Отиди на
Форум "Наука"

НЛО над Лондон


Recommended Posts

  • Потребител

Май колегата който видя "ятото птици" както го нарекохте, е видял каквото трябва, жалко, че не уточни тогава подробности, за часовото време.

http://30dumi.eu/2011/06/nlo-nad-sgradata-na-bbc-v-london/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глу-пос-ти... тва е отблясък от камерата заради положението на Слънцето. В Mythbusters веднага ще го докажат... нАучно при това. :D

Eто още един "метеорологичен балон" над Йерусалим в началото на тази година:

http://www.youtube.com/watch?v=xTQVtyh4XkI

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.youtube.com/watch?v=d2_dUUiwMP8&NR=1

Тук се вижда как едно "НЛО" вместо да се скрие зад сградата, както би трябвало, ако е далече в небето, преминава пред сградата и изчезва малко след това .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кви са тия снежинки. Скивай клипа дето съм пуснал аз. Монтажите ги (****). Има много добри монтажи в Тубата, те за тази цел са там.

Редактирано от Б.Богданов
Неподходящ език
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те тези "снежинки" са бая големи, дати кажа, и доста хора ги гледаха, и снимаха, човека явно бягаше да не изтърве.

По средата на филма точно добре се вижда. При зумирането

Не може тези с фото апаратите да снимат отблясъка от камерата, няма как.

И няма отблясъци движещи се в различни посоки, нещо друго може но не и отблясъци.

Това е съвсем прясно. От този Петък мисля,че.

Ще изчакаме за отзивите и ще разберем достоверността.

Но много подхожда на това, което обясняваше съфорумник преди седмица.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.youtube.com/watch?v=d2_dUUiwMP8&NR=1

Тук се вижда как едно "НЛО" вместо да се скрие зад сградата, както би трябвало, ако е далече в небето, преминава пред сградата и изчезва малко след това .

Това би се получило ако са някакви светлини, от нещо, но как пък ще осветят небето. Или монтаж де.

Ще изчакаме може да се разбера какво е.

Като разгледат записа както трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

miroki,

клипа от Лондон просто лъха на монтаж от километри, докато този който аз съм пуснал си е достоверен. Има поне 6 различни гледни точнки на същия клип от януари над Джамията на Скалата в Йерусалим.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересно. А хората в самия Йерусалим забелязали ли са го? Защо и 3-те камери, които са го хванали са на по няколко километра от обекта?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

miroki,

клипа от Лондон просто лъха на монтаж от километри, докато този който аз съм пуснал си е достоверен. Има поне 6 различни гледни точнки на същия клип от януари над Джамията на Скалата в Йерусалим.

:)

Нощем много трудно се хващат корекциите, докато тука записа е много ясен, май е най-ясният запис до сега изобщо на подобно явление (или монтаж де) По скоро игра на някакви лазери, ако не е това за което се говори.

Преди малко и по новините го видях :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И каква е идеята - да си направим и ние едно клипче за НЛО-менте ли?

С някого обсъждах и ми се струва, че беше тука на форума за метерологичните изследвания. Първо има издигане на определени метри, прави се замерване и после се изстрелва по-нависоко. Тъй като у нас по-високите замервания се правят по-рядко (май беше веднъж в денонощието(, то въобще не се изненадвайте ако ви вали дъжд, а по родното радио ви убеждават, че ви пече слънце. :biggrin:

Та на нощния клип движението ми мяза точно на такова замерване - първо на ниското, а после във височина.

Дневното май си е по-скоро само светлинен ефект.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Warlord,

някои са... някои не са. Аз съм сигурен, че масата от хора няма да забележат нищо, поради простата причина, че... абе всъщност ти ми кажи клко пъти на ден гледаш към небето, ей тъй за кеф? Дали има 2-3 пъти. Но както и да е. Това че ние сме в изолация не означава, че други не трябва да идват и да гледат как се оправяме с простотии като:

пари

религии

оръжия

материализъм

духовност (на първично ниво)

miroki,

при цялата ми загриженост и от гледна точка на компетентността ми по аудио-визуални технологии ти казвам, че видеото от Лондон си е обикновен монтаж, докато това от йерусалим е достоверно.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами по принцип гледам към небето за да видя какво е времето обикновено (щото нашите синоптици са като астролозите), може би 2-3 пъти, не е важно в случая. Тук небето беше тъмно - ако нло се спусне централно над града и свети толкова ярко някакси би трябвало да ми направи впечатление, както и на всички останали в града, които не спят в момента.

Иначе през нощта всякакви прожектори, лазери, климатични замервания и квото още се сетиш от сорта светят още по-ярко в небето. Ако отидеш примерно в Търново на представлението "Звук и светлина" над Царевец, ще се нагледаш на един куп от твоите любими нло-та :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

. Ако отидеш примерно в Търново на представлението "Звук и светлина" над Царевец, ще се нагледаш на един куп от твоите любими нло-та :)

Преди години местното търновско радио една вечер беше решило да си вдигне рейтинга като обяви, че над града има НЛО. За техен лош късмет сред малцината им срушатели се оказаха и притежателите на въпросното НЛО. То се обадиха и казаха, че това е прожектора на ресторанта на хълма Св. гора. Водещия направи отчаян опит да спаси сензацията, като изкара обаждащия се за попийнал клиент. Но човека съвсем трезво обясни, че не се черпи, а е от персонала и работи. И така сензацията приключи съвсем набързо. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Толкова светлини светят по света, колко му е някоя да се обяви за НЛО...

Досега обаче никой никога не е заснел ясно такова. Все нещо пречи, в краен случай - световната конспирация :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Warlord,

излагаш се. На клипа се вижда ясно колко много градски светлини има в самия град и около джамията. Самия обект над нея е по мои разчети не повече от 10м. диаметър. даже са му много, но не мога добре да преценя. Никой няма да го идентифицира като неидентифициран, а ще го слее с градското осветление или най-много прожектор за осветяване на джамията в същия момент.

Тва е отговора на въпроса ти. Останалото дето си написал са нелепости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами по принцип гледам към небето за да видя какво е времето обикновено (щото нашите синоптици са като астролозите), може би 2-3 пъти, не е важно в случая. Тук небето беше тъмно - ако нло се спусне централно над града и свети толкова ярко някакси би трябвало да ми направи впечатление, както и на всички останали в града, които не спят в момента.

Иначе през нощта всякакви прожектори, лазери, климатични замервания и квото още се сетиш от сорта светят още по-ярко в небето. Ако отидеш примерно в Търново на представлението "Звук и светлина" над Царевец, ще се нагледаш на един куп от твоите любими нло-та :)

И в София има доста прожектори, които правят светлинно шоу. Преди време често виждах над хотел Родина да се появяват красиви светлини. Хората в Младост сигурно са се нагледали на лазерни ефекти от експериментите в ХМС и другите институти на БАН.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...