Отиди на
Форум "Наука"

в изборния ден


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Нека се чуем и в изборния ден и да коментираме ставащото.

Като начало ще кажа че към 12 на обяд изборната активност е 5,48%.

Аз вече гласувах, идете и вие да гласувате, сто пъти вече казах за кого, няма да повтарям пак.

И за да си починем от изборните страсти ще ви информирам и за музикалната класация на Дарик радио, пък да я коментираме и нея. Те умните хора знаят за какво иде реч...

Песните в класацията са

"Аз съм просто човек" на Килил Маречков

" Черната овца" на Ахат

"Вятъра на промяната" на скорпионс

"Кацнал бръмбар на трънка" народна музика

"Мой Генерал" руска песен

"Една българска роза" Паша Христова

"Фикус" на Аквариум

От това което виждам първи е Кирил Маречков с 11,5%

втора е Паша Христова с 57,5 %

Трети е Ахат с 26,1 %

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

ОК хайде какво мислите за резултатите от изборите.

Ще има балотаж Сидеров и Първанов.

Още една седмица да решим какво ще бъде бъдещето ни.

Доста интересно ми беше да гледам по всички телевизии "Президентски избори 2006" и сега ще видим пресконференцията...

Първанов има над 60%...най-интересното предстой...

Какви са вашите разочарования?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма нищо за чудене, резултатът беше ясен. Причините са горе-долу тези, които разглеждахме - към традиционно организирания червен вот, където отсъствия няма се прибави турския. Патриотичния беше обран от Атака, но не и в степен да смути Първанов ;) Десния остана пасивен, защото дяснонастроените не вярват в промени, ясно им е, че статуквото трудно би се сменило, разчитат на Европейския съюз и на собствените си бизнеси и житейски проекти, писнало им е от образа на десницата /впрочем изкуствено негативно създаден от контролираните от червените медии/, както и от разединеността й и си стоят в къщи. От трета страна, нямаше сериозна кампания, от четвърта, Първанов лично не се натрапва и се държи сдържано, т.е. не дразни.

Резултатът за мене е предизвестен след една седмица, наистина може да се ходи на риба:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днескашният ден доказа . че народа ни е Прост !

Както каза Явор Дачков по Нова ТВ - Сидеров не е нито краен десен , нито краен ляв . Той е краен идиот!

Просто Сидеров единствено ще ни доведе до Гражданска Война , а това е последното нещо което ни трябва !

А пък Комуниста нищо няма да направи , кои пак ще гласуват за него - Ще гласуват Червените Баби които днеска ги засякох - Недовиждащи , Почти Глухи , със лек Паркинсон , вече почти неподвижни едвам драпащи се изсипват като луди , само и само да гласуват за Жорш !

Те ли ще ми решават живота ? Тези дето едвам се движат и едвам виждат се втурват и ми решават бъдещето ! А +18 Годишните гласуват за Болният идиот !

И какво стана - бъдещото на България , моето бъдеще , нашето бъдеще се рашава от Пенсионерите и от Простаците ! Еми супер сме си , моля залозите да започнат Гражданска Война или Ограбване на Държавата ? Въпросът на седмицата кои ще наделеят Червените Баби , или Ратниците ?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Изгледах вчера и трите пресконференции и като цяло всички добре се представиха. Първанов изглежда доволен от резултата и сигурно този резултат на вчерашните избори и балотажа като цяло му е за урок, че народа страда и иска промяна. Каза няколко защитни слова в някой от обвиненията, но и доста замълча.

Сидеров против очакванията се държа про европейски и доста културно. Отговори на всички въпроси и дръпна една реч за Доган и ордена „Стара планина”. Дори много ми хареса когато един циганин от циганска информационна агенция му зададе въпроси свързани точно с многото упреци, че ги мразел и т.н., а сега показа, че не е така. Разбира се това се очакваше от встъпителното му слово да каже, че всеки който се чувства българин за него не е друг. ;)

За Беронов какво да кажа? Човека е поел това задължение от дълг към родината и няма да продължи с политика. А за десните лидери тепърва им предстои да обмисляне за бъдеще и да се замислят защо привържениците им вчера не излязоха да гласуват. Само С. Софиански си подаде оставката, а Костов и Стоянов ще си останат лидери и ще видим до какво ще доведе това. Президента ляв и правителството ляво това на дали се харесва на тези лидери, но явно много грешки са допуснали, за да се стигне до тук.

Като цяло за анализ може да се каже, че от чутото снощи човек или може да се замисли и да гласува за някой от двамата кандидати, което и ще стане и Сидеров ще превлече повече симпатизанти, а Първанов ще се задържи както е сега с мил. и шестотин хиляди. И разбира се ще има такива които ще ходят на риба, гъби и къде ли не, но няма да гласуват.

Дано България има лидер, който заслужава този пост и направи страната ни по добро място за живеене, а не по зле.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дано България има лидер, който заслужава този пост и направи страната ни по добро място за живеене, а не по зле.

Чесно казано , от вчерашната пресконференция Сидеров се държа много прилично което направо ме учуди ! Но ако имах правото на избор , може би щях да мисля дали да не гласувам за Сидеров ! Имам огробни притесния , че ще ни докара до Гражданска Война ! Но ако не стигне до там неговата политика наистина е добра , но трябва да внимава ! Баща ми който е заклет Анти-Комунист казва че по-добре Първанов понеже поне е със "Всичкия си" , но той няма да гласува на Балутажа !

За първи път се радвам ,че нямам право на глас , защото изборът е много труден ! Ще видим как ще се развият нещата през седмицата , според мен Сидеров ще покаже повече спокойствие за да привлече Интелигенцията и Десните ! Докато Първанов ще покаже повече решителност ! Битката може да стане интересна !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Чесно казано , от вчерашната пресконференция Сидеров се държа много прилично което направо ме учуди ! Но ако имах правото на избор , може би щях да мисля дали да не гласувам за Сидеров ! Имам огробни притесния , че ще ни докара до Гражданска Война ! Но ако не стигне до там неговата политика наистина е добра , но трябва да внимава ! Баща ми който е заклет Анти-Комунист казва че по-добре Първанов понеже поне е със "Всичкия си" , но той няма да гласува на Балутажа !

За първи път се радвам ,че нямам право на глас , защото изборът е много труден ! Ще видим как ще се развият нещата през седмицата , според мен Сидеров ще покаже повече спокойствие за да привлече Интелигенцията и Десните ! Докато Първанов ще покаже повече решителност ! Битката може да стане интересна !

И аз като баща ти съм с крайно десни убеждения, но няма да подкрепя Сидеров. Ако стане той президент гражданската война ни е в кърпа вързана. Това обаче не ни е необходимо точно сега на прага на 1.І.2007г. Европа няма да ни захвали за това и ще си затвори вратите. Тогава кой ще е виновен???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Най-забавното е, че Първанов не спечели изборите от раз се дължи не на гласувалите, а не негласувалите:

чл. 93 (3) от Конституцията:

Избран е кандидатът, получил повече от половината действителни гласове, ако в гласуването са участвали повече от половината избиратели.
:doh:

:hmmm: Като излязат окончателните резултати ще сметнем колко още гласоподаватели за Беронов и Волен е трябвало да се включат в изборите за да спечели Първанов от раз. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно умното говорене на Сидеров мога да кажа, че "Вълкът козината си мени, но нрава не!". Това ще да е само някаква публична маска.

Между другото, по закон ако на балотажа избирателната активност е много ниска какво ще се случчи? Ако за първанов гласуват примерно 10 човека, а за сидеров 2, изборите легитимни ли ще са?

Ако има някаква клауза, за анулиране на изборите, ще се радвам да я стимулирам. Сегашния избор за никакъв х** не е. Май ще ида за риба... :/

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Колкото и хора да гласуват във втория тур презизент ще има.

И това трябва да е Волен Сидеров.Защото ако спечели Първанов няма да влезем в Европа а в анадола, и утре ще носим фереджета и фесове. Тая турска подлога трябва да замине в небитието ако искаме да я има България.Ако дойде на власт Волен ще има хора в затвора, турцизацията и циганизацията ще бъдат спрени.Като толкова много сте против Волен я ми кажете кой друг е в състояние да озапти масовата циганска престъпност.Министърът с индианско име "Пикаещият във фонтани" и прякор ГЛЪВЪТЪ практически протектира циганите бандити които тероризират цяла България.

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ВОЛЕН СИДЕРОВ

post-70-1161616079_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам всички мнения, /защо ли ?/ ми се струва че никой не е отбелязал следното:

1. Пресконференцията на Сидеров беше първото му изявление на живо пред национални медии.

2. Всички изводи за Сидеров са правени от "независими" журналисти от национални медии..

3. Ако някой има данни от някаккъв друг източник за Сидеров - в никакъв случай не е показал това в настоящия форум.

Дами и Господа - моля ви за факти. Мисля че грешите , ако считате за факт , мнението на един или двама непредубедени журналисти :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Пресконференцията на Сидеров беше първото му изявление на живо пред национални медии.
Това е 2-та пресконференция. Първата беше след парламентарните избори когато вилняха с бате Бончо. Имаше и няколко "изяви" от пленарна зала.

Всички изводи за Сидеров са правени от "независими" журналисти от национални медии..
А това, че дават Волен всеки ден по "Скат" нищо ли е?

Ако някой има данни от някаккъв друг източник за Сидеров - в никакъв случай не е показал това в настоящия форум.
Най-малкото "Атака" си има и свой форум. Тъй че най-малко тоя-оня може да е погледнал и там. ;)

Дами и Господа - моля ви за факти. Мисля че грешите , ако считате за факт , мнението на един или двама непредубедени журналисти
Надявам се въпросните журналисти да не са очите на всеки (по 1-2, кой колкото има според случая). :P
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-малкото "Атака" си има и свой форум. Тъй че най-малко тоя-оня може да е погледнал и там. ;)

Надявам се въпросните журналисти да не са очите на всеки (по 1-2, кой колкото има според случая). :P

Предполагам че колегата GALAHAD ще е милостив към мен и ще ми посочи адреса на този форум, след като се е информирал от него :)

В царството на слепите и едноокия е цар :)

Интересно - какъв ли е рейтинга на СКАТ :)

Просто само споделям - че високо платени журналисти се изказват твърде предубено, без да изнасят фактология :) КОй ли им плаща ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чесно казано , от вчерашната пресконференция Сидеров се държа много прилично което направо ме учуди ! Но ако имах правото на избор , може би щях да мисля дали да не гласувам за Сидеров ! Имам огробни притесния , че ще ни докара до Гражданска Война ! Но ако не стигне до там неговата политика наистина е добра , но трябва да внимава ! Баща ми който е заклет Анти-Комунист казва че по-добре Първанов понеже поне е със "Всичкия си" , но той няма да гласува на Балутажа !

За първи път се радвам ,че нямам право на глас , защото изборът е много труден ! Ще видим как ще се развият нещата през седмицата , според мен Сидеров ще покаже повече спокойствие за да привлече Интелигенцията и Десните ! Докато Първанов ще покаже повече решителност ! Битката може да стане интересна !

E, Сидеров трябва да разбива имиджа си на екстремист, така че, нормално е да говори културно и спокойно. Проблемът е, че човек не знае кога изразява същността си ....

Колкото и хора да гласуват във втория тур презизент ще има.

И това трябва да е Волен Сидеров.Защото ако спечели Първанов няма да влезем в Европа а в анадола, и утре ще носим фереджета и фесове. Тая турска подлога трябва да замине в небитието ако искаме да я има България.Ако дойде на власт Волен ще има хора в затвора, турцизацията и циганизацията ще бъдат спрени.Като толкова много сте против Волен я ми кажете кой друг е в състояние да озапти масовата циганска престъпност.Министърът с индианско име "Пикаещият във фонтани" и прякор ГЛЪВЪТЪ практически протектира циганите бандити които тероризират цяла България.

Далеч не е сигурно къде ще идем, ако не е Първанов ...;) /като сме си избрали такъв, това е./

Всичко това, за което пишеш може да се разглежда само след 01.01.2007 г. Иначе става страшно.

ПП

За Димитър Маринов становище имаш ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Предполагам че колегата GALAHAD ще е милостив към мен и ще ми посочи адреса на този форум, след като се е информирал от него

Какво дочаках - да давам линкове за сайтове на "Атака". :doh:

Тъй, първо нещо от избрани линкове от интернет-страницата на "Атака" :laugh: Има я и страницата на Зиези. :doh:

Там има линк към вестник "Атака", а там вече има и форум - http://www.vestnikataka.com/forum/

Имаше и един друг форум, но Волен първо изгони от там някои потребители, а после затвори и самия форум насред парламентарните избори. И защо - защото искаха да си покажел програмата и писаха, че някои кандидати на "Атака" били доносници и продажници (сега Волен ги нарича "предатели" и се кълне, че не знаел що за стока били). А какво лошо имаше да си сложи програма - сега я направи и получи повече гласове?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Просто само споделям - че високо платени журналисти се изказват твърде предубено, без да изнасят фактология :) КОй ли им плаща ?

Прави като мен - не гледай телевизия. Аз не гледам нито една българска телевизия и се отнасям така и с чуждите. Гледам единствено НАСА ТВ. Знаеш ли защо - защото по конвенционалните телевизии оплескват всичко като стане дума за астрономия и космически технологии. Ако искаш да получиш свястна информация, трябва да си чупиш кофата докато я откриеш. Във всички сфери е така! Нима не изгониха тоя пич от БТВ дето говори против Първанов? Да не мислиш, че само Болен е изгубил от това? Ами останалите кандидати? Просто който е на власт медиите за него държат, защото така им изнася.

А как Болен щял да оправи държавата? Ще я "оправи" като Царя. Каква му е стратегията? Що не каже как мисли с президентския си пост да вкара хора в затвора? Много ми е интересно да знам. А дори и да стане премиер как мисли да победи корупцията и мафията? Представете си тези всички хора: полицаи, прокурори, следователи, съдии, данъчни, чиновници по министерства и институции, мутри, наемни убийци, 800 000 цигани - повечето дребни престъпници и др.. Е за циганите вече знаем, че ще ги кара в конц лагери. Ами другите? Кажете ми един начин, една стратегия, чрез която Болен би имал дори теоритичната възможност да вкара толкова много хора в затворите без да го гръмнат?

Без да се обиждате, но един човек трябва да е доста наивен, за да си мисли, че Болен би могъл да направи нещо повече за хората от Луканов или Виденов. Най-много да ни докара някоя национална катастрофа. Преди време ума не ми побираше как някой може да гласува за царя, а сега ума не ми побира как някой може да гласува за тоя мега- гига- тера- ултра- супер- хипер- дупер идиот Болен Лидеров :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Просто който е на власт медиите за него държат, защото така им изнася.

По-скоро, медиите като застанат зад някой и той печели:) БТВ например беше тотално за Първанов - не само с уволнението на Инджев, но и с маса внушения. "Парата праи борбата" в наште частни медии:))).

Прав си да не гледаш телевизия,от една страна, но новините все пак може.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-скоро, медиите като застанат зад някой и той печели:) БТВ например беше тотално за Първанов - не само с уволнението на Инджев, но и с маса внушения. "Парата праи борбата" в наште частни медии:))).

Прав си да не гледаш телевизия,от една страна, но новините все пак може.

Предпочитам да гледам, слушам и чета за България от чужди медии, защото са по-обективни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

E, да, но пък те невинаги говорят за България. Аз щот` съм от соцпоколението, и съм свикнал да гледам "между редовете", каквато и идиотщина да звучи от екрана ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Господа - как стигнахте до извода, че Сидеров не е със всичкия си ?

Чухте го отнякъде, прочетохте или е въпрос на сериозен анализ и информация.... ?

Все пак той има 3 книги - някой прочете ли ги ?

ИМа награда за Журналистика през 2000 година. Сигурно е фалшива?

ДАЙТЕ МИ АРГУМЕНТИ , ЗА ДА СЕ СЪГЛАСЯ СЪС ВАС....

АКО ПЪК НЯМАТЕ ..... СПРЕТЕ СЕ ..... ЗАЩОТО ЩЕ ЗАПРИЛИЧАМЕ НА МАХЛЕНСКИ КЛЮКАРКИ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аре само да спазваме правилата и там, където се иска да се наблегне на нещо да се ползват удебелени, подчертани и наклонени букви вместо главни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Господа - как стигнахте до извода, че Сидеров не е със всичкия си ?

Чухте го отнякъде, прочетохте или е въпрос на сериозен анализ и информация.... ?

Все пак той има 3 книги - някой прочете ли ги ?

ИМа награда за Журналистика през 2000 година. Сигурно е фалшива?

ДАЙТЕ МИ АРГУМЕНТИ , ЗА ДА СЕ СЪГЛАСЯ СЪС ВАС....

АКО ПЪК НЯМАТЕ ..... СПРЕТЕ СЕ ..... ЗАЩОТО ЩЕ ЗАПРИЛИЧАМЕ НА МАХЛЕНСКИ КЛЮКАРКИ :)

Сидеров имал 3 книги - Ами и Хитлер има една !

Награда за Журналистика - И какво отт това , има разлика между това да си журналист и това да управляваш държавата ! И разликата е че за Второто трябва да си със "Всичкият си" . А и плюс това и Мусолини е бил Журналист

Аргумент : Преби двама души , накара Чернев да излъже ПАРЛАМЕНТА за това което е направил Сидеров , оказа се че във партията му има Педофили , казва на неговите избиратели "Ратници" и поздравява както колегата му Журналист и Политик от близкото минало Hitlermusso.jpg , до колегата му със написаната една книга ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...