Отиди на
Форум "Наука"

Какво трябва да знам по Химия за кандидатстудентския изпит?


Insomnia_F

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте! Реших да кандидатствам медицина в МУ Плевен. Тъй като има изпит и по химия, искам да попитам, дали някой знае какво по-точно трябва да уча за този изпит.

Аз абсолютно нищо не знам по химия и ще започвам от нулата, но все пак, искам да знам горе-долу какво трябва да уча, за да не си губя времето с неща, които няма да са ми от полза.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте! Реших да кандидатствам медицина в МУ Плевен. Тъй като има изпит и по химия, искам да попитам, дали някой знае какво по-точно трябва да уча за този изпит.

Аз абсолютно нищо не знам по химия и ще започвам от нулата, но все пак, искам да знам горе-долу какво трябва да уча, за да не си губя времето с неща, които няма да са ми от полза.

Всичко от учебиците за 8,9, 10

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И въз основа на научения материал от учебниците: да решаваш задачките, дето се падат на изпита. Намери си добър учител - химик, щом си лаик в областта /т. е. почваш от нулата/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами по принцип трябва да има конспект. Ако новия не е излязал намери си стария. Трябва да видиш от какъв тип са изпитите, включват ли и задачи. Ако включват има и специални сборници, поне аз имам такъв специално за кандидат медици (ама е стар де). Ако почваш от нулата сама трудно ще се справиш. Химията не е сложна наука, но изисква сериозна подготовка, а и е нужна на медиците, т.е. и да назубриш нещата за изпита (ако можеш) и да влезеш, после пак ще се 'сблъскаш' с нея. Така, че наистина ти трябва учител.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Попитали Радио Ереван:

- Какво трябва да знаем, когато се явяваме на кандидат-студентски изпит?

От радиото отговорили:

- Желателно е да знаете това, което ще ви попитат.

И добавили:

- И не забравяйте, че след изпита кандидат-студентите ще се разделят на две групи - кандидати и студенти!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За приемните изпити в МУ-Плевен има доста подробна информация тук, съпроводена със съответните линкове. Специално за изпита по химия трябва да си решил всичките задачи от помагалото на Рачин (там са ги събрали за органична и неорганична) - около 300 и няколко са. Четири от всичките тези задачи ще се паднат на изпита - 2 по органична химия и 2 по неорганична.

Плюс тези четири задачи се падат и две теми за развиване - пак съответно по органична и неорганична химия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че нищо не знаеш е шанс да узнаеш всичко! Само трябва да почнеш систематично, урок след урок. Наистина ще ти трябва и учител, но ако има време и упорстваш, ще научиш!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Химията не е сложна наука

* * *

Да пази Бог от такива "лесни" науки!

На мен ми е непонятна, а съм доста химия съм учил.. включително и като спец. предмет по време на средния курс.

Моля да ме извините за оффтопика.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...