Отиди на
Форум "Наука"

Икономисти: "Задава се десетилетие на мизерията!"


ISTORIK

Recommended Posts

  • Потребител

Какво напротив? Значи според теб Европа ни дава пари, за да си ги вземе обратно?

Чисто и просто ние тук не можем да ги усвоим. Администрацията - защото е безобразна, а гражданинте - защото нямат културата да не я търпят.

Между другото целта на Европа е точно тази, но не да ни вземат пари от фондовете , ами Целта е да ни дават пари за да си вдигнем нивото и да станем консуматори на техните стоки.

И в тази връзка дават ни пари за да си ги вземат многократно.

В Африка още трудно се намират клиенти за маркови стоки. Но при нас има. Но трябва още малко и ще и ма много повече. Та затова и са толкова моловете, за да има къде да се пласира. (можеше да са кравеферми , но не случайно аз не съм чул да е правена такава. Ако може и сиренето да внесем по-добре. (аз само чувам как затварят)някой ако знае колко са отворени за тези 2 години , по времето на моловете да каже.

А на тема правителство , всеки вижда, че има партийни пристрастия, може да е грешно едно нещо но се приема.

Аз смятам , че най -доброто правителство и цялото народно събрание ще е това което е над партийно, Например избират се най - умните в конкретната сфера ако трябва с кастинг сега е модерно. и да работят.Сега ги избираме съвсем на тъмно.Щом е от партията за него сме дори и да не става. Сега само си дърпат баницата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е поне на фона на мизерията , почна Цанков камък 2.

може би Гербов камък. дано те да не ударят на камък като предшествениците си с Цанковият :)

И дано покажат че имаме пари за него и нас между впрочем. Че се се слагаме последно , и заради това и политиците там ни слагат :)

Дано сме живи и здрави поне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И на фона на мизерията зачестиха Обирите.

Снощи са ми обрали мазата в къщата , добре че майка ми и баща ми не са излезли да се разправят(над 60 годишни са). резултата е 30 литра доброкачествена сливова ракия , тава за лютеница, пръскачка за лозе, и съответно 2 разбити врати и срязана мрежа на оградата , както и упоена немска овчарка. Може и друго да излезе но засега е това.

не си заслужава човешки живот. Дано им мине след стреса и редовните хапчета.

Уж правителството е най -полицейското от както се помня.

Явно само на думи. 4 часа чакане в кметството за жалба ,И след това не дойде и един полицай за оглед.

Тогава какво да правим?

Може би трябва да чакаме по сериозно нещо да се случи?

Един съвет търся съфорумци. То от кризата няма да излезем така лесно.

Ще става ПО-ЗЛЕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И на фона на мизерията зачестиха Обирите.

Снощи са ми обрали мазата в къщата , добре че майка ми и баща ми не са излезли да се разправят(над 60 годишни са). резултата е 30 литра доброкачествена сливова ракия , тава за лютеница, пръскачка за лозе, и съответно 2 разбити врати и срязана мрежа на оградата , както и упоена немска овчарка. Може и друго да излезе но засега е това.

не си заслужава човешки живот. Дано им мине след стреса и редовните хапчета.

Уж правителството е най -полицейското от както се помня.

Явно само на думи. 4 часа чакане в кметството за жалба ,И след това не дойде и един полицай за оглед.

Тогава какво да правим?

Може би трябва да чакаме по сериозно нещо да се случи?

Един съвет търся съфорумци. То от кризата няма да излезем така лесно.

Ще става ПО-ЗЛЕ.

Здрасти!

Тук един дядка му дотегна да го обират и зад редовната ограда ма метър прокара жици с ток. Ток за говеда. Щипи но не е смъртоносно. И надпис постави. Но онзи пустий ти цигании през ноща нито виждатр па и да вижда не чете, взе че се уплаши и получи сърдечен удър. Дядката го осъдиха и само амнестията с изборите го спаси....

Новото правителсто между първите закони вкара, че за кражба се задържа лицето и се вкарва в базата данни. Сега например търсят двама за кражба на кубчета вегета. Две гимназистки стояха под арест 48 часа за кражба на шоколат.....:sneaky2: :sneaky2: :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже въпросът е за икономическата криза........има едно доста реално нейно проявление, което тук е отчетено и отразено........

рязко повишаване на пбитовата престъпност( дребни кражби, взломни кражби, джебчийски кражби, кражби на коли, )...........

В момент, когато има повишена интензивност на деяния от такъв вид(престъплиния против собствеността) е ясно че ситуацията в държавата е много зле.....И всичко това при условие ,че част от криминалния контингент е в чужбина, българите като общество сме намаляли за послединте 20 години с над 1 милилион души................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И на фона на мизерията зачестиха Обирите.

Снощи са ми обрали мазата в къщата , добре че майка ми и баща ми не са излезли да се разправят(над 60 годишни са). резултата е 30 литра доброкачествена сливова ракия , тава за лютеница, пръскачка за лозе, и съответно 2 разбити врати и срязана мрежа на оградата , както и упоена немска овчарка. Може и друго да излезе но засега е това.

не си заслужава човешки живот. Дано им мине след стреса и редовните хапчета.

Уж правителството е най -полицейското от както се помня.

Явно само на думи. 4 часа чакане в кметството за жалба ,И след това не дойде и един полицай за оглед.

Тогава какво да правим?

Може би трябва да чакаме по сериозно нещо да се случи?

Един съвет търся съфорумци. То от кризата няма да излезем така лесно.

Ще става ПО-ЗЛЕ.

Мироки, България Е ПОЛИЦЕЙСКА ДАРЖАВА!

За съжаление резултатите от това не са големи, в смисъл има значителен(за мащабите на населението и държавата) полицейски ресурс(значителен като количествен параметър).Но ефектът не е голям.Има ефект в Столицата, в сравнение от преди 10-15 години........

България(Третото Българско царство/НРБ/сега Република България) е била полицейска държава в по-голямата част от своето съществуване до момента(не искам да изброявам по години, защото реално ще се види от Историята на Българската полиция, че са малко годините в които не е имало полицейщина) и Е полицейска държава!Въпросът е в ЕФЕКТИВНОСТТА!Българската полиция от 20-те и 40 те години(по време на антидържавното ,,партизанско движение") е била на 1/3 от днештия личенсъстав, а е действала много по-ефективно.

Следва да се отчете и измененията в демографската ситуация-в много по-малки селища има нищожен брой пилицаи.Същевременно в най-големите градове на страната имаме струпване на големи маси от хора, което увеличава криминалните прояви(бандитите също мигрират по региони).

Засилват се мерките срещу престъпленията против собствеността.Поне като нормативна рамка.

Последните промени в НК и готвените за в бъдеще изменения говорят за това.

Само едно ще кажа-да не дава Господ обикновен съвестен гражданин да нарушава закона и да попада под държавна принуда/наказанието е репресия, държавна принуда/.

Полицаят за оглед е дошъл сам, защото явно другите са патрулирали или Бог знае къде са........просто толкова са били свободни.някои са по пътищата.....

Въпросът , ПРОБЛЕМЪТ ВСЪЩНОСТ Е В ТОВА, ЧЕ ОБИКНОВЕНИЯТ СЪВЕСТЕН, РАБОТЕЩ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИН И САМООСИГУРЯВАЩ СЕ ЗАПОЧВА ДА ЖИВЕЕ ВСЕ ПО-ЗЛЕ, ВСЕ ПО-ГАДНО.........

ВЪРВИМ ПО ПЪТЯ НА УНГАРИЯ!ДАНО САМО НЯМА СРИВ ПРИ ИПОТЕЧНИТЕ КРЕДИТИ!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво напротив? Значи според теб Европа ни дава пари, за да си ги вземе обратно?

Чисто и просто ние тук не можем да ги усвоим. Администрацията - защото е безобразна, а гражданинте - защото нямат културата да не я търпят.

Огромната част от администрацията наистина е безобразна.......

Вижте последните скандали в Държавен фонд ,,Земеделие"......как на хора на по 24-25 години им се възлага да оперират с огромен финансов ресурс.......

От държавата се краде.Дано това правителство да минимизира процесите.Има доста положителни стъпки в тази насока.Наследството, което пое ,,ГЕРБ" не е добро.....Действително Тройната коалиция не управляваше добре парите на държавата.........

Лошото е това, че парламентарното мнозинство е крехко и разчита на такива издънки като ,,Атака".....

Мисля си в момента за България няма по-добра от икономическата програма на ДСБ.

Иван Костов има много грехове, но поне е показал, че може да върши добре експертна работа......Той поне предлага РЕАЛНИ решения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За България най-добрата програма е обединение на силите , не делене по партии , Делението е ефективно при разцвет за вземане и дебатиране по наболели проблеми , но при криза е необходимо съединение , или безпартийно управление. Не кой каква програма имал. То и без това не я спазват.

Сегашната програма я начерта Борисов оня ден пак , магистралата от тук до там , пътя от тук до там, Това са вените на икономиката вярно , но сега няма икономика. Вървим винаги на опаки, акто имаше икономика , с дупки , като няма хубави пътища.

Може ли някой да ми обясни , като за обикновен икономист Как така ни сравняват с Гърците и по корупция и по други показатели , а при тях се взема пенсия за 10 г. трудов стаж, дори и за чужденци. Вече имам познати които се върнаха от там пенсионери :)

Как изобщо ни е тука се сравняваме директно с развитите страни, и пенсиониране след 60 и повече години.

До кога ще търпим да сме Балами. Щото не им излизат парите , А какво правят с тях толкова години , например моите ежемесечни удръжки. Проблемът намаляването на работещите и осигуряващите се , с които била разчетена икономиката да пълнят пенсионните фондове. Ами те още не са почнали да плащат , те засега само се гушат. Обаче наближава време да почнат и ето ще фалираме пенсионно , като в Щатите , с Бейби Бум. Или както предния път с инфлацията. Или по някой нов метод да е по интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За България най-добрата програма е обединение на силите , не делене по партии , Делението е ефективно при разцвет за вземане и дебатиране по наболели проблеми , но при криза е необходимо съединение , или безпартийно управление. Не кой каква програма имал. То и без това не я спазват.

Сегашната програма я начерта Борисов оня ден пак , магистралата от тук до там , пътя от тук до там, Това са вените на икономиката вярно , но сега няма икономика. Вървим винаги на опаки, акто имаше икономика , с дупки , като няма хубави пътища.

Може ли някой да ми обясни , като за обикновен икономист Как така ни сравняват с Гърците и по корупция и по други показатели , а при тях се взема пенсия за 10 г. трудов стаж, дори и за чужденци. Вече имам познати които се върнаха от там пенсионери :)

Как изобщо ни е тука се сравняваме директно с развитите страни, и пенсиониране след 60 и повече години.

До кога ще търпим да сме Балами. Щото не им излизат парите , А какво правят с тях толкова години , например моите ежемесечни удръжки. Проблемът намаляването на работещите и осигуряващите се , с които била разчетена икономиката да пълнят пенсионните фондове. Ами те още не са почнали да плащат , те засега само се гушат. Обаче наближава време да почнат и ето ще фалираме пенсионно , като в Щатите , с Бейби Бум. Или както предния път с инфлацията. Или по някой нов метод да е по интересно.

Мироки, сравнението Гърция България като икономика се прави ИЗБИРАТЕЛНО и във връзка с това, че те са в Еврозоната, а ние се стремим на там.

База за съпоставка на гръцката и ббългарската икономики ИМА, макар и неголяма, защото първо са ни съседи, освен това ,както и при нас са с отварена икономика, ВТОРО ПРИ ГЪРЦИЯ СЕ НАБЛЮДАВА СЪЩО МНОГО ОТ НЕБЛАГОПРИЯТНИТЕ ТЕНДЕНЦИИ, КОИТО ГИ ИМА В БЪЛГАРИЯ!

1.ВИСОКИ , ПРЕКАЛЕНО ВИСОКИ ПУБЛИЧНИ РАХОДИ, КОИТО НЕ СА ДОБРЕ РАЗПРЕДЕЛЕНИ!

2.Високо нива на корупция.

3.Сравнението е на база ниво на дефицит.

Като социална система Гърция ена светлинни години пред нас.

Икономиката им също е уязвима и силно зависима от ЕС и от силно външно дотирано земеделие...........

Дотирано, дотирано, обаче те поне имат земеделие и ТО ПРОИЗВОЖДА ДОСТА НЕЩА, ОТ КОИТО И НИЕ КУПУВАМЕ!

Гърците обаче са хитри и има високи квоти за износ на продукция.........

При нас е точно обратното..............

Затова гърците лека-полека излизат от кризата, ание СМЕ В БЛАТОТО И ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ ДА СМЕ!

На следващо място при гърците има много пари в самото население....Просто гърците имат пари, така да се каже ,,бели пари за черни дни"-....

Ние това го нямаме и ще търпим всячески кризата..

Гърците(обикновените гърци) приличат на българите от края на 80-те години...................Дори да закъса държавата ,,,,, гръка има парички....

Само, че при нас през 90-те паричките ни ги излапаха/окрадоха...........Гърците това няма да го допуснат.

Следващият пункт, по който се сравняваме с гърците е общочевешкия ни мързел.....

Такива сиести , каквито има в Гърция(обедните почивки за публичния сектор) са истинска ЗЛОУПОТРЕБА И КРАЖБА ОТ ИКОНОМИКИТЕ НА ДРУГИ ДЪРЖАВИ!При това узаконена!

ТОВА ЖЕГАТА, АЛА БАЛА СА ГЛУПОСТИ!ИМА СИ КЛИМАТИЦИ!Такова прахосничество като при тях никъде в ЕС го няма...

Но не е луд, този който яде баницата, а който я дава...

Така че гръцката икономическо чудо от 1981г. на сам има една ключова дума, всъщност са две:

1МУФТАДЖИЙСТВО И КРЪНКАЧЕСТВО!Така както беше НРБ по времето на Бай Тошо и властването на Леонид Брежнев в СССР!

Ето това е..Една политика на пермаментно муфтене, просене на пари..........Но.............умеят да го правят хората, за разлика от нас.....

Гърция отново е с късмет, както и по време на Балканските войни (1912-1913г.) и Първата световна война(1914-1918г.).

На страната на победителите...

През 1981г. Гърция влиза в ЕС.Започват големи инвестиции в страната, за да се намали шокиращата разлика в жизнения стандат на останалите членки на Общия пазар.....

Гърците са галеници на ЕС и заради позицията си на страна, граничеща тогава с южния фланг на Варшавския договор...

Това са силни позиции......

А България отново е в лагера на губещите..............този път Студената война....

За финал- гръцкият БВП е близо 400 млрд евро и могат да си пазволят такива пенсии и по-ранно пенсиониране...

В Гърция емигранти като българите допринасят също гръка да живее по-добре............

Българският БВП е близо шест пъти по-малък.....................

Гърция и България са приети от ЕС по политически съобръжения, с тази разлика, че гърците бяха в много по-привилегированата позиция на ценен съюзник, който трябва да бъде изправен на крака.

България.............просто малка , уязвима страна, с проблеми, но с оглед сигурността на Балканите- и тя влезе

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

О... редно е да се коригирам , Бойко откри кравеферма. Вярно, че е една, но така се почва. Дано скоро настигне с броя моловете, те и без това ще стоят празни скоро. С тази криза. А виждате ли месо то се търси и сиренето и по 10 до 15 долара килограма.

Браво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мироки, сравнението Гърция България като икономика се прави ИЗБИРАТЕЛНО и във връзка с това, че те са в Еврозоната, а ние се стремим на там.

База за съпоставка на гръцката и ббългарската икономики ИМА, макар и неголяма, защото първо са ни съседи, освен това ,както и при нас са с отварена икономика, ВТОРО ПРИ ГЪРЦИЯ СЕ НАБЛЮДАВА СЪЩО МНОГО ОТ НЕБЛАГОПРИЯТНИТЕ ТЕНДЕНЦИИ, КОИТО ГИ ИМА В БЪЛГАРИЯ!

1.ВИСОКИ , ПРЕКАЛЕНО ВИСОКИ ПУБЛИЧНИ РАХОДИ, КОИТО НЕ СА ДОБРЕ РАЗПРЕДЕЛЕНИ!

2.Високо нива на корупция.

3.Сравнението е на база ниво на дефицит.

Като социална система Гърция ена светлинни години пред нас.

Икономиката им също е уязвима и силно зависима от ЕС и от силно външно дотирано земеделие...........

Дотирано, дотирано, обаче те поне имат земеделие и ТО ПРОИЗВОЖДА ДОСТА НЕЩА, ОТ КОИТО И НИЕ КУПУВАМЕ!

Гърците обаче са хитри и има високи квоти за износ на продукция.........

При нас е точно обратното..............

Затова гърците лека-полека излизат от кризата, ание СМЕ В БЛАТОТО И ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ ДА СМЕ!

На следващо място при гърците има много пари в самото население....Просто гърците имат пари, така да се каже ,,бели пари за черни дни"-....

Ние това го нямаме и ще търпим всячески кризата..

Гърците(обикновените гърци) приличат на българите от края на 80-те години...................Дори да закъса държавата ,,,,, гръка има парички....

Само, че при нас през 90-те паричките ни ги излапаха/окрадоха...........Гърците това няма да го допуснат.

Следващият пункт, по който се сравняваме с гърците е общочевешкия ни мързел.....

Такива сиести , каквито има в Гърция(обедните почивки за публичния сектор) са истинска ЗЛОУПОТРЕБА И КРАЖБА ОТ ИКОНОМИКИТЕ НА ДРУГИ ДЪРЖАВИ!При това узаконена!

ТОВА ЖЕГАТА, АЛА БАЛА СА ГЛУПОСТИ!ИМА СИ КЛИМАТИЦИ!Такова прахосничество като при тях никъде в ЕС го няма...

Но не е луд, този който яде баницата, а който я дава...

Така че гръцката икономическо чудо от 1981г. на сам има една ключова дума, всъщност са две:

1МУФТАДЖИЙСТВО И КРЪНКАЧЕСТВО!Така както беше НРБ по времето на Бай Тошо и властването на Леонид Брежнев в СССР!

Ето това е..Една политика на пермаментно муфтене, просене на пари..........Но.............умеят да го правят хората, за разлика от нас.....

Гърция отново е с късмет, както и по време на Балканските войни (1912-1913г.) и Първата световна война(1914-1918г.).

На страната на победителите...

През 1981г. Гърция влиза в ЕС.Започват големи инвестиции в страната, за да се намали шокиращата разлика в жизнения стандат на останалите членки на Общия пазар.....

Гърците са галеници на ЕС и заради позицията си на страна, граничеща тогава с южния фланг на Варшавския договор...

Това са силни позиции......

А България отново е в лагера на губещите..............този път Студената война....

За финал- гръцкият БВП е близо 400 млрд евро и могат да си пазволят такива пенсии и по-ранно пенсиониране...

В Гърция емигранти като българите допринасят също гръка да живее по-добре............

Българският БВП е близо шест пъти по-малък.....................

Гърция и България са приети от ЕС по политически съобръжения, с тази разлика, че гърците бяха в много по-привилегированата позиция на ценен съюзник, който трябва да бъде изправен на крака.

България.............просто малка , уязвима страна, с проблеми, но с оглед сигурността на Балканите- и тя влезе

Гърция просто е лансираната Държава. Не е попаднала по случайност при победителите. а ние винаги при губещите. това не е случайност.

В коя страна всъщност и да е по богата има пенсиониране след 10 години трудов стаж , че аз не намерих сега.

То е просто видно към България дълги години е обърнат мерникът, а задните части са останали за гърците, да се възползват от тях.

Не казвам , че ние сме стока де. Не говоря за обикновеният човек.

Иначе съм съгласен с написаното.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Канада са нужни десет години трудов стаж за да се пенсионираш, но трябва да навършиш 60 години за да получаваш 50% от пенсията си! Когато навършиш 65 години ще си получаваш пълната пенсия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди беше хит да се ходи там (искаха май 4000$ да имаш или нещо подобно), сега не знам как е. Но това за10 години там съм го пропуснал.

Но това е като нашето преди , пенсиониране на години. И някакъв минимален стаж за по-сигурно. И всъщност това не е пенсиониране защото от 30 до 60 години пак трябва да се работи иначе ще се умре от глад. (не говоря за заможните)

Докато от Гърция вече имам познати които се завърнаха и са си пенсионери в България с еврова пенсия. за 10 години работа.

Това, че важи и за чужденци още повече буди недоумение, в мащабите и възможностите. На пук на цяла Европа.

И за вайкане на всички Българи огрухани от годините.

То въпреки че имам към 17 години трудов стаж, си е по-на сметка да зануля годините и работя в Гърция защото след още 10 или общо 27 и ще се пенсионирам. А тука ще ми трябват още 25 да си навърша годините и не знам колко всъщност би станало до тогава или с общо 42 години стаж. Ако съм жив разбира се. 4 пъти повече за 2 пъти по-малка пенсия. Ужас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пенсионата система тук беше на три стълба.

По времето на социалистите за младите въведоха, че задължително трябваше да встъпят в някоя частна пенсионерска организация. За по-старите тогава не беше задължително.

Значе до сега имаше 3.

Държавна

Частна

Доброволна

Сега с закон искат да вземат(очуждят?) имотите на частните пенсии и да ги слеят с държавната.

който не желае "доброволно" да престъпи ще си загуби правото на държавна пенсия и ще бъде принуден да преживява на 10% от минимална пенсия....

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Пенсионата система, на която и да е държава се държи на един стълб - младите работещи хора. Когато той е слаб и пенсионата система се срива. Няма значение частна или държавна пенсиона система. Аз лично подкрепям абсолютно радикална пенсиона реформа от сорта на пенсията да зависи от броя на децата, които пенсионера е отгледал (и колко от тях са в БГ). Същото и за осигоровките, тези които имат повече деца с минимални пенсиони осигуровки, тези които нямат с огромни.

Чш аллоу, а ,,ергенски данък" не щеш ли да върнеш бе? :hmmm:

Вземи си смени аватаря, че изглежда нехигиенично! :help:

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Да, има такова нещо. Финансовият сектор се раздува прекалено над реалния. А икономиката е именно реалния, другото е от лукаваго :))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Последните две, по-скоро...

А иначе, занапред не са десетилетия. Много песимистично - Китай и някои реформирани страни ще издърпат нещата.

Сега точно е големият шанс да се направи така, че някои досегашни бедни да скочат в голямото корито... Ако го могат.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, тогава ще се сетим, че не сме западняци :sneaky2: Не ми се вярва, обаче. Защото на днешния свят му трябва търговия, тъй че - не бъди песимист.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, тогава ще се сетим, че не сме западняци :sneaky2: Не ми се вярва, обаче. Защото на днешния свят му трябва търговия, тъй че - не бъди песимист.

човек учил първи клас може да сметне, че няма как едно дете да плаща пенсиите и здрaвеопазването за двама родители и няколко дядовци и баби ... т.е. може, но това означава мизерия и за него и за тях ...

сега като сме почнали по тази тема и пак те е затресъл безпочвен оптимизъм, обясни на публиката в този форум, защо младите, работещи по 12ч на китайчета за жълти стотинки трябва да плащат пенсиите, на гъзарите европенсионери или пък помощите на евробезработните ... щото двете в купом групи гонят 50% от населението в европа ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми като намалеят евробезработните и почнат да създават стойност... като се съкрати прахосването на помощи за маргинали, като почне младежта да цени истинските неща, ей такива работи. Като се реформира икономиката така, че да не харчи излишно, като се съкрати евробюрокрацията, като се оставят такива като гърците да фалират та да им дойде акъла.

Китайчетата ще плащат на европейците пенсиите, ако купуват европейски стоки, технологии и пр. Например магнитния влак... само че, това става все по-трудно и по-трудно. И ако европа не вземе мерки, а продължава да тъне в днешния социалистичеки либерастки сън, ако например си закрива АЕЦ-ите и така си оскъпява енергията и изпада в зависимости, ако продължи да праща евродепутати да минат със запушен нос през гетата набързо, то да, няма да стане работата.

А ако се реформира сериозно, с помощта на новите членове, на които им върви, като Полша, и на огромния си потенциал, тогава нещата ще се попроменят. Както винаги, всичко е в нашите ръце.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми като намалеят евробезработните и почнат да създават стойност... като се съкрати прахосването на помощи за маргинали, като почне младежта да цени истинските неща, ей такива работи. Като се реформира икономиката така, че да не харчи излишно, като се съкрати евробюрокрацията, като се оставят такива като гърците да фалират та да им дойде акъла.

Китайчетата ще плащат на европейците пенсиите, ако купуват европейски стоки, технологии и пр. Например магнитния влак... само че, това става все по-трудно и по-трудно.

По абзац 1 - "сън в лятна нощ".

По абзац 2 - кой ще купи стока за 50 $, като родната промишленост предлага по-боклучава, но за 10$.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми като намалеят евробезработните и почнат да създават стойност... като се съкрати прахосването на помощи за маргинали, като почне младежта да цени истинските неща, ей такива работи. Като се реформира икономиката така, че да не харчи излишно, като се съкрати евробюрокрацията, като се оставят такива като гърците да фалират та да им дойде акъла.

Китайчетата ще плащат на европейците пенсиите, ако купуват европейски стоки, технологии и пр. Например магнитния влак... само че, това става все по-трудно и по-трудно. И ако европа не вземе мерки, а продължава да тъне в днешния социалистичеки либерастки сън, ако например си закрива АЕЦ-ите и така си оскъпява енергията и изпада в зависимости, ако продължи да праща евродепутати да минат със запушен нос през гетата набързо, то да, няма да стане работата.

А ако се реформира сериозно, с помощта на новите членове, на които им върви, като Полша, и на огромния си потенциал, тогава нещата ще се попроменят. Както винаги, всичко е в нашите ръце.

както се казва, ти четеш ли се какво пишеш,

колкото по-успешна става китайската икономика, толкова по-неуспешна става европейската,

респективно, толкова повече безработни ще има е европа,

реформи в европа на може да има това противоречи на устоите на демокрацията, всички пенсионери, държавни служители и получатели на помощи, които са мнозинство сред активните гласоподаватели ще гласуват против предлаганите от теб реформи ...

на китай вече никакви технологии не му трябват, следващия етап е той да изнася технологии и да си преориентира парите към вътрешната инфраструктура и пазар вметсо да ги дава за смешни лихви на разглезените американци и европейчета ...

чакат ни десетилетия на падащ стандарт на живот ...

ако искате да ги кръщавате десетилетия на мизерия кръщавайте ги така, ако искате по друг начин по друг начин ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...