Отиди на
Форум "Наука"

За тракоманията


Recommended Posts

  • Потребител

Явлението "Спараток" не е блогово явление, на което трябва да се прави реклама - най-вече защото изразява лична позиция. Но общата позиция на всички негови постинги може да се определи със твърдия щемпел тракомания. Поради тази причина пускам тази тема - може ли да допускаме, че цялата история на човечеството може да се опише с името траки, че шумерите били траки, че шумерите били и българи, че раснат нови понятия като трако-българи, чи римляните са траки, че етруските са траки, че баските са траки, че французите са траки, че полинезийците дори са траки. Поради тази причина се чудя дали вие смятате явлението спараток за тракомегаломания?

Личното ми мнение е, че напускайки добре дефинираните етнически рамки на народите на Европа, те са и без това научно и закономерно разглеждани към общата маса на голямото индоираноевропейско семейство. Дори генетиката е безсилна да даде категорично становище кой какъв е, когато два народа се смесят. За това и горните твърдения кой народ какъв е, са просто нелепи. От времето когато съвременните българи напълно отричаха потомствени връзки с траките (нещо което и римляните не смееха да премълчат) и гореха само за славяни и прабългари, днес обществото ни е влязло в друг краен абсурд, при който всичко живо на радиус от 1000 км се е пръкнало от траките. Очевидно ни влекат исторически мании, а не стремеж към истина и обективност.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами... очевидно може. Това им е якото на религиите - с ограничена терминология и много хъс могат да опишат всичко и всичко да включат в догмите си. Тракоманията си е бетер религия в този смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето още една луда - saradiva, която вероятно е жена на Спараток. Много се нервят нещо ама какво да правим, когато на Кховарски имаме МОШ - мъж, съпруг, или на Санскрит ЖАНЯА - жена, раждане! :biggrin:

Тоя Спараток е някакъв художник ентусиаст щото всичките му доказателства и графики или са писани от него, или са рисувани с молив! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето още една луда - saradiva, която вероятно е жена на Спараток. Много се нервят нещо ама какво да правим, когато на Кховарски имаме МОШ - мъж, съпруг, или на Санскрит ЖАНЯА - жена, раждане! :biggrin:

Тоя Спараток е някакъв художник ентусиаст щото всичките му доказателства и графики или са писани от него, или са рисувани с молив! :biggrin:

Характерна черта на трако-автохтонците е 5% грамотност и 95% истерия, водеща винаги до обвинения в световен заговор срещу най-великото творение на Господ-Бог - българите.crazy_pilot.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не се ли усещате, вече , че получавате комплекс за траки-маки малоценност ??? :)):

И петдесет теми да отворите за ''лудите, тъпи,гадни и ненормални автохтони, тракоепигони и мормони '' , все тая. :tooth:

Коравото и непокорливо инатестотракесто племе , което веднъж си е наумило нещо , никога няма да бъде разубедено .:punk:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Айде, стига се озлобявахте от няма нищо, бе хора! Този минус е от мен, поредния "булгаромразец"... То ако ти си българолюбец, тежко му на нашия народ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз отдавна твърдя, че българите трябва да се избият с лопати, бебетата им да се дадат на юдаистите за разкъсване и изяждане, а териториите им да се преорат и посипят със сол.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но - мисля пак беше тоя Глишев - който беше написал в някакъв постинг тук, че Тацит бил пълна фалшификация или нещо подобно! Глишев, ти си на 26 сега и си нещо опасно като българомразец; представям си какво чудо ще си на 52 когато ще си набрал скорост и може би маса... от злоба, нетърпимост и т.н.

ВладПомак

Абе, Глишев е гадно копеле! Злодей първа степен! Нещо средно между Калигула, Нерон и Хитлер! С две думи: СТРАХ И УЖАС!!!

И сега сериозно! Едва ли Глишев има нужда от адвокат, но друго си е някой да каже нещо! Защо ви е такъв трън в очите? Защото задава неудобни въпроси ли? Нали сме се събрали да осъждаме? Има и плурализъм, нали?

Мене лично Глишев ме кефи с чувството си за хумор, Стоедин и той, ако пропусна някого, му се извинявам!

А за познанията, определено обогатява форума!

Абе, що за простотия!!!???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кого, кого? Тацит? А, не, бъркаш ме с някого. Аз Тацит си го тача, но виж, за Божо Димитров може и да съм споделил някоя псувня.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз отдавна твърдя, че българите трябва да се избият с лопати, бебетата им да се дадат на юдаистите за разкъсване и изяждане, а териториите им да се преорат и посипят със сол.

С лопати?! Колко си примитивен! Знаеш ли колко е трудоемко и колко мазоли ще коства това на всички почтенни "българомразци"???!!! С лопати! Да беше написал направо с лъжици! Глишев, Глишев какъв "българомразец" си ти всъщост, а?? Менте!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кого, кого? Тацит? А, не, бъркаш ме с някого. Аз Тацит си го тача, но виж, за Божо Димитров може и да съм споделил някоя псувня.

Май Гената беше този, дето набеди Тацит за фалшификат.

Да живее Рим! Смърт на варварската сган. :tooth:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, ей, злодеи!

Стига сте кроили пъклени планове! Господарите няма вечно да ви защитават! Ще дойде Видовден (09.09.) и ще видите тогава!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Стоедине, прав си откъм практическата страна, но знаеш ли как хубаво хрущят българските черепи под шанцовото ми инструментче... Несравнимо удоволствие!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стоедине, прав си откъм практическата страна, но знаеш ли как хубаво хрущят българските черепи под шанцовото ми инструментче... Несравнимо удоволствие!

Ти шоп не си ли срещал. Няма марка стомана за такава глАва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Какво да им срещам повече на шопите - аз съм шоп.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Струва ми се, че тракоманията поражда нещо като тракофобия. Да не смее чове да каже нещо за тия траки. :post-20645-1121105496:

За сега няма автохтонна теория за шопите. Може би е време да се измисли. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Струва ми се, че тракоманията поражда нещо като тракофобия. Да не смее чове да каже нещо за тия траки. :post-20645-1121105496:

За сега няма автохтонна теория за шопите. Може би е време да се измисли. :bigwink:

Шопите са сапеи и всичко си идва на мястото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Шопите са сапеи и всичко си идва на мястото.

Сапеи -> сапи -> шопи - супер! Да се не надяваш на такъв благороден произход. Аз пък си мислех, че произхождат от някакви прости кумани или печенези.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Момчета, защо завиждайте на спараток, че търси светлината, нали на вас ви добре долу в мазето с мишките? Дълбайте си старите лъжи и си гледайте живота.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Той хубаво търси светлината, ама тя е от идващия насреща влак :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не стига, че шопите са сапеи, куманите - гети, "а панагюрци - донски казаци",

а сега и метафори.

Каква е тая светлина - истината или патриотичното вдъхновение?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...