Отиди на
Форум "Наука"

Кървавите войни в третия свят


Recommended Posts

  • Потребител

Нещо което също ми се струва че се подминава днес.

Става въпрос за войни,с огромни цивилни жертви.

Да започнем с бангладешката освободителна война.

В нея източен Пакистан с помоща на Индия се отделя от западен Пакистан и се образува нова държава-Бангладеш.

Войната не трае дълго,но вижте цивилните жертви.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bangladesh_Liberation_War

От 300 000 до 3 милиона.

Направо не е за вярване,особенно ако са 3 милиона,но е истина.

Ето и още нещо,което ме потресе-Нигерийската гражданска война.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nigerian_Civil_War

Една провинция се опитва да се отдели от Нигерия.Цивилните жертви са от 1 до 3 милиона.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Седя, гледам темата и изведнъж ми хрумва мисълта, че степента на цивилизованост на дадена държава можеш да определиш по броя цивилни които армията й е избила. И макар тази мисъл да ми се струва много погрешна (защото имаме ярки примери за що годе цивилизовани държави като Германия през ВВС която въпреки цивилизоваността си избива страшно много невинни хора в концлагери) не мога да се отърся от това.

Чудя се дали няма зрънце истина в тази мисъл.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм,може да е вярно понякога но не винаги.САЩ например е по-цивлизована от индианците през 19 век,но армията на САЩ коли много повече индиански жени и деца отколкото обратното.

Тук трябва също да се вземат предвид и разни гадни идеи-като тази за расовото и културно превъзходство на цивилизованите над "диваците".Иначе може и да е така,ако вземем предвид тези неща.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Седя, гледам темата и изведнъж ми хрумва мисълта, че степента на цивилизованост на дадена държава можеш да определиш по броя цивилни които армията й е избила. И макар тази мисъл да ми се струва много погрешна (защото имаме ярки примери за що годе цивилизовани държави като Германия през ВВС която въпреки цивилизоваността си избива страшно много невинни хора в концлагери) не мога да се отърся от това.

Чудя се дали няма зрънце истина в тази мисъл.

недей, че тогава ще излезе, че ескимосите са най-цивилизовани. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма нищо изненадващо при държава така изостанала и страна от третия свят с толкова етноси в нея геноцида е въпрос на време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако беше колония нямаше да се случи, проблем е че малко са я владели европейците, планинска, изолирана страна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е преди да дойдат европейците също не са клали така-най-малкото са нямали огнестрелно оръжие.

Такива кланета са невъзможни с копия и стрели.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бедна ти е фантазията какво могат да направят хората с копия и стрели.

Много внимавайте с щампи като - "европейците донесоха огнестрелини оръжия и почна клане"...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ако те нападнат имаш време да избягаш най-малкото.

Едно е да те улучат с стрела с каменен връх и с куршум от калашников е съвсем друго.

Да не говорим че стрелите имат 10 пъти по-малка далекобойност.

То разликата между пушка от 1870 и такава от 1890 е голяма и решава боевете(през 1871 Шаспо е най-модерната пушка в света,в 1877 е остараля и защитниците на Шипка пишат колко е "изостанала") ,пък тази разлика е огромна просто.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е не ми се вярва племената в този регион,да са толкова добри стрелци.

И лъковете на партите и хуните,са нещо изключително.

Доколкото знам и днес не могат да ги възпрозведът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Представи си едно племе в което хората се изхранват с лов.

Дори да не стрелят до 180 метра гарантирано ти е, че до първите 25 метра може да те пронижат някъде, а и хора които ловуват всеки ден са физически издръжливи и могат да те преследват дълго време като на свое разположение имат кучета които хем са по-бързи от теб хем те надушват.

Един гражданин би ли оцелял?

(Тука влизам в някакви алтернативни реалности :tooth: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми те се колят в случая две племена.И едните и другите имат стрели и копия-преди.

В нашия случай едните имат автомати,а част от закланите само стели и копия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е не ми се вярва племената в този регион,да са толкова добри стрелци.

Като е да се изтрепят съседите, всеки е добър стрелец не бой се ти ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

важното е желание за клане да има, подръчни средства винаги ще се намерят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди 100 години имаше един документален филм за Африка и май в Етиопия беше, но не съм сигурен.

Две съседни полу-номадски племена от векове си имали разправии за местности, кладеници, че на чия земя са.

Редовно са си имали стълковения, "войни" но практически смъртоносни ранения много рядко. Крадили са си взаимно животни, жени....и двете племена били силни, здрави.

Така им е бил кръгъл светът.

Един ден един мъж се сдобил с един калашников и в следващата "битка" избил повечето от бойците на другото племе...Но след време и неговото племе почнало да се разпада.

Никой не се сетил да вземе оръжието и да го хвърли на краят на света.

Като онези пигмеи с кока-кола шишето....

:post-70473-1124971712::post-70473-1124971712::post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това ме потресе напълно.

http://bg.wikipedia....%BD%D0%B4%D0%B0

Следвъщият път когато ти звънне интелигентното мобилче си спомни за тях. С едно Бог да им прости!

Имаха "щастието" да живеят в такъв регион който дава 90% от производсвото на колтан, тантал. Метали нужни за мобифоните......

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така.Тези две племена,са заедно от векове-мразят се,но не са се колили толкова.

Сега с оръжията на белите богове всичко е в огромни мащаби.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Грешиш тотално Глостъре. Кланетата в Африка се извършват основно с мачете.

http://www.zamunda.net/details.php?id=118985&hit=1

Аз гледах този филм който ме разтърси.

http://www.zamunda.net/details.php?id=243758&hit=1

Виждаш, как млад и образован човек грабва мачетето и отива да коли.

Случилото се в Руанда през 1994 година е паметно събитие - в разстояние на няколко ужасни месеца бяха избити в масови кланета, планирани предварително от доминирания от хуту режим, до един милион души. Целта беше да се създаде “чиста” хуту държава чрез елиминирането на малцинството тутси и на всички противници на екстремистката хуту идеология. Това трябваше да стане като се мобилизират безработните младежи в милиции - 30 хиляди млади мъже бяха вербувани и обучени да убиват със селскостопански сечива. Мозъците им бяха промити с расистка антитутси идеология. Нямаше тайни лагери на смъртта. Убийствата бяха извършвани посред бял ден.

Под селскостопански сечива разбирай мачете.

Малко офтопик. Именно геноцида в Руанда, когато за 3 месеца с мачете посред бял ден са избити 1 милион души е едно от основните сравнения с холокоста. Тези които отричат холокоста посочват, че щом е възможно това, то значи германците са били кръгли идиоти по време на война да строят лагери на смъртта, да ангажират охрана и прочее, когато са можели както в Руанда просто да изколят с ножове посред бял ден на улиците тези които искат. Много по бързо, много по лесно, без никакви съществени усилия.

Виждаме, че жестокостта и безумието нямат цвят на кожата.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А преди контакта с европейците имали ли са мачета?

Обработвали ли са поне някакъв метал?

Защото ако не са-съм напълно прав.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така.Тези две племена,са заедно от векове-мразят се,но не са се колили толкова.

Сега с оръжията на белите богове всичко е в огромни мащаби.

Изобщо не си в час! Без да се обиждаш...

Това, което стана в Руанда е покъртително, както по размера на човешки жертви, така и по начин на извръшване- С ХЛАДНО ОРЪЖИЕ- МАЧЕТЕ!

Да тутсите в Руанда са унищожавани от април до юли 1994г. основно и почти само с ма

чете...

Автоматите са били кът...Основното огнестрелно оръжие е ,,лий енфилд"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изобщо не си в час! Без да се обиждаш...

Това, което стана в Руанда е покъртително, както по размера на човешки жертви, така и по начин на извръшване- С ХЛАДНО ОРЪЖИЕ- МАЧЕТЕ!

Да тутсите в Руанда са унищожавани от април до юли 1994г. основно и почти само с ма

чете...

Автоматите са били кът...Основното огнестрелно оръжие е ,,лий енфилд"

Мммдааааааааа.

Ако имаш възможност, разрови се коя фирма и с какви пари прави заявка за закупуване на голямо количесво алкохол, мачете и гумени чизми /със сортимент повечето малки номера/. Важното е датата. Но най-важното което не можеш да намериш, от къде иде дрогът в региона.

Тези "борци" ако ги гледаш по ютуб или филмът, са предимно деца, юнуши постоянно пияни, дрогирани. За тях един чифт гумени чизми, постоянно ядене и пиене, дрогиране е било 100% куул.

Значи цивилните и чрез тях тайните служби много преди да избухне геноцидът с голяма сигурност са знаели, че нещо се готви.....

:post-70473-1124971712::post-70473-1124971712::post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...