Отиди на
Форум "Наука"

Неокомунизъм - стъпка по стъпка, да творим зло


Recommended Posts

  • Потребител

Всичко това е вярно,но не виждам как държавното преразпределение ще подобри положението,освен да замаскира всичко с термина "скрита безработица" ,който ни е до болка познат.Накрая пак имаме дегенерати - в единия случай на държавна издръжка,в другия - гладни на улицата.И да вярно,за властта винаги по-опасни са вторите и непредсказуеми.

че кой твърди, че го подобрява, просто така се печелят избори ...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 521
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

как се стига ли, забравил ли си, никаква стъпка по стъпка, а насилствена, моментална и безусловна ерадикация на частната собственост ... нямаш ли някой пострадал дядо или баба, та толкова бързо забравяш ...

такова нещо е невъзможно в скандинавия, който се опита да го проведе ще бъде обесен или разстрелян или вкаран до живот в затвор ...

когато говорим за частично преразпределние от държавата по дефиниця не може да става дума нито за комунизъм, нито за неокомунизъм ...

освен това в скандинавия никога не е имало цел да се ерадикира частната собственост ...

Тц. Това остана назад в историята. Днес, днес! Днес гледай - след др.Маркузе нещата са много разнообразни. "Нео..."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тц. Това остана назад в историята. Днес, днес! Днес гледай - след др.Маркузе нещата са много разнообразни. "Нео..."

само да те питам ти правиш ли някаква разлика между комунизъм, социализъм, фашизъм, социална демокрация и социална държава ...

щото ако си мислиш, че социализъм, комунизъм и социална държава и социална демокрация са едно и също си в голяма ама много голяма грешка ...

и тенденциозно заблуждаваш по-неопитните читатели, използвайки нарочно размити или чисто грешни дефиниции ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Естествено, че правя. Защо гребеш с грамадната лъжица?

не личи ...

ако правеше, нямаше да твърдиш, че феномените характерни за социалната демокрация швеция (в най-лошия случай, социалистическа швеция) са неокомунистически ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ, Невски, успокойте се :) И двамата сте десни, но различно ги виждате нещата. Единият може би по-песимистично и по-общо, а другият - с присъщия си оптимизъм и склонност да гледа отделните детайли. Не е повод за караница, а само за спор.

Както и да е. Глостъре, екологичните каузи и толерантността са типични прояви на ляво мислене: екологичната загриженост неминуемо се изправя против интересите на едрия бизнес, защото проблемът е какво да се прави с природните ресурси; а толерантността по принцип е чисто социален въпрос, който лесно може да се превърне в основа на сиромахомилия: "Аууу, как така ще допускаме по-тъмнокожите масово да са по-бедни от нас?". Затова и двете минават за леви. Да, леви са. На мен като на центрист не ми пука от това. Човек трябва в някои работи да е ляв, а в други - десен, ако иска да е справедлив.

КГ125-това че се злоупотребява не значи,да няма екологични каузи нали?

Глишев-аз поставям околната среда не само над бизнеса,но и над хората изобщо.

Това не е точно ляво.Дори когато видя изоставени села някъде в планините,според другите е тъжно това,но аз вътрешно се радвам,защото така природата си връща част от териториите.

Може да е крайно,но това ми е мнението....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, крайничко си е, но така сме всички, докато сме на студентска възраст. Интересно какво ще говориш след десетина години :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не личи ...

ако правеше, нямаше да твърдиш, че феномените характерни за социалната демокрация швеция (в най-лошия случай, социалистическа швеция) са неокомунистически ...

Това, за което говоря не е феномен на социалната демокрация на Швеция, а феномен на неокомунизма, пълзящ в новото време. Социалдемокрация в Швеция има отпреди войната, но такова чудо има само сега!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, за което говоря не е феномен на социалната демокрация на Швеция, а феномен на неокомунизма, пълзящ в новото време. Социалдемокрация в Швеция има отпреди войната, но такова чудо има само сега!

такива феномени има и ще има във всички социални демокрации, защото те са в такъв етап на развитие ...

т.к. обаче тези феномени не ерадикират частната собственост те нямат нищо общо с комунизма ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, крайничко си е, но така сме всички, докато сме на студентска възраст. Интересно какво ще говориш след десетина години :)

Няма.Но ще видим.

Нямам причини обаче да поставя "бизнеса" над природата обаче.

И след 10 години няма да имам вероятно...

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

КГ125-това че се злоупотребява не значи,да няма екологични каузи нали?

Естествено. Една добре екологична кауза например е всеки, който ходи да протестира за екология първо да купи и да засади едно дърво и то там, дето лесовъдите и паркостроителите му кажат. Това е екология!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

такива феномени има и ще има във всички социални демокрации, защото те са в такъв етап на развитие ...

т.к. обаче тези феномени не ерадикират частната собственост те нямат нищо общо с комунизма ...

Има нужда от още обяснения, отколкото "такъв етап" и пр.

Ерадикират, т.е. засягат я, и още как! Защо разглеждаш нещата строго икономически - първо се разрушават институциите, после гражданското общество и позиция а след това - собствеността.

Това е неокомунизма - той се е научил, че грабване на политическата власт не винаги е лесна работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е за мен най-голям проблем от изсичането на горите е,че изчезват редки животни.

Почти нищо не може да ги спаси,защото имат много уникална околна среда-веднъж разрушиш ли я-край.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма.Но ще видим.

Нямам причини обаче да поставя "бизнеса" над природата обаче.

И след 10 години няма да имам вероятно...

Купуването на яке и апартамент, обувки, кола, книги, компютър и хляб е една добра причина. Защото тях ти ги дава бизнеса, а не природата, младежо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Готов съм да се откажа от тези неща ако в България има толкова много гори и живот в тях,колкото в началото на 15 век. ;)

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ-само спамим така.Наистина ще го направя,ако целия свят се върне преди индустриалната революция.

И аз съм готов на тези лишения,ако и другите се лишат естествено.

Като ти казвам,че природата е най-важна за мен е така.

Сега няма да отида да живея в колиба,но ако цялото човечество премине някакси в прединдустриален етап и аз ще го направя с радост

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има нужда от още обяснения, отколкото "такъв етап" и пр.

Ерадикират, т.е. засягат я, и още как! Защо разглеждаш нещата строго икономически - първо се разрушават институциите, после гражданското общество и позиция а след това - собствеността.

Това е неокомунизма - той се е научил, че грабване на политическата власт не винаги е лесна работа.

грешки, грешки, грешки ...

прочети дефиницята за welfare state и ще видиш, че уравнивиловката е заложена в него още при създаването му ... на неравни хора, поне на теория се дават равни възможности, равен достъп до медицински услуги и се провежда системно изравняване на благата ...

това е следвоенната западна европа ...

тази идеология обаче няма нищо общо със социализма/комузнима, т.к. се постига чрез редистрибуция на частните блага и съзадаване на нови и мощни институции (социални министерства, антидискирминационни агенции и т.н.), а не чрез изкореняване на частната собственост и централно планиране на разпределнието на благата ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

КГ-само спамим така.Наистина ще го направя,ако целия свят се върне преди индустриалната революция.

И аз съм готов на тези лишения,ако и другите се лишат естествено.

Като ти казвам,че природата е най-важна за мен е така.

Сега няма да отида да живея в колиба,но ако цялото човечество премине някакси в прединдустриален етап и аз ще го направя с радост

Виждаш ли какво е времето навън? Колко ще изкараш там гол, бос и в колиба от клони? Ти, или "другите"? Дори индианците унищожават природата.

И сега - ето такова мислене, като го гепят левите манипулатори, става страшно.

Единствният начин да има екология е да има цивилизация. Единствения начин да има цивилизация е богатството. Единствения начин да има справедливо разшределено богатство е свободния частен бизнес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не робувай на стари дефиниции, когато си изправен пред нови явления!

че какво им е новото?

UK е поддържала даже по-високи нива на държавен контрол от швеция от началото на войната чак до 70те ...

първите антидискриминационни закони се прокарват през 70те и 80те ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125 -е не съм толкова краен и не обичам колиби.

Някъде около 1700 година съм съгласен да се върна и гори много тогава.

Пъс и още няма леви партии;)

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Утопии, Глостър, утопии. Знаеш ли на Йохан Себастиан Бах колко от децата са починали? Заради липсата на това, дето днес му викаме антибиотик...

Но заради липсата на леви си струва 1700 -та :))

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

че какво им е новото?

UK е поддържала даже по-високи нива на държавен контрол от швеция от началото на войната чак до 70те ...

първите антидискриминационни закони се прокарват през 70те и 80те ...

Не и в днешния им вид. Детска полиция.... welcome.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не и в днешния им вид. Детска полиция.... welcome.

детската полиция показва само каква е степента на държавна намеса в семейните отношения ...

повечето дистопии не случайно са писани в англия, точно защото хората отдавна са прозряли на къде отиват нещата ...

има разлика обаче между това да промиваш мозъците на хората и да слагаш камери на всяка крачка и да национализираш IKEA, BP и Vodafon ...

ако не я разбираш жалко за теб ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...