Отиди на
Форум "Наука"

Неокомунизъм - стъпка по стъпка, да творим зло


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

виждам че освен с всичко друго имаш пропуски и с правото

значи тук съм преглеждал документите и съм виждал много жени жертви на домашно насилие ...

първо плебса масово си бие жените ...

второ повечето жени ги е страх и търпят ...

трето им искат доказателства и не вкарват никой в затвора ей така - доказателствата са всякакви, с най-голяма тежест са медицинските свидетелства (и повярвай ми имам как да се познае дали някой е бит или е паднал, познавам и докторката която ги преглжда в моя район), втори по тежест идват свидетелства на очевидци на последно място са агресивни СМС и имейли ...

тия тук дето се опитваш да ни ги разправяш как едва ли не жената отива в полицията казва мъжа ми ме бие и с него е приключено не съществуват в реалния английски и американски свят ...

за деленето на жилището също не си прав, законите и нормаите са по-сложни а не толкова праволинейни както си ги описал ... но да бих се съгласил, че като цяло са в ущърб на мъжа ...

И с право ще се съгласиш. Чети внимателно. Свършено не е, но заповед да не приближава жената, детето и жилището получава на мига. E voila, както казват французите.

Тия да не си съдия в реалния или виртуален английски и американски свят, бре Невский? Или крупен правен експерт? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 521
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

В малките градчета положението е много по-лошо от това в Прага. Почва се от петък след обяд и до неделя след обяд можеш да види клатушкащи се и даже търкалящи се по улицата. В интерес на истината и жените не отстъпват на мъжете.

Хм,пък аз си мислех досега,че работният ден в Чехия свършва в 15.00 часа и в този тъй очакван миг ,от някъде се появява бутилка с коняк.Поне тъй са описани нещата в социалистическата художествена литература :Oo: Ако сега всеки трябва да споделя лични впечатления от това чий алкохолизъм е по-брутален,ще трябва да се присъединя към Михов

И аз така мислхе преди години :biggrin:

Причината може би се състои в това,че всеки бюрократичен механизъм,придобива свое самостоятелно поведение и свои интереси,които съвпадат с тези на останалите участници ,а именно - разширение на влиянието и увеличаване на контрола

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

в русия се задържаха на власт със смазващи репресии, а лозунгите бяха само придружаващи за фасада ...

Те и в Китай се държат благодарение на смазващите репресии - лустрото на "икономическото чудо" не бива да заблуждава никого! Затова ви предложих - ако имате познат, който осъществява "бизнес" с агенти от Западен Китай - питайте го да ви разкаже кое-що...

На "изток" се стремят да поддържат всичко лустросано и "нормално", макар и там през ден Гугъл да "умира" по някои въпроси... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

понеже съм бил и в чехия, впечатлението ми е че 1/4 от мъжете са алкохолици, а в петък нощем половината мъже по улиците на прага са пияни на кирка, изобщо не ме учудва, че си маризят жените, после може даже и да не си спомнят за това ...

Имам един такъв веселяк като теб в къщата си - зет ми, мъжът на сестра ми! Беше в Чикаго за три месеца и сега говори за американците "ан гро"! Не мога да не му се възхищавам - аз за 47 години срещнах има-няма 30-40 000 българи, а той - 308 млн. "хамериканци" за 12 седмици... :bigwink:

Слагането на САЩ и Ю Кей под общ знаменател на каква база е - законите им за домашно насилие са бая различни! Неща, които в Британия може и да не стигнат изобщо до съда в САЩ са повод за ограничителни заповеди - там идиотията на съдебната система е в своя апогей, мой далечен братовчед отгледа един съвременен американски адвокат и му вярвам напълно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И с право ще се съгласиш. Чети внимателно. Свършено не е, но заповед да не приближава жената, детето и жилището получава на мига. E voila, както казват французите.

Тия да не си съдия в реалния или виртуален английски и американски свят, бре Невский? Или крупен правен експерт? :biggrin:

ще ходиш в БАН, драги, за реплики като изтритата.

non-molestation order, occupation order, injunction order и т.н. се издават само от съд, а няма съд който да заседава на деня или през нощта ...

затова препоръката в УК е всички жени, МЪЖЕ (наскоро се занимавах с един изнасилен от жена си, и не не ме питайте какво точно е станало) и деца моментално да напуснат дома и да се обърнат към съответната организация с локален офис за временно и защитено настаняване ...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

non-molestation order, occupation order, injunction order и т.н. се издават само от съд, а няма съд който да заседава на деня или през нощта ...

В България по новия НПК хванати на местопрестъплението дори в почивни дни и след работно врем и през ноща могат да бъдат осъдени по бързата процедура.

Всички районни съдилища имат по двама или трима дежурни съдии.

Наричат се "бързи производства" и се разпределят в часа на постъпването им на дежурен съдия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм,пък аз си мислех досега,че работният ден в Чехия свършва в 15.00 часа и в този тъй очакван миг ,от някъде се появява бутилка с коняк.Поне тъй са описани нещата в социалистическата художествена литература :Oo: Ако сега всеки трябва да споделя лични впечатления от това чий алкохолизъм е по-брутален,ще трябва да се присъединя към Михов

Не, не е в 15.00 освен ако не става дума за 'ранна смена' или първа по нашему. Агресивност и бруталност притежават индивидите. В Чехия по принцип не се бият, а се бутат ;). За 2 часа присъствах на 3 такива 'бутания' просто защото имаше едно агресивно чехче. Друг пример на едно чехче му криехме алкохола, щото пък той беше свърхагресивен и единствен съм го виждал да налита на бой, новинаги резултата беше (3 пъти), той в немоцницата (болницата) и не защото някой го е бил, а защото или се подхлъзва и пада на главата си или удря стената и кон6узва ръката си. Но да оставим личните впечатления (въпреки, че те са най-истинските ;)). За два месеца в Чехия от отравяне с метанол умпяха 30 човека! От 24год. до 66 мъже и жени. Стана държавен проблем. Даже международен, че околните д-ви затвориха границите за алкохол чешко производство. В болница са няколко стотин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно го разбирам зет ти, Исав.

Много ми е интересно ти след три месеца в Чикаго какво ще си мислиш.

Зависи пак от коткретната среда,аз си мисля,че най-точни впечатления човек добива в средните и по-малки градове

Не, не е в 15.00 освен ако не става дума за 'ранна смена' или първа по нашему. Агресивност и бруталност притежават индивидите. В Чехия по принцип не се бият, а се бутат ;). За 2 часа присъствах на 3 такива 'бутания' просто защото имаше едно агресивно чехче. Друг пример на едно чехче му криехме алкохола, щото пък той беше свърхагресивен и единствен съм го виждал да налита на бой, новинаги резултата беше (3 пъти), той в немоцницата (болницата) и не защото някой го е бил, а защото или се подхлъзва и пада на главата си или удря стената и кон6узва ръката си. Но да оставим личните впечатления (въпреки, че те са най-истинските ;)). За два месеца в Чехия от отравяне с метанол умпяха 30 човека! От 24год. до 66 мъже и жени. Стана държавен проблем. Даже международен, че околните д-ви затвориха границите за алкохол чешко производство. В болница са няколко стотин.

За смяната - имах предвид самоволен край на работния ден :) За останалото - да вярно е .Винаги има индивиди, които са агресивни,но манталитета се изявява чрез начина на проявление на тази агресивност.Чехите и словаците винаги са ми изглеждали малко инфантилни и то конкретно мъжете.Не ги знам какви ракии забъркват,аз само Borovička съм опитвала и тогава ми се видя слаба

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В България по новия НПК хванати на местопрестъплението дори в почивни дни и след работно врем и през ноща могат да бъдат осъдени по бързата процедура.

Всички районни съдилища имат по двама или трима дежурни съдии.

Наричат се "бързи производства" и се разпределят в часа на постъпването им на дежурен съдия.

никой в УК няма да издава injunction посред нощ или посред уикенд ... има опция за бърза процедура, която се използва само в определени случаи ...

по правило жената се настанява в sheltered accommodation, ако има дете заедно с него, когато излезне заповедта тогава, това може да отнеме и седмици и месеци.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В България обаче отстраняването на единия от съпрузите и от жилището, и от другия съпруг и детето става на мига.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно го разбирам зет ти, Исав.

Много ми е интересно ти след три месеца в Чикаго какво ще си мислиш.

Вероятно културният шок е неописуем, вероятно мащабите на града са менислими за човек отрасъл "на центъра на Бургас", но това не го оправдава за подхода! Склонността към обобщение е недостатък, пречи на вярността на анализа! Имах възможност да преценя поведението и реакциите на група българи при първото им посещение в Германия(включително и моите собствени!) - някои наистина се държаха точно по този начин! Но някои не се държаХМЕ така! :biggrin:

Аз не познавам всички столичани, не познавам дори всички софиянци - затова и избягвам да правя обобщаващи изводи дори за съгражданите ми, въпреки, че от "статистическа гледна точка" съм събрал достатъчно представителна извадка за такива тези... :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В България обаче отстраняването на единия от съпрузите и от жилището, и от другия съпруг и детето става на мига.

Обикновено семейните проблми от подобно естество се документират в началото с посещение на полицията и писмено предупреждаване на провинилия се съпруг.

Следва жалба по Семеен кодекс от потърпевшия и становище на отдел "Закрила на детето".

По нататък съдът може да постанови (естествено при спазване на законовите срокове от един месец за подаване на жалби за домашно насилие) по-нататъчната съдба на провинилият се съпруг - дали ще трябва да отстъпи част от жилището си на майката и детето или да го напусне (това е в зависимост от една тромава и напоследък изявяваща се като корупционна процедура на отдела за закрила на детето).

Според новите поправки в СК майката губи своите предимства и решението на съда е уж в търсене на най-добрия вариант за детето - например ако бащата е заможен, има голяма къща въпреки провинвнията си спрямо майката на детето при евентуално бракоразводно дело получава предимство в борбата за жилището и попечителството.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обикновено семейните проблми от подобно естество се документират в началото с посещение на полицията и писмено предупреждаване на провинилия се съпруг.

Следва жалба по Семеен кодекс от потърпевшия и становище на отдел "Закрила на детето".

По нататък съдът може да постанови (естествено при спазване на законовите срокове от един месец за подаване на жалби за домашно насилие) по-нататъчната съдба на провинилият се съпруг - дали ще трябва да отстъпи част от жилището си на майката и детето или да го напусне (това е в зависимост от една тромава и напоследък изявяваща се като корупционна процедура на отдела за закрила на детето).

Според новите поправки в СК майката губи своите предимства и решението на съда е уж в търсене на най-добрия вариант за детето - например ако бащата е заможен, има голяма къща въпреки провинвнията си спрямо майката на детето при евентуално бракоразводно дело получава предимство в борбата за жилището и попечителството.

така ли ставало?

щото според някои тук забранителните заповеди изниквали на мига и безусловно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел. мод. Човекът уточни кое къде и как става. Хайде стига заяждане, Невски.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Обикновено семейните проблми от подобно естество се документират в началото с посещение на полицията и писмено предупреждаване на провинилия се съпруг.

Следва жалба по Семеен кодекс от потърпевшия и становище на отдел "Закрила на детето".

По нататък съдът може да постанови (естествено при спазване на законовите срокове от един месец за подаване на жалби за домашно насилие) по-нататъчната съдба на провинилият се съпруг - дали ще трябва да отстъпи част от жилището си на майката и детето или да го напусне (това е в зависимост от една тромава и напоследък изявяваща се като корупционна процедура на отдела за закрила на детето).

Според новите поправки в СК майката губи своите предимства и решението на съда е уж в търсене на най-добрия вариант за детето - например ако бащата е заможен, има голяма къща въпреки провинвнията си спрямо майката на детето при евентуално бракоразводно дело получава предимство в борбата за жилището и попечителството.

Няма поправка в новия СК в този смисъл - нещата са същите. Никой закон никога не е давал предимство на майката. Предимство й даваше и й дава, и в повечето случаи правилно и дава, съдебната практика.

Няма такова правило за по-голяма къща на бащата и пр. - интересът на детето се преценява комплексно.

Там, отдето тръгнахме, беше, че има едни нови закони, които смело, дръзко и през просото нарушават класически правни принципи с лека ръка - а класическите правни принципи са нещо, което гарантира свободата ви...

Такъв е Закон за защита срещу дискриминацията, в чиито чл.9 имаме презумпция за дискриминация /"Чл. 9. В производство за защита от дискриминация, след като страната, която твърди, че е жертва на дискриминация, докаже факти, от които може да се направи извод, че е налице дискриминация, ответната страна трябва да докаже, че правото на равно третиране не е нарушено."/.

Такъв е и Законът за защита от домашно насилие.

При него срокът от един месец не е за разглеждане на молбата, както Еньо писа, а за подаването й - след този месец не може да се подаде, т.е. не можете да кажете - еди си кой си осъществи домашно насилие преди 2 месеца.

/това - за уточнение на Невски/

Иначе молбата се разпределя на съдия в деня на постъпването й, а се насрочва най-късно до месец. В спешни случаи обаче става за 24 ч. - когато молбата съдържа твърдения за опасност за здравето и живота на пострадалия.

По-големият проблем е тука:

"Чл. 13. (1) В производството по издаване на заповед за защита са допустими доказателствените средства по Гражданския процесуален кодекс.

(2) Доказателствени средства в производството по ал. 1 могат да бъдат и:

1. протоколите, докладите и други актове, издадени от дирекциите "Социално подпомагане", от лекари, както и от психолози, консултирали пострадалото лице;

2. документите, издадени от юридически лица, извършващи социални услуги и вписани в регистър към Агенцията за социално подпомагане;

3. декларацията по чл. 9, ал. 3.

(3) Когато няма други доказателства, съдът издава заповед за защита само на основание приложената декларация по чл. 9, ал. 3.

Преведено на човешки език това значи, че или оплакващата се страна отива при един частен психолог и той й издава каквото си поиска, или по - просто - с една обикновена декларация оплакващата се страна може да предизвика заповед за защита, която включва отстраняването на другия от жилището и забрана да го приближава, както и забрана да приближава оплакалата се страна. На повече от 100, 200, 50 или там колкото излезе метра. /И като се почнат едни обаждания до полицията - той - или тя- е в кафето на 30 м. от мене!!!/

/Отстраняването от жилището обаче при развода носи съответните предимства на останалия в него... /

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

драги КГ

ако се занимаваш с право и подобни случаи, щеше да знаеш, че опцията със спешните случаи съществува в по-голямата част от цивилизования свят, но всъщност рядко се използва ...

ако трябва да бъдем още по-точни ...

представете си ситуацията - пернишки алкохолик, безработен бивш миньор млати жена си в 22ч в петък вечер (тази ситуация изобщо не е толкова рядка както някои тук си мислят), а детето гледа ... жената в съда ли отива докато той я млати? и какво съда го отварят спешно

не ... ако се вдига много шум се вика полиция, полицията търси прагматично решение, което по правило е жената с детето да се изнесат при роднини ... тогава вече започват разправиите в съда ...

иначе при всички такива случаи, ако няма свидетели, нещата опират до дума срещу дума, т.к. за съвременните институции е недопустимо да бъдат обвинени, че не са взели мерки, се избира този подход ... в повечето случаи нещата са постъпкови - някои млати жена си, вика се полиция получава официално предупреждение (устно или писмено) ако може да не я млати ... пак я млати, тя си хваща парцалите и се изнася и задейства съдебните процедури ... после двамата не може да се доближават един до друг докато съдът изясни кой прав кой крив ... че има злоупотреби - ами да има то с всеки закон е така, с ДДСто и корпоратвините фалити има много повече злоуптреби и то за милиарди, но не съм забелязал да пишеш разплено за тях ...

айде сега, обясни с какво горните процедури, които са един от възможните прагматични подходи за решаване на семейни проблеми (в същността си подходът е, че на двамата съпрузи/партньори им се забранява да се доближават един до друг, съдът издава заповедта на този, който първи е подал молбата, че е бит от другия) има общо с комунизЪма и неовариантите му ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хипотетични ситуации са туй.

Тоя, който млати жена си и детето гледа, е персонаж от далечното минало и настоящето. И тогава имаше закони за тия неща. Първо, можеха да го задържат за хулиганство и да му шибнат 15 дни затвор. Второ, миожеха да го отстранят от жилището и др. такива. Е, случваше се и жената да се изнесе при майка си - както и днес.

Проблемът, който непрекъснато се опитваш да замъглиш е, че тези закони, вместо да изпишат вежди, вадят очите. Проблемът е, че без да има каквото и да било насилие могат да те изкарат от вас, само с една деклаация на половинката ти...

Проблемът е, че тъй като са разместени тежестите на доказване, с това масово се злоупотребява - и тези закони, вместо да се правят разумно, биват задълбочавани. Ако настъпиш някой ром в трамвая и той се оплаче от дискриминация, ТИ СИ ТОЗИ, който трябва да доказва, че си го настъпил по законите на гравитацията, а не с дискриминационно намерение...

Защото една истински загрижена държава нямаше да дава възможности на едната страна да заявява, че има проблем и това да се приема за доказано, а щеше да се погрижи за бързо производство и за оказване на съдействие на пострадалата страна от такова насилие - там, където го има, за бързото й настаняване някъде, или да - за изваждане на насилника от дома, но тогава, когато има доказателство!.

Хората са нормални! Разумни и читави в голямото си мнозинство. Помнете го това... Такива случаи са единици. И там, където стават, сред маргинализираните слоеве от населението, никой се и не сеща за домашно насилие, за разлика от адвокатските кантори с бракоразводните дела... И после - статистиката растяла. Ми как няма да расте, като има масова злоупотреба и как няма да има такава, като има такива богати законови възможности за нея...

Ето това е проблема на тези левичарски закони.

Това е то.

пп

Да не започваме темата за разпалилият се в 90-тте години в Щатите лов на вещици срещу родителите, насилвали децата си.... Там пък вече какво става... Видяхте горе шведското училище на какво е заприличало.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нищо не замъглявам

аз съм много по-десен от теб и имам много по-голяма непоносимост към всякакви закони и бюрократщини ограничаващи личните права

истината обаче е, че не може в свят, в който 80% от живота и икономиката се контролира от бюрокрацията управляваща мегакорпорациите, общините и държавата да няма такива закони и правила ... това даже е обществено приемливо в момента и болшинството от населението го желае за да избегне лична отговорност за живота си ...

това е абсолютно естествено и е крайната еволюционна точка в развитието на комплексните общества

бюрократът си пази гъза и следва пътя на най-малкото съпротивление дори и това да противоречи на здравия разум

и това няма нищо общо с комунизЪма и неовариантите му

колкото и да се въртиш няма как да ни убедиш в обратното

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така. И всяка система, подобно на живо същество се опитва на всяка цена да оцелее и поема собствен живот, макар и той да се окаже в ущърб хората, които са я създали, нещо като социален рак да речем. Eтикетите са повече за емоционална окраска.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е точно така, точно обратното е. Излиза, че поради наличието на бюрокрация трябва да ставаме все по-безправово общество?! Напроти, таман обратното трябва да е - точно защото има бюрокрация, нейните правомощия следва да се ограничават.

Западната цивилизация столетия е умувала, за да стигне до класическите правни принципи. Те са единственият цяр срещу намесата в правата на индивида и точно тях ги отменят.

"Стъпка по стъпка, да творим... ;)"

аз съм много по-десен от теб и имам много по-голяма непоносимост към всякакви закони и бюрократщини ограничаващи личните права

Това ме радва! За дни напред!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

истината обаче е, че не може в свят, в който 80% от живота и икономиката се контролира от бюрокрацията управляваща мегакорпорациите, общините и държавата да няма такива закони и правила ... това даже е обществено приемливо в момента и болшинството от населението го желае за да избегне лична отговорност за живота си ...

Чакай сега - кой кого управлява - държавната бюрокрация - мегакорпорациите или обратно ? Май обърка строя .Това ,че у нас едни бюрюкрати станаха олигарси,не значи ,че навсякъде последователността е била такава.И какво означава "да избегне лична отговорност за живота си " Не знаех,че стремежът е развито общество от дегенерати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай сега - кой кого управлява - държавната бюрокрация - мегакорпорациите или обратно ? Май обърка строя .Това ,че у нас едни бюрюкрати станаха олигарси,не значи ,че навсякъде последователността е била такава.И какво означава "да избегне лична отговорност за живота си " Не знаех,че стремежът е развито общество от дегенерати.

май ти се обърка защото виждаш нещата черни и бели а те са сиви

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е точно така, точно обратното е. Излиза, че поради наличието на бюрокрация трябва да ставаме все по-безправово общество?! Напроти, таман обратното трябва да е - точно защото има бюрокрация, нейните правомощия следва да се ограничават.

Западната цивилизация столетия е умувала, за да стигне до класическите правни принципи. Те са единственият цяр срещу намесата в правата на индивида и точно тях ги отменят.

"Стъпка по стъпка, да творим... ;)"

Това ме радва! За дни напред!

колкото по-достъпни са колите, толкова повече от тях ще има на пътя и толкова по-несвободно ще е карането им защото иначе всички ще се избием ...

това е естествената еволюция на идеята 'достъпен автомобил' до 'средство за събиране на данъци, такси и застраховки на 4 колела' ...

планетата е пренаселена и голяма част от наелнието разчита на това държавата да я храни, да се грижи за нея и да и дава работа ...

така върви нормално целия свят, колите са само малък пример, който не го е разбрал да хваща машината на времето и да се връща в златните години преди голямата депресия или след ВСВ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, Невски, толкова по-широки и добри ще станат пътищата! Толкова по умни и сигурни ще станат колите .

Вярвайте в технологията, вярвайте в прогреса!!! Търсете ги тия неща, че инак сте загубени.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...