Отиди на
Форум "Наука"

Докога Гърция ще паразитира на гърба на ЕС?!


Recommended Posts

  • Мнения 462
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Естествено в наш интерес е регионът ни да е стабилен, само че ще бъде адски тегаво ако все пак някога влезнем в шенген и ни накарат и ние да ваме финансова помощ на гърците примерно (както накараха словенците в крайна сметка), а те да продължават да си стачкуват.

Те нямат избор в момента, трябва да приемат проекта за помощ от ЕС, защото без него държавата им просто ще банкрутира. Ясно е, че ще бъдат зависими заради дълга който са натрупали, ама няма как сами са се набутали в това блато.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ми за тях е много по-добре да банкрутират ...

те така се оправят държавите, фирмите и хората, които не могат да си погасяват дълговете ...

или в БГ това не е известно ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз лично подкрепям напълно Гърция в нейната нелека борба за закопаването на световния капитализъм. :punk:

Какъв кеф само - направиха си хората социализъм от балкански тип, но не в СССР, а в EU! Това ако не е майсторлък, не знам как трябва да бъде охарактеризиран. :smokeing:

Както казва нашия виртуален клаксон Невски - Евросъюзът е бита карта, а и не само той. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

евросъюзът играе една много мръсна и антидемократична игра в момента ...

първо той не се допитва до данъкоплатците си какво те биха желали да бъде правено с парите им ... а повярвайте ми повечето от тях не са съгласни те да се преливат от пусто в празно в гърция и по банките ...

второ ... всяка държава, която излезне от еврозоната и загърби дълговете си, след първоначален период на страдания и шок ще е първата, която ще излезне от рецесията/депресията ... след гърция ще има много желаещи и точно това не желаят да допуснат Саркози и Меркел ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

stinka,

не се прави на луд,

познавам доста англичани и германци, които в момента, в който установят, че им е по-изгодно да банкрутират отколкото да си плащат дълговете, го правят без да им мигне окото ...

единствения начин за гърците да се оправят е да излезнат от еврозоната и те ще го направят просто защото нямат избор ...

държави като САЩ и Англия поддържат голям вътрешен дълг и бавно го топят с инфлация вместо да го плащат по нормалния начин ... за да правиш тази измама обаче ти трябва собствена централна банка и собствена валута а това нито една държава в еврозоната го няма ...

за това еврозоната и еврото са обречени ...

днес е гърция с балканските си номера, утрес са италия с италианските, португалия с португалските, испания с испанските, ирландия с ирландските и белгия с белгийските ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не можете да си надживеете балканското мислене и това е ...

цялата еврозона е обречено начинание и големите фалити тепърва предстоят ...

гърция е само началото ... Саркози и Меркел обаче искат да приключат въпроса и да докажат на всички, че гърция е края ...

да де ама това просто не е вярно ...

още преди 2г. беше ясно, че всъщност всичко е прелюдия към огромна криза с италианския дълг ...

за там е цялата борба ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гърция със сигурност няма да банкрутира, те има какво да продадат - струва ми се, че никой от Вас не е обърнал внимание на едни намеци, които преди време се чуха от Германия, а именно, че Гърция може да продаде някои от островите си, така че играта сега е по-скоро да прикарат гърците пред дилемата или да продават острови, или държавата им да се разпадне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какви острови, те трябва да продадат половин Гърция, за да оправят нещата. И някой трябва да я купи все пак. После едно въстание, националноосвободителна борба и въпросът е решен :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вместо да се хилите, събирайте парички, че скоро може да почнат търговете там :biggrin:

Шегата настрана, но България би могла да си откупи тази ивица от Беломорието, която ни бе отнета след ПСВ

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

вие или си правите майтап или сте много наивни ...

И двете. Иначе дали се задава нова криза или не, дали ще фалират Италия, Португалия, Ирландия и Гърция - слабо ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ако Италия фалира или има затруднения да си плаща дълговете, това ще промени генерално съвременната финансова система ... просто тя е един от най-големите длъжници в света ... ако италия не може да плаща, япония няма никакъв шанс да може да плаща ...

лихвите по държавния дълг ще скочат навсякъде и ще започне всеобхватна икономическа депресия, която ще удари зверски и по частния бизнес ...

каквото и да работиш и за който и да работиш, в момента, в който това се случи, а то ще се случи по-скоро рано отколкото късно, и ти ще го усетиш ...

дори и ти да си добре, вероятността някой гладен да те удари с тухла по главата и ти счупи черепа на улицата за да се добере до портфейла ти ще нарасне стремглаво, а ако имаш деца ще те е страх да ги пускаш да излизат по улицата да не им свалят якето, маратонките или да не им вземат мобилните ... межуд другото тези неща се случваха масово през 90те в БГ ... ама хората бързо забравят ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Невски, много си се наплашил нещо, по-добре дишай спокойно и се радвай на живота. Ние в България сме от 20 г. в криза, така че тея мрачни прогнози не ни плашат особено. Приспособили сме се, дет се вика. Аз работя в отрасъл, дето няма да западне никога, даже е един от малкото, които бележат ръст в тези нестабилни времена. Иначе мерси за предупреждението от тухлен дъжд по улиците и евентуална кражба на портфейли. Обещавам да си нося шлема и гладиуса всеки ден. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз си дишам спокойно и се радвам на живота ...

това обаче не значи, че трябва да съм сляп или ням по конкретните въпроси разглеждани в темата, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да бе, разбира се. Щом си решил да ни предупреждаваш за икономическите опасности на нашето време, си в пълното си право да го правиш. Ама вземи да пуснеш и нещо позитивно - напр. как хората обичат да се радват на живота отвъд Океана. Ще ми е интересно да прочета. Социалните катаклизми отдавна не ме интересуват. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да бе, разбира се. Щом си решил да ни предупреждаваш за икономическите опасности на нашето време, си в пълното си право да го правиш. Ама вземи да пуснеш и нещо позитивно - напр. как хората обичат да се радват на живота отвъд Океана. Ще ми е интересно да прочета. Социалните катаклизми отдавна не ме интересуват. :smokeing:

мога да ти пиша подробно за Англия, но не и за САЩ ... там не съм комптентен ... ще трябва да намериш някой друг ...

иначе тази вечер/утре вечер в цяла англия ще има мащабни фоерверки ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bonfire_Night

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

екстра, винаги съм обичал фойерверките.

Що не пуснеш отделна тема с подбрани снимки на най-големите забележителности, отрупани със светлини. Освен това, щом си в Англия тъкмо въпросът с пъбовете ме интересува живо, тъй като ми предстои пътуване до Албиона. Вярно ли е, че не се сервира храна до 7 часа /а можеш да лочиш само бира/ и каква е идеята?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Проблема нее толкова в системата, колкото в самите гърци. Защо Ирландия, Испания и Португалия не фалираха? Само гърците продължават да поглъщат нови и нови помощи от ЕС и това с нищо да не променя нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да погледнем нещата и от друг аспект - когда в своята история гърците са успявали да създадат стабилна държава? Както и в древността, така и сега се вижда, че просто са неспособни в държавнотворческо отношение, макар и да са създали европейската култура. Затова и тази тяхна държава ще изчезне, интересното е какво ще стане с тяхната територия, дали ние ще успеем да отскубнем някое парче? :smokeing:

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съвременните мърди населяващи Гърция нямат нищо общо с елините от античността, дори и населяващите Византия през средновековието вече нямат. Елинската цивилизация не е била създадена с мързел, стачки и сиртакита по таверни на държавни разноски.

И наистина това няма да е първия им банкрут от новата им история. За територия се чуха опции, че щели да обявят някои острови на търг за да ги продават. Ако е вярно направо нямам думи. Предлагам да съберем по 50 евро цента от всеки регистриран във форума с над 50 постинга и да купим някой остров за лятна резиденция, двореца в Кносос ще свърши работа струва ми се :)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не можете да си надживеете балканското мислене и това е ...

цялата еврозона е обречено начинание и големите фалити тепърва предстоят ...

гърция е само началото ... Саркози и Меркел обаче искат да приключат въпроса и да докажат на всички, че гърция е края ...

да де ама това просто не е вярно ...

още преди 2г. беше ясно, че всъщност всичко е прелюдия към огромна криза с италианския дълг ...

за там е цялата борба ...

Нещо не мога да я схвана тая работа с икономиките. Значи Невски, в някой преден пост каза, че някои държави "горели" външния си дълг с инфлация (което до колкото разбирам е тип обезценяване на дадена валута). От своя страна ЕС дава заеми на Гърция, буквално за да спаси еврото от обезценяване, така ли е? Странно ми е, защото ако е така изглежда безсмислено, тъй като голяма част от италианския дълг би могъл да бъде "изгорен, стопен" и т.н. от обезценяването на еврото. Бъркам ли някъде? Защо в крайна сметка се дават тези огромни заеми за Гърция, какъв интерес има ЕС от това? Лихви, спасяване на банки?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще политизирам най-директн - гръцките проблеми са директна и поредна проява на поредния крах на поредни социализъм. Това чудо в каквато и форма да дойде, свършва по този начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ей ги и сега ги гледам по руската ТВ - веят червени байраци и чакат пред парламента? Какво чакат, някой да им даде още пари и те да хулят световния капитализъм ли? :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Френските и германските банки имаха неблагоразумието да инвестират в Гърция, което е стимул сега да продължават да я държат на системи с надеждата, че все някога ще успее да си върне заемите.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...