Отиди на
Форум "Наука"

Безплатният Windows 10 - иде ли краят на кризата на ОС


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Много пъти съм го препоръчвал този филм, но още веднъж няма да е зле. Специално ти Галахаде-задължително го гледай.

http://www.zamunda.net/details.php?id=280097&hit=1

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 248
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

След като бе махнат и любимият бутон старт се стигна до сериозно недоволство и се наложи да се появи 8.1.

Всичко е въпрос на оптимизация и конфигурация, Galahad. Аз съм твърд фен на 8.1, която система при мен е конфигурирана и работи изрядно по мой вкус. Ако човек знае кои процеси да изключи, какво да забрани, как да си изкара преки пътища за системата и т.н., ще може да си направи нещата по свой вкус и няма да търси никакви бутони, защото всичко ще бъде пред очите му. Но това масата потребители не го знаят, защото първо трябва да се поограмотят по въпроса.

Лошото е, че нямам никаква представа от развитието на последните години. Има ли смисъл да търся RAM над 4 Gb?

Не, според мен, щом не играеш игри. Напълно достатъчно е 4 ГБ. Въпреки, че по форумите може да се прочетат какви ли не небивалици, производителят препоръчва за 7:

1 гигабайт (ГБ) RAM памет (32 бита) или 2 ГБ RAM памет (64 бита)

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/products/system-requirements

За Windows 8.1 изискванията са същите, дори тя е по-лека от Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моля за съвет.

Прецака ми се лаптопа и трябва да купувам друг. Вероятно ще го купувам в България.Бюджетът - 1000-1200 лв. максимум.

Не е за игра - не играя и не възнамерявам да играя, рядко гледам mkv. Просто за браузване.

Лошото е, че нямам никаква представа от развитието на последните години. Има ли смисъл да търся RAM над 4 Gb? Защото гледам вече, че за тази цена се предлагат с 6, 8 до 16 Gb. Нещо ми се върти в главата, че май 32 битовата Windows 7 май не можеше да ги оползотвори, а 64 битовата май имаше проблеми със съвместимостта със стари програми. И има ли въобще нужда да минавам на 8-мица, или по-точно на 8.1, защото за 8-мицата отзивите са лоши? Криво-ляво съм свикнал с windows 7 и предпочитам да си остана с нея освен ако 8.1 няма някакви специални предимдтва, за които не знам.

Благодаря предварително на всички, които биха помогнали.

Само за браузване си вземи най-евтиния от магазините, който ти хареса.

Така или иначе ще искара 3 г. вероятно колкото предния. Гледай да е около 2 Ghz процесора и поне 2-4 GB рам. И да има DVD, че някои нямат, и ако си ползвал дискове, ще ти е проблем.

За 1200 лв може да си вземеш по-сериозна машинка, като параметри. Но живота и е сходен.

Вече си видял, че ремонта на лаптоп е несравнимо по-скъп от на настолен.

Windous 7 64 си работи съвсем нормално. (има си 32 битово приложение за програмите).

Между 6 и 8 ГБ рам, разликата е минимална. Предимно в броя отворени приложения.

Евтин аналог на i3 и i5 е G2030 процесора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

vorfax, пак ти казвам, хал хабер си нямаш от това нещо наречено бизнес. ТОВА Е БЕЗПЛАТНА РЕКЛАМНА МОСТРА. Така вече трябва да ти е по ясно. И не не е задминат от другите ОС, не и що се касае до пълната поддръжка на хардуер. Има един куп екзотични джаджи, които не можеш ги подкара под друга ОС. Пример- провери по форумите на Убунту за проблемите с някои видеокарти(NVIDIA). Да не говорим за професионален софтуер от рода на AutoCAD, например Задачка за вкъщи- намери ми читава CAD система за Линукс.

P. S. Това го казвам от опит, защото в работата си вадя хляба точно с Unix-и, Линукс-дистрибуции в частност.

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"1 гигабайт (ГБ) RAM памет (32 бита) или 2 ГБ RAM памет (64 бита)"

Това са минималните изисквания. Което означава, че не се препоръчват. Оптималните изисквания са двойни на тези.

Уиндоус 7/8 в "idle" харчи около 6-700 МБ. Ако пуснеш един браузър с два отворени таба и машината кляка.

По въпроса за горния лаптоп:

За тези пари очаквах да има SSD, което вече навлезе масово и цените не са толкова стряскащи.

За тези които искат по-голям хард, алтернативата е 2-ри хард на мястото на оптиката.

$(KGrHqRHJBoFInyLo0zVBSKFnUW7Vg~~60_12.J

Този който е минал на SSD, Вече не му се сяда на стандартното HDD. Разликата е огромна.

Аз също гласувам за 8.1 - най-доброто за момента.

Редактирано от rumcaiz
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Защо да мъча да накарам вин 8.1 да изглежда като вин 7, като си има вин 7? Да махам метро, да слагам старт бутон, да сложа глас (7 е много по красив от 8)... и що да се мъча, като си имам 7?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Защо да мъча да накарам вин 8.1 да изглежда като вин 7, като си има вин 7? Да махам метро, да слагам старт бутон, да сложа глас (7 е много по красив от 8)... и що да се мъча, като си имам 7?

8.1 е по-удобен от 7 за работа. Метрото не създава проблеми, а добавя удобство. С един клик на мишка или бутон на клавиатурата отваряш метрото и пред очите са ти подредени икони на програми и преки пътища за системата - по твой вкус. Подреждаш си ги в старт менюто, а не ги търсиш в приложенията. Можеш даже да ги групираш по специфика. Няма нищо по-удобно и по-бързо за отваряне от това, според мен. На 7 все се чудех къде да сложа иконите (преките пътища), за да не покриват десктопа. При 8.1 това се решава чудесно с метрото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Предполагам , че имаш мене предвид та за това и аз ще ти отговоря. Когато си решил да похарчиш едни пари за нещо, е добре за тези пари да избереш най-доброто което намериш. Виждам че и ти не си лишен от безмислици относно харда. При положение че цените на външните постоянно падат,няма смисъл сега да тъпче кутията с голям хард. Утре може да реши да си сложи на неговото място SSD и да си трупа на външния каквото му душа иска....а ако държи много на i3 , има и такива лаптопи на същата цена, а ако по твоята логика тръгваме на икономии то спокойно може да вземе нещо със селеронче :)

А относно ОС, едно време на щайгата бях принуден да минавам от 95 на 98 щото новите принтери вече нямаха драйвери за 95......ако ме разбирате какво искам да кажа

Безсмислено е да пишеш само за да се намираш на приказка от типа "на всяка манджа мерудия".

Най-добре е човек да си купи лаптоп според нуждите.

Както съм казал напълно досатъчен е i3, като максимум, което не значи, че не може да си вземе и с по-нискък клас.

Лаптопи с i7 и i3 на една и съща цена - може, но ако са на различни производители, имат различия в конфигурациите или този с i3 се продава с инсталиран ОС, а този с i7 е без ОС.

За дисковете в момента основно се предлагат такива по 500 GB и по 1 ТВ, и по-рядко има такива по 750 GB, както съм писал това какъв ще избере зависи от неговите нужди.

Когато човек си купува компютър обикновено първо гледа в нета какви са цените и след това най-често ходи в магазин където има консултанти които могат да го насочат към точната кофигурация според нуждите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Напротив, метрото предизвиква позиви към повръщане и лично аз бих обесил на първия уличен стълб тоя разработчик който е сложил в ОС за настолна машина нещо което е за телефони и таблети. Иконите които ми трябват не са чак толкова, че да ги подреждам така или инак. Много по удобно е да са на декстопа или лентата долу, всичко ти е пред очите, на 1 клик. А този дето е дал акъла да махнат старт бутона е за разстрел (трябва все пак да сме милостиви и ще му спестя присъда рязане парче по парче).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, според мен, щом не играеш игри. Напълно достатъчно е 4 ГБ.

Защо не, не разбирам? Като отвориш 40 прозореца на Мозила и си тръгнал да сваляш 2 архива по 1 GB, я се крашне, я забие, а най-малкото ще се мотка. Сега някой ще каже "аз не правя така, не пускам няколко програми наведнъж". Ами, няма и да пуснеш.

Моите представи са, че най-скъпото нещо на света е времето и ако с малко пари може да се спести време, не разбирам за какво е това скъперничество? Отделно, ако имаш 1GB RAM и 10-20Mb скорост на интернет, всеки може да провери, че разликата в скоростта на зареждането на уеб страници е огромна сравнено с компютър с повече оперативна памет.

Не виждам защо да не вземеш по-мощна машина, когато разликата в цената е 100 лв. и ще ти спести много главоболия. А и трябва да се мисли в перспектива, не да ти върши чудесна работа днес, а след 5 години да е за бракуване. Вярно е, че технологиите се развиват много динамично и поевтиняват, но пък ако само чакаме по-доброто, то по-доброто ще продължи да се произвежда и след кончината ни. Аз докато събирах пари за компютър и той поевтиня 150 лв., защото курса на долара падна, но вече поне 8 години (не помня колко точно) с 200 лв. ъпгрейди ми върши чудесна работа и то далеч повече от това да пусна сайт или филм. И имам навика да пускам по 4-5 приложения едновременно. Това е лукса на мултитаскинга, не да пуснеш едно и да го гледаш как зарежда.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

vorfax, пак ти казвам, хал хабер си нямаш от това нещо наречено бизнес. ТОВА Е БЕЗПЛАТНА РЕКЛАМНА МОСТРА. Така вече трябва да ти е по ясно. И не не е задминат от другите ОС, не и що се касае до пълната поддръжка на хардуер. Има един куп екзотични джаджи, които не можеш ги подкара под друга ОС. Пример- провери по форумите на Убунту за проблемите с някои видеокарти(NVIDIA). Да не говорим за професионален софтуер от рода на AutoCAD, например Задачка за вкъщи- намери ми читава CAD система за Линукс.

P. S. Това го казвам от опит, защото в работата си вадя хляба точно с Unix-и, Линукс-дистрибуции в частност.

Какво да ми е ясно, че ползвателите на Apple ще го захвърлят за известна с прозвището "бозата" ОС :grin: Т.нар. от теб "БЕЗПЛАТНА РЕКЛАМНА МОСТРА" е жива бета, каквато беше и 7-цата и ти излиза много скъпо - чак през носа. Няма такава ОС, която има кръпки превишаващи собствения и размер! 10-та версия не трябва да е безплатна, а да се заплаща на потребителите приемащи ролята на жертва да експериментират с нервите си и да бълват рапорти и доклади към MS за да им спестят години тестове.

Нито потребител на Линукс ще зареже Линукс, нито на Apple, след като е работил и свикнал на тях. Windows не е лоша ОС, просто има по-добри от нея. И изборът няма да се определя от цената, съвсем не в пиратска държава като нашата и още по-малко в бяла държава, където са свикнали и нямат проблем да заплащат онова, което е качествено. В заключение ще кажа, че заблудените да избират ОС по цената, хал хабер си нямат какво правят и няма да инвестират и 1 цент в бъдещето за своя избор, защото такъв им е манталитета. Пак повтарям, Windows съвсем не разчита да печели пари от легални ОС-и и тъкмо затова не прави никакви опити да преустанови тази практика.

За AutoCAD не го знаех, но това е някакво изключение, което касае изключително малко хора. Съмнявам се, че 100 попитани души на улицата ще знаят какво е това животно. Не, че няма алтернативи на програмата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Защо не, не разбирам? Като отвориш 40 прозореца на Мозила и си тръгнал да сваляш 2 архива по 1 GB, я се крашне, я забие, а най-малкото ще се мотка. Сега някой ще каже "аз не правя така, не пускам няколко програми наведнъж". Ами, няма и да пуснеш.

Защото човекът каза "просто за браузване".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Де да беше само Аутокада, ами OpenOffice няма някои функции на MS Office, Линукс няма сносен кристалографски софтуер, Adobe пакетът(GIMP не е по-добър, говоря от собствен опит) и т.н. Не казвам, че Линуксите не струват, съвсем не е така, но за направата на някои неща трябват пари, за да бъдат привлечени най-добрите специалисти...

Не, че няма алтернативи на програмата.

Алтернативи, които не могат да вършат същата работа, да не говорим, че на интервютата за работа ще ти се изсмеят в лицето, ако чуят за тях.

Т.нар. от теб "БЕЗПЛАТНА РЕКЛАМНА МОСТРА" е жива бета, каквато беше и 7-цата

Ами именно, мостра, ти сам го потвърждаваш с живата бета. MS просто се опитват да спечелят още клиенти, което се опитвам да ти кажа. Иначе ясно, че не печелят само от продажби на OS, но това е още едно перо...

И изборът няма да се определя от цената, съвсем не в пиратска държава като нашата

Apple Mac OS за без пари! Я пак...

заблудените да избират ОС по цената

Виж точно това отгоре и пак помисли...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защото човекът каза "просто за браузване".

Най-постоянната човешка черта е непостоянството.

Де да беше само Аутокада, ами OpenOffice няма някои функции на MS Office...

А може би MS Office няма някой функции на OpenOffice. Изпадаш в някаква излишна тревога, а на практика двете програми правят едно и също и могат да достигнат до един и същи резултат.

Линукс няма сносен кристалографски софтуер...

За почитателите на кристалографския софтуер да си купят Windows :grin:

Алтернативи, които не могат да вършат същата работа, да не говорим, че на интервютата за работа ще ти се изсмеят в лицето, ако чуят за тях.

Не съм твърдял, че алтернативите са за професионална работа. Брат ми работи с AutoCAD и компютъра и софтуера, вкл. Windows, са закупени от шефовете му. Какво ще ползва той като се прибере си е негов избор и той НЯМА да се определи от това дали има и безплатна версия на бозата.

MS просто се опитват да спечелят още клиенти, което се опитвам да ти кажа.

Клиенти на какво?? Клиенти, които нямат намерение да плащат, какво е това?

Adobe пакетът(GIMP не е по-добър, говоря от собствен опит) и т.н.

Голям праз, че говориш от личен опит. Излишно е да се надуваш, сигурно имам повече опит от теб и въпреки, че ползвам само продукти на Adobe на принципа, че когато имам най-доброто другото не ме интересува, то GIMP си е перфектна безплатна алтернатива изплагиатствала и интерфейса и изчислителните принципи. Ако някой не може да направи нещо на GIMP, то значи не го може и във Photoshop.

InkScape пък е алтернатива на векторната обработка. Само да не кажеш, че в Illustrator-а Безие кривите са по-Безие от тези в InkScape.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всичко е въпрос на оптимизация и конфигурация, Galahad. Аз съм твърд фен на 8.1, която система при мен е конфигурирана и работи изрядно по мой вкус. Ако човек знае кои процеси да изключи, какво да забрани, как да си изкара преки пътища за системата и т.н., ще може да си направи нещата по свой вкус и няма да търси никакви бутони, защото всичко ще бъде пред очите му. Но това масата потребители не го знаят, защото първо трябва да се поограмотят по въпроса.

Не, според мен, щом не играеш игри. Напълно достатъчно е 4 ГБ. Въпреки, че по форумите може да се прочетат какви ли не небивалици, производителят препоръчва за 7:

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/products/system-requirements

За Windows 8.1 изискванията са същите, дори тя е по-лека от Windows 7.

Аз вече посочих като основен проблем на ОС след ХР, че те са за системни администратори (да поясня - това са хората, които във фирмите и учрежденията обгрижват навързаните компютри), а не за потребители. Среч те са за хора, които да си играят да разучават ОС, да си редят и пренареждат. Резултата е пълен провал на 8.1, тъй като само 10% от ползващите Уиндос са надградили до тази версия. Затова с прескок на 9 се стигна до 10. Както казах, за много хора компютъра не е цел, а средство. Добре, ще сложат на данъчните 8.1. А колко от вас ще искат да висят по цял ден на опашка в данъчното в продължение на 4 месеца докато данъчния вместо да ви обслужи да търси бутони, да разучава ОС и да си я нагласява по свой вкус. За по-голямата част от ползващите компютри няма време за такива екстри - те спират работа докато им се инсталира новата ОС и щом приключи трябва веднага да почнат да работят на нея, защото вече се е натрупала огромна и все по-гневна опашка от клиенти.

Ако ОС е безплатна, то тогава може да се надгради едновременно у дома и на работа и така да може да се разучава паралелно. Но иначе просто няма време за новата ОС, което ще рече, че тя максимално ще се избягва.

8.1 е по-удобен от 7 за работа. Метрото не създава проблеми, а добавя удобство. С един клик на мишка или бутон на клавиатурата отваряш метрото и пред очите са ти подредени икони на програми и преки пътища за системата - по твой вкус. Подреждаш си ги в старт менюто, а не ги търсиш в приложенията. Можеш даже да ги групираш по специфика. Няма нищо по-удобно и по-бързо за отваряне от това, според мен. На 7 все се чудех къде да сложа иконите (преките пътища), за да не покриват десктопа. При 8.1 това се решава чудесно с метрото.

Аз нямам никакъв проблем иконите да ми покриват десктопа. Всичко, което често ползвам си е на работния плот. И си работя бързо и чудесно с тях, а търся само неща, които много рядко ползвам. каквато и ОС да сложа, това няма да се промени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

vorfax, естествено, че празът е голям щом говоря от личен опит...с това си вадя хляба, брато. Ползвал( ползвам и до днес) съм и OpenOffice и MS Office и мога да ти кажа, че първият отстъпва на втория, факт, колкото и да не те кефи. Пак ще се повторя, MS са голяма корпорация с много пари, естествено е да привличат най-добрите специалисти, прави си сметката. Относно кристалографския софтуер... сещаш се, че много фирми ще предпочетат Windows заради професионалния софтуер без алтернатива, тук не може да става и дума за предпочитания. Иначе съм съгласен, че всеки да си ползва каквото го кефи У ТЯХ. Не и когато става въпрос за работа. За клиентите... ами нали това е целта, да бъдат накарани да плащат някак си, не се ли сещаш. Иначе съм съгласен, ако някой не може нещо с GIMP, то няма да може да го направи и с Photoshop. Но фотошопът си е индустриалния стандарт, има доста повече функции и е по-лесен за употреба. Не казвам, че GIMP не струва, но ако си професионален дизайнер, той няма да инструментът, който ще използваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Резултата е пълен провал на 8.1, тъй като само 10% от ползващите Уиндос са надградили до тази версия. Затова с прескок на 9 се стигна до 10. Както казах, за много хора компютъра не е цел, а средство. Добре, ще сложат на данъчните 8.1. А колко от вас ще искат да висят по цял ден на опашка в данъчното в продължение на 4 месеца докато данъчния вместо да ви обслужи да търси бутони, да разучава ОС и да си я нагласява по свой вкус.

Аз нямам никакъв проблем иконите да ми покриват десктопа. Всичко, което често ползвам си е на работния плот. И си работя бързо и чудесно с тях, а търся само неща, които много рядко ползвам. каквато и ОС да сложа, това няма да се промени.

Потърси статистики, ще видиш, че използването на 8.1 нараства. 8.1 се преинсталира по-бързо от всяка една друга система на Майкрософт - за 5-10 минути, в зависимост от мощността на компютъра. За точно 2 минути правя споменатите оптимизации на системата = десетина минути занимавка, а не цял ден или 4 месеца. :)

Компютърът и за мен не е цел, но като средство, което ползвам, имам интерес да познавам това, което ползвам.

Наскоро стоях в една институция и видях, че компютрите не са даже с XP, а с някаква по-стара система, не я познах визуално. Резултатът в този случай наистина е трагедия, системата се сбъгави, служителката вдигна ръце и хората зачакаха безнадеждно и безутешно системата отново да подпали някога в бъдещето. Но в институциите проблемът е, както знаем, че нищо не се пипа, от гледна точка сигурност. Стоят си на стар софт, заради сключени договори и т.н.

Ти нямаш проблем с иконите, но твоята рам памет със сигурност има. Въпреки, че това е въпрос на количество рам и на мощност на компютъра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук-там съм съгласен с тебе, само че работата на шебеците в НАП не е да ровят из ОС , а да работят със съответните приложни програми, друг е въпроса, че шебеците дето им пишат програмите са кът и до преди година още имаха програми на DOS, а в МДТ мисля че още си я карат по досовски / не че е лошо де, ама друга ми беше интимната мисъл :) /

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Я така. Да се учат на DOS... Няма да ми цъкат карти и да са в нета в работно време.


Аз данъци плащам..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Безплатните ОС са като безплатните антивирусни. Вършат работа, ама не съвсем.

И за двете е според зависи... За сървърна ОС Линуксите са ненадминати, гарантирам, че и сървърите на форума ползват някакъв такъв. Безплатна антивирусна също може да е много полезна, ако човек внимава къде се рови.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

При сървърите Линукс/Юникс имат дял около 60%, докато MS има дял около 30%.

При суперкомпютрите Линукс има дял от 97%.

Ето статистиките за всички ОС:

Usage share of operating systems

Desktop Operating System Market Share

OS Platform Statistics

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи около 80% за дограмата и 20% за другите.

Което едва ли може да се нарече криза при операционните системи на Уиндоус, както е заглавието на темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Очевидно едното мнение изключва другото:

Ако човек знае кои процеси да изключи, какво да забрани, как да си изкара преки пътища за системата и т.н., ще може да си направи нещата по свой вкус и няма да търси никакви бутони, защото всичко ще бъде пред очите му. Но това масата потребители не го знаят, защото първо трябва да се поограмотят по въпроса.


Потърси статистики, ще видиш, че използването на 8.1 нараства. 8.1 се преинсталира по-бързо от всяка една друга система на Майкрософт - за 5-10 минути, в зависимост от мощността на компютъра. За точно 2 минути правя споменатите оптимизации на системата = десетина минути занимавка, а не цял ден или 4 месеца. :)

Компютърът и за мен не е цел, но като средство, което ползвам, имам интерес да познавам това, което ползвам.

Наскоро стоях в една институция и видях, че компютрите не са даже с XP, а с някаква по-стара система, не я познах визуално. Резултатът в този случай наистина е трагедия, системата се сбъгави, служителката вдигна ръце и хората зачакаха безнадеждно и безутешно системата отново да подпали някога в бъдещето. Но в институциите проблемът е, както знаем, че нищо не се пипа, от гледна точка сигурност. Стоят си на стар софт, заради сключени договори и т.н.

Ти нямаш проблем с иконите, но твоята рам памет със сигурност има. Въпреки, че това е въпрос на количество рам и на мощност на компютъра.

Защото повечето хора не знаят как точно да управляват една нова операционна система, защото първо трябва да я разучат. А и както посочих има един ограничен кръг от хора, за които новите ОС са по-удобни. Все пак тези, дето са ги направили са имали нещо на ум. И тое - кое е най-удобното за тези, дето основно се занимават с направата програмни продукти, а не за тези, които ги използват. Информацията иде от Макрософт (поне според медиите), че едва 10% са минали към 8 и затова са се захванали с 10-ката. Пък те все трябва да имат някаква представа какво им е влязло в касичката.

А системата за да зацикли у нас се дължи на много причини, сред които старите компютри са най-рядкото нещо. В повечето случаи заслугата е на човешкия фактор.

Уиндоса е в криза не само когато никой не го ползва, но и когато все по-малко хора си инсталират новите версии. Проблемът нараства прогресивно, защото щом по-малко хора ползват по-новата версия, толкова ще е по-трудно на тези, дето са си я сложили да комуникират с болшинството компютри с по-стари версии.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Айде сега рам памет се товари от иконите...Ако не играеш някоя супер тежка игра, не ползваш професионален тежък софтуер (в тия случаи знаеш какво правиш и имаш по значителни познания) та ако работата опре до иконите на десктопа... жална му майка на твоя пра стар компютър от древността.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...