Отиди на
Форум "Наука"

С какво да храним нашите домашни любимци?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Брях Стоедине, Зайо стана на 2 месеца, а е вече поне кило :(.

....

Като стане шест и като го загледат стопаните с едни тъжно - гладни очички...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 70
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Не детлайна е 22 декември. Тогаз трябва да го ваксинирам. Ама предварително се притеснявам. И питам де. Никога няма да си простя, ако уморя добиче, особено от незнание. Затова други ден при ветеринар, ще ми яде той! Особено ако има 1 час поне разходка ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брях Стоедине, Зайо стана на 2 месеца, а е вече поне кило :(. Аз поне един час го "разхождам" в стаята разбира се. Щото съм чул, че гризат кабели (абе и той или тя де, се опитва да гризе всичко, гризач, к'о да го правиш). Та ти кога му даде свежа храна? Още кат малък или по-късно? Абе в понеделник ще посетя ветеринар (ако имам време де).

ти още ли не си разбрал какъв пол ти е заекът?-обръщаш го по гръб и с ДВА пръста изтегляш ВНИМАТЕЛНО кожичката около слабините.Ако уретъра е с кръгъл отвор си имаш юнак а ако е продълговат отвори именника на женските имена.... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що трябва да го мъча? Вече знам мъжки е (казаха ми де).

e kak ти познаха-по мустака му ли :biggrin: а и този акт не е болезнен за заека

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ти още ли не си разбрал какъв пол ти е заекът?-обръщаш го по гръб и с ДВА пръста изтегляш ВНИМАТЕЛНО кожичката около слабините.Ако уретъра е с кръгъл отвор си имаш юнак а ако е продълговат отвори именника на женските имена.... :smokeing:

Хмм ценен съвет!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

e kak ти познаха-по мустака му ли :biggrin: а и този акт не е болезнен за заека

Ами дойде девойчето дето го подари на щерката и каза, че го е взела като мъжки (по сведения на продавача). А аз без таз информация наистина щях само да го измъча. Като не знаеш как да го търсиш, как ще разбереш намерил ли си го ;)? Между другото в зоомагазина (още в началото) жена ми пита как? Отговориха и резонно, ми по пишката ;). Ма да не сме виждали заешка пишка, на пишлеме заек ;)?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

При малките котенца също има проблеми /за мен/ да се разпознае пола на животното. Най-често се ползва сходен с описания от Дилетант метод. След оглед на слабините, ако уретърът е елипсовиден - котето е малка госпожичка, ако е с кръгла форма - млад господин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я споделете, каква е тази малцова паста за котараци? Какво представлява, къде се продава?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я споделете, каква е тази малцова паста за котараци? Какво представлява, къде се продава?

Драги Историк,

драги читатели на темата,

Ще споделя с вас какво знам на тази тема, но не приемайте този пост като рекламен на обсъждания продукт. Просто го ползувам и споделям резултатите.

N_5594_d19.jpg

Beaphar Дуо - Малцова паста е средство против образуване на топки косми в стомаха.

Стандартните малцови пасти действуват основно за предотвратяване образуването на топки косми в стомаха на котката. При по нататъшното изхвърляне на космите обаче могат да се появят чревни проблеми. Ето защо Beaphar Duo - Malt paste има 2 функции:

Фаза 1 предотвратява образуването на топки косми и ги прави по хлъзгави, след което фаза 2 осигурява лесното им преминаване през червата и предотвратява чревните проблеми.

Малцова паста фаза 1 ( тъмнокафява )

Тази част от дуо малцовата паста съдържа допълнително количество малц, за да се предотврати формирането на топки косми в стомаха на котката, и самите косми да се покрият с хлъзгав слой. Добавен е карамел да подпомогне действието на малца и за подобряване вкуса на пастата.

Малцова паста фаза 2 ( светлокафява )

Тази част от дуо малцовата паста съдържа освен малца и BIO-MOS. BIO-MOS естествен компонент на клетките на маята, който създава условия за развитие на здравословна флора в червата на котката.

Здравословната чревна флора в отговор на това осигурява:

- По-добро храносмилане

- Повишени съпротивителни сили

- Намаляване на негативното действие на вредните бактерии

По този начин Beaphar Duo-Malt Paste предотвратява чревните проблеми и стимулира естественото преминаване на погълнатите косми през стомаха и червата.

Резултатът е без чревни проблеми, здрава котка.

Инструкция за употреба:

1, Дълго космести котки: По 6 см на ден от пастата върху храната или директно от тубата. Аз давам около 6 см на котарака на ден. Обича да си хапва от нея. Обикновено го храня в един и същи част от денонощието.

2, Късо космести котки: По 4 см на ден от пастата върху храната или директно от тубата.

Аз изстисквам паста върху ръката си и той започва с голямо удоволствие да я хапва, мъркайки и говорейки ми нещо.

Смята го за награда. Може да се ползва за дресиране на домашния тигъра и да се дава след като е направил нещо за което е получил заповед.

Една туба от стига за седмица и половина до две при редовно прилагане на медикамента. Може и за месец да стигне, ако се дава през ден.

Но аз говоря за голям котарак /около 7 кила и половина/ със страшно дълга козина. Моят котарак живее в апартамент и не тича достатъчно поради ограничената жилищна площ. А това също е проблем за редовното му ходене до тоалетната и без паста.. нещата отиват в една не особено здравословна посока за него.

При късо косместите тигърчета - може да се дава паста през ден, около 3-4 см.. Не повече. Оказва се напълно достатъчно.

Цената на пастата се движи в интервал между 9 и 13 лева.

Продава се в магазините за храни на домашни любимци.

....

Поздрави Б.

П.С. Моля ви, помогнете ми, като ме дадете адрес / URL / на сървър, където мога сложа снимки на моето домашно лъвче.

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
П.С. Моля ви, помогнете ми, като ме дадете адрес / URL / на сървър, където мога сложа снимки на моето домашно лъвче.

Поздрави Б.

Може да пробваш Picasa . Програмката , която се тегли безплатно също не е лоша.

Ако ще ги показваш в интернет е хубаво да ги намалиш по размер, за да се зареждат по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може да пробваш Picasa . Програмката , която се тегли безплатно също не е лоша.

Ако ще ги показваш в интернет е хубаво да ги намалиш по размер, за да се зареждат по-бързо.

Благодаря ти Дорис. Ще ви покажа моето домашно маломерно лъвче.:)

Inti003-Resized.JPG

А, ето го и него! Инти Розмърр! /Така беше кръстено котето, когато го купих. Не съм му сменял името./

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, смело може да се каже, че котките може да не са най-умните животни, но затова пък са най-чаровните. :)

Жалко, че може да се гласува еднократно с "+" за публикуваните постовете.

Някои от тях заслужават определено повече от един глас.

Прочете мнението на Дорис и ще разберете какво имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ето я и моята писанка.

post-5121-044536800 1290684503_thumb.jpg

Между другото, понеже темата все пак е за храненето, обича да яде чушки и бисквити, но иначе е доста капризна и предпочита да стои гладна, ако не одобри предложената й храна; научила се е по човешки образец да пие вода от високи чаши, като си помага с лапичка. А като малка ядеше всичко, но то тогава не беше и време за капризи. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето я и моята писанка.

post-5121-044536800 1290684503_thumb.jpg

Между другото, понеже темата все пак е за храненето, обича да яде чушки и бисквити, но иначе е доста капризна и предпочита да стои гладна, ако не одобри предложената й храна; научила се е по човешки образец да пие вода от високи чаши, като си помага с лапичка. А като малка ядеше всичко, но то тогава не беше и време за капризи. :)

Чаровна е твоята писанка!

И моят котарак не се храни, ако не му е по вкуса храната. Много е капризен.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте и от мен, имам Голдън ретривър на 1 годинка и ми препоръчаха нова гранулирана храна - Imperial Food.Проверих в нета и ми излезоха доста неща,изглежда ми надеждна - http://info-call.bg/firma.php?id=1396 .Някой пробвал ли е техните продукти и какви са отзивите? Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, за първи път чувам за тази паста. Моята мацка си има саксийка с трева, май върши същата работа :unsure:

Би трябвало да върши същата работа. Пък и котките обичат да похапват трева. Вярно е, че зъбите им не са пригодени за паша, но се справят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравейте и от мен, имам Голдън ретривър на 1 годинка и ми препоръчаха нова гранулирана храна - Imperial Food.Проверих в нета и ми излезоха доста неща,изглежда ми надеждна - http://info-call.bg/firma.php?id=1396 .Някой пробвал ли е техните продукти и какви са отзивите? Благодаря предварително :)

Едно от основните правила при използуване на гранулирани храни - трябва да се избягват оцветени гранули.

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...
  • Потребител

Здравейте, от известно време използвам тази храна за котки по препоръка от ветеринар, тъй като имам две капризни госпожици, които без причина спряха да ядат гранулата, която взимах.  Обожават я като в същото време е без зърно и е ок като съставки. Добро съотношение цена-качество.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...