Отиди на
Форум "Наука"

Разликата между идеологиите на нацизма и фашизма


Recommended Posts

  • Потребител

Добре, горе-долу са ми ясни позициите ти, аз съм на противоположните.

Много българи не желаем да живеем заедно с цигани и други чужди нам в расово отношение елементи, с всеки ден процента се увеличава. Но по-важното е, че и в Европа този процент се увеличава.

п.п. Арийци са всички европейски народи. Ползва се това наименование, а не бяла раса, за да се направи разграничение между европейските народи и еврейския народ, който също е бял, поне на цвят на кожата.

Радвам се.

А де предлагаш да ги деваме тез чуждите в расово отношение. Само обаче да припомня, че и циганите и другите (какви ли пък други, може би освен циганите, турците и еврейте визираш и някои други?). И кой ще определя кои са 'наши', кои 'чужди'. Институт по расите ли ще има? Дай някаква статистика за да не увисват думите ти напразно, защото много ги обичам тези дето скандират 'много сме, силни сме'! За преди и за сега, да се отчете увеличението. За БГ и Европа, че Европа е голяма.

Не потомците на галите не са арийци, а в Европа има още такива д-ви. А славяните какви са? А турците? Те арийци ли са?

По отношение на подписите Дендро, широко известен факт е (не се и съмнявам, че не го знаеш ;)), че и Сталин не е подписвал голяма част от репресивните мерки и списъщи на осъдени и разстреляни хора, или винаги го е правил със своята 'компания'. Но значи ли това, че е чиста вода ненапита?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 718
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Ще бъдат пратени! Ами ако не желаят? А циганите идват доста по-рано на балканския полуостров. Как да разберем кои идват с турците, кои по-рано? А те и (пра)българите и славяните са пришълци, те къде трябва да бъдат пратени?

Това какво е писано в НСГ какво доказателство е? А като е писано, колко славяни са получили статут на арийци в НСГ, може и не поименно.

Не писа нищо за галите и келтите? Те арийци ли са?

А те арийците европейци ли са?

Доколкото разбирам ти приемаш за арийци тези дето са в Европа? Дали обаче е така? И дали не тълкуваш арийците, като индо-европейци? А според официалното становище, циганите идват именно от северна Индия и са в Европа. Що пък да не са индоевропейци ака арийци? А според последните 'изследвания' турците са си баш арийци!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Славяните са арийци, естествено, има го вписано и в статии, книги издавани от официални органи на НС Германия. Турците имат много българска и балканска кръв, но си остават не-европейски народ, не знам защо питаш.

Ами след като славяните са "арийци", що Хитлер има други планове за тях, а не ги е курдисал до божествените небелунги от немско в концепцията си за хилядолетния Райх?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята е всеки народ да си живее в държавата. Германците в Германия, българите в България и т.н. До 20-ти век се е използвал термина "арийци" за определението на европейските народи, след това термина става индо-европейци, който термин е изключително некоректен според мен. Индия няма нищо общо с Европа, нищо, че преди хиляди години на цялата територия на Индия са живели изключително бели народи, но след това настава расово смешение и се стига до днешните индийци.

Хахаха! А де ще ги турим циганите? Нали няма Цигания или Цигенланд? Ми кюрдите? Ми тогаз хайде всички арийци в Иран! Ти сигурно и евреите искаш да изметеш от Израел щото там е било Палестина? Ама преди Палестина? А да, то и те са пришълци. Къде го прочето това, че арийци са европейските народи? В Щатите арийци нЕма ли? А в Азия?

И общо взето малко ме интересува какво е 'според теб'! Виж как е наистина или хайде официално.

Още една смешка! Значи ти сериозно смяташ, че сегашните индийци за дошли от някъде и са вапцали 'белите народи населяващи цялата територия на Индия'?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди хиляди години(2500-3000)първите арии навлизат в Индия от север.

Терминът арии се отнася за тях и е самоназвание.

2500-3000 години по-късно терминът е откраднат от нацистката идеология за обозначение на германските народи - германци , шведи , норвежци и при известни условия англичаните.Славяните не влизат в тая привилигирована група.

В Индия , между другото още от самото начало ариите живеят и воюват със завареното , местно дравидско население.Има си съответните древни епоси за тези събития.

Не , не се омешват чак толкова с дравидите - кастовото деление де юре е премахнато преди десетилетия , но де факто все още съществува.

Братята цигани са дравиди , индоевропеизирани в езиково отношение , което не означава че трябва да ги пращаме където и да е.Виж да ги приучим на четмо , писмо , ред и законност е друга работа.

Националсоциализма и комунизма са идеологии , близки при това , капитализма е обществен строй.

Въобще , когато с менторски тон се проповядва нещо , е хубаво нещата да са изчистени в терминологично и фактологично отношение.

Между другото подобен тип щурмански раздъждения послужиха за идеално оправдание за идването на власт новите толерастки и ляворастки , господстващи идеи.Каква ирония само :biggrin::biggrin::biggrin:

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бравос! Страхотен експерт намери ти по арийците. Хем нашенски. Чест и слава за това какво е направил, но той не може да е никакъв експерт. Науката е динамично нещо, а Раковски даже не е учен в тази област. А и ариец никак не значи нацист. Я дай инфо по темата, къде Раковски е писал с/у циганите и другите хмм раси и е искал да ги гони от България? А и де е България по това време? По твоята логика тогаз никога нямаше да се пръкне такава държава, щото тогаз я няма нито на картата на Европа, нито никъде.

По отношение на строевете давай го по-кротко, както и с квалификациите, кое е запознат, кой не. Та кога викаш е имало комунизъм по света? А национал-социализма кой строй сменя, а него кой го сменя? Пак повтарям не обърквай понятията, че ти е голяма мешавица.

А и помъчи се да отговориш на поставените въпроси, а не да каканижеш какво си прочел в съмнителни брошурки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И какво и е 'еластичното' на таз материя? И как точно се развиха, хеле пък усъвършенства? Нито дума не писа за социалното на национал-социализма, освен началните общи и неверни приказки. Ахааа, а де ги национал-социалистите днес? Или щото България се смята за славянска д-ва преди може да не са били арийци, но сега са!

Ти наясно ли си какво е строй? А не форма на управление. Или форма на управление облечена в някаква идеология. Социализъм от макрсически тип е имало в Съветска Русия, изразяващ се под формата на комунизъм. Е те тука паднах! Направо! И не заради сгрешените (в бързината най-вероятно) букви. Що е това Социализъм от макрсически тип ?!? Лелей да беще жив Ленин да те прочете (за Маркс пък да не говорим), да разбере какво е натворил. А пък и продължението изразяващ се под формата на комунизъм. Че даже Сталин не си е позволил да нарече това дето прави комунизъм, нищо, че няколко пъти прокламира, че след няколко години ще настъпи. Бе ти наясно ли си какво е комунизъм в чистия идеологически (щото друг няма) смисъл заложен от Маркс? Направо ми се струва, че си някакъв хлапак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ми е нужно да търся експерти. Националсоциализма, за разлика от комунизма, е еластична система, подлежаща на непрекъснато развиване и усъвършенстване. Да спорим как са виждани преди 70 години славяните от националсоциализма явно няма смисъл. Днешния ден е важен.

Социализъм от макрсически тип е имало в Съветска Русия, изразяващ се под формата на комунизъм. За национал-социализма също не знам защо питаш, като е ясно?

пълна забрана на националсоциализма, вредна и несъстоятелна провалена идеология, и реабилитация на социализма, с неговия социален и културен просперитет :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не на мен (ако визираш мен, а не Алвата, че и той не е лесен ;)), на форума ги представи, нали за това е темата. А каква е точно разликата между социализъм от национален тип и прост обикновен от скандинавски тип или от някакъв друг?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност така наречения социализъм от скандинавски тип е рай за лапачите. Рано или късно това води до самоунищожение на такъв да го наречем строй, щото при увеличаване на броя на лапачите същите следва да почнат да лапат по метода на безотпадъчните технологии, а това на всички е ясно че няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един пиян немец отрязал главата на Сталин.И седнал връз нея. И комуниста тихо промълви - в гъза съм ти, лаячо! За съжаление накрая Сталин седна на главите на половин Европа и така почти половин век. Открийте приликите и разликите между двете системи.... :biggrin:

post-4896-041640300 1342461918_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дискусията с теб не е никак градивна.

Социализма при националсоциализма е социализъм от национален тип. Материали по темата много, ако желаещ ще ти предоставя.

пълна забрана и за Вас, уважаеми!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами това ти казвам, че първообраза на всичко е социалистическата идея, но тя има много интерпретации и различни течения. Марксизма е един вид социализъм, социал-демокрацията друг, национал-социализма трети и т.н. Най-общо националсоциалистическия социализъм не проповядва експроприация на частната собственост, производството си остава в частни ръце, но не се толерира правене на бизнес само и единствено с цел печалба, печалбата трябва да дойде ако работата на предприятието ти е обществено полезна. Капитала трябва да е в помощ на народа, а не народа да е роб на капитала. Създава се Германския Трудов Фронт, който е огромна придобивка за работниците.

Скандинавския социализъм е хранилка за разни емигранти, които работят "безработен" и получават помощи, нещо подобно е и у нас, затова сегашната система не може да бъде търпяна повече. При националсоциализма безработицата е враг, всеки трябва да допринася към народностната общност с труда си.

http://nseuropa.org - раздел Социална политика, както и книгата на проф. Александър Цанков, където се разглеждат различните системи.

Добрееем, а каква според теб е социалистическата идея? Марсизма не е социализъм! Чети малко повече и като пишеш марксизъм поне малко го познавай. Че кой социализъм проповядва екпроприация?!? Хайде стига глупости!

...но не се толерира правене на бизнес само и единствено с цел печалба, печалбата трябва да дойде ако работата на предприятието ти е обществено полезна. Капитала трябва да е в помощ на народа, а не народа да е роб на капитала

Иии точно с какви механизми ще стане това? С две думи, как ще се реши (и най-важното - кой!), кое е и кое не е обществено полезно? Оръдията дали са общественополезни? Или танковете? А атомната бомба? Айде ясно няма да питам за чие общество, според тази 'теория' 'производството' на душегубки и леко стрелково оръжие е общественополезно щото ще ликвидира евреите и циганите (които по твоята логика няма къде да се депортират, щото няма такива д-ви и ако всичките бяха национал-социалисти никой няма да ги приеме и и остава единствен изход през комина).

Хммм Германския трудов фронт ще го оставим за после, нали сам каза за сега да приказваме. Ама що за после, та каква е придобивката точно за работниците? Че име намирал работа, а нещо друго? А каква работа - в Круповите заводи, брои ли се? Те броят ли се за общественополезни? Казваш славяните били арийци, но не са били много полезни нито за чехите хеле пък за поляците. Нито за французите (продължавам да питам, французите испанците, португалците и италианците са ли арийци?).

Аха то и за совиет соца беше враг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Казах ти, с теб няма смисъл да обсъждаме неща от историята, можем да се прехвърлим в днешно време

Това отдавна ми беше ясно, но исках и уважаемите съфоромци да разберат, че и понятие си нямаш от история.

Одобряваш ли днешната спекулативна икономика, с нарочно поддържана безработица между 5 и 15% за да няма много-много стачки - работника знае, че много като него чакат безработни и си стиска мизерната заплата, която е предназначена само да го поддържа жив за да може да работи. С непрекъснатите борби между работодатели и работническите организации, в които се губят множество часове неположен производителен труд, където класовото разделение и ненавист е на недопустимо ниво. Неолиберална капиталистическа система с периодични кризи, от които международните банкери(главно от една раса) излизат още по-богати, а обикновения човек излиза още по-беден. Където расовото смешение е пропагандирано за да бъде създадена една сива аморфна маса, която да е без културна, расова, етническа и народна идентичност за да може да бъде манипулирана по-лесно от прокарващите новия световен ред.

Какво одобрявам аз или даже ти :), няма никакво значение, а останалите неща си имат нужда от серизни док-ва, а не само от голи врази удивително приличащи на лозунги и то излезли от нафталина. Де я непрекъсната безработица от 15%? Щото има доста съществена разлика от 5% и 15%. До 5% е един вид 'санитарна', а 15% си е направо опасна. А зависимоста от висока безработица малко стачки е недоказана, по простата причина, че сега труда в голямата си част е строго профилиран и не може да се расъждава по твоя начин. Това дето го твърдиш е валидно за нискоквалифициран труд, без особени квалификация и без образование. Факта, че правиш такава 'пропаганда' показва, че 'информацията' ти е поне на 50-60 години да не кажем още от времето на Зола. Непрекъсната борба между работодатели и работнически организации няма. Освен в рамките на допустимото. Не говоря за ситуациите при криза каквато е днешната, когато трябва да се ограничава производството. не говоря и за ситуацията в БГ, която е в постоянна криза, но там положението е друго. Но даже и там почва за национал-социализъм не се наблюдава (поне до като бях не се наблюдаваше, а и сега не са се изменили нещата доколкото съм имформиран, а аз държа и съм). Периодични кризи винаги е имало имаше и преди '89-та в източния блок. Причините са ясни и нямат връзка с разглежданата тема. Банкерите не са от една раса само, а това с банкерство да са се занимава ЛИ предимно еврей в миналото е религиозно обосновано преди векове. За това пък тогава те не са имали много други права. Не евреите са виновни за каквото и да е било.

Расовото смешение не е пропагандирано, а че в резултат на такова смешение излиза аморфна маса без идентичност е направо смешно, като оставим расистките залитания. Но пък е доказано, че без 'смешение' нацията може да се изроди. Справка - Норвегия, страната с най-много генетични проблеми в Европа се наложи да 'внася' филипинки (за норвежците) и пакистанци (за норвежките) за да предотврати такива проблеми в бъдеще. А това са си 'чисти арийжи' е поне бяха ;).

А един личен въпрос - ти квартеронка виждал ли си, ама не по телевизията?

Дали сме си природните богатства на разни чуждестранни компании, в замяна на нищожна такса. Дали сме естествени монополи, от значение за националната сигурност, като електроразпределение, водоразпределение, бих прибавил и банковото дело и телекомуникациите. Отглеждаме си малцинство, което ни краде, убива, изнасилва, живее на наш гръб без да работи(голяма част, във всяко стадо си има изключения, включително и в нашето). След няколко десетилетия ще бъдем малцинство в собствената си държава, тогава ще видим какво е ад, икономически ад включително. Българската раждаемост не се подпомага, да не говорим за пропагандира, по никакъв начин. И так дале и так дале.

Дали сме си викаш ;). Ами кой ни е карал бе джанъм? Що не си ги разработваме сами? Ако утре дойдете на власт (не дай Боже, ама и надали) от къде ще вземете технологии и ресурси за добив например на шистов газ? Или на злато. То така не става, арее фюрера каза, а ние ще умрем, ама ще изпълним. Верно да умрете не е трудно, трудното е изпълнението. Пази боже от монополи. А и какво значи естествени? В смисъл били са държавни, а ние видите ли сме ги разбили и дали. Да ама държавата се провали. И не само нашата, да кажем, като някои съфорумци, че причината е в бай Ганювщината, хитър Петирщината и Андрешковщината. Всъщност всичките се провалиха. Вярно при нас опитите за 'задържане' продължиха по-дълго време и съответно бяха наказани с по-ниски цени, но там причината е друга. Расистките ти теории не ми се четат. Просто кажи какво да ги правим? Газови камери ли да строим, крематориуми ли или направо да ги разстрелваме (концлагерите не вършат работа, то за обикновенните хора нямат бачкане та за тях ли, то и нали според теб не могат да бачкат) направо?

ААхаа да си дойдем на думата. Как да подпомагаме БГ раждаемостта? Осеменители ли да ставаме? А БГ жената права има ли? Не трябва ли тя да избере дали и кога ще ражда? А що само жената? Мъжа не трябва ли да избира кога и дали да стане баща. Ако имаш предвид парично и друго подпомагане първо май трябва да избием малцинствата (или с други думи нисшите раси). Ама се съмнявам и това да помогне. А какво по дяволите значи

да не говорим за пропагандира?

Ако ти хресват тези неща - ок, но на мен, и на много други българи не ни харесват. Всеки търси решение, за мен най-доброто и пълно решение го дава именно националсоциализма. Сегашната система не може да се поправи, тя трябва да загине, отстъпвайки път на една нова, по-социална и национална система.

Първо нещата не са такива. Второ света не е идеален, но никой и не е казвал, че е идеален. И трето - не не ми харесва света по този начин, но по-добър не е измислен (да пеифразирам). Ахааа, знам, зад теб стоят милиони. Но тоз филм свърши зле и за този дето ги каза, ама и за милионите зад него.

Как точно предлагаш сегашната с-ма да загине? Разбрах, че и идея си нямаш как да се реализира новата социо-национална с-ма ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като почетен гост на партийния конгрес в Нюрнберг 1933 г. е поканен вицесекретаря на фашистката партия – проф. Марпикати. Същият държи и кратка реч при откриването... И изпраща поздравите на Дуче. Какво по-голямо доказателство за връзката и родството между двата режима?

post-4896-064809000 1342498873_thumb.png

post-4896-006543900 1342498888_thumb.png

Редактирано от Panzergrenadier
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Казах ти, с теб няма смисъл да обсъждаме неща от историята, можем да се прехвърлим в днешно време. На теб примерно харесва ли ти ситуацията? Одобряваш ли днешната спекулативна икономика, с нарочно поддържана безработица между 5 и 15% за да няма много-много стачки - работника знае, че много като него чакат безработни и си стиска мизерната заплата, която е предназначена само да го поддържа жив за да може да работи. С непрекъснатите борби между работодатели и работническите организации, в които се губят множество часове неположен производителен труд, където класовото разделение и ненавист е на недопустимо ниво. Неолиберална капиталистическа система с периодични кризи, от които международните банкери(главно от една раса) излизат още по-богати, а обикновения човек излиза още по-беден.

Дали сме си природните богатства на разни чуждестранни компании, в замяна на нищожна такса. Дали сме естествени монополи, от значение за националната сигурност, като електроразпределение, водоразпределение, бих прибавил и банковото дело и телекомуникациите. Отглеждаме си малцинство, което ни краде, убива, изнасилва, живее на наш гръб без да работи(голяма част, във всяко стадо си има изключения, включително и в нашето). След няколко десетилетия ще бъдем малцинство в собствената си държава, тогава ще видим какво е ад, икономически ад включително. Българската раждаемост не се подпомага, да не говорим за пропагандира, по никакъв начин. И так дале и так дале.

Ако ти хресват тези неща - ок, но на мен, и на много други българи не ни харесват.

това момче почва да ми харесва........по некои точки.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

говори, докато не почне да действа. тогава ще :lightbulb: те видим

То действително понякога е необходима здрава ръка - да ви подкара с Шурмана на някой остров и там , действайте , вдигайте революции и се устройвайте социалносправедливо :tooth::tooth::tooth:

На смени - един месец комунизъм , един месец националсоцшализъм...

А и се харесахте вече , гледам :biggrin:

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Терминът „фашисти” по отношение на германците е бил утвърден от Сталин и от неговия пропаганден апарат. Този термин е бил необходим на Сталин за да потули истината защо две социалистически държави воюват помежду си. Иначе съм чел из мемоари от ВСВ как германците са шокирани и изненадани когато руснаците ги наричат „фашисти”.

дали ще ги наричаш фашисти или националсоциалисти, ключовото е, че идеологията им е сегрегационна на расов и национален принцип ... с такава идеология не можеш да завладееш света ... светът винаги е завладяван от асимилационни култури/идеологии ... още от древен китай и гърция, през рим, та чак до сега - ЕС и англосферата ...

даже СССР има много по-асимилационна идеология от нацистката ... и двете идеологии са еднопартийни и тоталитарни, при тази в СССР обаче другите народи са разглеждани като братски и реално са субсидирани от богатата на ресурси и индустрия Русия ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понятието "Нацизъм"(жаргонна дума, употребявана най-вече от американците), по-правилно да се нарича "националсоциализъм" идва от Националсоциалистическа германска работническа партия, основана на 9 януари 1919 г. (като Немска работническа партия)от Адолф Хитлер. Партията изтъква расовото превъзходство на арийците и в частност на нордическата раса и по-специално на прусаците над останалите. Преследва комунистите, евреите, циганите, както и хомосексуалистите.

В "Моята борба" Хитлер излага идеите си за развитието на Германия и Европа. На парламентарните избори през 1933 г. партията печели най-много места в парламента и излъчва лидера си Адолф Хитлер за канцлер (министър-председател) на страната. Германия по времето на тяхното управление обикновено се нарича Нацистка Германия.

Думата Фашизъм идва както от „фашо“, в мн.ч. „фаши“, която означава „сноп“ (в политическа или военна група или нация), така и от фасците(сноп пръчки), носени от ликторите в периода на Републиката в Рим. Ликторите предхождали движението на консула като вървели в дена линия пред него. Вън от града във фасците била втъкната специална брадва. Тази особеност се смята, че е евъведена от Валерий Пубикола.

Най-точно терминът произлиза от „фашо“ — дума, която е много популярна в Италия по това време в политическия контекст; преди това се е използвала от радикалните леви групи. Италианските фашисти (fascisti) са известни като „черните униформи“ заради вида на своите униформи. Известен е интересът на Мусолини към Римската империя. Дори е искал да бъде погребан в Мавзолея на Август - първият римски император.

Основната идея на фашизна е издигане на нацията над индивида.

Накратко, националсоциализмът иска да прокара расовия елемент над всички съществуващи класи. От друга страна, фашисткото движение се стреми да запази класовата система и да я подкрепи, смятайки я за основата на солидна и желана култура. Тази основополагаща теорема е причината тогавашните фашисти и нацисти да смятат себе си и съответните им политически определения като частично изключващи се едни от други.

Редактирано от Заек
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
.... светът винаги е завладяван от асимилационни култури/идеологии ... още от древен китай и гърция, през рим, та чак до сега - ЕС и англосферата ...

даже СССР има много по-асимилационна идеология от нацистката ... и двете идеологии са еднопартийни и тоталитарни, при тази в СССР обаче другите народи са разглеждани като братски и реално са субсидирани от богатата на ресурси и индустрия Русия ...

В грешка си Невски. Видяхме колко струва "асимилационната" политика на СССР. Какво като Москва забрани говоренето на украински, беларуски и балтийските езици? Всякакви художествени произведения на тези езици не вървяха в Съюза. Цялата тази международна работническа солидарност, че "пролетариатът няма родина"... Пееха ли пееха "Интернационала"....

И какво стана?

Разселваше и разселваше Бащата на народите отделните нации в рамките на СССР с цел да обезличи кръвта, но какво стана? При либерализирането на системата при Горбачов, републиките веднага се надигнаха - искаха своя език, култура, идентичност и независимост, които бяха подтискани дълго време. Има по-важни неща от пролетарската солидарност, побратимяването и обезличаването, асимилирането на народите в СССР Невски, и това са законите на кръвта, кръвното родство. Един китаец можеш да му сложиш немско име, да го направиш немски гражданин и да го научиш да говори немски, но той никога няма да стане немец по кръв... И при първата възможност тази кръв ще се надигне и ще поиска своето, ще се разграничи от привидно "своята си социална среда" в която живее... Разпадането на многонационалния СССР е доказателство за това, както и провала Възродителния процес у нас.

Редактирано от Panzergrenadier
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...