Отиди на
Форум "Наука"

Докога Гърция ще паразитира на гърба на ЕС?!


Recommended Posts

  • Потребител

Нямате си и на идея какво перверзно удоволствие ще изпитам гледайки гръцки гастарбайтери у нас. Тия си го заслужават.

няма да дочакаш ... за сметка на това има 100ци хиляди БГ гастърбайтери от другата страна на границата ...

ей комплексари сте БГтата ...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 462
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

няма да дочакаш ... за сметка на това има 100ци хиляди БГ гастърбайтери от другата страна на границата ...

ей комплексари сте БГтата ...

Невски, ти не си ли българче?Аз съм останал с впечетление, че си наше момче?

Иначе си прав!Ние слугуваме на гърците, а не те на нас.

Много те моля Фружине без спам по темата!

Темата е икономическа!

Стига сте злорадствали!Нямаме основание за това.

Ние сме в пъти по-бедни и нещастни от гърците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не съм точно българче, но това няма значение ...

а иначе по темата ...

кредиторите няма как да принудят една държава да си разпродава активите или да затяга колана прекалено силно ...

т.ч. ни чакат много мораториуми по дълговите плащания ...

и много спомагателни програми ...

и много други соц глупости ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
гледайки гръцки гастарбайтери у нас

Това е малко вероятно. Като причина може да се изтъкне мин. работни заплати в двете страни, социалните помощи и др. Разликата не е в десетки проценти, а в пъти.

Обаче, може да се надяваме на приток на гръцки бизнесмени, отварящи нови работни места и вливащи капитали в страната( преки инвестиции )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да Невски. Имах предвид гръцките бизнесмени да продължават да го правят.

ПП Опитах се да редактирам предишният ми пост, но май не се получи.

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Бате Ваньо, това е сега, но когато Гърция излезе от еврозоната и и се стовари една зверска хиперинфлация, безработица (държавата вече няма да може да държи толкова хора на синекурни длъжности), ще има падане на стандарта на живот в пъти. Та може и да го доживеем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бате Ваньо, това е сега, но когато Гърция излезе от еврозоната и и се стовари една зверска хиперинфлация, безработица (държавата вече няма да може да държи толкова хора на синекурни длъжности), ще има падане на стандарта на живот в пъти. Та може и да го доживеем.

безработицата вече е зверска там ...

малдите обаче ще избягат в западна европа (вече стягат багажа), а старите никога няма да дойдат в БГ да бачкат ...

айде стига наивности вече ...

вземете са малко в ръце ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бате Ваньо, това е сега, но когато Гърция излезе от еврозоната и и се стовари една зверска хиперинфлация, безработица (държавата вече няма да може да държи толкова хора на синекурни длъжности), ще има падане на стандарта на живот в пъти. Та може и да го доживеем.

Вижте сега, срещу справяне с хиперинфлацията няма точно установен лек. За да се стигне до там, местната валута трябва да губи стойност с не по-малко от 50% на месец - това е липса на доверие в съответната икономика и валута. При това положение стоките не губят стойност - започват да покачват стойността си спрямо валутата с бързи темпове, а валутата е отражение на производителността на икономиката. Дано да не стигат до там, че стачките може да прераснат в нещо по-сериозно и балканите ще станат взривоопасни.

Ако В Гърция върнат драхмата, неминуемо тя ще се обезцени веднага - ще си проличи състоянието на гръцката икономика, както в момента левът е надценен спрямо еврото и при развързването му ще се обезцени поне 3 пъти, така същото ще се получи и с драхмата - ще имат производствен бум, ще падне покупателната възможност на ср.статистическия гражданин, ще бъдат атрактивни за чуждестранни инвестиции - евтина работна ръка, ниски цени, висока ефективност - това са предпоставки за вливане на капитали за сметка на ценовата стабилност. Следващия ход след обезценяването е да вържат драхмата към резервна валута за да осигурят ценова стабилност и да поемат по трудния път на строга фискална политика. Примерът го знаете - той е домашен.

Аз също смятам, че при такова стечение на обстоятелствата, гърците ще пускат усилено форми за зелена карта.

В момента вече се обсъжда в Париж, някой от държавите да бъдат напуснати от Еврозоната.

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам, че повечето от Вас, като средно интелигентни хора, разбират, че "евтината работна ръка" не се връзва и с "високата ефективност". Няма как да стане.

Естествено, че е така в общия смисъл. Имам предвид по-евтина, като конкурентна на останалите в региона.

Ще дам пример с Ню Бояна - изнасят производството на нискобюджетни и малко по -скъпи продукции в БГ, защото разходите по заснемането на холивудски продукции пада с до 80 % - това е единствено заради икономическата изгода - качеството е същото както и при заснемането на нискобюджетни продукции и в Холивуд, но е факт, че предпочитанията да се изнасят производствата на филми клони към Източна Европа и в частност БГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Бат Ваньо, просто не си прав. Като ги шибне хиперинфлацията ще падне покупателната способност на хората. Много са малко фирмите които изнасят само за чужбина. Свитото потребление ще доведе до падане на оборотите, оттам до уволняване на работници. Стачки, социална криза. Ние като си имахме хиперинфлация та какво? Да не цъфнахме? У нас си имаме евтина и сравнително добре образована работна ръка. Да са дошли големи чуждестранни инвеститори? Идват, ама отварят молове, не производства. А колкото до гръцките работодатели, тия които откриха шивашки цехове в родопите се отнасят с местните жени буквално като с робини. Плащат им малко и нередовно, но за сметка на това ги карат да работят до изнемога. По добре никакви, отколкото некоректни инвеститори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Случайно намерих тоя текст и викам, я да го пусна.

Българи или свободни? – с тази статия гръцкият всекидневник \\\'Симера\\\' стартира дебата в гръцкото общество по повод евентуалното провеждане на референдум относно приемането на новия \\\"спасителен пакет\\\" за Гръцката държава. Поради актуалността предаваме текста изцяло без съкращения: „Българи или свободни? Това е въпроса който всеки един от нас трябва да си зададе преди да пусне гласа си на предстоящият референдум. Не е тайна, че Гърция беше единствената държава на Балканите в която гражданите водеха един нормален, спокоен и смеем да кажем щастлив живот. Това обаче явно не се понрави на някого, а и не е тайна, че Балканите винаги са били трън в очите на така наречената Стара Европа, поради свободолюбивият дух на населението. Тук на Балканите се преплитат множество геополитически интереси и тяхната реализация би била по-лесна, ако това население е подтиснато, унижено, смазано и уплашено. Ето, че дойде реда и на нашата държава, да бъде подчинена и унизена, а народа ограбен и смазан. Няма да разискваме как се стигна до този главоломен и невъзможен за връщане дълг, не е тайна кой и как ни го отпусна едва ли не насила. Кой имаше интерес държавата ни да затъне в тази криза, за да може да ни диктува условията по които да развиваме нашата икономика? Няма да посочим и имената на предателите подпомогнали гръцкият народ да се озове в това незавидно положение – да бъде сочен с пръст от целият свят и най-много от тези чиято трансгранична алчност допринесе целенасочено за това състояние, ние ги знаем. А за тези които не са наясно, нека погледнат на кои банки Гърция дължи пари и как тези банки ни ги тикаха в ръцете. Не се учудвайте ако видите там преимуществено френски и немски имена. Сега те убеждават целия свят с неистови крясъци, че правят всичко възможно да спасят Гърция, докато всъщност се мъчат да ни поробят, а когато усетиха, че гръцкият народ не е стадо и не се поддава на подобни манипулации, че не е угаснал пламъка на истинската демокрация, демокрация която ние сме дали на света, изпаднаха в паника. Изпаднаха в паника защото въпросът е не за спасяването на Гърция, а на собствената им алчна кожа с цената поробването на гръцкия народ. И когато ние оказваме съпротива, те желаят да направят така, че цяла Европа да плаща за тяхната алчност, като ни сочат нас за причината, докато ппричината са самите те. Европа трябва да разбере – Вие не спасявате Гърция, вие спасявате банкерите давещи се в последиците от собствената си алчност. И така, каква участ са ни приготвили нашите спасители? Отговорът е близо, по-близо отколкото предполагате, а именно ние трябва да споделим участта на българите, нашите северни съседи. Българите са най-бедният народ в Европа и това не е тайна дори за самите тях, но видели ли сте ги да протестират? Не, няма и да ги видите защото не могат да си го позволят. Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви. Забележете въпреки, че българите са признато най-бедни, голяма част от стоките и услугите са с по-високи цени от средноевропейските. За да оцеляват, те са принудени да работят непрекъснато при ужасни условия на труд, при масово погазване на всякакви трудови норми, без да смеят да се оплакват, без да смеят да си потърсят правата. Техните синдикални лидери, ако могат вобще да се нарекат така, ще видите сред редиците на управляващите, окичени с най-високите държавни отличия, но не и сред работниците, не и на прощадите, не и в първите редици на протестите, защото протести няма. И ние като гръцки граждани свикнали да търсим и отстояваме правата си, задаваме въпроса, как е възможно това? Как при този стандарт на живот, при тези условия на труд, при това нагло и безочливо отношение към тях, как те стоят тихо и безропотно? Отговора е един – те са бедни, толкова бедни, че дори и един ден да не са на работа, а да излязат на протест, това ще бъде пагубно за тяхното оцеляване. Те няма да успеят да си платят сметките, или да си купят храна, или необходими лекарства, или дрешки за децата. Да, те са толкова бедни, че ходят болни на работа, че по скоро биха умрели на работното си място, отколкото да си вземат почивка нужна на всеки жив организъм. За тях няма почивка, заробени веднъж от банките, втори път от работодателите си и трети път от политиците си, те са изгубили всяка надежда и живеят ден за ден в постоянен страх и стрес да не изгубят работата си, надника си, да не се разболеят. Всяко едно по-сериозно заболяване ги обрича на почти сигурна смърт, защото са бедни. Техните предприятия произвеждат инвалиди, българите биват използвани, изстисквани и изхвърлени на улицата. Без защита, без надежда. Тяхната държава, тяхната индустрия бе разпродадена и разграбена на безценица. В България няма истински чуждестранни инвестиции. Това което е продадено на чужденци, на безценица, или е унищожено, за да не се произвеждат конкурентни на вносните стоки или се използва за ограбване на българите и изнасяне на спечелените пари в чужбина. На българите им набиват в главите, че заплатите им трябва да са ниски, защото така били конкурентно способни и така забележете привличали чуждестранните инвеститори. Няма по-смехотворно твърдение от това. Как можеш да твърдиш, след като уж си член на Обединена Европа, че ще привличаш инвеститори с ниското ниво на заплащане? В кой век живеят българите? Не разбират ли, че днес истинските инвеститори търсят не проста маса работеща за без пари, а работници образовани, специалисти, притежаващи творческа мисъл и креативност, откриватели и способни да предугаждат бъдещето. Явно някой има интерес да ги кара да се конкурират по заплащане със страните от третия свят, а не по знания с развитите Европейски държави. В България правителството инвестира най-много в полицията, която е един процент от цялото население на страната. Но не мислете, че тази полиция се бори с престъпността, не, самата полиция е корумпирана, съдебната им власт също, за политиците им да не говорим. Полицията им е гарант за сигурността на корумпираната върхушка, за това, че всеки дори и плах опит за протест и търсене на отговорност, ще бъде смазан и потушен. Благодарение целенасочената политика на потъпкване и опростачване на българският народ, той е почти обречен на изчезване. По-голямата част от знаещото и можещо население е емигрирало, циганите са оставени сами на себе си като безнаказаността им е пословична, а страхът у българите неописуем. Ето какво са ни приготвили нашите „спасители\\\", те искат да изкупят нашата държава на безценица, да унищожат това което конкурира техният бизнес, да заграбят това което носи сигурни печалби, да ни превърнат в роби страхуващи се да не загубят робовладелците си, страхуващи се дори да не бъдат низвергнати и от робското си положение – те искат да ни превърнат в българи. Защото ако роби можеше да се степенува, то българи би била най-голямата степен. И те искат ние да приемем тази участ доброволно и с благодарност. Те искат дори да купят и земята ни, нашите острови, където да се радват на живота и да се забавляват, докато ние работиме за да изплащаме дългове които никой не ни е питал дали желаем да вземем. Но ние не сме българи, ние сме свободни, ние не се страхуваме, ние не се предаваме, ние знаем що е истинска демокрация. Отговорете си на въпроса – Защо европейските управници подскочиха, като чуха за готвения референдум? Не е ли това едно завоевание на демокрацията, един нормален демократичен инструмент, една възможност народа пряко да говори? Разбира се, че именно затова референдумът не се нрави на иначе уж ортодоксалните европейски демократи. Ето как бързо си пролича двуличието, псевдодемократизма и недоверието в демократичните механизми от страна на Брюксел. Те така разбират демокрацията – народа има право на глас, но не бива да го използва, освен да го делегира на избрани политици. Политици, които лесно могат да бъдат купени и заставени да служат на частните финансови интереси в Европейският съюз, така както се случва и в България. Но ние не сме българи, ние сме свободни и сме готови да браним нашата свобода и я браним вече три години в непрестнанни протести, нещо нечувано и невиждано в съвременната световна история, именно защото знаем що е демокрация. И ще я браним, ако трябва още 30 години, ако се наложи ще я изгладуваме, ще мизеруваме, но свободни, а не българи. Нас не ни е страх, страхливите да ходят в България. Това е избора драги сънародници, не дали да бъдем в еврозоната или не, не дали да сме в Обединена Европа или не, не дали да банкрутираме или не, а ДАЛИ ДА СМЕ СВОБОДНИ ИЛИ БЪЛГАРИ? Ние знаем кое ще изберем, ще изберем СВОБОДАТА!\\\"

Тоз пост Фружине, на гръцкия вестник, как кореспондира с печалбата на гръцките бизнесмени в България, дето плащат минимални в шивашките фабрики у нас, да му се не види?

"Страхливите да ходели в България".

И после дай да не злорадстваме, а? И да ги мислим. Пу!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Защо гърците не си гледат в собствената си градина? А поглеждат към чуждата. Кой в момента е във финансова криза? Те или ние?

Ние вече извървяхме този път. Имам предвид хиперинфлацията от 1996-1997г. Тогава много български семейства не виждаха светлина в тонела. Стабилизиращите мерки ни костваха много компромиси и лишения. Сега гърците трябва да се справят със своите си икономическите проблеми. Да не мрънкат, а да се стегнат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първо, апелирам да не се злорадства на гърцитге!

Тъпо и необосновано е! :!!!:

Второ:

Безработицата в Гърция не е зверска!

Увеличена-да, но не и зверска! :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един смешен или може би тъжен за нас парадокс:

- В миналото най-голямата опасност за съществуването на българската държава са били съседните ни държави.

- Днес най-важната гаранция за (все още) съществуването на българската държава са съседните ни държави. Без тях, България като държава вече нямаше да я има.

Който има ум, ще разбере за какво говоря. Може да ме цитирате.

Ами аз не те разбирам!

честно ти казвам..

Единствената гаранция България да не рухн като държавност е Европейската комисия!

това е истината!

Не мисля, че Гърция, Сърбия, Турция или Румъния ни помагат..

Не забравяйте кой надаваше вой да си затворим АЕЦ ,,Козлодуй"!

Гърци и румънци!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отговорът на този въпрос е повече от очевиден:

Средна пенсия на българска баба - 210 лв.

Средна пенсия на гръцка баба - 2100 лв.

А откъде идват пенсиите на гръцките баби - от дълга на държавата или от пернсионните вноски на бабите. Айде стига. Една финансова секира е неизбежна в Гръция.

Редактирано от Perkūnas
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първо, апелирам да не се злорадства на гърцитге!

Тъпо и необосновано е! :!!!:

Второ:

Безработицата в Гърция не е зверска!

Увеличена-да, но не и зверска! :lightbulb:

ти кога за последно си бил в гърция и си търсил работа там ...

айде не ставай смешен ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А откъде идват пенсиите на гръцките баби - от дълга на държавата или от пернсионните вноски на бабите. Айде стига. Една финансова секира е неизбежна в Гръция.

няма държава в европа, в която сегашите пенсии да се плащат от предоходни вноски ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ти кога за последно си бил в гърция и си търсил работа там ...

айде не ставай смешен ...

Бях 25 дни в гърция през лятото на 2009г.

Видях весели хора, нови коли(основно Алфа Ромео, Шкода, Мерцедеси), нови и хубави къщи....

Почти не видях беден грък!

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бях 25 дни в гърция през лятото на 2009г.

Видях весели хора, нови коли(основно Алфа Ромео, Шкода, Мерцедеси), нови и хубави къщи....

Почти не видях беден грък!

драги аз живях 2г. там до есента на 2009г. ... великдените още ги караме там, а не в БГ ...

недей ако обчиаш да ми обясняваш какво е там ... жена ми още пуска данъчни декларации там ... даже днес и върнаха 300 евро от данъци ...

недей да ме поучаваш какво е в гърция и дали има бедни гърци или не ...

в момента живея в англия и пак прекарвам по един месец на година там ...

в гърция и испания берзработицата е убийствена и си има едни хубави 20% официално ... неофициално и особено сред младежта е много повече ...

когато съм им обяснявал на гърците, че ще фалират през 2007-2008г. теми като сегашната ги нямаше ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

драги аз живях 2г. там до есента на 2009г. ... великдените още ги караме там, а не в БГ ...

недей ако обчиаш да ми обясняваш какво е там ... жена ми още пуска данъчни декларации там ... даже днес и върнаха 300 евро от данъци ...

недей да ме поучаваш какво е в гърция и дали има бедни гърци или не ...

в момента живея в англия и пак прекарвам по един месец на година там ...

в гърция и испания берзработицата е убийствена и си има едни хубави 20% официално ... неофициално и особено сред младежта е много повече ...

когато съм им обяснявал на гърците, че ще фалират през 2007-2008г. теми като сегашната ги нямаше ...

Невски, защо на моменти ставаш толкова жлъчно-язвителен????

Не мисля, че го заслужавам... :post-20645-1121105496:

Не те поучавам, учудвам се на острия ти тон към мен, който аз специално пък с нищо не съм предизвикал........

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

"Стани грък за една седмица" е новото риалити шоу, което стартира във Великобритания.

Телевизионната игра (Go Greek For A Week) тръгва по британския тв Канал 4.

Три британски семейства ще изпробват в ефира данъчните, пенсионните и работните "трикове", довели до плачевното състояние на гръцката икономика.

Тримата главни герои ще изпитват корупционни практики и социални блага и ще се надпреварват да се доберат до европомощи.

В шоуто участва 54-годишен британски фризьор, който открива щедростта на гръцката пенсионна система.

Тя все още позволява на фризьори, сладкари, радиоводещи и на служители от близо 600 професии да се пенсионират на 53 години, като получават 90% от последната си заплата, тъй като професиите им се определят като "опасни", отбелязва в представянето на шоуто тв каналът.

Шофьор на автобус ще се възползва от социалните блага на държавата, в която автобусните шофьори получават двойно повече от средната заплата и се радват на допълнителни бонуси, ако идват рано на работа и проверяват билетите на пътниците.

Британски хирург ще открива как плащането на данъци "по гръцки" може да пренареди приятно доходите му.

Зрителите ще станат свидетели на личните преживявания и впечатления на тримата главни герои и техните семейства.

Участниците ще бъдат експертно информирани за всички подробности по това как да не плащат данъци, как да се възползват от корупцията, разхищенията и лошото управление, информират още от Канал 4.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...