Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Запитан за допускането на жени

свещеници в католическата църква, Франциск отвърна:

"Църквата се произнесе и каза "не"... вратата е затворена."

В този първи коментар по темата папата добави: "Не можем да ограничаваме

жените в църквата само до момичетата, помагащи при олтара, или до ръководителки

на благотворителни организации, трябва да има още... Но що се отнася до

ръкополагането на жени, Църквата се е произнесла и казала "не". Папа

Йоан Павел беше казал, че тази формула е окончателна. Вратата е затворена."

Църквата учи, че жени не могат да бъдат свещеници, защото Исус Христос умишлено

е избрал единствено мъже за свои апостоли. Привържениците на отварянето на

църквата за жени твърдят, че той е действал така заради обичаите от преди две

хилядолетия.

Дорис, аз не се занимавам с такава наука, но колкото и до съм неграмотен (според теб), мога да чета.

Това, че фелдфебела на форума, постоянно се заяжда с мен , добре, но ако му представя контра аргументи той ще се вбеси отново, а и ти ще го оприличиш на пропаганда с не научен характер. Това, което не ви изнася, правилата на форума го забраняват. Аз (според ваз) може и да съм сексист, женомразец, женофоб и всякакви там други наречия, от съвременната научна терминология, но знам какво не съм, и винаги бих се обидил, ако някой ме нарече, гей, педераст, педофил, зоофил и т.н. Не знаех, че имало и жена свещеник, е сега вече знам. То извращенията на съвремието край нямат. Ти сама казваш (извинявай че не ти говоря на вие, но може и да се обидиш, защото това е патриархално минало, а аз така съм възпитан и забележи от жени (майка ми и баба ми)), че жените придобили привилегии изкуствено, от административни и лексикални недоразумения, само че те продължават да искат още и още. Хайде ти кажи докога? Митака ги оправдава с това, че били раждали, а говори за равнопоставеност. Я, да видим научно, кого точно защитава законът за дискриминация и коя гледна точка е правилна. Да речем , че съм работодател:-никога няма да назнача на работа (каквато и да е работата) жена , трудоустроен, пенсионер или ром, а причините са следните:

1. жената се нуждае от по-специално обслужване, физиологичните и нужди са многократно по-вече от тези на мъжа (знаеш, какво имам в предвид), ще излиза в отпуск по майчинство, ще има претенции за работното место (само ходенето и до тоалетната ще съкрати реалното работно време). Мъжете нямат такива претенции а и са мултифункционални. Могат да вършат много други неща, освен работата по назначение.

2. Трудоустроеният, при възникване на проблем относно работата, винаги ще се оправдае с недъга си.

3. Пенсионерът няма да е 100% ефективен, поради възрастта си.

4.А ромът, всички знаем с какво се славят ромите, или поне 80% от тях.

Аз по принцип нямам нищо против привилегиите, стига да не са за моя сметка, но след като съм принуден да плащам данъци, за да имат жените всякакви привилегии, и дори да злоупотребяват с тях позовавайки се на закона, няма как да се съглася. Хайде сега да направим сравнение (относно равните права), колко процента мъже са спечелили бракоразводни дела? Ако попитам Митака или други женофили, ще отговори, че така е правилно, дори съдът ще е трябвало да приложи крути мерки, та мъжът да плаща цял живот 60% от заплатата си за да не смее друг път да се противи на женското мнение, а, Алвата ще ги превъзнася, като висша раса, а не като пол.

Ето за това съм станал такъв какъвто съм. А, сега те питам да ми обясниш научно, какво е мизогиния и защо 68% от мъжете са станали такива в сегашно време и то - в България, като се абстрахираш от чичо Google?

Тука си разширил много темата. Ставаше въпрос само за феминизирани професии, а аз коментирах конкретно само една - тази на медицинската сестра, която исторически, т.е. естествено се е развила като феминизирана, но в съвременния глобализиран свят е в интерес на обществото да стане достъпна и за мъже.

Не съм съгласна с написаното от теб.

1. - за отношението на църквата към жените - християнството не е само католицизъм, в най-разкрепостената част от християнството - протестантството вече изобщо не стои въпроса за равенството на половете. На по-консервативната част и трябва още време, но и там ледовет се топят.

2. - за това кой на какво се обижда. Аз например не се обиждам сериозно за неща, които явно не съм. Тука един ме беше нарекъл лохнеско чудовище..... Но при други може би нещата не са толкова прости.

3. - дали жена-свещеник е извращение. Не, не е. В по-миналия век сигурно някои са си мислели и че жена-лекар е извращение, а ето че днес и тази професия естествено се феминизира.

4. - патриархалното възпитание, на което толкова държиш, хъм, според мен, то ще ти създава проблеми в съвременния непатриархален свят.

5. - изкуствени привилегии - повтарям, че имах предвид конкретно професията медицинска сестра. Иначе какви привилегии? Обществото се развива към равенство. Това е обективната действителност. А, да, има някакви, свързани с раждането на деца, лично аз не съм се възползвала, но все пак е в обществен интерес да има деца, а и тези "привилегии", както сам си забелязал са нож с две остриета, когато жената търси работа.

6. - стигнахме до назначаването на работа. В съвременния индустриализиран свят е Факт , че физиологията на жената не и пречи да работи и да върши същото, което правят и мъжете. Различното заплащане е остатък от патриархалното минало и предразсъдъци. Въобще, жените са различни, но не са недъгави, както си представяш. Имат даже някои физически и психически предимства, гъвкавост и приспособимост , например.

Работодател, който се ръководи от предразсъдъци, а не гледа квалификацията и другите необходими професионални качества е обречен на фалит, според мен.

7. - бракоразводните дела. За щастие нямам опит в това и дай Боже да не ми се случва. Ако нещо там се е объркало при теб, мисля, че е грешка да виниш за това целия женски свят.

8. - стигнахме до мизогинията. Признавам, че тук без Гугъл не мога да се оправя...Ако се абстрахирам от него, както искаш и се обърна към собствения си богат житейски опит, не съм съгласна с тия 68%, леле от къде ги извади? Непрекъснато общувам с най-различни хора по-близки и по-далечни и много рядко се натъквам на такъв проблем. Защото, ако се разровиш за повече информация, ще разбереш, че това е сериозен психичен проблем и ако искаш да живееш щастливо, би трябвало да положиш усилия да се отървеш от него.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 52
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Има посветени за католически свещеници жени от 2010 година.

http://zonabg.info/Other.30_37/3561.article/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, докато си във форума, никой няма да смее да каже реално какво мисли, от страх да не наруши правилата на форума. След ,като на теб феминизма ти харесва толкова много и го боготвориш, аз пък не го харесвам и ако показвам, че го мразя, ти твърдиш че сея омраза.

Щом, като във форума има феминисти и феминистки, защо да няма антифеминисти (сексисти)? В сегашното модерно време наложиха равенство м/у мъже и жени и то под натиск от вън, защо и аз трябва да съм съгласен? А в това равенство се оказва, че жените са по-равни от мъжете. Глупостите но Буковски (както някой беше споменал във форума), които се обсъждат, на мен лично ми харесват. Като се направи анализ на казаното от него, точно това ни очаква в бъдеще. Няма да ми е приятно жена да ме осъди, само защото е минала по край мен и е почувсвала сексуално насилие, или каквото и да е там насилие, без аз дори да съм я видял.

Апропо: бях чел някъде, че мъж който не обръщал внимание (не желае да прави секс с жена си) на жена си също било домашно насилие и подлежи на съд.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ Какво иска да кажеш, че трябва да си взема шапката и да напусна форума ли? Или смяташ, че и екипа го е страх да прилага собствените си правила, че то от кого? От мен. Не че нямам самочуствие, ма чак пък толкоз, доста си ме надценил. Не се занимавам вече с правила, въпреки, че и като редовен потребител смятам, че имам право да посоча нарушение на правилата, но не и да искам наказание разбира се. Пиши си спокойно, щом смяташ, че бившите колеги са беззъби мекотели, които ги е страх (това е голЕм смЕх!) от мен (още по-голЕм). Може пък да не им дреме, така че давай!Край на ОТ

Много си смешен ша знаИш. Какво значи някой да харесва феминизма? А какво правя или не правя не е твоя работа, както и да пишеш неща от мое име. Кои са феминистите във форума? Ти наясно ли си със значението на термините. Мисля че не! Радетелите за равни права на жените не са феминисти. Но да видя списъка на феминистите във форума де?

Да 'обвиниш' някого, че е нещо, да му вмениш идеи и на базата на това да градиш някаква теория се нарича манипулция. Теб обаче и за това не те бива. Слб си не само в назнайването на термините, в логиката си слаб, в мисълта и в много други неща.

Моляяя? Под какъв натиск отвън са наложени равните права между мъжете и жените?

А това:

Апропо: бях чел някъде, че мъж който не обръщал внимание (не желае да
прави секс с жена си) на жена си също било домашно насилие и подлежи на
съд.

Направо кърти мивки! Къде бре си го чел това? Не помниш сигурно, но за да треснеш такова твърдение в научен форум трябва да си го чел НК и да си го запомнил.

А пропо, отказа от секс е причина за развод, но не и домашно насилие. В миналото дже брак при който няма 'консумация' е могъл да се разтрогне. В миналото даже е могъл да се разтрогне брак зашото двойката е бездетна, като тогава причината винаги е била вменявана на жената, нищо че по-късно може да се окаже, че с друг партньор тя има вече деца.

Но хубаво е, че признаваш, че си сексист. Няма да цитирам правила споко, то има админ тук, който пише, аз казах Баста на тази работа.

Само ще спомена едно от определенията на тоталитарните д-ви: Това са д-ви, които не спазват собствените си правила. Изводите си ги правете сами ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мога да не се включа в диалога ви...

През средновековието зад "неразбирателството" между съпрузите може да се крият доста интересни неща:

- импотентност на съпруга

- безплодие (бездетие) на жената (и двете причини - до 3 г. след сключването на брака)

- желание за замонашаване на единия от двамата или - и на двамата

- желание за отшелничество

- побой над жената

- изневяра от страна на единия или на другия или от страна и на двамата, но най-често - от страна на мъжа

- ерес

- лудост

- опит за убийство

- проказа

- отказ от секс (заради ерес или заради желание за замонашаване или отшелничество)

- ...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ...

А пропо, отказа от секс е причина за развод, но не и домашно насилие. В миналото дже брак при който няма 'консумация' е могъл да се разтрогне. В миналото даже е могъл да се разтрогне брак зашото двойката е бездетна, като тогава причината винаги е била вменявана на жената, нищо че по-късно може да се окаже, че с друг партньор тя има вече деца...

Според тълкуването на френския граждански закон (от френски съдилища), ако мъжът не полага сексуални грижи за половинката си, това е приравнено на деликт, причиняващ вреди, които подлежат на обезщетяване чрез пари. Отделно си е основание за развод.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=816312

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, Митак, поредния спам. За теб всички останали са спамъри, нали...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Не мога да не допълня Историк с декрета за национализация на жените от 1918-та г, издаден от комунистите, с които се национализират всички жени в русия на възраст от 17 до 30 години за "народно ползване", с което ролята на жените в обществото рязко се променя и настава една всеобща оргия, а брачните закони, които посочи историк, са изоставени като буржоазен предразсъдък и феодална отживелица:

"

Декрет об отмене частного владения женщинами
Декрет Саратовского Губернского Совета Народных Комиссаров об отмене частного владения женщинами

Законный бракъ, имевшiй место до последняго времени, несомненно являлся продуктомъ того соцiального неравенства, которое должно быть с корнемъ вырвано въ Советской Республике. До сихъ поръ законные браки служили серьезнымъ оружiемъ въ рукахъ буржуазiи в борьбе ея с пролетарiатомъ, благодаря только имъ все лучшiя экземпляры прекраснаго пола были собственностью буржуевъ имперiалистов и такою собственностью не могло не быть нарушено правильное продолженiе человеческаго рода. Поэтому Саратовскiй Губернскiй Советь Народныхъ Комиссаровъ съ одобренiя Исполнительного комитета Губернскаго Совета Рабочихъ, Солдатскихъ и Крестьянскихъ Депутатовъ постановилъ:

§ 1. Съ 1 января 1918 года отменяется право постояннаго владения женщинами, достигшими 17 л. и до 30 л.

Примечание: Возрастъ женщинъ определяется метрическими выписями, паспортомъ, а въ случае отсутствiя этихъ документовъ квартальными комитетами или старостами и по наружному виду и свидетельскими показанiями.

§ 2. Действiе настоящего декрета не распространяется на замужнихъ женщинъ, имеющихъ пятерыхъ или более детей.

§ 3. За бывшими владельцами (мужьями) сохраняется право въ неочередное пользование своей женой. Примечание: Въ случае противодействiя бывшаго мужа въ проведенiи сего декрета въ жизнь, онъ лишается права предоставляемого ему настоящей статьей.

§ 4. Все женщины, которыя подходять подъ настоящiй декреть, изъемаются изъ частного постояннаго владенiя и объявляются достоянiемъ всего трудового народа.

§ 5. Распределенiе заведыванiя отчужденныхь женщинъ предоставляетя Сов. Раб. Солд. и Крест. Депутатовъ Губернскому, Уезднымъ и Сельскимъ по принадлежности.

§ 7. Граждане мущины имеють право пользоваться женщиной не чаще четырехъ разъ за неделю и не более 3-хь часовъ при соблюденiи условiй указанныхъ ниже.

§ 8. Каждый членъ трудового народа обязан отчислять оть своего заработка 2% въ фондь народнаго поколения.

§ 9. Каждый мущина, желающй воспользоваться экземпляромъ народнаго достоянiя, должень представить оть рабоче-заводского комитета или профессiонального союза удостоверенiе о принадлежности своей къ трудовому классу.

§ 10. He принадлежащiе къ трудовому классу мущины прiобретаютъ право воспользоваться отчужденными женщинами при условiи ежемесячнаго взноса указанного въ § 8 в фондь 1000 руб.

§ 11. Все женщины, объявленныя настоящимъ декретомъ народнымъ достояниемъ, получають изъ фонда народнаго поколенiя вспомоществованiе въ размере 280 руб. въ месяцъ.

§ 12. Женщины забеременевшiе освобождаются оть своихь обязанностей прямыхъ и государственныхъ въ теченiе 4-хъ месяцев (3 месяца до и одинъ после родовь).

§ 13. Рождаемые младенцы по истеченiи месяца отдаются въ приють «Народные Ясли», где воспитываются и получають образованiе до 17-летняго возраста.

§ 14. При рождении двойни родительницы дается награда въ 200 руб.

§ 15. Виновные въ распространенiи венерическихъ болезней будутъ привлекаться къ законной ответственности по суду революцiоннаго времени.


Источник: Арх. УФСБ Орловской области, дело №15554-П

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ако мога да си кажа мнението, като леко репресиран( :grin:) потребител от страна на модератора, пък и подал оставка, mitaca. Според мен не е реално да се иска във всяка една тема да се пише само и единствено по зададената тема. Е, ако темата е крайно специализирана, примерно как се прави съпун, тогава не би трябвало да има различни мнения. Но ако темата е политическо-икономическа, то смятам, че не е проблем да се носи вода от далечни кладенци, иначе трябва да бъдат създадени 1000 теми. :)

Относно феминизацията. Изключително съм против днешната либерална капиталистическа система, която се стреми към ниски заплати и големи печалби. С по-голямото въвеждане на жените, като работнички заплатите падат, работниците стават много и безработицата огромна. Дори ако оставим тези неща, като не толкова фрапиращи, най-долното нещо е, че жени се поставят на служби, които би трябвало да са страшна обида да всяка една дама. Примерно полицайки, армейки, трактористки и подобни. Това ако е естествено, аз ще се гръмна.

Някой път като говоря с някоя момиче и му опиша света, както аз ги го представям и им се иска да беше така, осъзнавайки, че днешните норми не са за доборото на жените, а са унизителни и анти-женски. Сега отивам да поспортувам, но след няколко часа ще дам кратко описание.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Държа да се отбележи мъдростта на комунистите, че национализацията на жените не включва "тези с по повече от 5 деца" - защо така, колеги и колежки? - дискриминация има тука - всичко останало е феминизирано на общо основание, както и наличието на възрастова граница- жените над 32 буржоата могат да си ги задържат, обаче всичко останало, един вид - под ножа :). Брех, брех. Това тука също м, кърти мивки :"До сихъ поръ законные браки служили серьезнымъ оружiемъ въ рукахъ буржуазiи в борьбе ея с пролетарiатомъ, благодаря только имъ все лучшiя экземпляры прекраснаго пола были собственностью буржуевъ имперiалистов" - така, така. :)

Абе къде записват за феминисти,мисля да стана и аз. Това е добро, и аз съм за феминизъма, нихната м*** буржоазна дето са заробили жените и не им дават права, трябвя феминизъм на общо основание и пълно освобождаване на жената от веригите на буржоазните предразсъдъци. Нацонализация! Феминизация! Напред! По пет на нож! (буржоа имам предвид).

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, Митак, поредния спам. За теб всички останали са спамъри, нали...

Не, но на 'всяка манджа мерудиите' са, определено!

Не мога да не допълня Историк с декрета за национализация на жените от 1918-та г, издаден от комунистите, с които се национализират всички жени в русия на възраст от 17 до 30 години за "народно ползване", с което ролята на жените в обществото рязко се променя и настава една всеобща оргия, а брачните закони, които посочи историк, са изоставени като буржоазен предразсъдък и феодална отживелица:

"

Декрет об отмене частного владения женщинами

Декрет Саратовского Губернского Совета Народных Комиссаров об отмене частного владения женщинами

Законный бракъ, имевшiй место до последняго времени, несомненно являлся продуктомъ того соцiального неравенства, которое должно быть с корнемъ вырвано въ Советской Республике. До сихъ поръ законные браки служили серьезнымъ оружiемъ въ рукахъ буржуазiи в борьбе ея с пролетарiатомъ, благодаря только имъ все лучшiя экземпляры прекраснаго пола были собственностью буржуевъ имперiалистов и такою собственностью не могло не быть нарушено правильное продолженiе человеческаго рода. Поэтому Саратовскiй Губернскiй Советь Народныхъ Комиссаровъ съ одобренiя Исполнительного комитета Губернскаго Совета Рабочихъ, Солдатскихъ и Крестьянскихъ Депутатовъ постановилъ:

§ 1. Съ 1 января 1918 года отменяется право постояннаго владения женщинами, достигшими 17 л. и до 30 л.

Примечание: Возрастъ женщинъ определяется метрическими выписями, паспортомъ, а въ случае отсутствiя этихъ документовъ квартальными комитетами или старостами и по наружному виду и свидетельскими показанiями.

§ 2. Действiе настоящего декрета не распространяется на замужнихъ женщинъ, имеющихъ пятерыхъ или более детей.

§ 3. За бывшими владельцами (мужьями) сохраняется право въ неочередное пользование своей женой. Примечание: Въ случае противодействiя бывшаго мужа въ проведенiи сего декрета въ жизнь, онъ лишается права предоставляемого ему настоящей статьей.

§ 4. Все женщины, которыя подходять подъ настоящiй декреть, изъемаются изъ частного постояннаго владенiя и объявляются достоянiемъ всего трудового народа.

§ 5. Распределенiе заведыванiя отчужденныхь женщинъ предоставляетя Сов. Раб. Солд. и Крест. Депутатовъ Губернскому, Уезднымъ и Сельскимъ по принадлежности.

§ 7. Граждане мущины имеють право пользоваться женщиной не чаще четырехъ разъ за неделю и не более 3-хь часовъ при соблюденiи условiй указанныхъ ниже.

§ 8. Каждый членъ трудового народа обязан отчислять оть своего заработка 2% въ фондь народнаго поколения.

§ 9. Каждый мущина, желающй воспользоваться экземпляромъ народнаго достоянiя, должень представить оть рабоче-заводского комитета или профессiонального союза удостоверенiе о принадлежности своей къ трудовому классу.

§ 10. He принадлежащiе къ трудовому классу мущины прiобретаютъ право воспользоваться отчужденными женщинами при условiи ежемесячнаго взноса указанного въ § 8 в фондь 1000 руб.

§ 11. Все женщины, объявленныя настоящимъ декретомъ народнымъ достояниемъ, получають изъ фонда народнаго поколенiя вспомоществованiе въ размере 280 руб. въ месяцъ.

§ 12. Женщины забеременевшiе освобождаются оть своихь обязанностей прямыхъ и государственныхъ въ теченiе 4-хъ месяцев (3 месяца до и одинъ после родовь).

§ 13. Рождаемые младенцы по истеченiи месяца отдаются въ приють «Народные Ясли», где воспитываются и получають образованiе до 17-летняго возраста.

§ 14. При рождении двойни родительницы дается награда въ 200 руб.

§ 15. Виновные въ распространенiи венерическихъ болезней будутъ привлекаться къ законной ответственности по суду революцiоннаго времени.

Источник: Арх. УФСБ Орловской области, дело №15554-П

Хммм, това сме го дискутирали ;). Манипулираш и то сериозно! Орловската област да не е цяла Русия? просто се заяждаш, но това вече го знам отдавна. Като ти подпари под петичките и ставаш злобен и заядлив. Но с нищо не допринасях нито за дискусията, нито в по-далечен план.

И пак няма връзка с темата. Поредния спам ;), може би?

Ако мога да си кажа мнението, като леко репресиран( :grin:) потребител от страна на модератора, пък и подал оставка, mitaca. Според мен не е реално да се иска във всяка една тема да се пише само и единствено по зададената тема. Е, ако темата е крайно специализирана, примерно как се прави съпун, тогава не би трябвало да има различни мнения. Но ако темата е политическо-икономическа, то смятам, че не е проблем да се носи вода от далечни кладенци, иначе трябва да бъдат създадени 1000 теми. :)

Относно феминизацията. Изключително съм против днешната либерална капиталистическа система, която се стреми към ниски заплати и големи печалби. С по-голямото въвеждане на жените, като работнички заплатите падат, работниците стават много и безработицата огромна. Дори ако оставим тези неща, като не толкова фрапиращи, най-долното нещо е, че жени се поставят на служби, които би трябвало да са страшна обида да всяка една дама. Примерно полицайки, армейки, трактористки и подобни. Това ако е естествено, аз ще се гръмна.

Някой път като говоря с някоя момиче и му опиша света, както аз ги го представям и им се иска да беше така, осъзнавайки, че днешните норми не са за доборото на жените, а са унизителни и анти-женски. Сега отивам да поспортувам, но след няколко часа ще дам кратко описание.

Колко леко, кога и как? Би ли ми отговорил Щурмане? От мен лично, иначе пак лъжеш, но това няма да ме учуди никак. Питай модераторите, аз не зная, те командват тук. Аз не определям спама, а само питах, не случайно съм сложил въпросителна!

И к'во ти отговори момичето?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На Южняк не му омръзна да пише глупости:

Историята на една мистификация

Мдааам, може да си изписал тонове мед, ма като сложиш една лъжица (те май станаха повече от меда) катран, се нае какво става ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Специален поздрав за Антон Батбаянов (Щурман):

76 коремни преси за минута, 56 лицеви опори за същото време, крос
1000 метра за четири минути и 10 секунди, тегло под 85 кг., ръст между
178 и 182 см. – това са само част от изискванията към жените, които
искат да получат максимален брой точки при постъпване в Националната
гвардия. С това предизвикателство безпогрешно се е справила Гергана
Иванова, първата жена гвардеец в историята на България, която започва
работа в мечтаната елитна част през юли миналата година. Днес дамите,
избрали нестандартната професия, вече са две. Наскоро нормативите покри и
станат част от Националната гвардия още една представителка на нежния
пол - Веселина Петкова. Двете делят обща стая в корпусите на
Националната гвардейска служба в столицата и са в една рота.
.....

http://www.jivotizdrave.bg/index.php?page=article&id=14159

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Като ти подпари под петичките и ставаш злобен и заядлив. Но с нищо не допринасях нито за дискусията, нито в по-далечен план.

Митак, същото хулиганче си като Дорис. За да не изляза голословен - справка - горното. Ако ти си модератор, аз съм крокодил. "Подпари", "петичките", "злобен", "заядлив"? - толкова много квалификации не ти отиват на претенциите - на всичкото отгоре, сериозно ти казвам - това е само във въображението ти. Не търси под вола теле. Твоя работа...Извода ми за тебе - лоша работа. 100% хулиганче, по едно абсолютно недоразумение - модератор. На твое място щях да се опитам да се контролирам малко - има курсове по самопомощ, anger management, психологически консултации и т.н. Ако се видиш отстрани, едва ли ще си повярваш на очите. Жив и здрав, далече от тебе.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Специален поздрав за Антон Батбаянов (Щурман):

76 коремни преси за минута, 56 лицеви опори за същото време, крос

1000 метра за четири минути и 10 секунди, тегло под 85 кг., ръст между

178 и 182 см. – това са само част от изискванията към жените, които

искат да получат максимален брой точки при постъпване в Националната

гвардия. С това предизвикателство безпогрешно се е справила Гергана

Иванова, първата жена гвардеец в историята на България, която започва

работа в мечтаната елитна част през юли миналата година. Днес дамите,

избрали нестандартната професия, вече са две. Наскоро нормативите покри и

станат част от Националната гвардия още една представителка на нежния

пол - Веселина Петкова. Двете делят обща стая в корпусите на

Националната гвардейска служба в столицата и са в една рота......

http://www.jivotizdrave.bg/index.php?page=article&id=14159

Това е толкова вярно, колкото аз съм снежния човек. Ето това се казва манипулация по правилата на форума.

Също колкото печелят и сървайварките, като ги хранят скришно. Само с фалшиви интервюта симпатии не се печелят. Интересно ми е дали имат обща или отделна баня, или разходите за построяването и не са пак от значение. Защото не трябва да има дискриминация, нали?

Това си е мое мнение Митак, или нямам право да не вярвам на посоченото от Дорис?

Ще Ви помоля да се въздържате от коментари засягащи правилата на форума.

Ако не Ви харесва - просто не пишете в него.

Мод. ББ

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Гравити, свободата на сдружаване предполага уставите на сдруженията сами да определят кой може да бъде свещенник, а кой - не. Членството е отворено, ако някой не го устройва устройството на сдружението - просто не членува. Което е и случаят с повечето от нас, съвременните хора. В същото време една форсирана промяна в устава на частна организация - е тоталитаризъм от типа на декрета на комунистите за национализация на жените в саратов - национализация, ама без да ги питат. Ако някоя жена иска да стане поп, да си създаде църква и да стане поп в нея, или да си намери такава, която допуска жени да бъдат попове. Но, уви, не така върват нещата. Това, което на мнозина им изглежда прогрес, на мене ми изглежда като тоталитаризация на обществата. Пак насила ще ни правят щастливи.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ в отговор на ОТ

Митак, същото хулиганче си като Дорис. За да не изляза голословен - справка - горното. Ако ти си модератор, аз съм крокодил. "Подпари", "петичките", "злобен", "заядлив"? - толкова много квалификации не ти отиват на претенциите - на всичкото отгоре, сериозно ти казвам - това е само във въображението ти. Не търси под вола теле. Твоя работа...Извода ми за тебе - лоша работа. 100% хулиганче, по едно абсолютно недоразумение - модератор. На твое място щях да се опитам да се контролирам малко - има курсове по самопомощ, anger management, психологически консултации и т.н. Ако се видиш отстрани, едва ли ще си повярваш на очите. Жив и здрав, далече от тебе.

Разбрахме се. )питах се образно да обясня очевидно не се получи. Сега обяснявам. Постваш неща с дадени твърдения и когато се развенчават (припари под петичките), ставаш злобен и заядлив. Ясен ли съм?

Примери:

Ха сега докажи глупостите дето ги писа за национализацията на жените? Чакам, както и намери декрета на Ленин, а не една жена на пазара казала! Ясен ли съм!

Модератор .....бях. Сега не се смятам за такъв, кои са ме поканили и защо не е твоя работа.

Ясен ли съм!

Пееше ти дитирамби (както на голяма част от модераторския екип), ама аз не харесвам тез с дитирамбите. Е оказах се прав, както повечето случаи ;).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

По същия начин, по който са изкушавани жените в наши дни - с повече "права и свободи", по-същия начин са изкушавани някога селяните в царска русия и дореволюционна франция - с "повече земя", "повече права" - а накрая - калъчка и гулаг, след като властта е взета веднъж. По същия начин са изкушавани и работниците - "класов враг, класова борба", "права", национализация - и накрая, такова, на теслата дръжката. По същия начин в наши дни левите изкушават и жените и етическите малцинства. Абсолютно същото.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно жени свещеници, аз смятам, че не трябва да има. Също така смятам, че не трябва да има и мъже свещеници.

Така е, обаче не е важно какво смяташ ти, а още по-малко важно какво святам аз. Фактът , че вече има жена свещенник, жена гвардеец,жена президент, и всичко друго, което един мъж би свършил по-добре е показателен.

Ето една поговорка, която много ми харесва.

"Видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак"! Пак е алегория.

Това народът го е казъл , не аз, и не е спам. Тъкмо е по темата!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

ОТ в отговор на ОТ

Разбрахме се. )питах се образно да обясня очевидно не се получи. Сега обяснявам. Постваш неща с дадени твърдения и когато се развенчават (припари под петичките), ставаш злобен и заядлив. Ясен ли съм?

Примери:

Ха сега докажи глупостите дето ги писа за национализацията на жените? Чакам, както и намери декрета на Ленин, а не една жена на пазара казала! Ясен ли съм!

Модератор .....бях. Сега не се смятам за такъв, кои са ме поканили и защо не е твоя работа.

Ясен ли съм!

Пееше ти дитирамби (както на голяма част от модераторския екип), ама аз не харесвам тез с дитирамбите. Е оказах се прав, както повечето случаи ;).

. "Пееше ти дитирамби (както на голяма част от модераторския екип), ама аз не харесвам тез с дитирамбите"

-т. е., един вид съм подлизурко, да? Подлец? Но, на тебе не ти минават тия?

Митак, не те знам какъв си и не искам и да знам. Дали случайно не би имал нищо против да не се занимаваш с личността ми, за да не влизаме в лични пререкания и крамоли? Благодаря ти предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, същото хулиганче си като Дорис. За да не изляза голословен - справка - горното. Ако ти си модератор, аз съм крокодил. "Подпари", "петичките", "злобен", "заядлив"? - толкова много квалификации не ти отиват на претенциите - на всичкото отгоре, сериозно ти казвам - това е само във въображението ти. Не търси под вола теле. Твоя работа...Извода ми за тебе - лоша работа. 100% хулиганче, по едно абсолютно недоразумение - модератор. На твое място щях да се опитам да се контролирам малко - има курсове по самопомощ, anger management, психологически консултации и т.н. Ако се видиш отстрани, едва ли ще си повярваш на очите. Жив и здрав, далече от тебе.

Южняк, и аз съм съгласен ама ей на, какво да се прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гравити, свободата на сдружаване предполага уставите на сдруженията сами да определят кой може да бъде свещенник, а кой - не. Членството е отворено, ако някой не го устройва устройството на сдружението - просто не членува. Което е и случаят с повечето от нас, съвременните хора. В същото време една форсирана промяна в устава на частна организация - е тоталитаризъм от типа на декрета на комунистите за национализация на жените в саратов - национализация, ама без да ги питат. Ако някоя жена иска да стане поп, да си създаде църква и да стане поп в нея, или да си намери такава, която допуска жени да бъдат попове. Но, уви, не така върват нещата. Това, което на мнозина им изглежда прогрес, на мене ми изглежда като тоталитаризация на обществата. Пак насила ще ни правят щастливи.

Да, разбира се. Аз просто изразявам мнението си, че свещеници от какъвто и да е пол не трябва да има, както и каквато и да е било организирана религия.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...