Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 11 минъти, Gia said:

Pepino-de-Mar-Rosa.jpg.6635cb5d1c0b1b899

Добре дошла във форума!

Когато се задават загадки свързани с изображения е разумно да се сменя името на файла.

Дори аз, който не може да различи коза от овца разбрах, какво е това същество.

Успех! Поздрави, ББ

 

http://lavozdelmuro.net/26-criaturas-de-las-profundidades-que-parecen-sacadas-de-una-pelicula-de-ciencia-ficcion/#

 

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря. Опитах се да го сменя, безуспешно. Но така или иначе, като го качвах не видях никъде издайничество. Ще ми обясниш ли, при мен не ми излиза нищо друго, освен снимка.

И моля някой да ги оправи тия "минъти", че е много дразнещо.

Редактирам се, видях. Ами ще се пробвам пак.

Редактирано от Gia
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ее, Богданов всичко развалихте с тоя линк. Като толкова бързо ме разконспирирахте дайте следващата гатанка. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 51 минъти, Gia said:

5660430643fbf_.thumb.jpg.a9f1d00eff298f4

 

Venus atrapamoscas?

Това същество го запомних след като разгледах сайта...

Преотстъпвам си реда отново на теб. :)

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами запомнящо си е :biggrin:

Този път нещо лесно и според източника древно, като динозаврите. Което не ми пречи да ги трепя наред в банята, да ме прощават природозащитниците.

amadrugpat.jpg.61cad3ea82af14fa9e022419e

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На живо не са толкова симпатични, като на снимката. Че са и фотогенични гадовете и заради това, съм на косъм от публично порицаване. Няма Романе, обещавам и гарантирам, не са нещастни.

Така, по темата, някой?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъкмо взимах да се отчайвам, че никой не го знае тоя домашен любимец. Интересното е, че в гугъл ми излиза и скрипята под името silverfish, не мога да си обясня защо.

 

image.jpg.1bae03c7090b43a105f9437108c55cI-hate-silverfish.jpg.308cefa4381ff0bfa0

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чакайте, преди да продължи kall едно уточнение. Онова рошавото горе, дето Богданов го разпозна като Venus atrapamoscas не е такова.

1. Venus atrapamoscas е растение и е т. нар. венерина мухоловка

2. това на снимката дето трябва да се разпознае е животинка и по - точно анемония по аналогия на венерината мухоловка е кръстена морска анемония "венерина мухоловка" - Actinoscyphia aurelia

3. понеже из разните шоу -сайтове не е много добре дадено животинчето стават грешки :)

4. мисля kall трябва да дава животинка

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз и онова последното на двете снимки ще позная- Scutigera coleoptrata. Т.е., не е това скрипя, нарича се домашна стоножка всъщност и е много интересно същество. 

А моя снимка на животно- ето:

 

front-view_595.jpg

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много е интересно да, само да не ти е в къщата. На живо е толкова интересно, че ми иде.....Да не говорим какви други членестоноги са влизали на вилата, че цялата настръхвам. А, скрипята е много подобна, само дето е тъмна на цвят и не толкова рошава.

Може ли жокер за това животно. Водно ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така, явно никой не се сети за дълъг период от време- още ще подскажа. Това са цяла група животни, ларви на определени мухи. Живеят във водна среда, богата на бактерии и друга органична материя, с които се хранят(например открити торища, канализационни води и подобни). Опашката е дихателен канал. Качвам още една снимка.

Australian_larva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разкритото "какво е това?" е ...интересно голямо!

http://megavselena.bg/vodolazi-otkriha-neshtoto-video/

"Водолази откриха „Нещото“ (ВИДЕО)

00113.jpg

Водолази откриха край турските брегове тайнствена полупрозрачна сфера във вид на мехур с гигантски размери.

Тя била открита на дълбочина 22 метра край турския град Фетие. Водолазите разказали, че сферата изглеждала като желе и била „много мека“. Находката дори била кръстена „желатиновата капка“.

След като видеото със странния феномен било публикувано в мрежата, експерти заявили, че сферата се явява огромно яйце на червен летящ калмар. Те отбелязали, че шансът да се открие такъв обект е много малък поради краткия инкубационен период и голямата дълбочина.

Специалистите отбелязали, че това е най-голямото яйце на калмар, което са виждали.

Предположението на учените се основава на находка от 2008 година. Тогава бил открит подобен „мехур“, който нарекли „ясли“ на бъдещи калмари Хумболт. Биолозите смятат, че сферата защитава яйцата от микроби да събере до два милиона растящи особи."

има видео

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Gia said:

Кал, ларва на майска муха?

Еднодневка имаш в предвид, нали... Не е това. Подсказвам за последно- сирфидни( осоподобни) мухи. После ще кажа и отговора. Давам снимка на възрастно насекомо. 

Groby_15Sep05.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eristalis arbustorum???

Сирфидна муха ми излиза в гугъл. Ако не е това се предавам, че без това не ми отваря повечето страници, не знам защо.

Редактирано от Gia
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така, обещах отговори... Възрастното насекомо на снимката е Eristalis tenax. Родът го позна тоест:-) Опашатите червеи са ларвите на тази муха се наричат Rat-tailed maggots  на английски, не се сещам за БГ названието. Разбира се, подобни са ларвите и на други сирфидни мухи(  hoverflies) и те изглеждат по почти същия начин, носят и същото общо название и обитават същите жизнени среди( бедни на кислород отходни води например). Ето и статията в Уикипедия: https://en.wikipedia.org/wiki/Rat-tailed_maggot

Между другото, не знаех, че тези гадини можели да живеят и в гастроинтестиналния тракт на човека и да предизвикат миаза. Абе неприятни твари, общо взето. 

Я едно образователно видео: https://www.youtube.com/watch?v=pyTTCz0Afsc

Ще добавя и още едно заради близкия изглед към гадината: https://www.youtube.com/watch?v=FGMFWujEE6s

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...