Отиди на
Форум "Наука"

74% от младите не искат да работят, да живеят и да учат в България


Recommended Posts

  • Потребител

Ние си го имаме вече.

Фашизма е еволюирал, и се прилага под формата на социален фашизъм на цели държави нарочени да бъдат върнати до ниво страни от третия свят.

Българите не са затвяряни на стадиони и ликвидирани чрез хвърляне от вертолети и инквизирани със електрошокова терапия, но пък са лишени от получаване на полагащите им се пенсионни доходи за които са внасяли вноски цял живот, лишени от лекарства, лишени от болници. Цели семеиства са прогонени да си търсят оцеляването по широкия свят. Родните им къщи се изравнявняват със земята буквално за часове от организирани малцинствени групи и се унищожава дори спомена, че тези българи са съществували на дадения адрес.

boiko2.jpg

Същото българския евродепутат го каза пред Европейския парламент:

Наш евродепутат ще иска от ЕП арест за Борисов

Редактирано от budget
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 105
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Невски, по т.1, то това поколение вече не идва ли време да си ходи по естествен път бе? Ако са тия за които си мисля че пишеш.

не са тия ... тия дето сега са на 40-50г. са много по-лоши от предишните повярвай ми ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не са тия ... тия дето сега са на 40-50г. са много по-лоши от предишните повярвай ми ...

Значи поколението днес излиза, че е по-лошо от кукловодите според теб...Нямам повече въпроси към теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи поколението днес излиза, че е по-лошо от кукловодите според теб...Нямам повече въпроси към теб.

категорично е по-лошо, по-алчно и с по-малко мярка ...

работил съм и с двете ...

потрисащо е как доценти и профеосри на 50г. се държат все едно, че са на 18г и сме в казармата ...

да го духат ...

така не се прави държава ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не са тия ... тия дето сега са на 40-50г. са много по-лоши от предишните повярвай ми ...

Правилно - тия дето са на 40 , са деца на тия , за които си мислим :tooth:

И се възпроизвеждат от поколение в поколение... така че - надежда всяка тука оставете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Правилно - тия дето са на 40 , са деца на тия , за които си мислим :tooth:

И се възпроизвеждат от поколение в поколение... така че - надежда всяка тука оставете.

тия дето не са им деца са по-озлобени от тия дето са им деца ...

личен опит ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тия дето не са им деца са по-озлобени от тия дето са им деца ...

личен опит ...

Като цяло моите впечатления от това поколение също са ужасни и то от гимназиалния и най-вече студентския ми период и днешното време само ги потвърждава.Има изключения разбира се ,но това не променя нещата.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си призная прочетох не много внимателно всичко, което сте писали по темата и съм длъжна да ви кажа, че в голяма степен вскички грешите и по отношение на живота и възможностите в чужбина, и по отношение на държавната политика (мога да твърдя за три управления)по отношение младите хора и т.н.

Първо, държавна политика по отношение на младите хора - няма, това не е за младежа на 16 г., на никои от политическите кабинети не му дреме за младите хора и какво се случва с тях. Очевидно се предпочита да се по-тъпички, за да си мълчат при каквито и да е издевателства върху тях (социални или икономически). Факт е че всички си траем, колкото и да ляламе по форуми това не променя нищо.

Забравяме за държавата и за управление на което му пука за нас и минаваме на това какво хвърчи и до колко се яде в чужбина.

Тук следва второ- пак не за младежа, уважаеми господа, че предимно сте младежи, навън е същата боза като тук с разликата, че има социален праг - минимум и той е реалистичен. В чужбина няма червени килими, оркестър или широко отворени врати, но ако си читав и умен ти се дава същата мижава работа като на младежите в Младост 4, на малко по-висока заплата като за Западна Европа, но по-ниска от на колегите, щото все пак си от източна европа.

И трето - няма смисъл да подължавам.....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да си призная прочетох не много внимателно всичко, което сте писали по темата и съм длъжна да ви кажа, че в голяма степен вскички грешите и по отношение на живота и възможностите в чужбина, и по отношение на държавната политика (мога да твърдя за три управления)по отношение младите хора и т.н.

Първо, държавна политика по отношение на младите хора - няма, това не е за младежа на 16 г., на никои от политическите кабинети не му дреме за младите хора и какво се случва с тях. Очевидно се предпочита да се по-тъпички, за да си мълчат при каквито и да е издевателства върху тях (социални или икономически). Факт е че всички си траем, колкото и да ляламе по форуми това не променя нищо.

Забравяме за държавата и за управление на което му пука за нас и минаваме на това какво хвърчи и до колко се яде в чужбина.

Тук следва второ- пак не за младежа, уважаеми господа, че предимно сте младежи, навън е същата боза като тук с разликата, че има социален праг - минимум и той е реалистичен. В чужбина няма червени килими, оркестър или широко отворени врати, но ако си читав и умен ти се дава същата мижава работа като на младежите в Младост 4, на малко по-висока заплата като за Западна Европа, но по-ниска от на колегите, щото все пак си от източна европа.

И трето - няма смисъл да подължавам.....

Доста реалистично и по двата момента. :good: Welcome:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Друго не знам, ама снимката е тематична. Точно в каменната му част е първопричината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си призная прочетох не много внимателно всичко, което сте писали по темата и съм длъжна да ви кажа, че в голяма степен вскички грешите и по отношение на живота и възможностите в чужбина, и по отношение на държавната политика (мога да твърдя за три управления)по отношение младите хора и т.н.

Първо, държавна политика по отношение на младите хора - няма, това не е за младежа на 16 г., на никои от политическите кабинети не му дреме за младите хора и какво се случва с тях. Очевидно се предпочита да се по-тъпички, за да си мълчат при каквито и да е издевателства върху тях (социални или икономически). Факт е че всички си траем, колкото и да ляламе по форуми това не променя нищо.

Забравяме за държавата и за управление на което му пука за нас и минаваме на това какво хвърчи и до колко се яде в чужбина.

Тук следва второ- пак не за младежа, уважаеми господа, че предимно сте младежи, навън е същата боза като тук с разликата, че има социален праг - минимум и той е реалистичен. В чужбина няма червени килими, оркестър или широко отворени врати, но ако си читав и умен ти се дава същата мижава работа като на младежите в Младост 4, на малко по-висока заплата като за Западна Европа, но по-ниска от на колегите, щото все пак си от източна европа.

И трето - няма смисъл да подължавам.....

в чужбина ми плащат около десет пъти повече (бруто) за много по-лека и по-лесна работа отколкото в БГ по абсолютно същата специалност, за която съм учил и която съм работил ...

че не е лесно не е, че има много кусури има, но разликата в парите е ужасяваща ...

и да добавя - в БГ не съм работил за 200лв. още 2002г. работих за 600лв. т.ч. си прави сметката ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не са тия ... тия дето сега са на 40-50г. са много по-лоши от предишните повярвай ми ...

Така, голяма част от нас дето пишем във форума сме между 40 и 50, намекът е ясен - "кофти матерял", така излиза. Пък кукловодите и техните наследници, също на тия години, не били толкова лоши...

За какво ли въобще задавам въпроси..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

На олигарсите не им пука за никого. Те са окупирали властовите структури и успешно се отбраняват от гражданското общество.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така, голяма част от нас дето пишем във форума сме между 40 и 50, намекът е ясен - "кофти матерял", така излиза. Пък кукловодите и техните наследници, също на тия години, не били толкова лоши...

За какво ли въобще задавам въпроси..

А, за изясняване на обстоятелствата ;) Да стане ясно какво излиза като предлагани изводи от различните постове, нали тъй.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така, голяма част от нас дето пишем във форума сме между 40 и 50, намекът е ясен - "кофти матерял", така излиза. Пък кукловодите и техните наследници, също на тия години, не били толкова лоши...

За какво ли въобще задавам въпроси..

работил съм с комунисти, наследници на комунисти и некомунисти ...

от трите групи горе най-озлобени, алчни и нагли бяха некомунистите ...

иначе не знам какви въпроси задaваш ...

за да уточня още повече по-горе пиша за асистенти, доценти и професори, а не за обиновенни хора взети от улицата на случаен принцип ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

за да уточня още повече

И за да уточним всички ,кой за какво пише,аз пиша за едни хора,които мога да нарека "комсомолски функционери" :biggrin: Ужасявах се понеже ,когато бях студенка,те трябваше да са следващите управници.То пак са те де.

Изключително много се извинявам,ако засягам някого,но такива ми бяха впечатленията :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Чалгата си има своето място и то не бива да и бъде отнемано. В кръчмите, след 10 ракий. Може би 1-2 телевизии които не ги гледа никой и толкоз.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На 10 ракии на човек му е все едно; защо тогава трябва да се замърсява атмосферата с чалга. Има си популярни народни музики и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И за да уточним всички ,кой за какво пише,аз пиша за едни хора,които мога да нарека "комсомолски функционери" :biggrin: Ужасявах се понеже ,когато бях студенка,те трябваше да са следващите управници.То пак са те де.

Изключително много се извинявам,ако засягам някого,но такива ми бяха впечатленията :post-20645-1121105496:

тия които не са били в комсомола и са били подритвани при предишните управления (комунизма най-вече), като докопаха властта последните 5-10г. се оказаха много по-лоши от предишните ...

под по-лоши имам предвид по-алчни, по-нахални, по-агресивни и по без мярка ...

това показва моя опит ... работил съм с всякакви хора в няколко държави ... на лично ниво не е точно, но ако трябва да генерализирам твърдо си заставам зад мнението ...

принципът е точно като в казармата с новобранците и старите ...

най-гърчените новобранци като станат стари си го избиват на новите новобранци ... щото и тях ги били гърчили ...

моето виждане си остава същото каквото е било винаги ... 'да го духате' ... мухобойковци, мутри-доценти и т.н. ... никога не са ме впечатлявали и не ме интересуват ... няма и да си скланям главата пред тях ... затова и не съм в БГ ... и не само аз ... а овцете продължавата да са тук и да се вайкат и да чакат някой да ги оправи ... все чакат добрия пастир вместо да се оправят сами себе си ...

това е простата истина за БГ ... ако всеки се вземе в ръце и почне да играе по правилата без да си хвърля боклука по улиците и да предлага рушвети на доктори и полицаии БГ ще е по-добро място за живеене ... това обаче няма да се случи в близките няколко десетилетия ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

моето виждане си остава същото каквото е било винаги ... 'да го духате' ... мухобойковци, мутри-доценти и т.н. ... никога не са ме впечатлявали и не ме интересуват ... няма и да си скланям главата пред тях ... затова и не съм в БГ ... и не само аз ... а овцете продължавата да са тук и да се вайкат и да чакат някой да ги оправи ... все чакат добрия пастир вместо да се оправят сами себе си ...

Значи аз според твоето виждане съм овца защото съм решил да остана и да помогна на страната си с каквото мога, така ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи аз според твоето виждане съм овца защото съм решил да остана и да помогна на страната си с каквото мога, така ли?

Не "овце", а по-скоро бих казал жертвени агнета, които марионетната българска пост-десетоноемврийска политическата класа и нейните финансово-олигархични пипала доят, стрижат и колят необезпокоявани вече трето десетилетие...

Бог да пази колебаещите се да емигрират!

Редактирано от АспарухIYI
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...