Отиди на
Форум "Наука"

Неокомунизъм - стъпка по стъпка, да творим зло


Recommended Posts

  • Потребител

Утопии, Глостър, утопии. Знаеш ли на Йохан Себастиан Бах колко от децата са починали? Заради липсата на това, дето днес му викаме антибиотик...

Но заради липсата на леви си струва 1700 -та :))

Е за мен лично няма по-добро от това да се върна назад във времето.

Стига да не съм на социалното дъно,съм готов да се върна наистина.

Не само заради горите.И заради много други неща.

Сега-изсичането на горите,го виждам като конкретен проблем.Той е много по-сериозен и мащабен,от колкото "бизнесът" предполага

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 521
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

в куба няма детска полиция, хората се пецкат по улиците и връткат далавери за кеш нон-стоп, това обаче не я прави, капиталистическа държава, просто защото там всички средства за производство на блага (доколкото това в възможно) са обществена собственост ... в куба никой не би лишил децата от вкусната супичка на лелката само щото тя е по-добра от тази на друга лелка ... ако някой се опита да го направи всички ще му се смеят ...

ако утре в куба се вкарат западноевропейски закони и населението продължи да се държи както се държи, над половината ще трябва да влезне в затвора ...

наскоро чух в БГ един виден проф. и член-кореспондент да казва, тая катедра я обърнахте на женска сбирка, следващият асистент трябва да е мъж и вашите глупости не ме вълнуват ... в западна европа ще го разпарчетосат за такова нещо и няма да види работа до края на живота си, а може и някоя условна присъда да отнесе ... това прави ли БГ по-свободна държава от любимите ти западни демокрации? ... ами зависи от гледната точка, от гледната точка на момиче, което се явява за това място, предназначено за мъж, надали БГ е най-свободното място ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

детската полиция показва само каква е степента на държавна намеса в семейните отношения ...

повечето дистопии не случайно са писани в англия, точно защото хората отдавна са прозряли на къде отиват нещата ...

има разлика обаче между това да промиваш мозъците на хората и да слагаш камери на всяка крачка и да национализираш IKEA, BP и Vodafon ...

ако не я разбираш жалко за теб ...

A, ти предлагаш да спим, докато дойде време за национализация ли? Ми то ще дойде, бре. Още една криза и си готов.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

в куба няма детска полиция, хората се пецкат по улиците и връткат далавери за кеш нон-стоп, това обаче не я прави, капиталистическа държава, просто защото там всички средства за производство на блага (доколкото това в възможно) са обществена собственост ... в куба никой не би лишил децата от вкусната супичка на лелката само щото тя е по-добра от тази на друга лелка ... ако някой се опита да го направи всички ще му се смеят ...

ако утре в куба се вкарат западноевропейски закони и населението продължи да се държи както се държи, над половината ще трябва да влезне в затвора ...

наскоро чух в БГ един виден проф. и член-кореспондент да казва, тая катедра я обърнахте на женска сбирка, следващият асистент трябва да е мъж и вашите глупости не ме вълнуват ... в западна европа ще го разпарчетосат за такова нещо и няма да види работа до края на живота си, а може и някоя условна присъда да отнесе ... това прави ли БГ по-свободна държава от любимите ти западни демокрации? ... ами зависи от гледната точка, от гледната точка на момиче, което се явява за това място, предназначено за мъж, надали БГ е най-свободното място ...

В този аспект - да, прави я! И слава Богу, но ако те слушаме тебе, няма да е за дълго.

В Куба няма детска полиция, има политическа полиция и полицейска държава.

Детска полиция ти трябва там, където има демокрация все пак от едно време и трябва да я разрушиш. ;) После вече я правиш политическа.

Кво се правиш, че не разбираш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

A, ти предлагаш да спим, докато дойде време за национализация ли? Ми то ще дойде, бре. Още една криза и си готов.

не само, че няма да национализират IKEA, ами няма и как да го направят, защото бизнесът и е изнесен по данъчни събражения в офшорки и швейцария, а повечето заводи не са в швеция ...

ма това не го пише пропагандните книжки нали?

западняците много добре знаят колко подвижен е капитала и национализират само в краен случай (при тотална закъсвация), защото иначе той тотално ще се изнесе ...

а като имаш предвид, че и производствените мощности отдавна са се изнесели, кво ще национализират?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е за мен лично няма по-добро от това да се върна назад във времето.

Стига да не съм на социалното дъно,съм готов да се върна наистина.

Не само заради горите.И заради много други неща.

Сега-изсичането на горите,го виждам като конкретен проблем.Той е много по-сериозен и мащабен,от колкото "бизнесът" предполага

:) Изсичането не е проблем. Проблем е, че на едно отсечено трябва да има две засадени.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не само, че няма да национализират IKEA, ами няма и как да го направят, защото бизнесът и е изнесен по данъчни събражения в офшорки и швейцария, а повечето заводи не са в швеция ...

ма това не го пише пропагандните книжки нали?

западняците много добре знаят колко подвижен е капитала и национализират само в краен случай (при тотална закъсвация), защото иначе той тотално ще се изнесе ...

а като имаш предвид, че и производствените мощности отдавна са се изнесели, кво ще национализират?

Каквото може, това. Ти само гледай, другарю. Ако активът е в съответната държава - него. Ако акциите са в съответната държава - тях. Нищо не може да спаси един капитал от национализация, ако се прави като хората.

А има и много прост начин - ставаш собственик на фондовете, а на мърморещите граждани пращаш детска полиция.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Каквото може, това. Ти само гледай, другарю. Ако активът е в съответната държава - него. Ако акциите са в съответната държава - тях. Нищо не може да спаси един капитал от национализация, ако се прави като хората.

А има и много прост начин - ставаш собственик на фондовете, а на мърморещите граждани пращаш детска полиция.

нищо не можеше да спаси един капитал от национализация ...

ма капиталистите отключиха глобализацията, а тя е нож с 2 остриета ...

ходи му национализарй имането на собственика на IKEA, няма швейцарски съд, който да го допусне, а фондовете не са негови те са на балъците дето му финансират бизнеса и фабриките в китай, дреме му за тях ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В такъв случай ще се изплъзне. Освен ако глобализацията не му изиграе лоша шега. Но дотам има време. Засега нека смажем:

- традицията;

- гражданина;

- дребния собственик и фермера;

- националните институции;

Стъпка по стъпка ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) Изсичането не е проблем. Проблем е, че на едно отсечено трябва да има две засадени.

Ама няма.

И не гледам толкова малка България,а света.

Виж В Бразилия-вечните джунгли си отиват.

Това е непоправима загуба за целия свят.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Каквото и да се случва, не левите ще го оправят. Това е аксиома :)

да ама това е ирелевантно по темата ...

ако трябва да продължа лявото ще съсипе запада ...

но това не е комунизъм и няма как да бъде ...

при комунизма дори и кварталната бакалия е държавна ...

за да се стигне до такъв етап е необходима всеобща национализация ...

западните управници и бюрократи не желаят национализация ...

държавната собственост означава, че държавата е отговорна за неефективните производства и тя трябва да ги затваря и да изхвърля хората на улицата, а западните политици и бюрократи не желаят такава отговорност ...

както вече писах, западният бюрократ (а и брюрократите по принцип) карат по пътя на най-малкото съпротивление и бяга от отговрност ...

имаш ли някаква представа колко ядове е брала кака ти Тачър с държавните мини за въглища, когато е трябвало да ги затваря и приватизира ... знаеш ли колко пенсии и компенсационни схеми са изляти за да се потуши миньорското недоволство ...

никой не иска да повтаря тези експерименти, както и никой не иска държавната бакалия да е държавна ...

много по-лесно и безотговорно е да събираш един куп пари от бизнеса под форма на данъци и осигурвоки и да го оставиш той да поема всички негативи ... това обаче не е комунизъм и няма как да бъде ... който не го е разбрал е упорит ... при комунизъм няма частна собственост и няма бизнес ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

такива феномени има и ще има във всички социални демокрации, защото те са в такъв етап на развитие ...

т.к. обаче тези феномени не ерадикират частната собственост те нямат нищо общо с комунизма ...

Аз този етап на развитие не бих го нарекла комунизъм , а болшевизъм ,защото смятам че има разлика.И няма никакво значение как е взета властта.Комунизмът е една неродена мома,която още никой не е виждал,но болшевизмът ни е добре познат.И няма как да не е стряскащо ,когато човек припознава в някои подходи имено болшевистки стил.Не мисля,че при социалните демокрации въобще такъв етап е необходим.Изглежда обаче в човешкото развитие има някакво подобно вредно отклонение.За съжаление на българина ,който очакваше нещо ново и свежо.Не ме интересува какво мислят за необходимо в Швеция.Ако те толкова тъжат,че не са преживели болшевизъм да си го живеят,мисля,че на нас ни стига.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
много по-лесно и безотговорно е да събираш един куп пари от бизнеса под форма на данъци и осигурвоки и да го оставиш той да поема всички негативи ... това обаче не е комунизъм и няма как да бъде ... който не го е разбрал е упорит ... при комунизъм няма частна собственост и няма бизнес ...

"Упоритост и прекомерна ревност в спора - сигурен признак за глупост"

Мишел дьо Монтен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз този етап на развитие не бих го нарекла комунизъм , а болшевизъм ,защото смятам че има разлика.И няма никакво значение как е взета властта.Комунизмът е една неродена мома,която още никой не е виждал,но болшевизмът ни е добре познат.И няма как да не е стряскащо ,когато човек припознава в някои подходи имено болшевистки стил.Не мисля,че при социалните демокрации въобще такъв етап е необходим.Изглежда обаче в човешкото развитие има някакво подобно вредно отклонение.За съжаление на българина ,който очакваше нещо ново и свежо.Не ме интересува какво мислят за необходимо в Швеция.Ако те толкова тъжат,че не са преживели болшевизъм да си го живеят,мисля,че на нас ни стига.

нищо общо няма с болшевизма а си е класически welfare state, при който гласоподавателите гласуват за повече сигурност осигурена от държавата за сметка на по-малко свобода ...

всяка демокрация от момента на премахването на имотния и образователния ценз е обречена да мине през такъв етап, при който плебса и нямащите ще надцкават имащите на всички избори ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

нищо общо няма с болшевизма а си е класически welfare state, при който гласоподавателите гласуват за повече сигурност осигурена от държавата за сметка на по-малко свобода ...

всяка демокрация от момента на премахването на имотния и образователния ценз е обречена да мине през такъв етап, при който плебса и нямащите ще надцкават имащите на всички избори ...

Именно.

Следното за е Пандора и за всички останали (казвал съм го в други теми):

70 - 80 процента от североевропейците посочват отговор "Б" на следния въпрос:

"Какво (управление) предпочитате:

А) държава, която да осигурява свобода за постигане на целите

Б) държава, която гарантира живот в относителен комфорт (ненищета)"

67 процента от британците процентите избират "б"

По-късно ще предствя източника (мисля че изследването е от 2005 или 2006 година и е на Pew Research Center, но може да греша)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами аз със сигурност не съм ляв,защото изобщо не ме интересуват "социално слабите","бедните" и "сиромасите".

Ама хич.

Пък и като прочета за селските въстания през средновековието,винаги съм на страната на рицарите и аристократите.

Обаче природата я поставям над всичко-не само над политиката,а и над хората.

Това не ми се струва също много ляво.

Един човек с леви обеждения,може да постави природата над бизнеса,но не и над хората-все пак.

ПП-разбира се не съм краен.Това ми е принципно убеждение,но няма да ходя да повреждам машини и т.н.

Не е оффтопик,надявам се,а част от темата.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Така, че вместо да се чудите как да извъртате и да пренасяте въпроса лично към опонентите си, кажете ми просто какво оправдава лишаването на шведчетата от супичката на леля им Аника.

Невски ВЕЧЕ ти обясни ясно и подробно какъв е случая (кое, как, и защо)..

Ти пак си продължавай да питаш същото и да правиш мръсно, като си нямаш друга работа..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е аз съм точно десен,ако е така.

Защото поставям индивида над обществото(не себе си,а група индивиди-елита,който е много по-различен от официалния "елит" в момента).

В основата на либералните му убеждения е индивидуализма.

Но екологията е нещо както казах над всичко,дори и над индивидуализма за мен.

Но само тя...нищо друго.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Власти города Фалун в центральной Швеции попросили Аннику Эрикссон (Annika Eriksson), шеф-повара столовой в городской школе, прекратить изготавливать домашний хлеб и предлагать детям 15 видов овощей на обед. Об этом сообщает The Local.

По мнению муниципалитета, большой выбор вкусной еды является несправедливым по отношению к ученикам других школ. Кроме того, обеды, которые предлагает детям Эрикссон, не соответствуют рекомендациям - в 2011 году городские власти запустили программу здорового питания в школах. "Было разработано меню... речь идет о том, чтобы коллективно улучшить качество и школьную еду вообще, попытаться и убедиться, что все делают одно и то же", - пояснила Катарина Линдберг (Katarina Lindberg

+ фактът че някой от съседно училище, е подал оплакване..

http://www.dt.se/nyheter/falun/1.5164427-hembakat-brod-passar-inte-i-skolmatsalen

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нагласите и на левите и на десните шведи (и управляващите) са ненормално проетатистки;

Шведски политик казва на министъра на социалните служби: "Отнемайте децата, които учат вкъщи"

http://www.homeschoolingbg.com/index.php?id=181

Въпросната дама Лотта Едхолм е от дясно-центристката Либерална Народна Партия

http://www.google.bg/search?hl=bg&pq=%D0%B3-%D0%B6%D0%B0+%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%82%D0%B0+%D0%B5%D0%B4%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BC&cp=0&gs_id=9&xhr=t&q=%D0%9B%D0%BE%D1%82%D1%82%D0%B0+%D0%95%D0%B4%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BC&client=firefox-a&hs=Qn9&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bpcl=36601534&biw=961&bih=628&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=dqOPUJ2cBozptQbh54CwBw

Подобно отношение и закони насочени против домашното образование, има в Гермннаия (доколкото знам)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно.

Следното за е Пандора и за всички останали (казвал съм го в други теми):

70 - 80 процента от североевропейците посочват отговор "Б" на следния въпрос:

"Какво (управление) предпочитате:

А) държава, която да осигурява свобода за постигане на целите

Б) държава, която гарантира живот в относителен комфорт (ненищета)"

67 процента от британците процентите избират "б"

По-късно ще предствя източника (мисля че изследването е от 2005 или 2006 година и е на Pew Research Center, но може да греша)

И това води до прогрес на човечеството ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На теория свободата на индивида е хубаво нещо, но само до момента до който не застрашава свободата и на другите. Да учат децата в къщи е огромна простотия, така че аз лично съм за отнемането на децата от подобни родители, в случаите в които има по-добра алтернатива. Примерно разни религиозни фанатици не дават на децата си да учат в училище за да не би да ги заразят с грешни идеи. В такива случаи как държавата ще позволи на подобни родители да осакатяват децата си? Ще кажат някои колеги: индивидуални свободи. Е да но какви индивидуални свободи? Да се възпитават в Европа ислямски фундаменталисти, бъдещи камикадзета ли? Ами че имаме достатъчен внос, остава да организираме и собствено производство. Всеки проблем си има две страни. Та както отнемането на дете от родителите му би изглеждало деспотично действие, така е и нужно в някои ситуации. Има семейства, които са болни. Не ми е известно да има закон който да забранява на хората да имат деца. Но в последствие има хора, които не са способни да отглеждат и възпитават деца. Остава на държавата да реши какви са критериите чрез които да се определи кои семейства са неспособни (н отакива критерии задължително има). Това може би е левичарство. Но е ултимативно нужно в едно здраво общество. И къде точно е границата разделяща способните от неспособните родители се определя от исканията на мнозинството. Някъде са по-либерални, другаде са по-консервативни.

С едно уточнение:

Всъщност това не е левичарство..

По дефиниция (диаграмата на Нолън) левичарството ("либералното") е за ненамеса в личната свобода, докато дясното ("консервативното") позволява/залага на някои ограничения и намеса в личната свобода..

По отношение на икономическата свобода, пак по дефиниция, ролите са сменени..

http://en.wikipedia.org/wiki/Nolan_Chart

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...