Exhemus
Потребител-
Брой отговори
2134 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
11
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Exhemus
-
Естествено е да са претопени, но не това ми е мисълта. В случай, че тези артефакти се потвърдят, излиза наяве големината а славянският езиков масив - от Италия до Балтика и то още 5век прне ! Това е много сериозно и слага точка на препирните за произхода на езика. Обаче, аз имам съмнения за тези артефакти, че са руски фейк, който Спароток е подел. Да скрипта е италийски, има бустрофедон, но не намирам италиански ресурси за тях. Влизал съм във виртуалния тур за съответните музеи, но не съм намирал артефактите! Пробвайте и вие, или пък Спароток да бъде любезен да каже от къде ги е взел?
-
За по-старите времена е уместно да се употребява Венети/венди/. Най-малкото защото има писмени паметници от 5ти век пр н е. Популяризирни от Спароток, благодарение на който съм обръщал внимание тук във форума нееднократно. /надписи върху гребенче и амулет от Венетия и Раетия/. Езикът, разчетен от Спароток, си е чист славянски. Тантине, като си толкоз напорист, намери оригиналите.
-
От доста време КГБ набива тези мантри в чутурата на простия руснак. Но това започва още при възкачването на Александър III, който съзира недостатъчно покорство у "новоосвободените" българи в лицето на тяхната еманация - либералите. Няма разлика в недодяланото, грубо поведение на руската мечка и тогава и сега. И в двата случая това предизвиква естествен откат на българите към . . . прегръдката на друга мечка /сега гризлито/. Но гризлито поне си е изрязало ноктите и сложило меки ръкавици. И какво сега - отгоре ни играят две мечки
-
Само да подчертая, че грабителската икономика е движела техническия прогрес!? - Само тя може да концентрира огромни средства и да ги пропилее за каквото си иска. В частност може да инвестира за някакъв грандиозен проект, който разбира се, ще бъде изпълнен от производствената икономика. Самата производствена икономика, оставена на себе си, може да осигури само хляба насущний.
-
Понеже става въпрос дали германски племена са абсорбирани от славяните и съответно културата им се е преляла в славянската, ще обърна внимание, че племето Херули много пасва да е в тази роля. Миткосва от Черно море до Рейн. По балканите, ограбва Атина. Биват наемници основно на Рим, а кой знае може и на българите? Защото се застояват точно по тези места, където са българите. Даже правят държава в Панония, унищожена от Лангобардите. А те, известно е, си сътрудничат с българите. пс Има село Ерулеви близо до Габрово. /старото име/ !?
-
Кентум-ментум, Хайде да видим каква е близостта поотделно на италийски със келтски и немски и от друга страна със славянски. Близостта на славянския с италийски е значително по-голяма. Ако искаш да сравняваме дума по дума? Кентум е абсолютно несъществен признак. пс - и не само по словарен състав е близостта - и по морфология и синтаксис също.
-
Стой, не се задълбавай! Гърците си разбират без запъване фригийските текстове. Така казват. Нерде кюрдски?
-
Като сте такива разбирачи, кажете как ще протече един Майдан в Иран? Руснаците си научих урока - вече са като пружинки - спасиха Ердоган и не само.. Много са чувствителни вече към всякакви майдани. Венецуела! Само го казвам да, го вземете предвид! …Дииф, не бъди наивен, точно обратното, историята показва, че не здрав смисъл, а религия движи света. Единствено при евреите има здрав смисъл, обаче кодифициран в религиозните текстове. Те затова са отгоре. Ей го сега гледам Путин, усилено въвежда религиозно мракобесие? Защо? Изглеждаше разумен човек? Дали така трябва, според изчисленията на суперкомпютър? Един господ ще каже!
-
Навремето се заинтересувах от подобен въпрос. И доколкото си спомням, бях намерил форуми, където постовете се подписват и им се дава таймстамп. Даже някъде май получаваш копие от така подписания си пост.
-
Нищо конкретно не знам, но от общи съображния мога да кажа, че барокамерата ще е изключително полезна при следните състояния: - исхемични инсулти. - инфаркти. - алтернативно на ампутация на крайник в комплект с ударно антибиотично лечение. Предполагам , че дълготрайно лечение в барокамера е вредно.
-
А може би не Баш си е персийска/сарматска и идва от Чобан - овчар. Или собственик на стадо..
-
Айде пак стара манджа - тук се е обсъждало това - поразрови се! Във всички евр. езици го има - нем. : бехер; итал. : бикиере; слав. : бокал ...
-
Татине какво? -Искаш твоя хаос да го разсадиш в клуба ли? За всяка една езикова връзка трябва да се представят доказателства, не мантри! Очевидна е първичната взаимна разбираемост само между итало-балто-славянски-германски. Доста трудно се схващат само някои индо-ирански езици от говорители на споменатите по-горе. Келтският хептен не се разбира. Гръцкият също. Скитски, сарматски пласт може да се открои най във руски и после в български, но добре трябва да се филтрира за тюркски. Въз основа на това аз мога да презумирам 3 ранни клона на индоевропейския - келтски / аз лично не съм в ъстояние да видя нищо индо-европейско в него/, следва разделяне на средно-европейски - споменатия итало-балто-славяно---германски от авестийския от който възникват чрез смесване с туземци тотално неразбираеми езици, които само специалист може да пречисли към индо-европейския. Например арменски. За гръцкия не мога да кажа от кой първичен клон е възникнал?
-
Не бъркай езиците с историческите групи (т.н. племена, народи и т.н.). Това , че балтите не са споменати в историческите източници не означава абсолютно нищо. Германските езици от гледна точка на лингвистиката са "леко сбъркани". Те показват от една страна характеристики близки с балто-славянските езици, а от друга с итало-келтските. Това затруднява изключително много лингвистите. При всички положения обаче, няма как балтийските езици да се отцепят от германските. Тази версия не съм я видял при нито един лингвист. Тези лингвисти които наблягат на връзките между балти и германци по-скоро предлагат обратната схема. Схемата е следната: - имаме някакъв диалектен континуум 1. около 500г. пр. н.е. от този континуум се "отцепват трайно" западните му говорители, Те въвеждат някакви иновации, а след това допълнително си променят езика под влияние на италйци и келти или пък от итало-келти. От тази операция се пръкват германците 2. Около началото на новата ера от това което е останало от континуума се "отцепват" южняците. Те също въвеждат редица иновации. От тази операция се пръкват славяните. 3. Остатъкът от континуума са балтите. Атоме, много ти е сгъстено времето! Значи езиците се разделят от около 500г. пр. н.е. ? А от 4000г. пр. н.е. до 500г. пр. н.е. си е само един език? Освен това дръвцето изглежда доста простичко и доста невярно. Келто-тохарите са първите, или прото-индоевропейци. После раздуващият се балон на Ямненци ги притиска по средата и те се разцепват и отдалечават - едните в западна Европа, другите в средна Азия. Те са Р1б съвсем определено, без примеси. Чудя се на какво основание италийците и келтите са сложени едни до други? Германците по принцип са там, но влиянието от итали и келти е вторично. За отделянето им има някакво загадъчно въздействие - гръцко?? Защо? слав. - ит. РаБота - ЛаБор со - ко (със) гр. - гер. аРГасо - аРБайт ме - мит (със) Значи германците са някакви горски славяни минали покрай гърците, пък после и покрай италийците ... или пък дорийците са германци, дали суперстрат в гръцкия? Оттам излиза, че наченки на разделяне има отпреди троянската война; славянският е по-централен от италийския, защото последният е изпитал силно влияние от аборигенни езици и дошли от юг народи. Най-прото- от този континуум би трябвало да са балтите, ама знаем ли как са говорили преди да кажем 1000 г., защото сега по естествен път може да говорят другояче?
