Отиди на
Форум "Наука"

Земетресението в Япония


Recommended Posts

  • Потребител

аааа, КГ125, малко трудничко става овладяването, когато елемантарните частици започват да се делят ;) казвам го като пълен лаик по въпроса с ядренат енергетика...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 226
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Сега съобщиха, че на места вълната е стигала до 15-20 метра. Също така, че най-високата вълна регистрирана 1898г. (ако правилно чух) е била 38м. Т.е. след като са подготвяли сградите и централите за 9-та степен земетресение, е трябвало да се предположи, че такава катастрофа ще вдигне и големи вълни, които са по-обичайни от земетръс от 9-та степен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Учуден съм, че не са се сетили. От друга страна, вълните не са често явление и вероятно са останали встрани от вниманието...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

След като са подготвяли сградите и централите за 9-та степен земетресение, е трябвало да се предположи, че такава катастрофа ще вдигне и големи вълни, които са по-обичайни от земетръс от 9-та степен.

Не, те сградата (или сградите?) на атомната електроцентрала я/ги направили да издържа/т земетресение с магнитуд до 7,0 по Рихтер.

Обаче ги треснаха две земетресения едно след друго. Първото - с магнитуд 8,9 (а според други данни - с магнитуд 9,0), а после - с магнитуд 6,0.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сега съобщиха по новините на БТВ, че починалите доброволци са петима, а двадесет и двама са облъчените.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега съобщиха по новините на БТВ, че починалите доброволци са петима, а двадесет и двама са облъчените.

Лека им пръст....

Япоските власти все още отказват да дадът подробна информация за състоянието на АЕЦ-а.

:vertag: :vertag: :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Сега съобщиха по новините на БТВ, че починалите доброволци са петима, а двадесет и двама са облъчените.

Това е само началото , ядрените пръти са се стопили и на 3 от реакторите и става бъгаво. Моля се поне да няма ядрен взрив.

Още известно време ще ни обработват психологически, че охлаждането е все още възможно. Изглежда е по-добре обаче, без забавяне да започне погребението на реакторите - да слагат тонове желязо, олово, бетон .

Междувпрочем оловото на Чернобил още го намират из децата в Европа, но няма друг материал на земята , който да поема и в известна степен да поглъща радиоактивните материали.

Дано японския елит да схване опасността и да започне капсулацията .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

永久なる忠心

Това е някакъв лозунг май, КГ? Преданост, вярност, жертвоготовност, вяра... Нещо такова. Историк повече им разбира.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

永遠の メモリー !

Вечна памет!

Ама аз съм го написал по-точно.

:umnik::ph34r:

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спомняте ли си за онзи японски филм по кината, който даваха преди около 25-30 години? "7-ма степен по скалата на Рихтер" или нещо подобно беше?! Хорица се оказаха затиснати и погребани живи под някаква сграда. отнякъде изтичаше газ, и ако намереха начин да го взривят щеше да се отвори пролом, през който да излезнат. Теглиха чоп, и "смъртника" въобще не се поколеба - отиде със запалката и щракна ... :Oo:

това ми е останало в акъла, ако не се бъркам ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Същото става с доброволците сега. Тия хора в момента са едновременно най-нещастните и най-щастливите на Земята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Япония повиши степента на сериозност на аварията във Фукушима. Япония увеличи от четвърта на пета степен по седемстепенната скала нивото на сериозност на инцидента в авариралата след земетресението от 11 март ядрена централа "Фукушима-1", съобщи Международната агенция за атомна енергия (МААЕ).

Сега то се равнява на инцидента в АЕЦ "Трий Майл Айлънд" в САЩ през 1979 г. Аварията в Чернобилската АЕЦ бе оценена с най-високата, седма степен, по същата скала.

vesti.bg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Направени са успешни пробиви в другите два реактора застрашени от взривяване и в момента се охлаждат. Дали ще бъде овладяно положението при тях предстои да видим. В момента в района с повишено ниво на радиацията работят над 300 души, повечето учени.

Още някои интересни и твърде показателни факти около катастрофата - при удара на цунамито с височина на вълната над 20 метра на пристанището на Фукушима не е имало никаква паника и нито един от работниците там не е спрял работата си!

По време на суматохата от земетресението до сега на мястото на пораженията няма нито един регистриран случай на мародерство или опит за кражба! В подобни ситуации дори и в Европа случаите са неизброими, дори и по време на обикновени митинги се разбиват магазини и палят коли.

Подобни статистики издигат японците още по-високо в очите на всички останали нации. До момента щетите са изчислени на 200 милиарда $, като парите ще са им по-малкия проблем. Замърсяването с радиация и загубените човешки животи ще бъдат непоправими. Дори и да залеят с бетон и олово заразения район това ще превърне огромна част от Северна Япония в пустош за десетилетия...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Върви му на човечеството. Едно от най-големите изпитания на технологичната епоха се падна при отличниците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Такива неща стават не само при отличници. просто отличниците в много по-малка степен пестят информация. За стотен път ще кажа - прави им чест.

(Боже, дай ми език и акъл да ги нахваля тия хора...)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Царят казваше, че капиталистите му са англофили, офицерите германофили, народът русофил, той единствено е българофил....

Ама, че има толкова много япанофили и аз не знаех.

Коничива, охайо. я, я

:crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добра новина!

Юкио Едано е съобщил, че най-опасният реактор е стабилизиран. http://mediapool.bg/show/?storyid=177307&srcpos=2 На други четири реактора е възстановено захрването на системите за охлаждането.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Царят казваше, че капиталистите му са англофили, офицерите германофили, народът русофил, той единствено е българофил....

Ама, че има толкова много япанофили и аз не знаех.

Коничива, охайо. я, я

:crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Е как да не си японофил - гледай каква страна, организирана, всичко на топ ниво и хората уникални. Общество, за което другите народи могат само да приказват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е как да не си японофил - гледай каква страна, организирана, всичко на топ ниво и хората уникални. Общество, за което другите народи могат само да приказват.

Може, може. Баща ми беше германофил. Във всички филми за ВСВ беше за германците. като гимназист ги беше гледал. Елегантни униформи, спретнати, бръснати, всеки носи Доха часовник, танковете им огромни, супер техника....Така, че имах колеги на които пък мед им капеше от устата когато говореха за постиженията на великият СССР.

Така, че аз от малък имам имунитет от тези неща....Но младите израстнали на кока кола, биг мек, нинтендо, манга, пикачу, том и джери или са америка или япанофили.

Дъщеря ми също. Направо ще ме побърка с тези жълти човечета. Например, миналият път искаше със суши да ме тъпчи....

Предпочетох гулаш и после палачинки.... :laugh::tooth::w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, има -филство и -филство.

Новата японска попкултура много слабо ме вълнува, аниме не гледам, манга не чета, метълът им според мен е много слаб, кухнята им не ми е по вкуса (опитвал съм), смятам някои особености в психологията им за много странни.

Но Япония има действително безценни неща. Старата им литература е прекрасна, старата им музика и живописта им от XIX в. - също. Имат невероятно кино. Имат и една особена философия, произлязла от военната аристокрация навремето - т. нар. бушидо, която е много впечатляваща.

Други се вълнуват от японския вариант на чан-будизма - дзен, от бойните изкуства, та даже и от чаената церемония. Аз съм безразличен към тези неща, но знам, че много свестни хора ги ценят.

Самата история на Япония е страшно впечатляваща и говори за невероятния дух на тия хора. Няма как да не съм японофил. Разбира се, освен силен дух те са проявявали и страшни качества навремето, но кой не е? Съвършени народи няма, няма и безгрешни хора.

Японците често са непонятни за нас (може би и ние за тях), но у мен будят преди всичко възхищение. Нека да е наивно. Не се плаша от това. На тях не им трябва моята преценка - тя е нужна на самия мен.

Друг е въпросът, че съм не само японофил, а и -фил на някои други нации, по-близки до нас. Всичко това има значение, за да мога да сравнявам с нещата, които харесвам и които отхвърлям у дома.

Във всеки случай солидарността и дисциплината на японците са удивителни. И, да, жертвоготовността. Тези неща тук звучат изтъркано, а се оказа, че там са реалност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е как да не си японофил - гледай каква страна, организирана, всичко на топ ниво и хората уникални. Общество, за което другите народи могат само да приказват.

Да, хубаво е да си ги харесваш , ама така отдалече, я се постави на мястото на някой японобачкатор/ но с твоя си акъл щото на тях достатъчно са им промили мозъците- тривиална справка - Марко Семов/ и тогава да видим ще ти остане ли време да пишеш по форумите :tooth:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моята връзка

Добри новини

Оценили са щетите на 187 милиарда долара

Редактирано от Daniela Tancheva
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...