Отиди на
Форум "Наука"

Разконспирирано


Recommended Posts

  • Потребител

Образованието е въпрос на избор, на възможности, и на усилия. Хората не са еднакви и някои генетично са по интелигентни, други влагат повече усилия и настигат останалите и т.н. Със сигурност обаче историята не се учи от телевизора, а трябва много четене. 

Въпросният филм не съм го гледал, но предполагам там не твърдят нещо стопроцентово, а създават някаква алтернативка на официалната история чрез изреждане на хипотези. Това за обикновенния гледач може да е незабележимо, но за учения е отличимо тъй като има разлика между хипотеза и доказана теория.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За психичните отклонения- ами мислех да го добавя в мнението си по-горе, направо ми "взе думата". А за сатанизма- ами ето нещо за здрави хора:-) http://www.churchofsatan.org/

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Става дума за детайли от последните му дни, които често подлежат на допълнителна справка и за хора с добра обща култура по предмета - излитали ли са самолети в края на април от Темпелхов, копани ли са тунели до летището, колко км. покрива един самолет по онова време (тук изкачат различни хипотези), свидетелските показания и т.н. Като хоби, някой може да си има трпъка към друг исторически период и да не познава добре подробностите от ВСВ. Може да е изключително начетен по древна история, но не и за такива подробности ог ВСВ. Например аз си имам точно определени периоди, които представаляват интерес за мен и знам доста интересни подробности за тях, но не знаех затворено ли е било летището в онези дни - от продукцията твърдяха, че на 21.04 излитат 8 самолета. Това няма как да го знам - не ми е приоритет, въпреки задоволителните общи познания относно ВСВ. За сметка на това мога да изреждам и на сън юдаистските школи от първи век и да цитирам в детайли интересни (за мен) любопитни факти около тях, както и  година по година да преразказвам известното за 1-ви век с всякакви свързани пикантни "дреболийки" за живота през конкретния период.

В съседната тема за пропагандтата отворимхме казус - юзери твърдят, че летището е затворено, онези от филма твърдят, че е имало няколко излетели самолета. Казусът увисна във въздуха (мисля, че нямаше конкретено пояснение) и аз не получих окончателен отговор. Ако държа да знам и не ми се смели верният отговор тук и сега, би трябвало сама да си правя справката. Трудоемко (яко ровене до правилния материал) и полезно в личен план единствено ако ВСВ ме занимава до последната подробност, което не е така.

Сега не знам мамят ли от екран или са прави поне за този момент от хипотезата - ето как става мазалото в историческата част, дори при необикновения гледач. 

********

В случая не съм обикновен гледач, защото съм спец в разпознаването на псевдото (друг е въпросът кое псведо ще порверявам и в кое псевдо намирам наченки на нещо интересно за допълнителни търсения в алтернативна посока). Важен ми е и психопрофилът на убеждаващите. Наблюдавам много внимателно, включително се интересувам от биографиите и намеренията на псевдосътворителите (от всякакъв тип). Всъщност те ме интересуват дори повече от вързалите се на конспиративните теории. Например "Търсене на Хитлер" е екип от националисти. Фанатизмът им извира дори от изражението на лицата. Тези хора в никакъв случай не са читави. Епизод след епизод се разкрива маниканиалност.Това е тема в темата, но право в целта и по късно ще обясня за какво смятам, че става дума между кадрите. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

какво означава "екип от националисти"? към коя нация са пристрастни и какво общо има това с Хитлер? 

по историческите и документални канали които повечето са американски темата за Втората световна война е доста популярна и се правят доста филми и за Хитлер и за Сталин. Тъй че едва ли там режисьорите и продуцентите са нацисти. По скоро в духа на теориите на конспирациите може да се търси еврейска връзка някаква в създаването на подобни филми. Конспирйциите най трудно се разшифроват когато са замаскирани и когато в тях се прилага обратната психология. Евреите принципно и те са си големи националисти и дори са малко нацисти, тъй като и талмуда и библията ги слагат над всички други народи и им казват да се отнасят с тях като с подчовеци. Затова и християните гонят евреите постоянно. Евреите при това казват че владеят много от американските филмови продукции особено в Холивуд и Ню Йорк, където (в Ню Йорк) са повече от 2 милиона. Така във филмите често роли получават евреи - гуинет полтроу, натали портър, кевин костнър, стивън спилбърг, уди алън... 

но това са само теории на конспирациите. не трябва да им се вярва много много. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Национализъм и нацизъм се отнасят до две различни разбирания. Националисти има във всяка държава и съвсем не е задължително да са "нацисти". Когато говорим за нацизъм, говорим за привържениците на идеологията (или припокриваща се в голяма част) националсоциалистическата партия в Германия. За да наречем някого нацист, трябва пораженията в светогледа му да са доста по-големи от тези на редовия националист.    

По-задълбочените изследвания върху теориите на конспирацията показва, че някои от тях в голяма степен подхранват национализма. От частното към общото индивидът започва да се чувства застрашен като част от определена класа, етническа принадлежност, дори национална принадлежност. По този въпрос - справка Еко. В това отношение никой не се е постарал толкова упорито и подробно да разкоспирира коспираторите. 

В случая с този сериал се забелязва силна привързаност към американското и величието му. Вменява се, че са единствените способни да разрешат подобни загадки. Натрапва се флагът, "ние", "нашите възможности" и т.н. Няма спор за косвеното подхранване на някакъв криво разбиран патриотизъм. И типажите с едно единствено изключение са такива - самоуверени, вманиачени и преекпониращи. Всички признаци са на лице. 

Всякаква връзка може да се търси в създаването му. Ако ми остане време днес ще се поровя от чисто нездраво любопитство. Все нещо ще изкочи ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

HOW TO MAKE SENSE OF CONSPIRACY THEORIES

© copyright by Rob Ager Dec 2010

 

http://www.collativelearning.com/conspiracy%20theories%20-%20contents.html

Доста съдържателно на първо четене и доста критично към всяка страна, вкл. и към академичната позиция. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като Хитлер обиколи цяла Южна Америка, накрая кацна в Богота и потопи самолета си. Целият маршрут от 1945 -47 бе изчислен като Бункер - ходене и пълзене в тунели - Темпелхоф - сепицален самолет покриващ 3200 км. пробег - Вила на Фарнко в Галиция - Виго, подводница - Канарски острови, вила на нацист не помня на кой о-в от всичките - Аржентина, преход с подводница - Аржентиски бряг акостиране, криене в имот на известен нацист, собственик на железници - Централна Аржентина, скъп нацистки хотел - Барилоче, криене във вила Иналко - Мисионес на границата с Бразилия - Бразилия крайбрежен град, вила на нацист, посещение на балетен концерт с Ева Браун - полет до Богота и 1-ви сезон приключи.

Но главното е, че изводът от "доводите" и "доказателствата" беше, че всичките му занимания в Южна Америка и разбира се заниманията на главните, видни нацисти в този период населяващи континента са били, какво мислите? Първи път, втори път, трети път...

Познахте ли?

:band:

Създаването на 4-тия Райх и подготовка за атака + ядрена заплаха за САЩ.

Seriously, guys, what’s next,

“Hitlernado?”

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 13.12.2015 г. at 23:06, makebulgar said:

 

 

On 13.12.2015 г. at 0:55, *abi* said:

 

 

On 13.12.2015 г. at 0:55, *abi* said:

Мисля, че вярващите в рептилите са хора със серозни психически проблеми - не става дума нито за образовение, нито за ниска интелигентност. Сопред мен да се вярва в подобна идиотщина е достойно за някаква диагноза. Впрочем, важи не само за рептилите.Например не мисля, че душевно здрав човек може да се захване със сатанизъм. 

 

On 13.12.2015 г. at 0:55, *abi* said:

В по-ранния етап беше много лесно да се хвана и се бях вързала на някои неща.

Забелязах, както и самата ти си установила, че вярващите в конспирации имат психически проблеми.Значи, ако " В по-ранния етап" си имала такива вижда се, че и сега те не са изчезнали напълно.Изглежда сега си в ремисия.Параноята не изчезва с възрастта, тя трябва да се лекува.Вярващите в конспирации не са само млади хора, пълно е и с възрастни откачалки.

Чудно ми е след като виждаш и знаеш, че тия конспирации са параноични бълнувания, защо трябва да ги изследваш и доказваш пункт по пункт че не са верни?Имаше виц за една блондинка в бара, като я попитали дали вече се е прибрала в къщи, тя отишла в дома си да провери дали е там.Та защо трябва да се връщаш в къщи  да проверяваш дали си там и да оборваш всеки детайл от конспирациите?Докато вярването в конспирации е форма на лудост, това да ги проверяваш е тъпотия.

On 13.12.2015 г. at 12:43, *abi* said:

Имам си едната такава страст към разконспириране на разни работи.

Страстта не е извинение да се постъпва глупаво!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

значи, Върбанов лекарските съвети, както и оценки за менталното здраве на потребителите в този форум ги давам аз. Въздържай се от генерализации и опити за освидетелстване на опонентите ти, защото е тъпо, жалко, а и безсмислено. Омаскарява дискусията и най-вече теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 13.12.2015 г. at 23:06, makebulgar said:

 

On 13.12.2015 г. at 16:10, vvarbanov said:

Отдавна исках да пусна тази тема.Мен не ме интересува опровергаването на отделните конспирации, те не са издържани логически.Интересуват ме хората които вярват в тях.Това са любители, които обичат теориите на заговорите, те не вярват само в един, а във всички тях едновременно. .Просто искат   да има конспирации.Не мога да разбера каква нужда имат от тях?Защо постъпват по тоя начин, какво ги кара да правят това?

Роме, аз започнах тази тема точно за да разбера какви са хората които вярват в конспирациите.Бях направил забележка на*abi* още в началото да не се грижи за психическото ми състояние, но тя каза, че не смята грижата за здравословния статус на опонента си за ad hominem.Няма проблем тя сама определя състоянието си такова каквото и аз го виждам, обича да говори за него, и с желание ми помага да разбера психиката на хората които вярват в конспирации.

 

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не се опитвай  да се оправдаваш, просто вземай предупрежденията ми под внимание и се дръж прилично. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...