Отиди на
Форум "Наука"

Сталин и Хитлер, Третият райх и СССР


mitaca

Recommended Posts

  • Потребител

Не ме разсмивай. Християнството е било налагано с насилия спрямо ограничени групи от хора - основно служителите на старите езически култове. Дори и един такъв православен фундаменталист като Юстиниян І като закрива Атинската философска школа, не хвърля в затвора тамошните преподаватели и не ги екзекутира. Те самите емигрират в Персия, където са им били предложени преподавателски катедри. Най-бруталните християнски екцесии са дело на отделни личности, надъхали фанатизирани тълпи - например убийството на математичката Ипатия в Алексадрия. Но няма примери, в които църквата (в която и да е страна) да е правела събрание на ЦК и да е взимала решение да бъдат избити или пратени в концлагери цели социални групи - несъгласните с комунизма, богатите и средно заможните хора, интелигенцията, духовенството и изобщо елита на нацията. Не е известно и църквата да е пропагандирала или директно провеждала политика на отнемане на частната собственост. Докато това е запазена марка на действие на всички комунистически режими където и да е. Докато църквата, дори и католическата, толкова оплюта с жестокостите си, е прибягвала към насилие като последна и крайна мярка, след като пътищата на убеждение са били изчерпани, комунистите по правило първо и веднага прибягват до насилието.

Така че, драги Алвасасейро, тия левичарски аналогии си ги запази за теб или за вечеринките в местния клуб на БКП. tooth.gif

Напротив, точно така действа католическата църква при покръстването на местното население в Латинска Америка. Иначе си прав, че и едните, и другите прибягват до насилие, без то да е част от докрината. То е метод, не идеология. А кой първо, икой последно, пак до човека опира. Човекът си е еднакъв при прилагането на всичко - и на комунизъм, и на християнство.

Аспандиат, знаеш ли. Аз ако бях съзнателен през комунизма, цях да съм му много по-силна опозиция от редица наши дисидентчета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но няма примери, в които църквата (в която и да е страна) да е правела събрание на ЦК и да е взимала решение да бъдат избити или пратени в концлагери цели социални групи - несъгласните с комунизма, богатите и средно заможните хора, интелигенцията, духовенството и изобщо елита на нацията. Не е известно и църквата да е пропагандирала или директно провеждала политика на отнемане на частната собственост. Докато това е запазена марка на действие на всички комунистически режими където и да е. Докато църквата, дори и католическата, толкова оплюта с жестокостите си, е прибягвала към насилие като последна и крайна мярка, след като пътищата на убеждение са били изчерпани, комунистите по правило първо и веднага прибягват до насилието.

Така че, драги Алвасасейро, тия левичарски аналогии си ги запази за теб или за вечеринките в местния клуб на БКП. tooth.gif

Да само където е изгорила сума ти вещици като преди това благородно е спасила душите на тези дето са се разкаяли.Разнообразила се е с някои друг еретик и астроном.Иначе за комунистите си прав -така действат,макар че пращането в концлагери не е само приоритет на комунисти и нацисти/има разлика между фашист и нацист/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напротив, точно така действа католическата църква при покръстването на местното население в Латинска Америка.

Там нещата са по-сложни. Нали знаеш благонравния обичай на местното население там да вади сърца от живи хора?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не говоря за форума, а по принцип.

Идеологиите и на двамата са западни - и комунизмът, и национализмът, и расизмът, и социализмът са западни идеологии. Идеите на Хитлер за расово превъзходство са типично западни, поне в тая им форма.

западът е най-брутален в налагането на идеологии и в самите си идеологии ... почти нищо не може да го конкурира в човешката история ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да само където е изгорила сума ти вещици като преди това благородно е спасила душите на тези дето са се разкаяли.Разнообразила се е с някои друг еретик и астроном.

Прощавай, ама пишеш наизуст. Между 1500 и 1750 г. в цяла Европа (без османските й части и Русия) изгорените вещици са общо 700. Сигурен съм, че днес в целия ЕС за една година броят на съдебните грешки е не по-малък. Не че оправдавам изгарянето на вещици, предполага се, че в 80-90% от случаите е ставало въпрос за странни и самотни жени, чиито единствен грях било, че не е имало кой да ги защити от суеверните им съселяни и фанатизирани духовници.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напротив, точно така действа католическата църква при покръстването на местното население в Латинска Америка. Иначе си прав, че и едните, и другите прибягват до насилие, без то да е част от докрината. То е метод, не идеология. А кой първо, икой последно, пак до човека опира. Човекът си е еднакъв при прилагането на всичко - и на комунизъм, и на християнство.

Аспандиат, знаеш ли. Аз ако бях съзнателен през комунизма, цях да съм му много по-силна опозиция от редица наши дисидентчета.

Е, браво бре, Алва. Точно от теб, човек изкушен от Иберийски п-в, не съм очаквал такова изявление. Не може да не знаеш, че още през 30-те години на ХVІ век в Испания царят оживени спорове дали индианците имат душа и са човешки същества. Накрая под църковен натиск надделява схващането, че те са хора и трябва да бъдат покръствани, а не безогледно избивани. Не може да не знаеш, че най-страстният защитник на индианците и правата им на човешки същества в Нова Испания (днес Латинска Америка) е бил... испанският монах Сахагун.

Изтребленията, масовите заробвания в мините, моренето с глад, насъскването на кучета срещу индианци са били вършени не от католическата църква, а от разните идалговци и други авантюристи или направо измет, които Испания и Португалия били избълвали в Новия свят.

Що се отнася до левичарските ти настроения, четейки постовете ти, все повече се убеждавам, че те не се дължат на семейна среда или възпитание, а на това, че си изчел голямо количество книги, в които под фасадата на "чистата наука и академизъм" повече или по-малко умело са прикрити левичарски идеи.

Що се отнася до моя скромна милост, към 1989 г. аз бях член на пионерската организация и аха-аха да стана комсомолец на следващата година. Така че и аз не съм бил особено съзнателен, но антикомунизмът ми е формиран не благодарение на някакви академични "мъдрости", а от наблюдения на това какво стана и става у нас и по широкия свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, браво бре, Алва. Точно от теб, човек изкушен от Иберийски п-в, не съм очаквал такова изявление. Не може да не знаеш, че още през 30-те години на ХVІ век в Испания царят оживени спорове дали индианците имат душа и са човешки същества. Накрая под църковен натиск надделява схващането, че те са хора и трябва да бъдат покръствани, а не безогледно избивани. Не може да не знаеш, че най-страстният защитник на индианците и правата им на човешки същества в Нова Испания (днес Латинска Америка) е бил... испанският монах Сахагун.

Изтребленията, масовите заробвания в мините, моренето с глад, насъскването на кучета срещу индианци са били вършени не от католическата църква, а от разните идалговци и други авантюристи или направо измет, които Испания и Португалия били избълвали в Новия свят.

Що се отнася до левичарските ти настроения, четейки постовете ти, все повече се убеждавам, че те не се дължат на семейна среда или възпитание, а на това, че си изчел голямо количество книги, в които под фасадата на "чистата наука и академизъм" повече или по-малко умело са прикрити левичарски идеи.

Що се отнася до моя скромна милост, към 1989 г. аз бях член на пионерската организация и аха-аха да стана комсомолец на следващата година. Така че и аз не съм бил особено съзнателен, но антикомунизмът ми е формиран не благодарение на някакви академични "мъдрости", а от наблюдения на това какво стана и става у нас и по широкия свят.

иберийците и англосаксонците завладят 2 континента (ако броим и африка стават 3) и смазват всякаква съпротива на местното население за да изпозлват природните им богатства ... мао, хитлер, сталин и полпот са дечица в сравнение с тези проекти довършени безмилсотно до успешен край ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

иберийците и англосаксонците завладят 2 континента (ако броим и африка стават 3) и смазват всякаква съпротива на местното население за да изпозлват природните им богатства ... мао, хитлер, сталин и полпот са дечица в сравнение с тези проекти довършени безмилсотно до успешен край ...

Пишеш пълни глупости. Я като толкова знаеш, ми кажи колко продължава английската и испанската експанзия и колко траят споменатите от тебе режими? И после пресметни по колко убити на година се падат при първите и при вторите. Ако въобще за испанците и англичаните има някаква що годе статистика.

Иииии, още нещо, Мао, Сталин, Полпот що ли нещо ми се върти в главата, че основно свои изтребваха, а не чужди....crazy_pilot.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нима? Мисля, че Мао и Сталин са доста незападни ;) Да не говорим за Пол Пот и едни други, пак на изток.

Те обаче прокарват в страните си западната идеология на комунизма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пишеш пълни глупости. Я като толкова знаеш, ми кажи колко продължава английската и испанската експанзия и колко траят споменатите от тебе режими? И после пресметни по колко убити на година се падат при първите и при вторите. Ако въобще за испанците и англичаните има някаква що годе статистика.

Иииии, още нещо, Мао, Сталин, Полпот що ли нещо ми се върти в главата, че основно свои изтребваха, а не чужди....crazy_pilot.gif

Испанците изтребват 2/3 от коренното население на континетна. Другото се поробва. пол пот е гимназист в това отношение. Тези избивания се случват горе долу в първите 50-60 години, за да се сломи съпротивата на двете покорени цивилизации, след което нещата утихват.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пишеш пълни глупости. Я като толкова знаеш, ми кажи колко продължава английската и испанската експанзия и колко траят споменатите от тебе режими? И после пресметни по колко убити на година се падат при първите и при вторите. Ако въобще за испанците и англичаните има някаква що годе статистика.

Иииии, още нещо, Мао, Сталин, Полпот що ли нещо ми се върти в главата, че основно свои изтребваха, а не чужди....crazy_pilot.gif

а забравих и австралия ...

никакви глупости не пиша толкова успешна и брутална териоториална експанзия няма в човешката история ...

аборигените в автсралия и досега са в резервати а гордите наследници на английските и ирландските затворници изкопават всяка частица руда, залто, петрол и газ и ги продават в азия за да си живеят добре ...

геноцидите не се смятат в бройки а в % и като краен резултат ... така например английският генозид срещу ирландците е доста по-ефективен от всички политики взети заедно от сталин и хитлер срещу източна европа ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Испанците изтребват 2/3 от коренното население на континетна. Другото се поробва. пол пот е гимназист в това отношение. Тези избивания се случват горе долу в първите 50-60 години, за да се сломи съпротивата на двете покорени цивилизации, след което нещата утихват.

Тъй ли, значи оковаването на южноамерикански индианци в мините през ХVІІІ век няма нищо общо, а? crazy_pilot.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

а забравих и австралия ...

никакви глупости не пиша толкова успешна и брутална териоториална експанзия няма в човешката история ...

аборигените в автсралия и досега са в резервати а гордите наследници на английските и ирландските затворници изкопата всяка частица руда, залто, петрол и газ и ги продават в азия за да си живеят добре ...

геноцидите не се смятат в бройки а в % и като краен резултат ... така например английският генозид срещу ирландците е доста по-ефективен от всички политики взети заедно от сталин и хитлер срещу източна европа ...

И къв е изводът? Да живее Сталин, смърт на англичаните и испанците ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И къв е изводът? Да живее Сталин, смърт на англичаните и испанците ли?

това че сталин е престъпник кво общо има с престъпленията на англичание и испанците ... прави ги по-маловажни ли ... те са още там в крайна сметка ... а СССР го няма ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това че сталин е престъпник кво общо има с престъпленията на англичание и испанците ... прави ги по-маловажни ли ... те са още там в крайна сметка ... а СССР го няма ...

Има, доколкото темата е за Сталин, Хитлер, Райха и СССР, а не за английския и испанския колониализъм. Твоите аргументи са от рода на "вие що биете негрите".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всяка клевета (или факт :biggrin: )за престъпленията на двамата диктатори - Хитлер и Сталин са разобличени. И всяка клевета или факт по техен адрес може да се разобличи.

Апология на Хитлер и националсоциалистическата политика по еврейския въпрос прави Ричард Харууд в "Лъжата за шестте милиона". Струва си този ревизионист да се прочете, защото е доста трудно да се обори.

post-4896-022510400 1309810042_thumb.jpg

Това е школата на ревизионизма.Има още десетки книги и писатели. Има и институт на Историческия ревизионизъм. Школа, твърде трудно оборима, работеща с факти. Мъчат се да и запушат устата, нямат други аргументи.

Или книгата на Ферр "Антисталинская подлост". Един от плеядата неосталинисти. Там се разобличават "лъжите" в секретната реч на Хрушчов. Сталин се изкарва мъдрия вожд, водещ народите в светлото бъдеще. И тук има доста факти, на пръв поглед трудно оборими.

post-4896-024035900 1309810194_thumb.gif

Но все пак, кой ли вярва просто на думи? :biggrin: Да си спомним поговорката: "Ако вярваш на всичко което си прочел, по добре не чети нищо."

Редактирано от Panzergrenadier
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Ако вярваш на всичко което си прочел, по добре не чети нищо."

Това го прати на ЛС на нашия приятел Алвасасейро. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има, доколкото темата е за Сталин, Хитлер, Райха и СССР, а не за английския и испанския колониализъм. Твоите аргументи са от рода на "вие що биете негрите".

аргументите са за това колко е брутален запада ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй ли, значи оковаването на южноамерикански индианци в мините през ХVІІІ век няма нищо общо, а? crazy_pilot.gif

Първо, те са несравнимо по-малко хора. Второ, говоря за убийствата и геноцита. След него следва робство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

още един линкМоята връзка

Прощавай, ама пишеш наизуст. Между 1500 и 1750 г. в цяла Европа (без османските й части и Русия) изгорените вещици са общо 700. Сигурен съм, че днес в целия ЕС за една година броят на съдебните грешки е не по-малък. Не че оправдавам изгарянето на вещици, предполага се, че в 80-90% от случаите е ставало въпрос за странни и самотни жени, чиито единствен грях било, че не е имало кой да ги защити от суеверните им съселяни и фанатизирани духовници.

Странно ,мислех че наказаните със смърт за вещерство са над 60000 между 1550 и 1750 година.

Редактирано от maymuniak
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аргументите са за това колко е брутален запада ...

Еми брутален е. Всеки завоевател е брутален. Римляните също са клали и поробвали наред, монголите са правели пирамиди от черепи, османлиите не са си поплювали, испанците също, руснаците са разкатали майката на кавказките етноси през първата половина и средата на ХІХ век. Впрочем се чудя при тази твоя омраза към Запада защо живееш в Англия? Ей ти го Китай, ей ти я Северна Корея, страни с дълбоки традиции в демокрацията и правата на човека.tooth.gif

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...