Отиди на
Форум "Наука"

Във Франция сринаха замък от 18 в. погрешка


Galahad

Recommended Posts

  • Потребители

Във Франция сринаха замък от 18 в. погрешка

n_36172_4.jpg

Вече бившето Шато Белвил.

Оказа се, че такова нещо може да се случи не само у нас, но и в белите държави, но разбира се не и без братска съветска помощ:

От кметството в Иврак обясниха, че работниците, наети да обновят имението с площ 13 000 кв. м през ноември, е трябвало да бутнат малка сграда. Те обаче я сбъркали с двореца.

...

Сегашният собственик на замъка е руският бизнесмен Дмитрий Строскин. Той е отсъствал по време на инцидента.

Когато се върнал, видял, че от любимия му замък - с голяма зала, която можела да събере 200 души, са останали само камъни.

Строскин е казал пред местни медии, че ще построи точно копие на сградата.

Подразбира се, че "точното копие" ще притежава и точно всички удобства на богаташки палат от ХХІв. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

бях за пореден път в париж преди 3 седмици и нищо не ме учудва във Франция

западнала държава, която още много ще има да запада

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, те още не знаят как се заобикалят законите за опазване на паметниците на културата, но скоро ще узнаят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

абе усещам аз, че братушката е разпоредил бутането.

И мен натам ме избиха разсъжденията.

Невски, прав си - Франция е западнала държава, но те сами са си виновни...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно братушката не е бил добре с френския и не е могъл да обясни кое точно иска да съборят :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За съжаление след Успение Брежнево и Горби на французите им паднаха задръжките от правене на социализъм и като си помисли човек какво беше е много жалко да гледа какво стана. И не само там, де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако Брежнев беше жив и крепеше застоя, то замъкът нямаше да има руски собственик. А оттам и идеята да бъде сринат стария свят и да бъде построен нов (макар реализацията на идеята да приключи със събарянията и да се оказа, че строенето е по-трудно от очакваното).

Шатото е било гордост за предишния собственик и за местните в автентичния си вид, а новият сабственик се е оказал човек с друг чип, за който практичното стои над романтичното. Предполагам, че поддръжката на замъка в автентичния му вид е била доста скъпа и трудна, което и е наложило на предишния собственик да го продаде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Откакто социалиста Оланд дойде на власт ли говорим за западане?

Той само ускори процеса. Демографски са зле от средата на 19-и век заради Наполеоновите войни, икономически от началото на 20-и век, а технологично от скоро. Каквото и да казват Дъ сайз меттърс. :D

Колкото по-малко население, толкова по-малка икономика и по-малко иновации има.

П.П. В началото на 20 век имат 2 пъти по-малка раждаемост от немците.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_France#Vital_statistics.5B12.5D

Редактирано от ganyo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руснаците се усетиха че е по-лесно да завладеят света като го изкупят, отколкото - с "Катюшите". Братушките в Слънчев бряг отдавна драпат да се отделят от Несебър и да си спретнат една нова "съветска" община. Несебърлии за сега удържат, но това може да им изиграе лоша шега и скоро самият Несебър да стане "съветски". Тенденцията на пазара на недвижими имоти показва че скоро и друг общини може да се сдобият със "съветско" управление. Така че - скоро у нас, после и в останалия свят. Очертава се поне веднъж да бъдем първи в нещо :tooth:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нямам поглед толкова назад

Може би от средата на 80-тте или по-скоро след Студената война.

средата на 80те и последните 30г е едно и също

вече сме 2012г. а утре други ден ставаме 2013г.

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И мен натам ме избиха разсъжденията.

Невски, прав си - Франция е западнала държава, но те сами са си виновни...

Коя д-ва не е западнала? Щатите, Британия, Германия, Франция западнали....може би ПуСССР?

бях за пореден път в париж преди 3 седмици и нищо не ме учудва във Франция

западнала държава, която още много ще има да запада

Теб въобще има ли нещо, което може да те учуди?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко яснота по въпроса - работниците били поляци и като знаем обичта им към руснаците.... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама поляците се разбират с франсетата, да бяха унищожили Ермитажа разбирам ;), ама френско шато (въпреки собственика). Най-вероятно си е именно някаква неразбория, каквато навсякъде може да се случи и не бива да се вадят някакви генерални изводи за Франция и франсетата, Русия и руснаците и Полша и поляците. И един чешки виц за добрутро ;).

Путин се расърдил, щото чесите се съгласили на тяхна територия да се направи радар за прехват на ракети и се обадил на Клаус.

- Ако направите това, ние ще бомбардираме Прага.

Клаус пък отговорил:

- Ако бомбардирате Прага, ние пък ще бомбардираме Карлови Вари! :)

За неразбралите, Карлови Вари (познато преди като Карлсбад) е 'изкупено' отдавна от руските 'бизнесмени' с дебели портфейли ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо няма да бомбандираме ние , щото сме русолюбци и каквото ни поискат , ще го дадем.

Между другото тоя номер със ,,случайното,, бутане на исторически сгради си е български патент :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха, значи ние пък ще бомбандираме Сл.бряг . :)

Бре кат' се замисля.... Да взема да постна технологията за ТНТ-то, да не хабим керосин де. В Съни-то бях за последно преди няколко години, за час. И моментално си 'обрах пъртошините'. Но не руснаците са ни виновни, а ние самите (така и Невски би написал ;) и ще бъде прав.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...