Отиди на
Форум "Наука"

Накъде, Българийо?


Recommended Posts

Михов, свободата на словото не е патент на прехода, в тоталитарните години, хората с гражданска и истинска съвест, пак казваха каквото трябва, не забравяй Сахаров, Солженицин, Жельо Желев, Радой Ралин и ......................................................Казваха го с ясното и достойно съзнание, че могат да платят с живота си. Абсолютно съм сигурен, че ако г-н Просто тъп живееше в тези времена, щеше да е крайно мълчалив и рибите за него щяха да бъдат клюкарки. Ако темата не е формулирана правилно вие го направете, никой не ви спира. Сеиржийте като Стинка и теб са съучасници. Това е типично нашенска черта, затова сме и на това дередже и никой не може да ни спаси.!

Редактирам според мнението на Михов с извинение Плосто тъп да се чете Просто глупав

Редактирано от dedenze
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 211
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Тука трябва да се вземе принципна позиция за това с какъв тон и по какъв начин трява да се водят спорове. Не да се гледа сеира отстрани. Я да се засрамите.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто не понасям лесно посредствеността, нахалността, и ниската степен на интелигентност.

А? И това го казва комунист! Е как тогава понасяш съпартийците си?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

А? И това го казва комунист! Е как тогава понасяш съпартийците си?

Още един странник в нощта. Ако съм истински комунист, бих се гордял с това - има ли такава партия у нас ? Нещо се заблуждаваш дълбоко, или те заблуждават, не знам и не ме интересува !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, свободата на словото не е патент на прехода, в тоталитарните години, хората с гражданска и истинска съвест, пак казваха каквото трябва, не забравяй Сахаров, Солженицин, Жельо Желев, Радой Ралин и ...

Дядо, понякога се чудя просто промит мозък ли си, или се правиш на такъв? За каква свобода на словото говориш - първо, изброените от теб са дисиденти, т.е. комунисти, решили да се правят на принципни. И го казваха с половин уста, и то във времена, когато беше сравнително безопасно. По времето на Сталин що нямаше дисиденти, бе Деде? :tooth:

Ликвидирани или прогонени бяха всички противници на режима, така че, не ми говори за свобода на словото прзе комунизма. Цинично е.

Още един странник в нощта. Ако съм истински комунист, бих се гордял с това - има ли такава партия у нас ? Нещо се заблуждаваш дълбоко, или те заблуждават, не знам и не ме интересува !

Е, че гордей се де, кой те спира! :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А? И това го казва комунист! Е как тогава понасяш съпартийците си?

А на теб кой ти е казал, че ги понася?

Странна логика вадите.

Link to comment
Share on other sites

И по времето на Сталин имаше Михов, не се колебаеха да се изкажат, повечето свършиха на Лубянка и в лагерите, хората ги помнят и уважават до днес. С малко усилия ще ги намериш в историческите материали. Определението ти за десидент е цинично и неправилно, много от тези честни хора с гражданска съвест не са били членове на т.н. комунистически партии ( у нас бяха много малко). Свобода на словото нямаше, но истинските хора не се съобразяваха със забраните. Книгите им се разпостраняваха и четяха нелегално. Сега словото също не е свободно, не се заблуждавай, по точно е слободно. Даже тук във форумчето е доста ограничено и модерирано политически. и то 20 г. след избухване и победа на "демокрацията". Прехода и мирната революция бе извършен почти изцяло от членската маса на БКП !?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дядо, много ще се радвам да ми кажеш някой дисидент по времето на Сталин тип Солженицин или Сахаров. Аз не знам за такива. Бухарин, Зиновиев или Троцки не ги броим за дисиденти, нали се сещаш :bigwink: .

Я сега да видим българските дисиденти: Желю Желев - член на БКП от 1960 г., Радой Ралин - пак комунист, прехваления Георги Марков - също и освен това любимец на режима до бягството си.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Все си мисля, че тук сте достатъчно интелигентни, образовани, културни и достатъчно толерантни хора... как все го избивате на лични нападки?! Първо оцапвате пейзажа и после- къде е модератора, а когато модератор се намеси- зощо се е намесил. Как пък досега един не каза, че е доволен, че срещу него има достойни опоненти и че също може да научи много от тях!

Даже тук във форумчето е доста ограничено и модерирано политически. и то 20 г. след избухване и победа на "демокрацията".

И кой модерира политически? Всички модератори имат своите възгледи, но никой не е модерирал по посочения от теб начин. Всичко, което се прави от модераторите се обсъжда от екипа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Срамота. Не бях влизал в тая тема докато Алва не ме насочи насам. Simple_stupid наистина си е позволил безобразен език и каквото видях две-три страници назад - изтрих го, макар и със закъснение. Грубиянщини наистина няма да се търпят.

Моля, ползвайте бутона Report под титлата на потребителя, когато видите грубиянщина. Тя ще се трие, авторът й бива предупреден, а след две-три повторения съответният грубиян просто бива баннат. Бел. мод.

Инак съм съгласен с част от самите мисли на Simple_stupid, но заради езика му бих го порязал.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все си мисля, че тук сте достатъчно интелигентни, образовани, културни и достатъчно толерантни хора... как все го избивате на лични нападки?! Първо оцапвате пейзажа и после- къде е модератора, а когато модератор се намеси- зощо се е намесил. Как пък досега един не каза, че е доволен, че срещу него има достойни опоненти и че също може да научи много от тях!

И кой модерира политически? Всички модератори имат своите възгледи, но никой не е модерирал по посочения от теб начин. Всичко, което се прави от модераторите се обсъжда от екипа.

Ами в конкретния случай достойни опоненти няма. Имаше един, който само ни обиждаше наред.

Срамота. Не бях влизал в тая тема докато Алва не ме насочи насам. Simple_stupid наистина си е позволил безобразен език и каквото видях две-три страници назад - изтрих го, макар и със закъснение. Грубиянщини наистина няма да се търпят.

Моля, ползвайте бутона Report под титлата на потребителя, когато видите грубиянщина. Тя ще се трие, авторът й бива предупреден, а след две-три повторения съответният грубиян просто бива баннат. Бел. мод.

Инак съм съгласен с част от самите мисли на Simple_stupid, но заради езика му бих го порязал.

Аз не видях някакви мисли да има. Чудно ми е ти къде ги видя. Видях само груб език и лични нападки.

Според мен няма да е зле да изтриеш всички негови постове, в които ни обижда.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, аман от тая тема вече. Алва, заради тебе й турям ключа.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...