Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

А може да го е прочел и сега претопля манджата сред последователите на Мохамед ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама Дарвин не го е казал "чрез знанието дадено му от Бога" - в това е разковничето. Четете внимателно ;)

Най ме кефи, че пак лошият г-н Докинсов е взет на прицел! Няма да му простят за Атласа и туй то! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

сърбят ме лапичките!

Та ето в това нещо http://www.harunyahya.com/en/Books/4066/atlas-of-creation-- което даже не смея да разгледам, а както казва злият Докинс "създаването му струва цяло състояние" и се раздава безплатно на десетки хиляди учители, включително и на самия него има легендарни попадения. Това чудо е опит да се илюстрира неверността на Дарвинизма, с твърдението, че фосилите не могат да бъдат отличени от съвременните им аналози. Между всичките недоразумения, на едно място се мъдри една стръв за риба представена като "ручейник". Ако съжалявам за нещо е, че не съм била там когато ошашавените даскали по естествена история :116:са попадали на "фосила".

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15/01/2016 at 13:03, Warlord said:

Ами че Дарвин е казал същото - съвременните маймуни и хората имат общ прародител, а не че хората са произлезли от съвременните маймуни. Явно и тоя пишман критик пратен ни от бога не си е направил труда да прочете Дарвин преди да започне да го критикува :) нищо ново под слънцето.

Грешката е моя, както писах в горен пост. Мислех си, че теорията на Дарвин е както я разбират мнозинството от хората и религиозните духовници.  Преди да прочета писанията на Ахмед Алхасан мир нему относно Еволюцията, също я отричах, защото си мислех, че е против религията ми и против Бог Единствения.  Ахмед Алхасан а.с. не е критикувал Дарвин. 

Въпрос: Има ли истина в теорията на еволюцията на Дарвин? Много е объркващо защото има толкова много доказателства в нейна подкрепа, от генетиката до археологическите доказателства, като фосилите на едноклетъчните. Питам ви за да ми решите този объркващ въпрос. 

Отговор на Ахмед Алхасан:

В името на Бог, Милостивия, Всемилостивия, 

И цялата слава е на Бог, Господаря на световете, и нека молитвите на Бог бъдат върху Мохамед и потеклото му, Имамите и Махдиите. 

Нека Бог подкрепи всички ви и да укрепи вашите стъпки.

Въпроса за еволюцията, изобщо не може да бъде отречен, освен от човек който е невеж относно това какво означава. Доколкото имаме разграничаване, селекция и наследство, тогава със сигурност трябва да има еволюция и това е почти самоочевидно и почти не се нуждае от фосили или сравнителната анатомия за да се докаже.  

И генетичната диференциация измежду индивидите от един вид, съществуваше и все още съществува. И природата, която обгражда индивидите и подхожда на някои индивиди от един вид, тези които носят облагодетелстваните гени, повече от колкото отговаря на други индивиди (от същият вид), обикновено съществува. И определено наследствеността съществува когато има възпроизводство. И ако тези три от които земята никога не е била в липса от както живота е започнал да съществува могат да бъдат открити, тогава това е Еволюция. 

https://www.facebook.com/Ahmed.Alhasan.10313/
https://www.facebook.com/AhmedAlhasanEnglish.10313/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно "откриване на топлата вода" може би отново стана объркване заради моя грешка.

Обяснението на Ахмед Алхасан а.с. относно Еволюцията е към евреите, християните и мюсюлманите, и техните отричащи я духовници. Разбира се вие, или тези които не са религиозни вярвате в нея. (или ако има такива които са религиозни и вярват в нея)

Интервюто относно книгата и най-вече самата книга "Заблудата Атеизъм" е относно доказване, че Еволюцията се ръководи от Бог, която е и отговор на Ричард Докинс и неговата книга "Заблудата Бог". Критиката е към Докинс. Там са оборени всичките му теории и тези. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами там е въпроса, че ние не "вярваме" в еволюцията, вярата е за религиозните поклонници, тя изисква да вярваш в нещо, което не е установено. Ние просто знаем, че тя (еволюцията) съществува, защото сме го установили, чрез обективните научни факти и доказателства.
Но като цяло е положително това, че вече и мюсюлманите могат спокойно да приемат факта на съществуването на еволюцията, без това да им пречи на вероизповеданието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости, Ислямът е религия, която много трудно се поддава на реформация( типична източна вяра, впрочем). Тъй че никога техните свещеници няма да " приемат спокойно факта на еволюцията". Да не говорим, че те приемат научните факти като религиозна доктрина-съперник, което може да доведе до сериозни проблеми впоследствие. Целият проблем е в това, че Ислямът, за разлика от Християнството, е доста по-монолитен и доктрината е много по-изчистена от противоречия. А това значи и по-малко неща, за които да се "захванат" потенциалните проповедници и теолози-реформатори. Пък като ще говорим за фактите- те нямат тежест за вярващите, за тях това се свежда до теологичен спор. Експериментални данни, наблюдения- кой го интересува това, важното е писаното в Книгата, там е Истината. Изобщо, деконвертирането на вярващи е много трудна работа, в която фактите и образованието( специално то може да влоши повече нещата) са безполезни, тук трябва да се действа на психологическо и емоционално ниво. 

 

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ей го на - въпросния Алхасан е приел този факт. Пак е нещо.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, kall said:

Глупости, Ислямът е религия, която много трудно се поддава на реформация( типична източна вяра, впрочем). Тъй че никога техните свещеници няма да " приемат спокойно факта на еволюцията". Да не говорим, че те приемат научните факти като религиозна доктрина-съперник, което може да доведе до сериозни проблеми впоследствие. Целият проблем е в това, че Ислямът, за разлика от Християнството, е доста по-монолитен и доктрината е много по-изчистена от противоречия. А това значи и по-малко неща, за които да се "захванат" потенциалните проповедници и теолози-реформатори. Пък като ще говорим за фактите- те нямат тежест за вярващите, за тях това се свежда до теологичен спор. Експериментални данни, наблюдения- кой го интересува това, важното е писаното в Книгата, там е Истината. Изобщо, деконвертирането на вярващи е много трудна работа, в която фактите и образованието( специално то може да влоши повече нещата) са безполезни, тук трябва да се действа на психологическо и емоционално ниво. 

 

Не си запознат с Ислям , аз съм роден като мюсюлманин , живял съм като дете като такъв, знам Книгата, знам и Вашата книга. Ние бяхме нещо като секта, по принцип сме Безбожници. Възродителният процес не ни засегна, Ние сме комунисти от времето преди първата световна война.Просто доста наши бяха избити от сталиновите хора след  деветосеп. преврат и само с това се разминахме.Станах православен през 1991. После бях и евангелист в една общност по родови причини, никога не сме и нчма да бъдем вярващи, всъщност ние пазим жив Орфеизма и предшеств. го Кабириянство.Моите прдци се смятат за потомци на Демокрит, не знам дали е вярно.Ислямът е възможно да се реформира и развива,правили са го предците ми под покровителството на султаните.Звучи абсурдно, но често ислям дава повече свобода от християнството, стига да знаеш какво и как да направиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минъти, laplandetza said:

Не си запознат с Ислям , аз съм роден като мюсюлманин , живял съм като дете като такъв, знам Книгата, знам и Вашата книга. Ние бяхме нещо като секта, по принцип сме Безбожници. Възродителният процес не ни засегна, Ние сме комунисти от времето преди първата световна война.Просто доста наши бяха избити от сталиновите хора след  деветосеп. преврат и само с това се разминахме.Станах православен през 1991. После бях и евангелист в една общност по родови причини, никога не сме и нчма да бъдем вярващи, всъщност ние пазим жив Орфеизма и предшеств. го Кабириянство.Моите прдци се смятат за потомци на Демокрит, не знам дали е вярно.Ислямът е възможно да се реформира и развива,правили са го предците ми под покровителството на султаните.Звучи абсурдно, но често ислям дава повече свобода от християнството, стига да знаеш какво и как да направиш.

И резултатът от развитието и реформирането е???

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минъти, ДеДо Либен said:

И резултатът от развитието и реформирането е???

Реформите в армията и икономиката, успехи в образованието, и десетилетие по късно войната и държавата на Ататюрк.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, kall said:

Глупости, Ислямът е религия, която много трудно се поддава на реформация( типична източна вяра, впрочем). Тъй че никога техните свещеници няма да " приемат спокойно факта на еволюцията". Да не говорим, че те приемат научните факти като религиозна доктрина-съперник, което може да доведе до сериозни проблеми впоследствие. Целият проблем е в това, че Ислямът, за разлика от Християнството, е доста по-монолитен и доктрината е много по-изчистена от противоречия. А това значи и по-малко неща, за които да се "захванат" потенциалните проповедници и теолози-реформатори. Пък като ще говорим за фактите- те нямат тежест за вярващите, за тях това се свежда до теологичен спор. Експериментални данни, наблюдения- кой го интересува това, важното е писаното в Книгата, там е Истината. Изобщо, деконвертирането на вярващи е много трудна работа, в която фактите и образованието( специално то може да влоши повече нещата) са безполезни, тук трябва да се действа на психологическо и емоционално ниво. 

 

Исляма, който е в днешно време не е истинският такъв. Ахмед Алхасан а.с. е лидера на всички мюсюлмани, който трябва да се следва. Около милиард и нещо Сунити (най-голямата секта в Исляма) не знаят, че съществува, а Шиитските духовни власти наредиха за убийството му. Ще се опитам да обесня ако е рекъл Бог. 

След смъртта на Пророка, неговият братовчед Имам Али е трябвало да поеме управлението защото той е духовният водач назначен от Бог. Земната власт е поета от други, а мнозинството от обикновените мюсюлмани са следвали тях - земната власт, а не истинският Имам (Водач) назначен от Бог - Имам Али. Вторият син на Имам Али а.с. и внука на Пророка савас  - Третият Имам Хюсейн а.с. се жертва заради истинският Ислям и Господ Единствения като се изправя срещу земната власт узурпирала Исляма и името му - Халифа Язид нека Бог го накаже. Имам Хюсейн заедно със 72 войника се изправя срещу 30 000 армия на Умаядският Халифат.  (https://bg.wikipedia.org/wiki/Хусейн_ибн_Али  https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Karbala).

Всички други земни власти на "Исляма" след това са били на грешен път нямащи нищо общо с Аллах (Бог), лидерите им единствено ползвайки името Ислям за своето облагодетелстване, експанзия, земни блага, земна власт и тн. Саудитска Арабия и други такива държави са техен аналог в днешно време. (Точно и Имам Ахмед Алхасан  а.с. дава пример със Саудитските духовници във вторият въпрос в интервюто, които Саудити са окупирали свещената земя, начело с кралското им семейство, което няма нищо общо с Исляма.)

Следващите Имами (Водачи) от потеклото на Пророка савас са били арестувани, отрявани и ликвидирани от земните лидери,  които са претендирали, че са представяли Исляма и Бог, които ги е било страх да не загубят своята земна власт и своите земни блага.  Докато Бог не скрива 12тия Имам, Имам ал-Махди а.с..  Шиитите чакат завръщането на Имам ал-Махди а.с., който изпраща своят пратеник и Наследник - Имам Ахмед Алхасан а.с. преди неговото завръщане. В Шиитските писания той е пророкуван като Ямани. Когато Имам Ахмед Алхасан обяви, че е вече тук, Шиитските духовници наредиха убийството му.  Всички помощници/последователи, които повярваха в посланието на Ахмед Алхасан а.с. са по затворите в Иран и Ирак без съд и присъда. 

За съжаление Сунитите не вярват в Имам ал-Махди а.с., но в техните писания те чакат Махди който да се роди в края на времената. Това е Ахмед Алхасан а.с., който е наследника на 12тия Имам от потеклото на Пророка савас, които също е Махди (Правилно напътстващ) и е Наследника на Имам ал-Махди а.с. 

 Едно видео, което изяснява относно 12-те Имама мир над тях - истинските Водачи.

 


Мнозинството, които са владеели са използвали Исляма за лични цели убивайки и отхвърляйки истинските му духовни водачи назначени от Бог - 12-те Имама след Пророка (савас).   

Ахмед Алхасан а.с. е пряк потомък на 12тия Имам и на Пророка савас, писан по име в Завещанието на Пророка (Ахмед който се ражда в края на времената) и всеки мюсюлманин е длъжен да му се врече във вярност. https://spasiteliat.wordpress.com/завещанието/   Той доказа това, чрез своето Знание, чрез Видения на вярващи, чрез Чудеса. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едно от многото чудеса на Ахмед Алхасан а.с. (Изписва се името Ахмед на арабски на гроба на мъченик, заедно със звездата на Пророка Давид мир нему - емблемата на посланието, на всички Пророци и Пратеници на Бог) 


Повече за Ахмед Алхасан а.с. в едно интервю за западен журналист, за западната аудитория.  

https://spasiteliat.wordpress.com/интервю/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14/01/2016 at 21:23, fantom4e said:

не можеш ли да ми отговориш?

не знаеш?

Здравей, не съм чел книгата, има я само на Арабски в момента, скоро ще бъде преведена на английски, ако е рекъл Бог.

Ще ви покажа няколко пасажа от нея, които Ансарите преведоха на английски. 
 

От прародителя до днешния жираф - процес на Еволюция движен от вътрешна "нужда" (Ръководен от Бог Единствения)

rwhuki.jpg
 

Няколко вселени правят квантовите флуктуации в празнотата възможни, където не е имало пространство и време...

И вече няма нещо от нищо.

sljxnk.jpg

x4nb85.jpg

Докинс след като призна, че има закон той се задължи да признае, че също има и Законодател...

"Заблудата Атеизъм"- Скъпоценноста на тази епоха, скоро на английски, ако е рекъл Бог. 

Редактирано от Ansari
Link to comment
Share on other sites

Ahah,смешно. Всъщност  смисъла на Исляма е ползването му за конкретни полит/военностратегически цели при създаването му и набеждаването на Мохамед за правилния пророк и говорещия от Бога.Това  в тея райони и времена е било традиция. Исус преди това се е пробвал, или са го пробвали, но не е имал резултат, получило се е нещо по интересно, векове след това.Ние  знаем този прочит на исляма и моят прадядо и дядо винаги е говорил за тези особености на тази наша религия.

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Ansari said:

 

 

Докинс след като призна, че има закон той се задължи да признае, че също има и Законодател...

 

Докинс никога не е признавал подобно нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересно - Алхасан излиза, че е шиит? Този варянт е по-рядко пропагандираният тук по мои наблюдения :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Ansari said:


x4nb85.jpg

Докинс след като призна, че има закон той се задължи да признае, че също има и Законодател...

"Заблудата Атеизъм"- Скъпоценноста на тази епоха, скоро на английски, ако е рекъл Бог. 

Не мисля,че нашият приятел има впредвид, че Докинс е признавал нещо, а по-скоро, че е задължен да си признае "съществуването на Законодател", след като има "закони". И друг път съм го срещал това твърдение само че в протестантска пропаганда. Логиката е, че наличието на "закони" задължително значи наличие на "законодател". Но в тая логика се изпуска важният момент, че се прави сериозно объркване на термините природен "закон"(определени patterns, по които протичат разните явления във Вселената) и юридически човешки закон( абстрактни, измислени от хората правила, прилагани в обществото). При това смесване на тези понятия става така, че хората си мислят- "явленията във Вселената се подчиняват на закони, значи те трябва да са заложени от законодател, щото законите в обществото се залагат от законодатели( юристи, дупетати, етс). И кой ще е тоя законодател, той ще да е Бог, нали тъй пишело в разни книги".

 

Абе изобщо изтрещяна ра'ота:-)

Link to comment
Share on other sites

Според мен е време за нов пророк пратен от Аллаха.Можем да ползваме ислям и да облечем в него една нова, социално мощна идеология за да поведем отново братята напред към един Нов ред !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дали исляма може да се промени? Да разбира се предвид демографският взрив в ислямските страни и свършването на петрола след няколко деситилетия исляма има три опции: 

- да се научат да ядът камъни и пясък;

- да се изяждат един друг;

- да се променят и модерниират и започнат да си изкарват хляба в модерното индустриално и постиндустриално общесво с всичките му норми, дефекти и недостатъци!

 

Интересно е как някой се опитва да помири и да синтезира съвременни научни открития и теории  с такива писани в коя да е свещенна книга отпреди 1400, 2000 или 5 000 години!

Нека вярата да си е вяра, а науката да си е наука и да не се смесват! И да не се опитват да се синтезират имат различни корени, функции и цели двете неща!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stinka (Rom) said:

Дали исляма може да се промени? Да разбира се предвид демографският взрив в ислямските страни и свършването на петрола след няколко деситилетия исляма има три опции: 

- да се научат да ядът камъни и пясък;

- да се изяждат един друг;

- да се променят и модерниират и започнат да си изкарват хляба в модерното индустриално и постиндустриално общесво с всичките му норми, дефекти и недостатъци!

 

Интересно е как някой се опитва да помири и да синтезира съвременни научни открития и теории  с такива писани в коя да е свещенна книга отпреди 1400, 2000 или 5 000 години!

Нека вярата да си е вяра, а науката да си е наука и да не се смесват! И да не се опитват да се синтезират имат различни корени, функции и цели двете неща!

Може , но покрай ислям има шанс някои групировки да организират глобална схема за придобиване на много власт, дори и да задават еволюционен път.В  края на краищата тази религия е създадена с тази цел, ползвали сме я за това и все още можем. Според мен ако някои успеят , то ще е в сътрудничество със сега успешни картели и групи , например някои от клоновете в САЩ, Германия , , възможно от друга страна Китай, Русия, защо не.

Притеснявам се, за да водиш множество прости хора , такива в ислямския свят, технологичният набор на Запада, не е подходящ, съществуват по/добри начини , които включват исляма. Не съществуват никакви причини , които да ограничат използването му.За да стане всичко добре е нужна малко модернизация на религията, един лек фйужън със социална идеология, разтърсваща масите, имахме такива опити, да ашладисаме ислям със социалистическа идеология, получи се добре, но след намесата на СССР/отговорните фактори , нещата замряха. Сега можем отново да го направим, но този път да приложим новите възгледи в предвека на заиграване с изкуствен интелект и в зората на предстоящ еволюционен скок. Много ще ни помогне политика на Европ. държави в генетично/културния миксер който стартираха. Мюсюлманите са в силна позиция, времето все още работи за тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, laplandetza said:

Може , но покрай ислям има шанс някои групировки да организират глобална схема за придобиване на много власт, дори и да задават еволюционен път.В  края на краищата тази религия е създадена с тази цел, ползвали сме я за това и все още можем. Според мен ако някои успеят , то ще е в сътрудничество със сега успешни картели и групи , например някои от клоновете в САЩ, Германия , , възможно от друга страна Китай, Русия, защо не.

Притеснявам се, за да водиш множество прости хора , такива в ислямския свят, технологичният набор на Запада, не е подходящ, съществуват по/добри начини , които включват исляма. Не съществуват никакви причини , които да ограничат използването му.За да стане всичко добре е нужна малко модернизация на религията, един лек фйужън със социална идеология, разтърсваща масите, имахме такива опити, да ашладисаме ислям със социалистическа идеология, получи се добре, но след намесата на СССР/отговорните фактори , нещата замряха. Сега можем отново да го направим, но този път да приложим новите възгледи в предвека на заиграване с изкуствен интелект и в зората на предстоящ еволюционен скок. Много ще ни помогне политика на Европ. държави в генетично/културния миксер който стартираха. Мюсюлманите са в силна позиция, времето все още работи за тях.

Е то че ще в контакт с други е ясно, не живеят юсюлманите на отделна планета сами! Има три вида мюсюлмански държави според мен, които произвеждат три различни вида доктрини, в които вплитат исляма. 

На по северните, които се стремят към икономическо развитие, нямат много природни ресурси и съответно търсят развитието по начина на Европа и Америка. Това са донякъде Турция, Иран, Малайзия, Индонезия, Балканските мюсюлмани и мюсюлманите от бившия СССР без Кавказ, можеби и Таджикистан!Също Тунис, Мароко, Ливан.

На богатите петролни монархии от залива. Които имат много пари на готово от природни ресурси и икономическото им развитие не се крепи на модернизация на обшеството отношенията. Така че те разполагат с много икономически ресурси, но могат да си позволят изостани обществени отношения.

Третите на бедните изостанали и в демографски взрив мюсюлмански страни останалите в Африка и Азия.

Няма такъв фюжън специален Това е естественото развитие на модерното общество заедно с религиозно-културните особености. Целият проблем е в използването на исляма като политическа идеология на някой от големите мюсюлмански държави. Също както СССР използваше комунизма. 

В модерното общество не е нужна религиозната пропаганда за създаване на желани нагласи у населението..... има медии за тази цел и държавни училища. Просто слабото технологично развитие на повечето ислямски страни през 20ти век неможеше да измести религиозната индоктринация на джамиите. Но в 21 век вече е обратното. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17/01/2016 at 21:31, stinka (Rom) said:

Дали исляма може да се промени? Да разбира се предвид демографският взрив в ислямските страни и свършването на петрола след няколко деситилетия исляма има три опции: 

- да се научат да ядът камъни и пясък;

- да се изяждат един друг;

- да се променят и модерниират и започнат да си изкарват хляба в модерното индустриално и постиндустриално общесво с всичките му норми, дефекти и недостатъци!

 

Интересно е как някой се опитва да помири и да синтезира съвременни научни открития и теории  с такива писани в коя да е свещенна книга отпреди 1400, 2000 или 5 000 години!

Нека вярата да си е вяра, а науката да си е наука и да не се смесват! И да не се опитват да се синтезират имат различни корени, функции и цели двете неща!


 

Относно "Ислямските страни" богати на петрол... Бог го е казал отдавна.  

"Бедуините са най-силни по неверие и лицемерие, и най-склонни да не проумеят границите на онова, което Аллах низпосла на Своя Пратеник. Аллах е всезнаещ, премъдър."  Сура Покаянието (Ат-Тауба) 9:97, Свещен Коран.

Джабир ибн Хаян - бащата на ранната Химия. (https://en.wikipedia.org/wiki/Jabir_ibn_Hayyan) Бил е ученик на Имам Джафар ал-Садик мир нему. 

Имам Ахмед Алхасан а.с. е пряк потомък на Имам Джафар ал-Садик мир нему. 

Ахмед Алхасан каза: а.с Това което научните изследвания и академичните среди достигнаха е точно това което беше достигнато когато астронавти направиха снимки на земята от космоса за да решат веднъж завинаги спора дали земята се върти около слънцето, въпреки това някои хора отказват да повярват на това, въпреки снимковия материал. Например Уахабитските духовници Ибн Утаимин примерно каза, че слънцето се върти около земята и че деня и ноща се причиняват от слънцето което се въртяло около земята. Ибн Баз каза същото нещо. Който не вярва в еволюцията е на същото положение като уахабитските духовници. Надявам се, че който си представя еволюцията да не е истина да чете повече. Не е срамно да си поправиш вярванията, това което е срамно е да отречеш науката и знанието и да останеш в невежество.  Еволюцията е даден въпрос случил се в миналото и все още се случва, достатъчно е, че всички университети и изследователски центрове смятат еволюцията да бъде единственото обяснение за различните форми на живот на тази планета. Относно пасажите, вие не ги споменахте, може би имахте предвид когато Бог казва в Сура Нух: "Той ви създаде на етапи" 71:14 Нух. И други редове които споменах в книгата "Той ви накара да растете от земята" 71:17 Нух. Те са ясни, Бог ви създаде на етапи, той ви накара да растете от земята. Аллах говори за създаването на човека и очевидно пасажа казва вие сте семе на тази земя което порасна и  произведе. Можем да кажем, че това семе е в гените които са пораснали и са прозивели нашите тела. Аз вярвам, че има разумни хора които могат да имат полза от тях за да знаят истината относно религията, но ако атеистите отхвърлят това тълкувание на тези ясни пасажи, то проблема си е техен. Аз не ги карам да приемат на сила. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...