Отиди на
Форум "Наука"

Къде мога да потърся човешките си права?


Recommended Posts

  • Потребител

Само че това ли е целият случай? Седи си той на палатката и идат 8 човека. За една палатка? И какво се случва после в полицията? Колко време е стоял, има ли заповед, връчена ли му е?

А, сега вече започнахте да разсъджавате като човек, знаещ основните си права.

Не трябва да позволяваме на самозабравилите се "служители" МВР, които са освободени от заплащане на здравноосигурителни вноски и се лекуват за наша сметка да се гаврят със мирни граждани. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

и, понеже се почудили какъв съм аз и какво правя там

Щеше да е по-лесно да се разбере проблемът, ако имаше няколко думи за това, дето са подучули. При положение, че са дочули нещо дето го знае целия ти роден град, то не виждам причина за стеснение на един иначе анонимен акаунт.

Щото, примерно, ако си си живеел сам, но са подучули, че на тези, дето са ти идвали на гости си продавал дрога ... еее, опасявам се, че едва ли някой друг освен теб ще упрекне полицията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щото, примерно, ако си си живеел сам, но са подучули, че на тези, дето са ти идвали на гости си продавал дрога ... еее, опасявам се, че едва ли някой друг освен теб ще упрекне полицията.

Не може да се задържа човек току така, по посочване от "бдителни граждани" - обжалва се задържането и се печели делото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само че това ли е целият случай? Седи си той на палатката и идат 8 човека. За една палатка? И какво се случва после в полицията? Колко време е стоял, има ли заповед, връчена ли му е?

ПП

И от какво е пострадал, та така смело го наричаш с това качество?

Кьзвам. Може човек да се перчи, но срещу тях няма смисъл. Накрая все ще намерят нещо провиненеие за което е било основано задържането му. Ако друго не полицаите заедно с рибарите ще докажат, че се е държал провокативно с-у официалните лица и е имало съмнение, че лицето е било под влиание на наркотици и е било опасно да се остави насами. Затова са го сложили под контрол докато се изчисти...И така на татък......

:whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не може да се задържа човек току така, по посочване от "бдителни граждани" - обжалва се задържането и се печели делото.

Зависи, ей на, този са го задържали http://news.ibox.bg/news/id_261746722 Докато не се разбере какво са дочули рибарите да се говори из родния град на жалващия се само може да гадаем кой крив, кой прав. Както вече обърнах внимание, рибарите са подали сигнал след като са научили нещо за личността и най-вече дейността на задържания. Пък то българите избягват да подават сигнали дори когато те самите са пострадали (по медийните статистики примерно половината от кражбите в страната не се съобщават в полицията заради липсата на краен резултат и голямото бюрократично разиграване.

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Потърсих закон или наредба, които да регламентират опъването на палатки. Нямам много време да търся, но останах с впечатления, че общините могат да си приемат наредби, за да ограничават такива дейности. Т.е. съвсем възможно е самото бивакуване на палатка да е забранено в даден район и да си е нарушение. Отделно от съображенията на Галахад, които ми звучат разумно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

останах с впечатления, че общините могат да си приемат наредби, за да ограничават такива дейности. Т.е. съвсем възможно е самото бивакуване на палатка да е забранено в даден район и да си е нарушение. Отделно от съображенията на Галахад, които ми звучат разумно.

Има резон в съображението ви, но с една забележка - когато има нарушение по наредбата на Общината за нерегламентирано опъване на палатка се налага глоба от общински служители... :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има резон в съображението ви, но с една забележка - когато има нарушение по наредбата на Общината за нерегламентирано опъване на палатка се налага глоба от общински служители... :post-70473-1124971712:

Да, вярно. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Аз бях написал, че не съм ви казал всичко какво е станало, но сега реших да кажа и после какво се случи с мен за да може да даде съвет някой...Няма как да го кажа, офф трудно ми е но...

Истината е, че след като ме хванаха, Полицаите не са ме водили по никакви полиции и т.н. а ме хвърлиха в един диспансер за 24 дена на затворен режим.Да и аз не вярвах, че е възможно това в Европа ...ЕС...ТОВА В 21 ВЕК 2010 година но...Там се отнасяха изключително лошо и безчовечно с мен като не ме хранеха достатъчно,не ме пускаха навън,никой не ми обръщаше внимание,викаха ми и т.н. и от там имам психическа травма.

Казах го за да ми даде съвет някой сега какво мога да направя, защото сега още съм с психическа травма и уронен престиж.Нямам надежда в живота си и т.н.Не разбирам нищо от закони и правосъдие и незнам какво мога да направя...

Мога ли да осъдя полицаите че без прокурорска заповед са ме хвърлили тайно в този диспансер ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ясно. Сигурен ли си, че е без съответния акт?

Тука по-скоро проблемът е със заведението, в което си бил, а не - с полицията. Полицията без нареждане няма да го направи това, вероятно си бил настанен за нещо.

Опитай тука:

http://sofia.lege.bg...ев/

ПП

А, да. И това "нямам надежда" - имаш, естествено!

Станал там инцидент, майната му! Всичко е извор на опит и знание, така, че не бива да се потискаш от тия работи.

Такива работи могат да се случат на всеки един абсолютно. За съжаление, културата в някои институции и здравни и други подобни заведения е безобразно ниска...

Така, че гледай напред и не се притеснявай, като все пак имай предвид, че правилата трябва да се спазват.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...