Отиди на
Форум "Наука"

Несъществуващи изобретения,които ни трябват.


Lovecraft13

Recommended Posts

  • Модератор Биология

Въпросът е дали има нещо подобно, което да е достатъчно компактно, за да си го закачиш отстрани на раницата и да си го мъкнеш със себе си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те, това все още никой не е патентовал - саморазгъваща се палатка.

Каква благодат ще да е това чудо на техниката! (вече никой няма да може да ме накара да сглобявам "пиринка" с липсващи реи и колчета, около 2 часа след полунощ!)

Много изоставаш, незнам дали е патентована, но такъв тип палатка съществува доста отдавна,

http://www.4sport.bg/obiavi/palatka-quechua-2-seconds-xl-iii-prodadena

http://prodavalnik.com/palatka-samorazgvascha-se-dvumestna-i29771367

http://www.youtube.com/watch?v=ujdLSJeFxpM&list=PL9D034E5F5B4901EA

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, дали...

Трябва да има публични регистри /не съм гледал/, може да се патентова в различни страни май..

През социализма ли беше, по-късно ли, гледах палатка дето вертикално някак се разгъва "издига" с някакво телескопична рейка / направо греда с електрозадижване

Да се разтваря като чадър /с пружина/ пръчките да щракват и при разглобяване да "освобождаваш" като някои триноги / стативи... Или пък надуваема, с компресор..

Надуваема палатка с четири обтяжки за стабилност и щатна крачна помпа са най-удачни за разсейващи се с мезетата туристи. :guitar2:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Верно съм изостанал!

Язък!

А, аз си мислех, че ще направя пробив и ще утрепя рибата! ;)

Редактирано от goshawk
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

от телепорт на палатки... Какво падение... Ей от такива хипарии цивилизацията боксува вече три столетия. И вместо да сме на Марс, сме се загрижили за въшките в Амазония.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

от телепорт на палатки... Какво падение... Ей от такива хипарии цивилизацията боксува вече три столетия. И вместо да сме на Марс, сме се загрижили за въшките в Амазония.

А ако са ендемити и се срещат само там? И са важни за екоравновесието? И ето го другото изобретение - миниятюрен RFID чип, дето може да се имплантира или прикрепи на въшка. Засега най-малките радиочестотни идентификатори са по-големи - на гърба на муха и да се имплантират със спринцовка в домашен любимец, така че сме близко.

А сега по-сериозно по темата - аз не съм мерило, но мога да говоря за областите в които се интересувам. И съм сигурен, че всичко за което се сетите, от което има нужда и е възможно го има - или на книга - като патент (заявка чакаща патент, патент чакащ купувач или производство, защитен полезен модел или дори отминал* патент, от който никой не се е заинтересувал)

*Отминал - след някакви години да кажем 20 пада или плащате луди пари за да ви го пазят, не претендирам за точност в изказа, вероятно има друг термин

Всъщност с две думи - измисляте нещо, пускате заявка за регистрация, проверяват има ли го и след ок година получанате ако няма друго такова с прилика под някакви % Плащате за да ви се пази - патентна такса всяка година от теи 20, като първата плащате също и за регистрация. За това време никой не може да ви произвежда нещото, освен ако не си го направи сам в къщи за лични цели.

За справка - Законът, а ето и патентните такси

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

от телепорт на палатки... Какво падение... Ей от такива хипарии цивилизацията боксува вече три столетия. И вместо да сме на Марс, сме се загрижили за въшките в Амазония.

Романе, това че си станал аЦкия изнежен чалгар и че ходиш на римски възстановки само ако там има химически тоалетни и 5 звезден хотел от страни, не означава, че останалите варвари не се кефиме все още на походно-полевите условия ;)

Знам и аз за съществуването на тази палатка и почти всички останали планинарчета знаят, но общото мнение е че е бая куца. Също така опъването на обикновената с алуминиевите колчета не отнема повече от 5-10 минути дори и да си на шише водка, доказано. При мен дори липсват части - алуминиевите колчета за преддверието ги изхвърлих на едно летище където ме обвиниха, че съм талибанин, а колчетата не помня къде ги затрих, но последното лято се научих да дялкам Г-образни съчки с нож от "всичко по левче" и досега вятъра не ме е отнасял :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

бруте, точно па миналата година беше бойното ми кръщение в палаткоопъвачеството и преспиването, когато бях на експедиция в Туле. Даже и в римска палатка спах /върху щит/ на един фест, тъй че недей да ми вменяваш изнеженост. Иначе 5-звездният хотел само допълва приятното изживяване от феста;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

бруте, точно па миналата година беше бойното ми кръщение в палаткоопъвачеството и преспиването, когато бях на експедиция в Туле. Даже и в римска палатка спах /върху щит/ на един фест, тъй че недей да ми вменяваш изнеженост. Иначе 5-звездният хотел само допълва приятното изживяване от феста ;)

А това плещене не е ли спам бе, Римски? И защо си пилееш дарбите тук? С твоето вродено дебелоочие си готов направо за кабинета на споменатия по-горе Орешарски :rock::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бруте - Туле е мит ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бруте - Туле е мит ;)

Mит, мит, ама загубих цяла седмица да го кръстосвам тоя мит.

Както и да е, отчаяният шпангиански апел да не изпадам в лирични отклонения, а да се присъединя към управляващата коалиция /Шпага, тенкю, ще те правя личен архивариус/, ме навежда на мисълта колко би било полезно да имаме в наличност машина на времето. Не само да поглеждаме назад към историята такава, каквато е, ами и да се взираме с възхищение в бъдещето, където според обещанията на политиците всичко ще е ток и жица. Разбира се физическото пътешествие във времето не бива да се допуска, за да не стане историята съвсем неточна /и непредсказуема/ наука. ;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ако са ендемити и се срещат само там? И са важни за екоравновесието? И ето го другото изобретение - миниятюрен RFID чип, дето може да се имплантира или прикрепи на въшка. Засега най-малките радиочестотни идентификатори са по-големи - на гърба на муха и да се имплантират със спринцовка в домашен любимец, така че сме близко.

А сега по-сериозно по темата - аз не съм мерило, но мога да говоря за областите в които се интересувам. И съм сигурен, че всичко за което се сетите, от което има нужда и е възможно го има - или на книга - като патент (заявка чакаща патент, патент чакащ купувач или производство, защитен полезен модел или дори отминал* патент, от който никой не се е заинтересувал)

*Отминал - след някакви години да кажем 20 пада или плащате луди пари за да ви го пазят, не претендирам за точност в изказа, вероятно има друг термин

Всъщност с две думи - измисляте нещо, пускате заявка за регистрация, проверяват има ли го и след ок година получанате ако няма друго такова с прилика под някакви % Плащате за да ви се пази - патентна такса всяка година от теи 20, като първата плащате също и за регистрация. За това време никой не може да ви произвежда нещото, освен ако не си го направи сам в къщи за лични цели.

За справка - Законът, а ето и патентните такси

Знаеш ли какъв ужасен труд и колко пари е това? Този е специален език като на адвокатите. Хем трябва да описваш работите, хем да не издадеш ключова информация, благодарение на която това нещо да може да се копира...Да намериш ключовите държави където искаш да продаваш, да произвеждаш.....Братовчед ми от джоб плати няколко милиона за това....И така нямаш гаранция, защото например някой в Китай почне да произвежда и продава на вътрешен пазар - никоги нямя да узнаеш.... :goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Знам да... Интересувалл съм се за мои случаи.

Не, човек може и сам. Просто - всичко е бачкане. Четенето, справките и презентирането /убеждаването/ - също. Но и пари за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам да... Интересувалл съм се за мои случаи.

Не, човек може и сам. Просто - всичко е бачкане. Четенето, справките и презентирането /убеждаването/ - също. Но и пари за съжаление.

Рубик беше казал, че да изобрити кубчето е била най-лесната част от калварията която следвала докато стигне да производство му... :frusty2::frusty2::frusty2:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Прав е.


Сед патента и плащане на таксие /всяка година/ организираш производство /със заем или спонсори/ или чакаш /популяризираш/ някой да ти го купи. И преговори за цената ако не те устройва предложението

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но се отклонихме май. Ей сега ще цъфне тук някой модератор и по най-любезен европейски тон и стил ще ни бани... :grin:

Дай да открием метода с който имунитета на заболелия може да се стимулира, научи да унищожи развиващият се рак в оргънизмат.

Иначе горкият го чака първобитни методи на лечение.

Или тровят целият му организъм с кемотерапия или танцува ножът и го кълцат/ако могат/ като пъстарма....

И болки, тортура докато кончи като свещ....

Е да превенцията е най-важно но сега вече за една колоноскопия трябва да чакаш 9 месеца. Например. Само който има пари да плаща може без да се реди да му направят преглед.

:elvis::elvis::elvis:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да съществува нашето общество са необходими данъци.Няма значение колко е евтина енергията и транспорта ,бюджета трябва да се напълни.Даже всеки да може да си прави безплатна енергия в гаража и да ползва вода вместо бензин ,пак ще ни сложат електромер и километраж по които да плащаме.Сега в цената на бензина са калкулирани 40% данъци.В конституцията ни беше залегнато(не знам дали я промениха) ,че всички природни богатства и източници на енергия са държавна собственост.За това често могат да се видят пенсионери седнали по пейките да се пекат на слънце ,те вземат малки пенсии и веднага надушват авантата.Виждал съм и много безсъвестни граждани да си сушат прането като използват вятъра ,което си е(или беше) антиконституционно.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Но се отклонихме май. Ей сега ще цъфне тук някой модератор и по най-любезен европейски тон и стил ще ни бани... :grin:

Не мисля, всичко дотук е свързано с темата и ако тряба да обобщя какво съм казал дотук - няма нещо, което да е нужно, възможно и да не существува - в това число и на хартия.

Ако се сетите за такова - една част сте свършили част от работата и ако не ви се занимава - ще го открият за не повече от година.

Аз имам много такива примери, но последното най-отскоро - евтини методи за 3D принтиране на метал - два се сетих /отдавна/, последният бе открит тази година, споменати съм ги в съотв теми без да казвам повече...

За да изоретиш / откриеш нищо трябва да си в час с проблематиката и какво е правено до момента.

Дай да открием метода с който имунитета на заболелия може да се стимулира, научи да унищожи развиващият се рак в оргънизмат.

Иначе горкият го чака първобитни методи на лечение.

Или тровят целият му организъм с кемотерапия или танцува ножът и го кълцат/ако могат/ като пъстарма....

И болки, тортура докато кончи като свещ....

Е да превенцията е най-важно но сега вече за една колоноскопия трябва да чакаш 9 месеца. Например. Само който има пари да плаща може без да се реди да му направят преглед.

:elvis::elvis::elvis:

Ми.. Вирус подобен на спина дето се развива в и укрепва имунните тела..

Или не - нанороботи, които непрекъснато да извършват ремонти по тялото ни - убиват злокачествени клетки и антигени, изграждат / възстановяват увредени клетки и тъкани..

И тази идея дори я има отдавна

За да съществува нашето общество са необходими данъци.Няма значение колко е евтина енергията и транспорта ,бюджета трябва да се напълни.Даже всеки да може да си прави безплатна енергия в гаража и да ползва вода вместо бензин ,пак ще ни сложат електромер и километраж по които да плащаме.Сега в цената на бензина са калкулирани 40% данъци.В конституцията ни беше залегнато(не знам дали я промениха) ,че всички природни богатства и източници на енергия са държавна собственост.За това често могат да се видят пенсионери седнали по пейките да се пекат на слънце ,те вземат малки пенсии и веднага надушват авантата.Виждал съм и много безсъвестни граждани да си сушат прането като използват вятъра ,което си е(или беше) антиконституционно.

Ти си добър съветник на финансовия министър. И добър PR. По-голяма част от цината на горивото е данък.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Mит, мит, ама загубих цяла седмица да го кръстосвам тоя мит.

Баце, последния път те мързеше да дойдеш от Попа до Сердика (без пълно бойно), па я си представи от Рейн до Рубикон! :help:

За тебе трябва да изобретят надуваем римски лагер и надуваема галска гора (до 5 звездния хотел разбира се) ;)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...