Отиди на
Форум "Наука"

Онлайн игра с танковете от ВСВ


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Горе долу му схванах тактиката на този танк. И тъкмо му я схванах и ще отивам на по-горния. :) Та се сетих за един въпрос. При КВ до достигане на 107мм оръдие, кое се препоръчва да се ползва като междинно, 122мм гаубица ли?

Не е лошо определено. Аз първо него монтирах, сега съм с най-мощното 152 мм, с него можеш да пробиеш дори ИС-тата, проблема е, че презареждането е много бавно - към 30 секунди, през което време дори и щъкащите наоколо скаути могат да те пречукат.

п.п. а артилериите и дестройърите разцъкахте ли ги, аз засега само немските.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Първите руски са много зле, имат много голям откат и са неточни на големи разстояния. СУ-85 със 107 мм оръдие е убиец, оръдието е много мощно и където удари не повтаря.

Специално за Историк.

post-70-087795200 1325072819_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен такова нещо ми трябва...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ами, за пари можеш да прехвърляш фрии експирианса на други машини. Сега, то зависи доколко си готов да вкарваш пари в игра. За мен лично няма смисъл, все пак играта е за удоволствие и няма къде да се бърза. Но от друга всеки от нас дава на ден пари за цигари, кафета, бири. Така че, да дадеш пари за игра не е чак толкова безсмислено, ако с тия там 5-10 лв ще си доставиш удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде френските танкове влезнаха в играта. Засега изпробвах само първия - "Рено-ФТ", бях отвикнал да играя с леките, но този не е зле като за лек - има добър прицел и бързо презарежда.

post-28-046180500 1325846749_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я да попитам...

Играта изисква нещо да се инсталира на компютъра. Какво е то и колко е голямо? Питам, понеже нямам много място за такива неща.

(Аз, ако имах място, щях да си инсталирам или Diablo 1, или Sacred 1, или Titan quest.)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами тя е онлайн така че не заема много място, но има по-високи изисквания - виж на сайта всичко си пише.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами аз до колкото схващам идеята на френските е да стигнеш до тоя танк с барабанното презареждане, който може да пуска по 6 снаряда един след друг, ама е от най-високите тиъри, дотогава ше търкаляш таратайки няма как :) то и с руските общо взето е така в началото.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не е толкова чакането, клонката средни танкове има барабан още на 5 тиар. Един приятел го има и сподели че бил много добър, бърз, маневрен, със сравнително добро оръдие и 6 снаряда един след друг, но пък има картонена броня, а АМХ-40 (предния по клонката) бил най ужасния танк който го има в играта, слабо оръдие, бавен, неманеврен, единствено бронята е що годе добра.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мисля, че само премиум акаунти могат да сформират роти. А коя от двете клонки на ффренските ще препоръчате, трябва да избера едната, която води по-бързо до барабанния :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От няколко дена и аз я играя тази игра. Един приятел ме зариби, като ми обясни, че когато стрелям противниците трябва да дам максимален zoom, да се прицеля и да изчакам едно кръгче да стане малко и чак тогава да стрелям. Въпроса е, че на това кръгче му трябва цяла вечност да стане малко, а забелязвам, че някои стрелят почти веднага и винаги уцелват. Та, каква е тайната на това?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм с артилерия ли играеш? При САУ-тата като местиш мерника и трябва да чакаш прицела да се концентрира. Иначе на обикновените танкове, особено леките презареждат доста бързо и не е нужно да чакаш, там кръгчето на мерника не става по-малко - само показва скоростта на презареждане. Някои танкове имат по-кьопав прицел, зависи с кой си.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Първоначални впечатления от танка D1 след първите няколко игри - малка пушчица, дебела броня и по-бързо ускорява на заден ход отколкото на преден. С други думи типичен френски танк :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Подочух, че в новата версия ще вкарат втората линия руски тежки танкове, който има КВ с втора купола ще намаже още един тежък танк същия тиар КВ-1, заедно със слот и екипаж на 100%, а КВто, ще се преименува на КВ-2 и ще си остане.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Хъм, ще трябва значи да се изботи и КВ-3, още един танк със слот и 100% екипаж не е за изпускане.

КВ е най добрия танк с който съм играл и доста си ми харесва. Ако съм в челото и съм с голямото оръдие всички са ми на 1 изстрел. Няма прошка с 152мм гаубица М-10. По големите ги пердаша с фугасни, и им вземам по доста кръв, та пак записвам добри резултати.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Модератор Военно дело

Тъй, значи да възродя темата. Сега ще пускат нов пач в който има нови американски тежки танкове 9 и 10 лвл и цяла нова линия американски танкоунищожители. Аз като любител на пт-сау пробвам тях. Най характерното за тях е ча с въртяща се купола. Първите три 4, 5 и 6 лвл са бързи със сравнително мощни оръдия и картонена броня. Следващите отстъпват по всички параметри (макар и не много) на другите пт-сау, но въртящата се купола сама по себе си е достатъчен бонус.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз се "зарибих", по тая игрица. За сега развивам само немските танкове и имам голям зор с парите (на играта) - никога не стигат :)

Все още не съм разбрал как се канят приятели, за игра в platoon.

Поканете ме някой път ник ми е - Jabok :)

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ангеле, то няма игра в която задротите да не рулират). Те го казаха, че ще правят ИС-4 10 тиар танк, така че, реално си 9 тиар. И не ти остава чак толкова фармене. Колкото до липсата на стратегия, имаше вариант за повече хора в отбор, но са се отказали, защото иначе ще има пребалансиране. Така де, 5-6 човека (че и повече) които се познават и стоят в скайп просто ще изядът без проблем целия вражески отбор. Иначе, и мен ме вбесяват мозъчните донори, които ги е страх от всичко, или пък пердашат смело напред. Влизам аз значи с нещо тежко, но бавно КВ или КВ-3 и съм напред в хранителната верига. Никой не ме чака да вървя напред и да обирам демиджа или да ми светят, юруш и още преди да съм стигнал до боя нашите вече са измрели. Имаше такъв случай, на карелия съм с КВ-3, първи! , но без двигател. Тръгвам по алеята на тежките танкове, всичко живо е по бързо от мен и ме задминава. Вървят и газят всичко по пътя си. Аз след тях пухтя като парен влак и едва ги догонвам. Избиха всички врагове без даже да успея да взема някого на мушка, камо ли да гръмна или по мен да гръмнат. Другия вариант, в среден танк съм, примерно пантера, искам да стоя назад и да стрелям по всичко което се покаже, и като се отвори място да мина напред. Да, ама не, нашите висят и чакат извънземните, никой не атакува, стоят си 4 танка зад ъгъла, понякога излиза един напред и гръмва, другите стоят зад него и чакат. А най мразя, когато съм пт сау и нашите се скупчват на групички по 3-4 танка току до базата и чакат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми няма начин така е като се генерират рандъм съотборници. Затова пък можем да правим платуунчета от време на време един "взвод" от два координирани танка може да свърши доста работа, взаимно прикритие, концентриран огън и тн. ;)

Видя ли, че можеш да си пуснеш рикуест за тест пилот на Алфа версията на самолетите, само че се изискваше някакво сложно поле за попълване на конфигурации, което ме спря да си пусна рекуеста засега. Но е хубаво, че все пак се движи проекта. И също така във форума бяха споменали, че има варянт корабите, самолетите и танковете, като бъдат изцяло завършени да бъдат пуснати всички заедно в една обща игра, ама това много напред в бъдещето разбира се.

И едно шотче за цвят - попадение на КВ в ИС :smokeing:

post-28-012135900 1332364341_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те и танковете бяха бая дървени в началото, така че със сигурност ще има подобрения в следващите версии.

Ротните битки наистина не се различават много от случайно генерираните, защото отборите не са сплотени като при клановете и нямат ясно изградени стратегии и нормално след като пак на случаен принцип се сформират и за кратко. Докато имах бонес премиум акаунт за кратко можеше да се прави платуун от 3 танка във взвод и беше далеч по-добре, една добре координирана и адекватно действаща група от 3 танка без проблеми може да решава изхода от двубоя.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

А Варлорде, ти да не си се руския сървър вече? Да се беше обадил, да формираме отвреме на време взвод.

Тия дни тествах новите американски пт-сау с въртящи се куполи. 4 и 5 лвл не ми направиха особено впечатление, бързи, слабо бронирани, скорострелни. По скоро леки танкове отколкото пт-сау. М-18 е цирк, броня 13 мм, бърз и маневрен. Нещо като Т-50, но по бавен и не маневрен, но с мощно оръдие. Т-25/2 е средна ръка, сравнително бърз, сравнително маневрен, горе долу броня, горе долу оръдие, бе посредствена машина отвсякъде, но и не е кой знае колко слаба. Т-28 прототип е нещо подобно на Фердинанда, мощна предна броня, но слаба странична и задна, оръдието му е скорострелно и точно, но прави 400 демидж, против 490 на фердито. Бронепробиваемостта е малко по добра от фердинандда. Бавен е, не особено маневрен и с открита купола. Ако имаш против себе си малко по слаби машини може да танкваш с дебелата предна броня, а понеже имаш въртяща се купола и хубааво оръдие, може да стоиш назад и да лупаш по тия които се покажат.

Френските танкове, тия с картонената броня много ги обичам, така по отзад като съм, и като рашнат и се забият в някой от нашите отпред да го убиват, като му намърдам един в корпуса... кеф. Сега в новия пач ще ги отслабят още повече откъм броня на корпуса, та ще е още по голяма забава.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Дългоочаквания ъпдейт 8.0 ще внесе значителна доза реалистичност към доста неща, които до момента правеха дразнещо впечатление.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Вече е пусната и новата разработка на Wargaming - World of Warplanes, може да я свалите от тук - http://worldofwarplanes.eu/en/content/docs/update/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Инсталирах ги самолетите, но играта след като зареди и ми дава Ерър и немога да я стартирам. Отговора на администраторите беше меко казано не особено конкретен:

Hi there,
This is more often than not, a system requirements related error.
As some stated, it may be helpful to reduce your graphics settings/ update your drivers.

Случайно да имаш идея какви драйвъри трябва да ъпдейтвам и как?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...