Отиди на
Форум "Наука"

ДОД върху лихвите по депозити за и против


Alexander_Nevski

  

24 потребители са гласували

  1. 1. Подкрепяте ли данъка върху лихвите от депозити

    • ДА
      5
    • НЕ
      19


Recommended Posts

  • Потребител
"Сегашната система облагодетелства банките и хората, които не искат да работят. И ако продължаваме. Ако продължаваме да лансираме банките и да им помагаме, нищо добро няма да ни чака", каза още Велчев.

уважаемият господин по-горе съзнателно забравя, че преди да спестим някаква сума пари, половината от изкараните пари на мен и жена ми са иззети от нас под формата на данъци и осигуровки ...

да наричаш хора като мен и жена ми мързеливи и не желаещи да работят е нещо повече от обида ...

това е показателно как в БГ в крайна сметка всеки попада в капана на популисткото ляво, защото тези, които биха желали наистина дясно управление са малцинство ...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 202
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Добре де обясни ми тогава, след като е от втората половина на 20-ти век сме така а преди не сме, кога точно се е появил основния ни приказен герой, хитър Петър? Кога точно е написан бай-Ганьо? Покажи ми един ролеви модел, който да не е от типа на дребните мошеници? И не ми разправяй за Ботев и Левски, на децата се разказват приказки за хитър Петър, а не за Ботев и Левски. И това не е от последните 60 години.

в БГ е имало глобален бизнес, начинания и търговия, надскачащ аграрно-селското й ниво, само в два периода - по османско време и по време на соца ... през останалото време тя си е една изостанала държава в периферията на европа ... всичко друго е пропаганда на романтиците ... кво било през 10 век, ми през 10 век в исландия вече има нещо, което наподобява парламент, а гръцката писменост я има над 1000г. ... кво става тогава във великата БГ? ... ами първата половина на 20 век - цяла западна европа строи демокрация и индистриално общество, а в БГ се колят политици посред бял ден на улиците на столицата ... това е истинската, а не имагинерната реалност ... като и след османско време, когато БГ търговците работят с цяла европа и след соца, когато се изгражда енергийна система в пъти по-добра и съвременна от тази в по-богати държави като гърция муньото си остава муньо и мрънка, мързелува и гледа в паницата на другия ... и за всички са му виновни някакви имагинерни външни врагове ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След последните постове, взех да проверявам дали не чета друга тема :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има ли по-голяма наглост от това :

"Парламентът одобри на първо четене 10% данък върху доходите от лихвите по депозитите от 1 януари догодина"

и едновременно с това:

"От 15 на 7% да се намали ДДС-ставката за хазартни игри, организирани онлайн, гласуваха депутатите на първо четене..."

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

идеята ти че за всички са винвони някаква доносници и ДС не е вярна ...

материалът е лош ... мухобойко не ми харесва ... ма за това беше изключително прав ... в БГ се работи малко и се мрънка много ... затова и доходите съответстват ... точно защото БГтата са мързеливци и мрънкачи ... както и по-голямата част от южна европа ...

Когато фалираха банките и заминаха спестяванията не беше ли случайно премиер доносника Дунав? А като помилваха 500 главореза и ги пуснаха от затвора дали случайно не беше президент агент Гоце.

Пък и идеята не е моя, а си е обявено от Комисията по досиетата. Още веднъж линк:

Голяма част от българските банки не са изпратили информация за кредитните милионери, искана им от комисията по досиетата.

Иначе явно и други ги мъчат лоши помисли за доносниците:

От Ватикана не искат наши владици с досиета за 24 май!

По време на тайната “спявка” на Максим с пратеника на папа Бенедикт XVI е било изразено дискретното несъгласие на Ватикана с изпращането на български митрополит с досие в ДС в Рим за честванията на 24 май. Главата на БПЦ не е могъл да обори с разумни аргументи становището на римокатолическите си колеги и е отговорил, че ще потърси компромисен вариант. Защото, съгласете се, не вървяло такъв голям исторически празник да мине и замине без присъствието на bg-духовник. След което е приет план “Б” – в Рим да служи авторитетен в очите на Ватикана наш епископ, чието име не е било набърквано публично в “страсти и скандали”. Това е младият епископ Антоний, за когото обаче се шушука, че е бил опасно близък до сърцето и... спалнята на 43-годишния “дядо” Николай Светопловдивски.

По въпроса за мързеливи - ами днес западногерманците считат, че източногерманците са били мързеливи. Допреди половин век са били един народ, но сега се делят. Даже в автобуса източниците сядат в едната редица, а западните - на другата. Както писах по-горе с Македония ни дели не телената мрежа, а "собствените" комунисти и доносници. Това обаче важи всичко. Навсякъде комунистите причиняват разруха и разединение.

А че комунизмът демотивира хората е факт. Българите не са мързеливи, защото работят добре на Запад, но в собствената си страна са демотивирани. Обсъжданият проблем с лихвите върху данъците е просто поредното демотивиране българинът в държавата си да се опита да постигне нещо, вместо да иска да лежи на гърба на държавата и да иска от нея. Днес най-добре са тези, дето не плащат данъци и като им даде държавата помощи изпукват всичко, а после правят бунтове като енергото се опитат да съберат сметките за тока. Бъдещето на България е никой да не плаща данъци и да иска пари от държавата - до това води комунизма.

Добре де обясни ми тогава, след като е от втората половина на 20-ти век сме така а преди не сме, кога точно се е появил основния ни приказен герой, хитър Петър? Кога точно е написан бай-Ганьо? Покажи ми един ролеви модел, който да не е от типа на дребните мошеници? И не ми разправяй за Ботев и Левски, на децата се разказват приказки за хитър Петър, а не за Ботев и Левски. И това не е от последните 60 години.

Опасявам се, че приключенията на Хитър Петър са били доста обогатени от соц. списатели чрез преработка на анекдотите за Настрадин ходжа (прототипа или един от прототипите му е живял по време на падането на България под турско). Тъй да се каже Хитър Петър е новия герой на социализма. Просто другарите акцентуваха на пиказки, които да отговарят на партизанския ми дух, т.е. в основата им да е: "да откраднем пита кашкавал от мандрата". Не с тези приказки са възпитавани Ботев и Левски.

Ето ги плодовете на комунистическото възпитание:

Image_1597532_126.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Има ли по-голяма наглост от това :

"Парламентът одобри на първо четене 10% данък върху доходите от лихвите по депозитите от 1 януари догодина"

и едновременно с това:

"От 15 на 7% да се намали ДДС-ставката за хазартни игри, организирани онлайн, гласуваха депутатите на първо четене..."

Аз се чудя дали ще се намери депутат у нас дето да последва примера на Тръмп, който поиска да види дипломата на Обама. Като слушам последните малоучни изказвания на Дянков и си знам, че герберите на ръководни постове ако изобщо имат диплома, а не дълго свидетелства за съдимост, то дипломата ако не ефалшива, то в най-добрия случай е за пожрникарство или физкултура :hmmm: та се замислям как стои въпросът с образованието на финансовия ни министър?

При положение, че българина си сменя мобилния оператор при съмнение, че нещо са му надписали ми е много интересно, колко души ще си оставят парите на влог, та банката по свое усмотрение да удържа данъци?

Общо взето нещата ги виждам така:

Крупните вложители ще си изтеглят парите, защото при всички случаи данъчните ще трябва да проверяват персонално дали данъка е начислен и удържан правилно, т.е. банковата тайна вече няма да е никаква тайна.

Средните вложители ще си изтеглят парите първо, защото не искат банката да бърка в сметките им и да удържа каквото им е на сърце пък те после да трябва да си търсят надвзетото от данъчното, което си е като да чакаш от умрял писмо. Второ защото ще се опасяват, че заради масовото теглене банките ще фалират и ще им изгорят парите.

Дребните вложители ще си изтеглят парите пък, защото таксите по обслужването на данъка ще им изчерпят изцяло лихвата и на практика банката ще трябва да удържа от главницата.

От цялата работа само ще се стигне до банкова криза, тъй като с въвеждането на данъка хората ще се юрнат да си теглят парите, пък парите не са в банките, защото банката дава лихва благодарение на това, че взима лихва, т.е. тай като парите са отпуснати като кредит. Евентуално държавата ще трябва да се намеси като отпусне средства, които няма да може да събере, за да се запълни дупката от изтеглянето на влоговете и невъзможност кредитите да се съберат предсрочно.

По-готиното ще дойде после, когато хората се усетят колко е готино паритет им да не са в банка, поне в бълг. банка. Така ще може въобще да спрат да плащат данъци, а държавата няма да има как да си събере парите, защото спестяванията им са в буркани, а те работят без трудов договор.

Не мие ясно защо слагат данък върху лихвите, след като благодарение на гениалната идеята Дянков държавата печели толкова много от силно завишения акциз върху цигарите и алкохола? Колкото видя Дянков пари от този акциз, толкова ще види и парите от данъка върху лихвите. А че тези пари щели да идат за пансии - пансионерите по-скоро ще видят царството небесно, отколкото средностатистическото увеличение от 5лв. от тези пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

до никаква банкова криза няма да се стигне, а след 1-2г. ще ти вадя постингите от темата и ще ти ги чукам по канчето ...

големи специалисти сте няма що ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хитър Петър е български/българомакедонски фолклорен характер от 18 век, и отразява българската народопсихология в този период..

http://en.wikipedia.org/wiki/Hitar_Petar

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80

Характерът и народпсихологията му нямат общо с соц-комунизма..

Допирни точки има дотолкова, доколкото в периода на соц-комунизма, българската народопсихология си е почти същата, каквато е била в 18 и 19 век.

Характерните и особености са:

-скептизъм към богатите (Настарадин Ходжа е от тази класа)

-скептизиъм и цинизъм към властимащите(Настарадин Ходжа е от тази класа)

-да се прецаква системата и държавата, винаги когато може..

-нежелание да се помага на другите (с пари, услуги, които може би няма да бъдат върнати(*)

(*)

Българин не се решава да даде пари назаем, защото не знае какво ще му се случи на самия него утре: всеки е длъжен да бъде готов да се защити, макар и с кесията си, от постоянните заяждания на турците с всеки що-годе по-заможен българин.

http://zarodinata.com/viewArticle.php?title=%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BD+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86+%D0%B2+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%281859+%D0%B3.%29

Това е културата на систематично надхитряне на "другите" и системата..

Грубо казано това е култура на оцеляване/живот при една "несвоя" деспотична и безпринципна система, каквато беше и соца..

Защо е такава културата ни/народпсихологяита ни, и как се е формирала?

Отговорът не е сложен (стига да се чете и да мисли, вместо да се пригаждат и измислят несъществуващи факти и несъществуваща история за българите от 18 и 19 век)..

Защото Османската система/държава (управление или режим) винаги е била чужда, и крайно деспотична и подтисническа, към християните (най-вече към славяните).. Тази народопсихолия и култура са единствено възможните..

Ето за какво става дума:

(Няма "Ботев" и "Левски", или каквато и да е романтика.. Единствена грижа на народа е да "оцелява")

Един месец в България(1859 г.)

http://zarodinata.com/viewArticle.php?title=%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BD+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86+%D0%B2+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%281859+%D0%B3.%29

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

PS

Високи нива на недоверие към властимащите има и сега в културите/ страните от европа, управлявани в близките и нетолкова близки исторически периоди от деспотични и абсолютиски режими и правителства - монарси, аристократи, барони и т.н, иначе казано в културите с висока степен на т.н. "властова дистанция", например в сегашна Франция..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

БГ муньото си е жива реалност, след 23 години преход, хора със същите или повече дипломи от моите ми мрънкат, що работили за по 500-1000лв. и като им кажа да правят същото като мен вместо да мрънкат, мълчат като насрани ...

това важи за всички аспекти на БГ живота ... всички други са им виновни, никой не желае да поема лична отговорност за собствените си трудности и само се мрънка ...

истината е, че 90% от БГ населението не са пригодени за демокрация и свобода ... затова и са нещастни ... и проблемът не е в управляващите, доносниците или лихвите по депозитите ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Причините за нещастието (като субективното чувство) на българите са главно от културен характер..

Мисля че сме ги коментирали доста подробно и задълбочено в различни теми..

Смятам че това чувство се засилва/засили (след падането на соц-кома) от това че българите респ сърбите и руснаците искат да са богати (което не беше възможно във времената на соца и уравниловката), но мнозиството не знае (няма представа) как да го постигне, и/или не иска да направи, така че да стане богато

(това в въпрос на семантика, иначе напълно те разбирам какво пишеш)

В тази връзка, много автори пишат за "криза на ценности" за да обяснят задълбочаващото се нещастие на българите, прогресивно увеличаващо се в последните години (всъщност няма такава криза, изразът е голо клише, когато се отнася до обшеството; изразът има исмисъл само в единичен психолгичен аспект- например когато някой е решил да си подари имотите на църквата, и да стане монах, тогава може да се говори за "криза на ценности").

Криза на ценностите няма, всъщност ценностите са си горе долу същите (подредбата им) каквито са били и преди 100 или 50 или 35 години, само условията на живот са различни..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Твърдение "правете всички като мене" така ще се оправи България. Изби рибата.

Ко всички да работят в чужбина ли? Пък като гледам отношенито ти към останалите в постовете ти, направо си постигнал личното щастие.

да правиш като мен значи да си поемеш живота в ръцете и да спреш да мрънкаш ... кат не ти плащат достатъчно смени работата, работи сам за себе си и т.н. ... дали ще ходиш в чужбина или ще го правиш в БГ са подробности ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ха, Ха, Ха.

Ей, параноята не прощава. Ама сега как и приказките изведнъж станаха различни през соца... Ти самия имаш ли престава каква глупост си написал?

Има Маркови кули, има песни за Крали Марко, има приказки за какво ли не. Но Хитър Петър във вида, в който ни е познат днес е дело на соцлитературата. В днешния си вид е типичен социалистически герой - краде от попа като партизанин от мандра. Комунистите много им допадна персонажа, заради маменето и краденето, което са техни типични черти.

http://hitarpetar.hit.bg/

А иначе на кого ви напомня това:

Един богаташин се карал нещо на сиромасите и почнал да им вика:

– Аз съм си купил голям имот, ама съм си отделял от залъка! А вие всичко изяждате, затова сте фукари! Зачул го Хитър Петър и му казва:

– Ега ти залъкът! Какъв ли ще е тоя толкоз голям залък, та да спечелиш такова голямо богатство и да купиш такъв имот!

до никаква банкова криза няма да се стигне, а след 1-2г. ще ти вадя постингите от темата и ще ти ги чукам по канчето ...

големи специалисти сте няма що ...

Да го оставим за след 1-2г. А сега няма да е лошо да се обсъдят подходящи държави и банки, където човек спокойно и лесно да може да си прехвърли парите и което е най-важното, където нашата държава не може да го обере.

Хитър Петър е български/българомакедонски фолклорен характер от 18 век, и отразява българската народопсихология в този период..

http://en.wikipedia.org/wiki/Hitar_Petar

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80

Характерът и народпсихологията му нямат общо с соц-комунизма..

Допирни точки има дотолкова, доколкото в периода на соц-комунизма, българската народопсихология си е почти същата, каквато е била в 18 и 19 век.

Характерните и особености са:

-скептизъм към богатите (Настарадин Ходжа е от тази класа)

-скептизиъм и цинизъм към властимащите(Настарадин Ходжа е от тази класа)

-да се прецаква системата и държавата, винаги когато може..

-нежелание да се помага на другите (с пари, услуги, които може би няма да бъдат върнати(*)

(*)

http://zarodinata.com/viewArticle.php?title=%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BD+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86+%D0%B2+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%281859+%D0%B3.%29

Това е културата на систематично надхитряне на "другите" и системата..

Грубо казано това е култура на оцеляване/живот при една "несвоя" деспотична и безпринципна система, каквато беше и соца..

Защо е такава културата ни/народпсихологяита ни, и как се е формирала?

Отговорът не е сложен (стига да се чете и да мисли, вместо да се пригаждат и измислят несъществуващи факти и несъществуваща история за българите от 18 и 19 век)..

Защото Османската система/държава (управление или режим) винаги е била чужда, и крайно деспотична и подтисническа, към християните (най-вече към славяните).. Тази народопсихолия и култура са единствено възможните..

Ето за какво става дума:

(Няма "Ботев" и "Левски", или каквато и да е романтика.. Единствена грижа на народа е да "оцелява")

Един месец в България(1859 г.)

http://zarodinata.com/viewArticle.php?title=%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BD+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86+%D0%B2+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%281859+%D0%B3.%29

Като чета как Хитър Петър бил персонаж от българомакедонския фолклор веднага се сетих, че няма как този фолклор да не е създаден не по-късно от 18в. Опасявам се, обаче, че Коминтерна го е нямало през 18в. та да открие българомакедонския фолклор. Българомакедонски фолклор през 18в. е звучало нещо като рибошаран, животновълк, птицококошка, крадецокомунист ...

Аз се сещам примерно за записи на легенди за Крали Марко от ХVІв. Сещам се и че Паисий е записал легенда за цар Иван Шишман. Но кой, къде и кога е записал през 18в. легендите за Крали Марко. Някои от приключенията на ходжата или по-точно на прототипите му да речем ги има още в историята на Мехмед Нешри.

Това, което обаче е по-важното е не кога е бил създаден някой образ, а кога му е било придадено такова значение, та тук да го мерят с Левски и Ботев. Ролята на Хитър Петър и Андрешко е в соцепохата, макар и да са тиражирани в оборот не заради идеята, че са дребни хитреци, а за да се покаже неспираната борба между трудещи се и експлоататори. Проблемът е, че образите бяха преосмислени от хора, които за да си купят олио и червен пипер в условията на мизерстващо соц. общество трябваше да прибягват до всевъзможни хитрини. Тъй че "дребните хитреци" се родиха в соцепохата. То и агент Гоце и агент Тервел са си прикачили за псевдоними славни имена, ама са продукти на БКП и КДС.

Причините за нещастието (като субективното чувство) на българите са главно от културен характер..

Мисля че сме ги коментирали доста подробно и задълбочено в различни теми..

Смятам че това чувство се засилва/засили (след падането на соц-кома) от това че българите респ сърбите и руснаците искат да са богати (което не беше възможно във времената на соца и уравниловката), но мнозиството не знае (няма представа) как да го постигне, и/или не иска да направи, така че да стане богато

(това в въпрос на семантика, иначе напълно те разбирам какво пишеш)

Причината липсата на богатство да прави българите нещастни, е че те са възпитани в епикурейски комунистически дух, но трябва да живеят в мизерстваща социалистическа държава. Предишните поколения не са били възпитани в див материализъм и са се чувствали добре и когато не са били богати, но са имали ценности, дето не се купуват с пари. Защото от това, дето се купува с пари, човек колкото и да има, все му се вижда малко. Втори е въпросът, че днешния българин в епохата на упадъчен социализъм няма до там, че не може да се храни, отоплява и лекува нормално (то не че и при развития не беше така, де - не заради цените, а заради дефицита и режима на тока).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Причината липсата на богатство да прави българите нещастни, е че те са възпитани в епикурейски комунистически дух, но трябва да живеят в мизерстваща социалистическа държава. Предишните поколения не са били възпитани в див материализъм и са се чувствали добре и когато не са били богати, но са имали ценности, дето не се купуват с пари. Защото от това, дето се купува с пари, човек колкото и да има, все му се вижда малко. Втори е въпросът, че днешния българин в епохата на упадъчен социализъм няма до там, че не може да се храни, отоплява и лекува нормално (то не че и при развития не беше така, де - не заради цените, а заради дефицита и режима на тока).

Това разбиране е погрешно..

Обяснявам защо:

Албанци, арменци, узбеки, и други нации, които са имали соц-ком режими и управление, са горе-долу няколко пъти по-щастливи от нас в момента (те са със сто, и повече позиции, по нагоре в листа)..

Те са и по-бедни от нас в момента..

Хората имат по-малко социална сигурност от нас..

Което означава, че комунизмът има скромна роля във формирането на ценностите и народопсихологията на българите..

Егалитарните и външнопричинни нагласи/култура на българите имат поне 500-600 годишна история на възпитаване.. "Дивият материализъм" в този период въобще липсва - българското общество е аргарно, безкласово (за самите българи) и егалитарно..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това разбиране е погрешно..

Обяснявам защо:

Албанци, арменци, узбеки, и други нации, които са имали соц-ком режими и управление, са горе-долу няколко пъти по-щастливи от нас в момента (те са със сто, и повече позиции, по нагоре в листа)..

Те са и по-бедни от нас в момента..

Хората имат по-малко социална сигурност от нас..

Което означава, че комунизмът има скромна роля във формирането на ценностите и народопсихологията на българите..

Егалитарните и външнопричинни нагласи/култура на българите имат поне 500-600 годишна история на възпитаване.. "Дивият материализъм" в този период въобще липсва - българското общество е аргарно, безкласово (за самите българи) и егалитарно..

Щастието се формира на база на съвремието на индивида, а не на скърбите му, че траките не са направили социалистически Китай на Балканите. Ще рече, че няма причина да са по-нещастни от нас народи, дето не са управлявани от доносника Гоце, доносника Дунав, бодигарда на Тато и др. под. звезди. Както се казваше в един филм посветен на прелестите на комунизма ("Сезона на канарчетата") да не забравяме какво пишело на вратата на Халите - да не бъркаме входа с изхода. Я погледнете примерно на тези народи колко от религиозните пастири са били доносници? А направете сметка и какво отговорили аварите на Крум като ги попитал защо е рухнал хаганата им?

Ясно Захари Стоянов е социалистически автор...

Но най-жалкото е че си вярваш.

И какво общо има Захари Стоянов? Писал е, че Андрешко е на нивото на Ботев и Левски? Живял е през ХІХв., но е записвал през ХVІІІв. приказки за Хитър Петър? Вярно, че и Захари като Тато е минал от това да пасе овце до пост да пасе народа. Но не съм срещал Захари да изповядва идеята, че основата на икономиката на България трябва да се основава на краденето от мандрите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А сега няма да е лошо да се обсъдят подходящи държави и банки, където човек спокойно и лесно да може да си прехвърли парите и което е най-важното, където нашата държава не може да го обере.

Има смисъл ако цифрите са големички. Ако целта е парите да правят пари, това няма да стане от банкова лихва, колкото и висока да е тя. Борсовите посредници - брокери вършат в това отношение повече работа. Преди години - 7-8 имаше един бум в инвестирането и изготвянето на портфейли, но това не е масово. Най -вероятно липсата се корени в недостатъчната информация. Този който желае да печели от парите си - може и с малки парични средства - да се обърне към борсов посредник и да действа. Ще му разяснят какъв е риска и на базата на това ще избере степента на риск. Съществуват 6 степени, като всяка е с различен процент доходност - зависи от портфейла - , но всичките са по-големи от банковия лихвен процент по депозитите. И т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не че го уважавам много, ама когато е прав - прав е човекът

post-7061-005849800 1351796887_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Струва ми се, че някой премиер, дето от доста години произвежда цигари без бандерол си мисли, че налога върху лихвите ще принесе полза за БРИБ тъй, както вдигането на акциза на цигарите се отрази благоприятно на търговията с менте-цигари. Ама се губи един много важен момент - кяра да се купуват цигари от премиарската фабрика при висок акциз далеч не е същия, като да си държиш парите в БРБ за да вземеш 10лв. лихва и заради тях да ти начислят 1лев данък и 36лв. банкови такси за ежемесечна обработка и внасяне на налога.

А от десятъка от лихвите държавата ще спечели колкото от по-високия акциз на цигарите - данъка тъй или иначе ще бъде заобиколен от вложителите и банките, ама покрай това като са я подкарали така ще си спестят внасянето и на доста още данъци. Дали Дянков си мисли, че онези дето на Женския пазар продават цигари без бандерол внасят ДДС, десятък върху печалбата на "фирмата", а също осигуровки и данък върху заплатите на "продавачките" и работниците в нелегалната фабрика?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има смисъл ако цифрите са големички. Ако целта е парите да правят пари, това няма да стане от банкова лихва, колкото и висока да е тя. Борсовите посредници - брокери вършат в това отношение повече работа. Преди години - 7-8 имаше един бум в инвестирането и изготвянето на портфейли, но това не е масово. Най -вероятно липсата се корени в недостатъчната информация. Този който желае да печели от парите си - може и с малки парични средства - да се обърне към борсов посредник и да действа. Ще му разяснят какъв е риска и на базата на това ще избере степента на риск. Съществуват 6 степени, като всяка е с различен процент доходност - зависи от портфейла - , но всичките са по-големи от банковия лихвен процент по депозитите. И т.н. и т.н.

извинявай ама това са глупости, всички фондове освен паричните са регистрирали отрицателна доходност последните 5г. ... а паричните дават по-ниски нетнит лихви (с;ед разходите) от най-добрите депозити ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Описал е какво представлява Българското общество и народпсихология. Които в същността си не се отличават и на милиметър от Байганьовските. Така че както виждаш не става дума за комунистическа идеология, а за историческа реалност. Та моля спри да пишеш как черното е бяло.

Изглежда, че за да не се изкарва челното бяло, то занапред ще трябва да се вярва, че бай Ганьо е организирал и ръководил Априлското въстание докато Левски, Ботев и Бенковски са продавали във Влашко мускали с гюлово масло?!? :tooth:

Само дето във вицовете от соцпериода бай Ганьо и бай Тошо (Живков) бяха два напълно заменяеми персонажа. Може българите преди Освобождението и да са имали недостатъци или културни различия със западноевропейците, но образа на бай Ганьо намери истинското си превъплъщение в лицето на комунисти като Тодор Живков и доносници като Жорж (бай) Ганчев.

Когато хората в България посочват от какво са недоволни, те не говорят нито за траки, нито за българи от старо време, а за високите цени, за това, че тук и сега заплатите са най-ниски в ЕС, а в скоро време и в цяла Европа, а причината за всичко това е, че в момента държавата се управлява от комунисти и доносници, които само гледат как да измамят и оберат народа си.

Та и с лихвите същата работа - идеята е да се ограбят хората, пък ако трябва и да се съсипе държавата, стига БРИБ да може да взима солидни такси за данъчната обработка на влоговете на вложителите си. Пенсионерите по-скоро ще видят св. Петър, отколкото повишение на пенсиите от данъка върху лихвите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Винаги сме имали елит, това никой няма да отрече. И да, съгласен съм че в преобладаващото си мнозинство, не този елит е управлявал страната ни през соц периода. Тук сме на едно мнение. Но не комунистите са създали тази народопсихология, това се опитвам да ти обясня. ... А преобладаващото мнозинство принадлежи към чалга културата. И за това не ти е виновен соц периода, а същата тази народопсихология, която е създала бай-Ганьо, хитър Петър, а по-късно и Андрешко. Не знам по колко различни начина да ти обясня една такава елементарна идея.

Ами стига и един различен начин да се обясни - кога преди светлата дата 9.9.1944г. бай Ганьо, Андрешко и Хитър Петър са имали това значение, което са имали у нас през ранния социализъм, през развития социализъм и при днешния упадъчен социализъм? В сборниците с народни приказки, песни и предания това съвсем не са сред персонажите, които се сочат тъй често като през соцпериода. Втори е въпросът, че сред общия упадък на държавата в епохата на социализма имаше и един огромен културен упадък и просто нямаше вече автори като Алеко или Елин Пелин. Всички народи си имат подобни герои, втори е въпросът, че там където не е имало социализъм те не са били абсолютизирани по такъв начин. Испанците си имат Санчо, французите си имат Тартюф, руснаците си имат Чичиков ... Или да дам един по-популярен днешен образ - по какво толкова се различава Рьоне от "Ало, ало" от наш бай Ганьо"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не че го уважавам много, ама когато е прав - прав е човекът

Да.

Ама ако Ситито би било в София и 90% от банките български или поне там регистрирани, на които правителствата изцеждат от народите си и последните стотинки във вид на данъци.....

Тогава:v::v::v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разликата е че след 9-ти бай-ти ганя дойде на власт. Но не е измислен тогава, нито тогава се е превърнал в основна фигура, този типаж винаги е бил в основата на обществото ни. Вероятно се дължи на 5-те века геноцид и социален подбор, 45-те години имат пренебрежимо малко значение. Точно това се опитвах да ти обясня, не комунизма е унищожил обществото ни, то винаги си е било такова. Просто л-ната в помийната яма са изплували най-отгоре и са станали по-лесно видими.

обществото не може да бъде унищожено, винаги има някакво общество и някакъв елит ...

може да не ни харесва, но това е друг въпрос ...

ето на галахад нищо не му харесва и за всичко са му виновни комунистите, дори и за неща, с които те нямат нищо общо ...

а ДОД върху лихвите ще има ...

и нито банките, нито тия дето имат депозити ще фалират, просто бюджетът ще се напълни с още 100на милиона ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разликата е че след 9-ти бай-ти ганя дойде на власт. Но не е измислен тогава, нито тогава се е превърнал в основна фигура, този типаж винаги е бил в основата на обществото ни. Вероятно се дължи на 5-те века геноцид и социален подбор, 45-те години имат пренебрежимо малко значение. Точно това се опитвах да ти обясня, не комунизма е унищожил обществото ни, то винаги си е било такова. Просто л-ната в помийната яма са изплували най-отгоре и са станали по-лесно видими.

Идеята, че когато дойдел пороят боклуците изплували най-отгоре далеч не е нова (май беше на Бейкън, а в ролята на боклуците бяха Платон и Аристотел, но това е друга тема). Бай Ганьо е да го наречем "герой на прехода" - когато старите ценности ги няма, а новата цивилизация е все още криворазбрана (във втората група уви попада и Алеко Константинов). Бай Ганьо носи мускали,но не и героите от тютюн. Докато за целия соцпериод като се почне от ранния социализъм, мине се през реалния и се стигне до сегашното време на упадъчен социализъм червените бабички си ходят с дисагите. Но няма как да е иначе, защото са живяли в условията на дефицит - в Загората има Загорка, в Смядово - луканка, а у дома хладилника е празен и без шопингтуризъм социалистическия гражданин го чака голяма галадовка.

Андрешко е противоречиво разглеждан образ. През ранния и реалния социализъм беше възхваляван, защото негов образ и подобие бяха любимите народни вождове. Когато настъпи упадъчния социализъм и управлението се пое от децата и внуците на тези вождове (било пряко, било чрез домашната прислуга), то новопръкналите се селски принцове и принцеси забравили отде са тръгнали техните бащи и дядовци взеха да заклеймяват Андрешко, че пречи на бирника да пълни хазната, та да няма откъде да краднат. Менят се времената, а се менят и нравите, еле пък ако се е случило сляпо да прогледа.

обществото не може да бъде унищожено, винаги има някакво общество и някакъв елит ...

може да не ни харесва, но това е друг въпрос ...

ето на галахад нищо не му харесва и за всичко са му виновни комунистите, дори и за неща, с които те нямат нищо общо ...

а ДОД върху лихвите ще има ...

и нито банките, нито тия дето имат депозити ще фалират, просто бюджетът ще се напълни с още 100на милиона ...

Ами когато управляваха комунистите начело с доносника Дунав банките фалираха и на хората им изгоряха спестяванията - кое точно трябва да ми хареса в това?

Сега пак ни управляват комунисти и сме най-бедния народ в ЕС, а скоро ще сме и най-бедните в Европа - какво точно да ми хареса и в това. Доходите продължават да намалят, българите продължават да намалят, цените продължават да растат - от кое да съм доволен.

Данъкът може да се въведе, но в бюджета няма да влязат 100мл. Що въвеждат данък върху лихвите при чутовните приходи от акциза върху цигарите, които се очакваха? Банките не работят със свои средства, а със средства на вложителите. Когато вложителите си изтеглят парите, а няма как предсрочно да се съберат кредитите, то банките фалират. Вложителите ще си изтеглят кредитите, защото големите играчи няма да искат данъчните да проверяват точно ли банката е изчислила данъка. Дребните вложители ако не си изтеглях парите заради данъците и таксите влоговете им бавно, но сигурно ще се стопят. Ако пък таксите се приспаднат като необходимо присъщ разход, то няма да остане нищо за облагане. Ако се премахнат - това си е направо бойкохулство - как БРИБ няма да смуче вложителите?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...