Отиди на
Форум "Наука"

Униформите в училище?


Трябва ли да се въведат униформи?  

16 потребители са гласували

  1. 1. Трябва ли да се въведат униформи?

    • Да!
      9
    • Не!
      7


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Е бил е военен разузнавач и е участвал и в учение с техните десантчици . Поне така пише в "Аквариум".

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 83
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Бележка на модератора

Хайде да си обсъждате Суворов/Резун в тема, посветена на него. Не му е тук мястото да изяснявате детайли от биографията му. Темата е посветена на училищните униформи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е бил е военен разузнавач и е участвал и в учение с техните десантчици . Поне така пише в "Аквариум".

Учение с десантници, ама десантниците не са диверсанти и никога няма да бъдат.

Бележка на модератора

Хайде да си обсъждате Суворов/Резун в тема, посветена на него. Не му е тук мястото да изяснявате детайли от биографията му. Темата е посветена на училищните униформи.

Бележка на потребителя! Автора на темата направи тази забежка, която се оказва и лъжа. Аз по принцип съм много против теми с един два поста по тях, когато могат странични неща да си се уточнят в една тема, не си ли съгласен? Щото примено, ако преместиш тези постове, какво и къде ще стане ясно. Пък и съм на мнение, че потребители (и модератори най-вече) с над 1 000 поста са правили отклонения по темите. И те самите. Виж, ако отклонението няма връзка - съгласен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Струва ми се, че има някакво недоразумение с думичките.

Диверсия:

1. Подривна дейност на подготвени агенти срещу установен държавен ред или срещу различни обекти; саботаж.

2. Спец. Военна операция, имаща за цел да отвлече силите на противника от мястото на главния удар.

http://rechnik.info/%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F

Диверсантите, подобно на разузнавачите вършат тайни операции, но тази дейност е чисто подривна - напр. взривяване на обекти с цел да се разстрои дейността на противника. Частите със спец. предназначение също може да действат в тила на врага и да унищожат нещо, но те действат целево - унищожават съвсем конкретен обект. Диверсионните групи имат за задача да вършат подривна дейност, при което често няма конкретни обекти, а се нанасят удари навсякъде, където е възможно. Те просто имат за цел да правят поразии на противника с цел да подкопаят неговите позиции. Спецчастите може да нанесат обаче и удар, който да е полезен за противника - напр. при едно успешно убийство от САЩ или СССР на Хитлер ВСВ е можела да приключи по-рано, но пък в резултат от това е можело да не се стигне до разделяне на Германия, което е зле за вожда, но по-добре за държавата.

И тъй като все пак сме на спецоперации, то за тях си трябва екипировка, която по същество си е униформа. Те именно по униформите се разпознават кой е свой и кой е чужд - при обучение, а и при акция, защото е възможно екипа да се създаде за конкретния случай от напълно непознати.Пък тази униформа преди да се носи в акция, се носи и докато човекът се обучава. Последното пък значи, че той ходи на училище, в което се носят униформи. И в задачката се пита какво да правим с униформите на тези ученици?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сега хронологично - Суворов първо е танкист, после се обучава в ГРУ и участва в учения с десантни, т.е. диверсантски части. Така пише в книгата той, доколкото я помня.

Митака естествено, че не е лъгал. Младежът се увлече сигурен съм, че е от разпаленост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега по същество, Резун (щото говорим за агента, не за писателя) е танкис приет (по точно изискан) в ГРУ, не се обучавал, а е бил обучен в ГРУ. Там и на диверсии ги обучавт, ама той диверсии не е правил (т.е. не баш диверсант), там и на фалшификации ги обучават, ама и това май не е правил (по другата логика е и фалшификатор)и т.н. аре, че се върнаха чесите, абе интересен съм:).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Митак, на български казваме чеХи, а не - чеСи. Ако имаш предвид чехите, де. А не - chess (шахмат).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нали не мислиш, че не знам как се казва на български. А аз ще си прокламирам чешкия де и чесите (по точно чешите), а особено ческите (е е това как е на български?), не е баш чешките. Звучи като по скоро чешските. Нооо и това не е на български. Имам и чеХСка клавиатура, надали ще свърши работа ;).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...