Отиди на
Форум "Наука"

74% от младите не искат да работят, да живеят и да учат в България


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

И мен БГнаука, БС и някои други прояви на млади хора в България ме настройват оптимистично. Всъщност, нещата се опитват да бъдат прецакани на институционално ниво, хората са си напълно читави!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 105
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Няма чалга - поколение, в България има и много читава младеж!

Има просто чалга, която ще мине и ще замине...

На тоз, който изкорени чалга културата в България аз, Georgi Kotev обявявам награда от 100 000 лева!

Редактирано от kotev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма, как да няма чалга поколение, 25-30 годишните с основно и болшинството със средно образование какви са? Да не съдим само по шепата форумци и възпитаниците на елитните училища в София и по-големите градове.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

айде малко по-сериозно ...

в БГ винаги си е имало чалга поколение и всякакви други поколения ...

образованите грамотни хора, владеещи по няколко езика винаги са били малцинство в БГ и не само в БГ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, не е имало, водихме го тоя спор другаде вече. Образованите хора са били малцинство, на чалга не е имало.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма, как да няма чалга поколение, 25-30 годишните с основно и болшинството със средно образование какви са? Да не съдим само по шепата форумци и възпитаниците на елитните училища в София и по-големите градове.

Има чалгари, но не са цяло поколение. Но че явлението е смущаващо съм повече от съгласен.

За чалгата - 300% ДДС!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Чалга културата е налагана отгоре на българския народ. Невски, това че някой младеж е с основно образование, не владеещ чужд език и отвреме на враме напиващ се на просташка музика не означава, че е чалгар. Защото освен горе изброеното младежа може да е също честен, работлив и интелигентен. Лумпенизираните от чалгата младежи са малко, но ви ги тикат в очите, затова се създава усещане, че влиянието им в обществото е много по голямо отколкото е всъщност.

Ето тук, статия за един истински български офицер. http://www.blitz.bg/news/article/135116

Докато има такива хора България няма да пропадне. За да тръгнем напред ей такива хора трябва да поемат управлението на страната. Даже си мисля, ако има такива офицери повечко в нашата армия, много добре би ни отразил и един безкръвен военен преврат. Имаме нужда от един Пиночет.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

докато си чешете клавиатурите за чалгата и колко обнадеждаващи БГ младежи има ...

http://news.ibox.bg/news/id_2053512986 ...

това са фактите ...

три десетилетия по 7% + раждаемост по-ниска от смръртността и БГ е 2-3 милиона по-малка (никой не знае точната цифра) ...

приемането в ЕС задълбочи този процес ... защото за една и съща работа в БГ и в много западноевропейски държави се плащат коренно различни пари ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато има такива хора България няма да пропадне. За да тръгнем напред ей такива хора трябва да поемат управлението на страната. Даже си мисля, ако има такива офицери повечко в нашата армия, много добре би ни отразил и един безкръвен военен преврат. Имаме нужда от един Пиночет.

Ние си го имаме вече.

Фашизма е еволюирал, и се прилага под формата на социален фашизъм на цели държави нарочени да бъдат върнати до ниво страни от третия свят.

Българите не са затвяряни на стадиони и ликвидирани чрез хвърляне от вертолети и инквизирани със електрошокова терапия, но пък са лишени от получаване на полагащите им се пенсионни доходи за които са внасяли вноски цял живот, лишени от лекарства, лишени от болници. Цели семеиства са прогонени да си търсят оцеляването по широкия свят. Родните им къщи се изравнявняват със земята буквално за часове от организирани малцинствени групи и се унищожава дори спомена, че тези българи са съществували на дадения адрес.

Днес вече депортацията е заместена от прогонване по социално-икономически причини.

В селата единствените хора със заплати са кмета, секретаря и полицеиският инспектор (но той отговаря за всички села в малките общини, та заетите се броят на пръстите на едната ръка.

Общинските болници се затварят чрез постепенно закриване на отделения и степенчато низходящо намаляване на централизираното финансиране от локализираната в София "здравноосигурителна" каса, чийто реален касиер се явява Симеон Дянков.

Той я използва като касичка за спешни харчове на правителството в разрез със закона, но ... никой до сега не е поискал одит от Сметната палата, защото се страхува.

Страха е обсебил българското общество, дори истината за изпраните милиарди долари през "беленската далавера" е защитена чрез управленската омерта.

Никой не смее да коментира определени забранени неща, и това две десетилетия след "присъединяването ни към свободният свят"...

А колкото до растящото ново поколение те са жертва на управниците търкащи депутатските банки.

Страхуват се да гласуват нормален вечерен час и задължителни наредби на МОН и Общините за връщане на познатият преддесетоноемврийски контрол на учащите се.

Платените медии обвиняват родителите, за да размият престъпата парламентарна дейност, но ... какво може да направи родителя, когато детето му каже - фадър, всички съученици са там, искам и аз, и това подплатено със характерните групички на ученици спонсорирани с няколко безплатни питиета от дискотеки и заведения да "изкарват от домовете" ученици (чрез неистово звънене и подканване както на звънците така и на мобилните телефони) чиито родители не пускат децата си "на първо четене"...

boiko2.jpg

Редактирано от kotev
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Невски раждаемостта сред всички белиокожи е отрицателна. Тя не просто е отрицателна, а мега отрицателна, защото цигъните се водят български граждани и циганските бебета надуват раждаемостта. Същото е и в Англия, където негрите и арабите с британско гражданство раждат много и също надуват цифрите. Така че, бъди спокоен, със или без имиграция от България до 20-50 години англичаните ще са малцинство в родината си. В общи линии Европа я чака първо съдбата на ЮАР бяло малцинство, черно мнозинство, а в по късна перспектива съдбата на Зимбабве. В този смисъл всички сме тръгнали към пропастта, но ние ще стигнем там 20 години по рано.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Имаме нужда от един Пиночет.

И защо ти е Пиночет, като си имаш агент Гоце, ген. Боце и ген. Марин? Колко българи желаят да учат, живеят и работят в Чили където управляваше Пиночет? А колко желаят да правят същото в САЩ, Франция и Англия и други държави, в които минимум от 100г. не е имало някой като Пиночет?

Искаме държава като на Пиночет и я имаме - с доходи на третия свят сме, изборите се фалшифицират, хората бягат в чужбина ... Не ни управлява лично Пиночет, но резултата си е все същия. Резултата ще е друг, когато почнем да искаме истинска демокрация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И защо ти е Пиночет, като си имаш агент Гоце, ген. Боце и ген. Марин? Колко българи желаят да учат, живеят и работят в Чили където управляваше Пиночет? А колко желаят да правят същото в САЩ, Франция и Англия и други държави, в които минимум от 100г. не е имало някой като Пиночет?

Искаме държава като на Пиночет и я имаме - с доходи на третия свят сме, изборите се фалшифицират, хората бягат в чужбина ... Не ни управлява лично Пиночет, но резултата си е все същия. Резултата ще е друг, когато почнем да искаме истинска демокрация.

Много добре казано.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хора много се отклонихте от темата.

Основните въпроси бяха: "Какво трябва да се оправи?"

"Как трябва да се стимулират младите хора да остават тук?"

"Дали тези които излизат от университета имат твърде завишени очаквания?"

Темата започва да придобива политически оттенък, а аз не искам да я затворят заради това, защото много въпроси които имам ще останат без отговор.

Така, че моля ви пишете по темата!

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хора много се отклонихте от темата.

Основните въпроси бяха: "Какво трябва да се оправи?"

"Как трябва да се стимулират младите хора да остават тук?"

1. Нищо не може да се направи.

2. Никой никога с нищо няма да "стимулира младежите да остават тук" понеже както знаеш се гонят статистики за нисък процент безработица и след като няма работа те сами ще емигрират.

Ако има твърдоглави, които се колебаят дали да емигрират, когато разберат, че вездесъщото джипи го е отписало окончателно понеже като неполучаващ вече компенсации безработен е длъжен да заплаща по 20 лева на месец здравноосиг. вноска (със таксата на сибанк) която да се влее във фонда на осигуровките на "държавите служители", които се издържат от чинно плащащите вноски редови българи незабавно ще си купи емигрантския билет и туто е финито...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами, Шейдс, ние написахме каквото можахме по самата тема и сега го удряме на свободни съчинения :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямяа страшно колеги, целокупният български народ си е свил армията до минимални рамки. Няма как да се пръкне български Пиночет. Нека всички да спим спокойно :smokeing:

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хора много се отклонихте от темата.

Основните въпроси бяха: "Какво трябва да се оправи?"

"Как трябва да се стимулират младите хора да остават тук?"

"Дали тези които излизат от университета имат твърде завишени очаквания?"

Темата започва да придобива политически оттенък, а аз не искам да я затворят заради това, защото много въпроси които имам ще останат без отговор.

Така, че моля ви пишете по темата!

По-скоро - кое ли НЕ трябва да се оправи в съвременна България?!

Хм... На това не може да се даде смислен отговор. Утрепаха образованието, здравеопазването, пазара на труда... За какво му е на младежа да остава в тази държава, в тази псевдо държава? В другите държави има мафия, а при нас мафията си има държава. Казват, че на лъжата краката са къси, а носът - дълъг. Нашите политици са дългонси джуджета, но народът е сляп и не вижда това.

Тези, които завършват средно и/или висше образование, се НАДЯВАТ да започнат работа ПО СПЕЦИАЛНОСТТА СИ, а освен това - И ДА ПОЛУЧАВАТ ДОСТОЙНА ЗАПЛАТА в замяна на труда си. Къде виждаш завишени очаквания, като имаме предвид, че минималната заплата е 270 лв., а не - 1000?! У нас рядко може да се започне веднага работа по завършената специалност и още по-рядко се получава достойна заплата с платени осигуровки за пълен работен ден. В обявата за работа пише едно, в договора - второ, а ако те вземат, те карат да вършиш трето и четвърто. Да не говорим, че немалка част от обявите за работа са кухи (тоест - те не са реални). Някои само "тестват пазара на труда". Други си колекционират автобиографии с неясна цел. Трети имитират дейност, а четвърти правят опити да "изперат" или да "усвоят" едни пари. В крайна сметка, "намираш" каква да е работа с връзки или с късмет. "Какво тук значи някаква си диплома?", както казва поетът...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Във връзка с апокалиптичната гледка, която Историкът описа, мисля, че е време историците да помогнат на Родината (с ударение НЕ на "о" :biggrin: ) си и да покажат как преди повече от сто години българите са изградили държава от нищото.

Какво да се оправи ли? Преди всичко хора като някои от пишещите в БГ Наука, трябва да заместят разните мутрогени и шуробаджанаци в управлението на страната. Здраво работеща съдебна система, и паралелно изграждане на някаква модерна икономика заедно с добро образование. След това идва ред и на любимата ни войска(още известна като армия), просто няма как да се сложи на първо място. В една от темите за алтернативна история някой беше предложил, че България щяла да набира българи пръснати по света, за...не помня какво, отблъскване на нашествие ли беше, отвоюване на земята обратно ли беше. Честито, това вече може а се нарече действителност. България трябва да се стреми да си върне поне една част от добрите специалисти пръснати по света.

Как? Аз ако знаех...

На първо място, по старото поколение, което не успя да осигури на децата си нормална държава (да не се възприема като лична обида), може да спре да се оплаква и да казва как няма оправия, понеже ако само приказваш за безнадеждността едва ли може да се очаква, че някога ще излезеш от нея и дано Г-н Сенчестия да не прихване никога такива маниери. "Каруцата затъна в калта, как да я издърпам?" е по-добър начин на мислене от "Каруцата затъна в калта! Б*х м*ма му, не мо'а я издърпам, дай да скоча в гьола, та поне да се оцапам докрай."

Някои студенти сигурно имат завишени очаквания. Но повечето биха били доволни просто да жвеят уютно, да работят прилична работа и да имат пари за кафенца и чалготеки. В интерес на истината, аз донякъде съм лицемер, понеже пиша от Англия.

Защо следвах в чужбина? Част от това беше предизвикателството, част от това беше просмукването на чалгаджийщината дори сред образованите ми и интелигентни приятели. Голяма част от това беше МОДА! Мода, която все още продължава, но се надявам, че след като английските университети поскъпнаха тройно, ще намалее. Младите хора като мен просто следват тълпата, която крещи "Корабът потъва! Бързо в лодките и към райския остров на кръгозора." А то се оказало, че капитанът просто бил задрямал, а пробойната можела да се поправи на вода.

Щом малки държави като Скандинавските могат да създадат условия за компании и образователни институции от световно ниво и България може-бавно, трудно, но не и невъзможно. Моля културолозите да не ме изяждат по тази точка все още.

Само за протокола, с удоволствие бих се върнал в България, а кога и как не ме питайте :tooth: . Просто трябва да се взема пример от най-добрите по света, да се прилага разумно в Бг и току виж в паспортите на внуците ви/ни пише Етническа принадлежност: Българска.

ПП: Вода от извора:

Мой приятел учещ право в България се почувствал леко неприятно (напредък), когато известният му преподавател ги посъветвал да не мамят на изпитите понеже имали цял живот да го правят в професионалния си живот. Цитатът е по памет и да, има стериотип за това що е адвокат, но всепак...

Преди няколко години си пих кафето с една красива млада девойка и с ужас я слушах как планира да има не повече от едно дете и то, чак след като навърши 30 (тридесет). Същата тази девойка вече е заминала за Англия, а беше пробвала да запише в Бг. МОДА!

Редактирано от MitashkiN
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Другарю Миташки (сетих се за филма), напълно си прав, че е мода да се емигрира. Има много хора у нас които искат да отидат в чужбина не защото тук не ги устройва, а защото всички говорят за това и го правят. Други си мислят, че всичко което хвърчи се яде и без да са пробвали у нас истински заминават.

Другата голяма истина е, че много от тези които заминават се посират. Само че, те нямат гласът да говорят колко тъпо е в Англия и как тежко живеят. Защото, ако не си успял в чужбина един вид си неудачник. Оня ден говорих с братовчед ми, работи високо строителство и беше в Англия. Но се върна. Защо ще попитате? Отговорът му беше- Парите там не са чак толкова добри, че да го удариш на живот, нито можеш да спестиш Бог знае колко. По добре е от тук, но не чак толкова. А тук ми е семейството, приятелите, по добре тук да си стоя.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хора много се отклонихте от темата.

Основните въпроси бяха: "Какво трябва да се оправи?"

"Как трябва да се стимулират младите хора да остават тук?"

"Дали тези които излизат от университета имат твърде завишени очаквания?"

Темата започва да придобива политически оттенък, а аз не искам да я затворят заради това, защото много въпроси които имам ще останат без отговор.

Така, че моля ви пишете по темата!

Задай ги смело; политизиране няма да се допусне, но темата ще си стои. От друга страна, част от отговорите са свързани със съвременни политически проблеми. Все пак въздържайте се от конкретно-политически коментари. Ситуацията се дължи на цялото управление на България от 1990 г. насам, така, че критики само срещу сегашната власт не са много на място.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нямяа страшно колеги, целокупният български народ си е свил армията до минимални рамки. Няма как да се пръкне български Пиночет. Нека всички да спим спокойно :smokeing:

Докато (това с румънците беше леко безвредно подсещане) обстановката не се измени рязко. Ама армия не се изгражда рязко. Една от причината за падането на православните държави под турска власт е била това, че са имали малки и наемни армии.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И защо ти е Пиночет, като си имаш агент Гоце, ген. Боце и ген. Марин? Колко българи желаят да учат, живеят и работят в Чили където управляваше Пиночет? А колко желаят да правят същото в САЩ, Франция и Англия и други държави, в които минимум от 100г. не е имало някой като Пиночет?

Искаме държава като на Пиночет и я имаме - с доходи на третия свят сме, изборите се фалшифицират, хората бягат в чужбина ... Не ни управлява лично Пиночет, но резултата си е все същия. Резултата ще е друг, когато почнем да искаме истинска демокрация.

Пинчоет е точно обратното на това, за което пишеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хора много се отклонихте от темата.

Основните въпроси бяха: "Какво трябва да се оправи?"

"Как трябва да се стимулират младите хора да остават тук?"

"Дали тези които излизат от университета имат твърде завишени очаквания?"

Темата започва да придобива политически оттенък, а аз не искам да я затворят заради това, защото много въпроси които имам ще останат без отговор.

Така, че моля ви пишете по темата!

1) Нищо не може да се оправи, защото тези, от които зависят нещата са от едно друго поколение ... поколение, което смята че младите трябва да се гърчат и да целуват ръка ... като в казармата ...

2) Няма как да се стимулират щом нищо не може да се направи

3) Да завишени са им очакванията и това си е техен проблем - те ще си строшат главата

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...