Отиди на
Форум "Наука"

Твърдо тяло в недрата на Земята


Recommended Posts

  • Потребител

Предлагам на вниманието Ви в съкратен вид същността на теорията ми по отношение силите, които действат на Земята и механизма на това въздействие. Използвайки средната ъглова скорост на прецесията с методите на динамика на материална система (възприета с известни условности) определих центъра на подвижно твърдо тяло в недрата на Земята, отстоящо на около 36 метра от масовия й център, посока северен полюс. Тялото е с изчислена маса 1,0749 х1023 гк. Или по- малко от 2 % от масата на Земята. Това ядро е подложено едновременно на въздействието на 3 сили, което от своя страна определя положението на
ротационната ос на планетата в пространството. Едната от тях, проекция на гравитационната - в рамките на половин година ускорява, а в другата половин година забавя скоростта на движение на Земята около лънцето. Големините, модулите на тези сили се определят за всяка точка от траекторията й на движение. Аз съм ги пресметнал за 36 точки, т.е. през 10 градуса, включително стойностите на ускоренията (закъсненията). Посочените сили променят своите стойности от 0 до максисимум и отново намаляват до 0 в рамките на половин година. Тази теория, свързана със земното ядро обяснява явления като Ледниковата епоха, така
също без да навлиза в противоречие и описания в Библията за много мек и влажен климат, а също и описанието на Платон за двете реколти на Атлантида.

При положителен интерес ще представя пълната математическа разработка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

защо го търсите Богданов?

Щото Богданов е единственият физик в този форум, притежаващ здрав разум и трезв поглед. Затова и мордораторското тяло (Политбюрото на форума) го цени високо. :smartass:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вътрешното ядро е твърдо или поне има сейзмични свойства на твърдо тяло

Тази теория, свързана със земното ядро обяснява явления като Ледниковата епоха, така
също без да навлиза в противоречие и описания в Библията за много мек и влажен климат, а също и описанието на Платон за двете реколти на Атлантида.

виж тази част не ми е ясна

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

г-н Богданов би искал да се запознае с използваният математически апарат преди да вземе отношение.. :harhar:

Аз не съм напълно убеден, че изложената хипотеза в пост 1 се съгласува напълно с наблюденията, но не бих искал да говоря без да я познавам напълно.

Имам една забележка към автора, която не е съвсем маловажна.

Използуван е терминът - теория, който е напълно неподходящ. По-скоро става дума за частна хипотеза. Няма да се впускам в обяснения защо. Теория на науката не е предмет на настоящата тема.

...

вътрешното ядро е твърдо или поне има сейзмични свойства на твърдо тяло

виж тази част не ми е ясна

Така е!

Доказан научен факт е, че ядрото на земята се държи като твърдо тяло.

Това не означава непременно, че е такова, но има свойства на твърдо тяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

за мен спорът дали нещо се държи като твърдо тяло или има преобладаващи свойства на твърдо тяло е безразличен

Към настоящия момент, спор не е иницииран, а и подобен би бил напълно безсмислен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това твърдо тяло, вътре в твърдото/ вътрешно/ ядро ли се разхожда и кое все пак е по-твърдо.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За прецесията на Земята има някои категорични факти, например, че тя се предизвиква от външни сили , а не от формата или структурата и.

Също и, че древните шумери и вавилонци не са знаели за нея ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За прецесията на Земята има някои категорични факти, например, че тя се предизвиква от външни сили , а не от формата или структурата и.

Също и, че древните шумери и вавилонци не са знаели за нея ;)

така е силите са най-вече да не кажа съвсем външни

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Ако ядрото на Земята е вакуум,пак ще се държи като твърдо тяло,вземете за пример атома-99,9%празно пространство.За сега има само хипотези,а тази най-горе сякаш не прави разлика между гравитационен и масов център на Земята,които ако не греша,не съвпадат,защото гравитационния център на Земята е общ с този на Луната,за разлика от масовия,който пък е различен от геометричния спрямо обема.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...