвам, че той или вие сте прави, но мохабедчейски лафове от рода на тези по-долу не правят чест, демонтрират аматьорщина и умаловажават значението на каквото и да твърдите.

Айде живи и здрави и продължавайте да се потупвате по рамото колко сте велики в ограничената ви малка групичка, от друга страна спараток и идеиите му спечелват сърцата на все повече хора. Поучете се поне.

Може да не се хабите да ми отговаряте, защото няма за какво да се върна тук.

Дерзайте

Пламен

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да аз съм същия zelas и за да ти спестя още разследвания и същия Пламен от zelas.co.uk - Нямам какво да крия.

Но кажи ми за Иречек и вуйчо му Шафарик, Маноле. Не избягвай главния въпроса. Как така единият е автохтонджия, а другия анти-?

Нещо fishy е работата, както думат ингилизите.

Пламен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе то ако тракийските гробници приличаха на нещо... Бях на т.нар. "храм" Старосел през юни - и ми замяза на дъскорезница отвън...а вътре -покривът се крепи на талпи от салкъм, снимки на НДСВ-то и холандската кралица...и изложба на билки в стил "окултизъм а ла Валерия Фол"... е, как да се впечатля от тракоманите, които сами са си разградили двора...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дзелас/Пламене/Спароток, ти си се хвали сам и се връщай, където си казвал, че няма, пък после иди очаквай някой смислен човек да те взема насериозно... Не че са ти малко феновете, напротив, имаш си ги и това е хубаво, ама все са хорица с малки или никакви познания, дето не могат да те хванат като почнеш да си измисляш.

Ти сигурен ли си, в инфото за Шафар(ж)ик и Иречек? Честно, не съм се интересувал особено от роднинството им, нито пък от евентуално автохтонство у първия..

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има разлика между наседник и потомък. Ние сме наследници на всичко, което е останало от траките по нашите земи. Това е голямо богатство и наистина не се справяме май-добре с опазването, изучаването и използването му.

А потомци ли сме на траките? Въпросът за произхода на българите в момента наистина е една голяма въпросителна. Но отговора не трябва да се търси към най-престижния вариант, а към най-достоверния. Няма да станем по-богати с една красива измислица.

Гробницата на богиня Бастет най-вероятно е медна мина и свързан с нея храм:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=8274

Не знам кой е разбутал камъните, но точно идеята за присъствие на нещо свръхестествено може да е причината.

Специален поздрав за всички наследници без да са потомци.

http://www.monitor.bg/article?id=200323

Дано не ви учудва.

Отворете си сайта на Igenea и ще видите методиката на теста.

Принципно пълните му резултати струват пари.

Сега очаквам да се докаже некоя от теориите:

- траките са подкупили игенеа;

- игенеа мразят прабългарите;

- всичко е еврейски заговор.

Или? Ще си отворите очите пред очевидна истина на официална организация за генетични изследвания?

Естествено че сме траки, и всичко, дори генетиката ни, води към това. Може би някога ще го съзнаете, но дотогава всичко ценно ще е унищожено и както каза някой, ще се крепи на плакати на бойко и кутии от цигари.

Само си помислете за факта, че имаме 50% сходство в гените... 3000 години по - късно. И че няма народ в Европа с по - ясно изразен произход.

Говори ли ви нещо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, едитора ми дублира поста.

Както и да е.

Какво е мнението сега? некой нарочно ни пробутва, аз съм измислил игенеа или...?

Или като умни историци ше търсим родината си пак в блатата и по следите от каруците,

а разбира се милионите гробове, фактът, че траките са населявали всички считани някога за български земи и 50% сходство на гените въпреки отминалите хилядолетия пак не стигат? По добре да продължим да си дирим у гората.... Дирете си.

Скоро само там ще ви остане да дирите. И то това е целта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Работата с траките е много проста.

1.Траките не са били еднородни и еднакво развити, не е ясно даже и дали са говорили на единен език.

2.Т.нар. тракийско наследтво е 80% гръко-персийско по произход, т.е. съкровищата, които са ни известни като тракийски, са дело на гръцки майстори или са внос от Персия. Гробниците пък са строени и изографисвани от гръцки майстори.

3.В елинизма и римската епоха траките в значителна степен са романизирани, сменят си постепенно и имената с утвърждаването на християнството.

4.Траките участват в етногенезата на съвременните българи косвено, чрез усвояване на местните заварени популации, най-вече в Южна България. Около 25% от съвременните българи носят такива гени.

5.Но това нищо не означава, защото човек се определя етнически не поради гени, а поради културата си.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Маноле, не се излагай аз не съм спараток. Казах ти кой съм и какво значение има, просто обсъждаме историята, нали?

Pavel Jozef Šafárik

His eldest son Vojtech (1831–1902) became an important chemist, Jaroslav (1833–1862) became a military doctor and later the supreme assistant at the Joseph Academy in Vienna, Vladislav (1841 - ?) became a professional soldier, and Božena (1831-?) married Josef Jireček (1825–1888), a Czech literary historian and politician and earlier a tutor in Šafarík's family.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pavel_Jozef_Šafárik

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Естествено че сме траки, и всичко, дори генетиката ни, води към това. Може би някога ще го съзнаете, но дотогава всичко ценно ще е унищожено и както каза някой, ще се крепи на плакати на бойко и кутии от цигари.

Само си помислете за факта, че имаме 50% сходство в гените... 3000 години по - късно. И че няма народ в Европа с по - ясно изразен произход.

Говори ли ви нещо?

Здрасти!

Разгледах на бърже статията и хомпейджа на фирмата.

В статията видях, пропорционално дадено от кое колко има и....

Откъде са взели хунски гени?

Досега не съм чувал да има намерени чисти потомци или останки на хуни.

post-20645-1121105496.gifpost-20645-1121105496.gifpost-20645-1121105496.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, хубаво, бъди си който искаш, zelas. Горе те попитах, ти ми отговори, пък сега ти се отщя :) Няма значение, говорим си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Айде живи и здрави и продължавайте да се потупвате по рамото колко сте велики в ограничената ви малка групичка, от друга страна спараток и идеите му спечелват сърцата на все повече хора. Поучете се поне.

Номерът е да спечели умовете на четящите във форума. Науката няма нищо общо с чувствата. :bigwink:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много ми е чудно къде точно в Igenea се казва, че българите са 50% траки??? Ако някой знае може да даде линк. Ако никой не знае, значи тия журналисти са пристрастни и четат блога на Спароток!

Иначе ето какво пишат в eupedia:

Bulgaria: I1 - 3%; I2a - 20%; I2b - 1%; R1a - 18%; R1b - 18%; G2a - 1%; J2 - 20%; J1 - 0%; E1b1b - 16%; T (+ L) - 1%; Q - 1%; N1c1 - 0%

Никъде не се споменава Тракийски ген, защото такова чудо няма!!! При това E1b1b който се среща при гърците и се смята за балкански дошъл от Африка, при нас е много малко!

Тъй, че тия дето правят генетични карти на които е нарисуван и наречен Тракийски ареал от Стара планина до северна Румъния са пълни идиоти.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...