Отиди на
Форум "Наука"

Във Франция сринаха замък от 18 в. погрешка


Galahad

Recommended Posts

  • Потребител

Но не руснаците са ни виновни, а ние самите (така и Невски би написал ;) и ще бъде прав.

Не казвам че са виновни, ние строим - те купуват, ама като се замисля, ако нямаше кой да купува, дали щяхме да бетонираме крайбрежието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не сме си бетонирали крайбрежието! Ти в Албена ходил ли си? Въпреки, че за големия ми приятел Михов, Албена е пенсионерска дестинация ;). Имаше един хубав филм на времето "Иди и виж",всъщност и сега си е хубав де, както и Албена ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо няма да бомбандираме ние , щото сме русолюбци и каквото ни поискат , ще го дадем.

Между другото тоя номер със ,,случайното,, бутане на исторически сгради си е български патент :grin:

и със право сме русофили. Дължим огромна благодарност на този народ, първо, че ни освободи, и второ, че ни електрифицира и индустриализира. ако не беше той, още щяхме да сме туна вилает. но българинът както винаги е неблагодарен и пълен с комплекси. Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не разбирам какво ви пречат руснаците на черноморието? Нека тук да си харчат парите, а то сал един гол туризъм ни остана...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изобщо не ми пречат,по-добре не само да изкупят имотите ами и властта да вземат, все пак в перспектива предпочитам руска зависимост пред турско робство

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбирам какво ви пречат руснаците на черноморието? Нека тук да си харчат парите, а то сал един гол туризъм ни остана...

Адаш, не става въпрос за туристите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и със право сме русофили. Дължим огромна благодарност на този народ, първо, че ни освободи, и второ, че ни електрифицира и индустриализира. ако не беше той, още щяхме да сме туна вилает. но българинът както винаги е неблагодарен и пълен с комплекси.

Хм, Алва, не беше ли точно ти написал в една друга тема:

Османската империя е прекрасна среда за развитие на българския народ. Доказва го едно нещо, наречено Възраждане, случило се през османския период, и следователно свързано с него.

И на кое да вярвам сега? На пристъпите ти на русофилия или на пристъпите ти на туркофилия? :shocking:

Как да сме благодарни на руснаците, когато ни изваждат от "прекрасната ни среда за развитие"? Мен, ако някой ме "освободи" от прекрасна среда за развитие никак няма да съм му благодарен! ;)

П.П. По принцип нито турци, нито руснаци ми трябват, сеят само азиатщина, но да - дължим огромна благодарност на руснаците, че ни освободиха от турците...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изобщо не ми пречат,по-добре не само да изкупят имотите ами и властта да вземат, все пак в перспектива предпочитам руска зависимост пред турско робство

Нормалният човек не би избрал нито едното , нито другото - би избрал например...българското.

Обаче при определени хора патриотизмът задължително минава първо през русолюбие и русолизие.

Свят широк , хора разни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За руснаците има една хубава мисъл на бившия екзарх Антим І - Благодаря, че ни освободихте, ама сега кой ще ни освободи от вас?

Русофобията не е от вчера, нито пък е безпричинна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обаче при определени хора патриотизмът задължително минава първо през русолюбие и русолизие.

Свят широк , хора разни.

Не при определени хора, а при определен значителен процент от населението, което няма как да се пренебрегва.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...