Отиди на
Форум "Наука"

Кой е Джулиън Асанж - старомоден анархист или радикален демократ?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Бе кви соколи, кви птици :)))

Вигинкът, който е болен, ляга между двете най-яки красавици на селото, лишени от облекло, разбира се, които го топлят цяла нощ. Ако на сутринта не му е минало, значи нещата са безнадеждни :tooth:

Истина е.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 87
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Бе кви соколи, кви птици :)))

Вигинкът, който е болен, ляга между двете най-яки красавици на селото, лишени от облекло, разбира се, които го топлят цяла нощ. Ако на сутринта не му е минало, значи нещата са безнадеждни :tooth:

Истина е.

После са търсили здрава въшка в косата... Това си е важен тест за здраве. Когато кръвта е отровена /газгангрена/ въшките бягат.

Пише го в викингските романи. А това е солидно доказателство.

...

Драги КГ, аз в ходех на езда, когато живеех в Дания. Та тогава се опитваха да ме удрят с конски принадлежности.

Опитвах се да покажа на онези морски народи как се язди и се завладява Константинопол на кон. А те немогат да защитат императора си. .. . Не че българите са го завладели, но кой ти знае този факт на 3000 км от тук?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бе кви соколи, кви птици :)))

Вигинкът, който е болен, ляга между двете най-яки красавици на селото, лишени от облекло, разбира се, които го топлят цяла нощ. Ако на сутринта не му е минало, значи нещата са безнадеждни :tooth:

Истина е.

Да де именно: Една му с билки раната върже,друга го пръсне с вода студена,третя го в уста целуне бърже, –

И даже не са две , а три :) Само дето вярно,там си е по-студеничко.

как се язди и се завладява Константинопол на кон. А те немогат да защитат императора си. .. . Не че българите са го завладели, но кой ти знае този факт на 3000 км от тук?

Ами ако беше коня Троянски,можеше и да стане номерът.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

Ами ако беше коня Троянски,можеше и да стане номерът.. ;)

Вероятно, ако българите имаха Троянски кон може би сега столицата ни би била Константинопол...

Както и аз нямах Incitatus, а яздех най-обикновена .. датска ... едра ... кобилка с обикновеното име Ингибрьорг, наричана от мен Инга - дебелия г@@.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Както и аз нямах Incitatus...

Ти добре, че си нямал, че иначе сигурно консул щеше да поискаш да го направиш...biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Assange kept in prison despite bail

Despite having been granted bail WikiLeaks founder Julian Assange was driven back to his London prison for another night behind bars after the Swedish authorities at the last minute challenged the decision.

Assange is fighting extradition to Sweden for questioning over sexual misconduct allegations. He will now remain in custody until the prosecution presents reasons for their appeal.

Assange’s lawyer, Mark Stephens told reporters:

“They haven’t yet done us the courtesy of telling us when we will be in court and as soon as we do, that information will be put out across the wires so that you can be abreast of it . It is an unfortunate state of affairs but given their history of persecuting Mr. Assange it is perhaps not surprising.”

For Assange’s mother it was a major disappointment. Numerous celebrities had pledged funds for the 280,000 euro bail but in the end that became immaterial.

For many, Assange has become a free speech cause celebre. Back in his homeland of Australia protesters demonstrated outside the US embassy. They believe and angry Washington is piling on the pressure as Assange’s WikiLeaks site continues to release secret US diplomatic cables.

...което доказва, че парите могат да купят свобода само на истинските престъпници...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един малко алтернативен ракурс към феномена "Асанж". Сигурно ще има доста несъгласни с него, но информацията не може да се пренебрегне. Просто поредното активно мероприятие, както изглежда.

http://www.davidduke.com/general/israel-mentioned-in-only-77-wikileaks-documents_21446.html#more-21446

Busted – Wikileaks Working For Israel

Assange Accused: “Took Money From Israel”

By Gordon Duff

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

За тези които се питат (и дори за тези които не се питат), какво аджеба стана с Джулиан Асанж, да подметна, че след като му спонсорираха чудовищната сума за да го пуснат от затвора, Асанж е все още задържан под домашен арест без да има повдигнати обвинения. В момента се надява да му дадат убежище в Еквадор, а през това време си е започнал собствено talk show по RT (Russia Today - медия, която лично аз доста уважавам) с някои интересни и не толкова интересни гости.

Препоръчвам епизода с Чомски и Али - доста интересни личности, които винаги има какво да кажат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Живеее в Бостън (преподава все пак в MIT) и не клейми, а има интересен поглед върху случващото се и обширни познания (според мен).

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, Бостън. По-хубаво място :)

Интересните му мнения са просто едно критикарство на философско ниво.. Той дори не е политолог или социолог, а лингвист. От тази гл.т. да критикуваш с лека ръка обществените системи може да е опасно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И какво му е на този великото в шоуто... Али, стрийт-фаитинг Нобелов лауреат... За улични протести нобелова награда вече дават.

Чомски говори за класова борба, изпускайки огромната социологическа сложност на този въпрос с класите - този въпрос поначело е доста теоритичен - класи почти няма...

Събрали се тримата и мечтаят за някаква си революция, но не знаят изобщо каква, защо и най-вече какво ще стане после.

Революциите, казва един велик французин, се замислят от философи, правят се от убийци и се ползват от тарикати.

Кои ли са тия тримата?

От 20 м. коментират празнословно неща, които са известни на всички - имало протестни движения. И? За всичко бил виновен западният свят.

Ами източния? Г-н Али откъде е? Защо не се върне у дома?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По едно време имаше обещания , че след мръсното бельо на Щатите следват Русия и Китай...Що ли обаче си останаха само с обещанията :biggrin:

По-интересният въпрос от това кой е Асанж , е кой стои зад Асанж?

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А в момента недоволството се потушава с масово печатане на пари и зарязване на фундаментални принципи в икономиката. За сметка на фундаментални принципи в политиката. Ако двете не вървят заедно, няма позитивна перспектива за обществото, загнива и се стига до мизерия и революции.<br style=color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Тези два принципа са един от многото изяви на принципа за "единство и борба на противоположностите".

Би ли пояснил, че нещо не ми стана много ясно?

........относно фундамента и потушаването.

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сериозни обвинения. Е, като ходя в Швейцария ще гледам да правя секс само с презерватив.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Малко за класите, революциите и словото.

КГ-то посочи колко сложно е с класите, но не уточни нищо.

Въпроса е, че когато има недоволство над определен праг, въпрос на време е някой да го "обработи" в своя полза. Да вземе някаква власт.

Като се натрупа недоволство се намира някой, който да го формулира така, че търпението на масите да свърши. От другата страна на "барикадата" пък говорят по обратния начин - да успокоят масите.

И се развиват революционни процеси. Или се потушават.

Като се стигне до явен сблъсък е нещата маалко се различават - добра дума с лимонка върши по-добра работа от колкото само добра дума.

Рев.процес е смес от две съставки: недоволство и канализиране на недоволството.

Недоволството може да има съществени основания, но може и да е "индуктирано" от вън, пропаганда.

Канализирането се прави от тарикати, които не са глупави и умело ползват философите (умните по примера на КГ-то) за да си свършат работата. Канализирането става със слово - даваш на тълпата каквото иска да чуе и тя ще направи каквото и кажеш.

Че има класи е ясно. Имаше ги и при Тато и винаги ги е имало.

Революции... нека да е изявено масово недоволство, става когато една група хора вече не е съгласна със статуквото си и е решена на по-твърдо отстояване. (Не може да няма двете горни съставки - недоволство и канализация)

Вервайте ми, служителите на банките едва ли ще излязат на протести. Wall str протестира - не може да стане.

Движението "окупирай Wall Str" нямаше необходимата канализация. Никаква организация.

Защото ако някой се наеме да организира, ще започнат да му дишат във врат. Демек, той трябва да е достатъчно мотивиран, за да рискува. Майкъл Мур прави чудесни филми, но е милионер и искаше да се включи на страната на безработните. И го правеше.

Много хора в момента надуват свирките от интернет. Асанж е един от тях. Но той даде трибуна на официални документи, което вече го прави опасен. Другите просто си говорят или пишат - няма документ - безопасен.

И изведнъж Асанж с обвинение за изнасилване :bigwink: . Не че не е възможно, но мен не ми се връзва. За мен е по-вероятно е да е натопен. И сега търси убежище в третия свят...

Щото лъсват бакиите на страните от т.нар. развит свят. Той е от тези, които спомагат недоволството да нараства. И с това се оказва застрашаващ текущото статукво.

Мен ме съмнява някой да стои зад него. Определено някой ще се възползва от него, но това не означава, че играят комбина. Но съвсем спокойно може да се окаже в ролята на "подгряваща група". Ленин се оказа в подобна позиция за Сталин. Сега прочетох за Сталин. Той е свършил работа на Ленин, но накрая се оказва, че Ленин е свършил работата на Сталин.

А в момента недоволството се потушава с масово печатане на пари и зарязване на фундаментални принципи в икономиката. За сметка на фундаментални принципи в политиката. Ако двете не вървят заедно, няма позитивна перспектива за обществото, загнива и се стига до мизерия и революции.

Тези два принципа са един от многото изяви на принципа за "единство и борба на противоположностите". Това е фундаментален принцип, стои в основата на почти всичко. Закона за действие и противодействие във физиката е също проява на този принцип. Единството на монетата и ... двете и страни.

Съгласен съм. Но това за класите - терминът "класова борба" се хвърля лесно от такива идеолози на протеста, каквото и да значи това, като гореговорещите в шоуто, но всъщност социалната структура на едно съвременно общество е толкова сложно нещо, че не съм сигурен дали някой я разбира....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И са наясно, и не са. Всички следват природата си :)

Да ти кажа, ако се заемем, сигурно ще установим неща, които много хора няма да видят ;) И тези неща са обективни, колкото и субективизъм да има в преценките за тях. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малка поправка - САЩ го търсят за да му е*ат майката (бях попаднала на дълъг списък с цитати на видни американски личности, които в прав текст си казаха, че ако има възможност да го гръмнат, било то незаконно, да го направят).

А го търсят по обвинения за изнасилване (бяха дискутирани в предните страници на темата) в Швеция. Проблема му е, че не иска да попада в държава, в която законите за екстрадиция са хлабави и лесно могат да го транспортират в САЩ.

Не ми е ясно там как ще го обвинят, тъй като сайта и дейността му са защитени от първата поправка в конституцията (свобода на словото).

Де факто Асанж не е нарушил закона - сайта му само и единствено лийква документи, които са му изпратени от трети лица. Нито един от членовете на Wikileaks не се занимава с шпионаж или хакване на правителствени сайтове, кражба на информация и т.н. В случаят само и единствено Маннинг, които изпрати класифицираната информация на Wikileaks има основание да бъде подсъдим.

Колкото до "обещанията" за Китай и Русия, не знам от къде/кого ги чувате тея работи, но за всичките години от както следя уебсайта веднъж не съм чувала подобни смели изяви. Първо, за да бъде публикувана каквато и да е секретна информация за тези държави е необходимо някои да я препрати към Wikileaks, т.е. някои вътрешен човек, работещ в системата.

Второ, не веднъж е споменавано, както от самипт Асанж така и от други хора асоцирани с Wikileaks, че основната причина за липса на подобна информация от страна на Русия е факта, че там си имат много силно развита мрежа от т.нар. хактивисти и редица сайтове подобни на Wikileaks.

Виж, не знам кой смелчага ще посмее да изнесе секретна информация от китайското правителство.

А колкото до шоуто му - КГ не знам къде си ме видял да го определям като велико. Единствената причина поради която разрових темата от прахта, беше защото все повече и повече хора се досещат за скандалите покрай Wikileaks и всеки втори се пита какво става с Асанж, за това реших и тук да пусна малко свежа информация.

А по отношение на Чомски за пръв път от 7 години (от както чета неговите книги/есета и прочие) виждам някой толкова грубо да умаловажи труда на един изключително виден интелектуалец, които има зад гърба си десетилетия практика и опит в политическия активизъм. Не е неохбодимо да държи докторантура по политология или социология за да може да има мнение. По тази логика и Меркел като физико-химик няма място да управлява цяла нация, ама уви.

Разбирам позицията ти по отношение на капитализма и факта, че всеки които си отвори устата да критикува капиталистическата доктрина ти е трън в очите. Това не означава, че хората, които имат какво да кажат срещу него са тъпи философски мрънкалници.

Лично аз често слушам и чета коментарите на хора, с чийто възгледи и мнения съм в тотално противоречие. Защо? Ами защото винаги можеш да научиш нещо дори от хората, с които си крайно несъгласен. Най-малкото всяка една подобна личност е огледало на това как определена група от хора мислят и разсъждават. Това за мен е ценно, надявам се и за други хора. Ако толкова те дразнят коментарите и мненията на личности като Чомски и прочие други просто не ги чети и проблемът ти е решен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само този факт е достатъчен, за да привлече вниманието към него. Явно не са успели да му промият мозъка. Системата обаче е доста по- страшна от нашето ДС и КГБ, ще намерят как да го неутрализират съвсем скоро.

това горе е от 2010г.

е намериха му цаката ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А по отношение на Чомски за пръв път от 7 години (от както чета неговите книги/есета и прочие) виждам някой толкова грубо да умаловажи труда на един изключително виден интелектуалец, които има зад гърба си десетилетия практика и опит в политическия активизъм. Не е неохбодимо да държи докторантура по политология или социология за да може да има мнение. По тази логика и Меркел като физико-химик няма място да управлява цяла нация, ама уви.

По начало си права - не е специалността важна, а идеите. Но в случая с Чомски няма нищо, незаслужаващо омаловажаване. Това е просто едно критикарство с философски фрази.

Разбирам позицията ти по отношение на капитализма и факта, че всеки които си отвори устата да критикува капиталистическата доктрина ти е трън в очите. Това не означава, че хората, които имат какво да кажат срещу него са тъпи философски мрънкалници.

Да, но тези специално които видях, са точно това :) Не са тъпи, но са си точно философи-мрънкалници. Също като Майкъл Мур, но той е популист - мрънкалник.

Направи си милионите с филми срещу капитализма и срещу морала... Това ако не е криза на ценностите, не знам кое е:)

Не ми е проблем когато някой критикува капитализма - то и аз бих го критикувал. Проблемът е от каква позиция, какво точно казва и главно - какво предлага и какви са ефектите от думите му. Не го виждам да се изнася за Куба, пък и те там се опитват да въвеждат пазар, май...

Не го виждам и да критикува социалистическата система, не го виждам да критикува опитите за ерозиране на обществата, виждам го само да критикува абстрактно капиталистите и да ги вкарва в един знаменател. Такава критика е пагубна. Без капиталисти той дори не би могъл да издаде книгите си.

Лично аз често слушам и чета коментарите на хора, с чийто възгледи и мнения съм в тотално противоречие. Защо? Ами защото винаги можеш да научиш нещо дори от хората, с които си крайно несъгласен. Най-малкото всяка една подобна личност е огледало на това как определена група от хора мислят и разсъждават. Това за мен е ценно, надявам се и за други хора. Ако толкова те дразнят коментарите и мненията на личности като Чомски и прочие други просто не ги чети и проблемът ти е решен.

И правилно, и правилно. I mean it:) Но нали имам и аз право на мнение по коментарите:) Не ме дразнят, просто ги критикувам.

PS

Бързам да кажа, че се радвам да те видя тук и да видя мненията ти. Не само, че не са дразнещи, напротив, наистина информират много!

:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ така и не разбра, че никой не се интересува от соца, от Бг или от Куба в 'развития' свят ...

'развитият' се сравнява сам със себе си и обсъжда бъдещето си от различни гледни точки ... по-леви и по-десни ... и т.н. ...

това че Майкъл Мур прави кинти от това да показва кусурите на системата не прави филмите му по-глупави или по-умни ...

Чомски е много ляв, аз например имам непоносимост към всички леви идеи и леви пропагандатори (например към КГ, който смята 'безплатното' образование и субсидиите за нещо добро) ... това отново не омаловажава трудовете му ...

фактите са, че там на запад се натрупва напрежение, което само хората живеещи там могат да усетят ...

БГ селякът, който си мисли, че 'там на запад' пенсиите им са по няколко хиляди евро/долара ... не може да усети и проумее това напрежение ...

натрупалото се напрежение е между класите и поколенията ...

бейбибумърите бяха най-егоистичното поколение в човешката история ... те оставиха батак за 3 поколения напред и отказват да го платят ... и го направиха с ясната и очевидна подкрепа на правителствата и банковата система ... този батак не подлежи на разгребване ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...