Отиди на
Форум "Наука"

Отворен клуб  ·  28 потребители

Пътуване

Хубави места в България


Recommended Posts

  • Администратор

По ирония на съдбата в България не съм пътувал много и все си търся хубави места за пътуване. 

Ще ви помоля да ми препоръчате интересни кътчета, които да посетя и да видя в България.

Смятам да посетя Белоградчик и Магурата към края на месеца и за лятото се оглеждам за други подобни локации.

Също така попаднах на подробна карта на всички къмпинги в България: www.map2019BG.camping.bg и смятам да пробвам няколко къмпинга това лято ;)

И да не е празно ето една снимка от миналата седмица.

 

пътуване.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Р. Теодосиев said:

По ирония на съдбата в България не съм пътувал много и все си търся хубави места за пътуване. 

Ще ви помоля да ми препоръчате интересни кътчета, които да посетя и да видя в България.

Смятам да посетя Белоградчик и Магурата към края на месеца и за лятото се оглеждам за други подобни локации.

Също така попаднах на подробна карта на всички къмпинги в България: www.map2019BG.camping.bg и смятам да пробвам няколко къмпинга това лято ;)

И да не е празно ето една снимка от миналата седмица.

 

пътуване.jpg

Знаеш че думата ми е сериозна, и може да се разчита на нея

Странджанското Черноморие, да кажем в географската ширина от Варвара до Резово

Има:

- девствена или слабозасегната природа (включва планина, гора, резервати и защитени зони, и най-добрите и девствени и почти несегнати  плажове в България - ще обясня защо са девствени по долу),

-  добра пътна мрежа (на някой места е отлична) и инфаструктура.

Слабонаселено място е, но не е запустяло място (просто постоянното население е   малко - увеличава се през сезона)

Тъй като зоната все още е защитена, и тя е единствата и последна част от Българското Черноморие, която не е застроена / бетонирана - ги няма тълпите, търсещи евтин алкокохол (ако говорим за младите) или плажен айляк (ако говорим за семейните)

ПС

По-горе съм описал част от причините които обуславят наличието на девствени плажове, другата причина е релефа (и географията) - до тези плажове се стига само по екопътеките (и редки случай с много мощни и високопроходими автомобили)

 

Спането на палатка в защитените зони и на пясъчната ивицата не го препоръвам   . Законът както беше досега, макар и да нямаше наредба към него, която да определя глоби, т.е фактически нямаше глоби иклуи санкции, не разрешава поставянето на съоръжения (това включва и палатките) в 200 метровата черноморска ивица, и в защитените зони..

Слава богу, двата или трите закона - за туризма, ЗУТ и за черморското крайбрежие (и съдебните решения  по такива казуси) все още (до днес) не забраняват поставянето на палатки на другите публични места в България, така че спокойно може да се спи или бивакува където и да е в местността

Четох вчера че гласят някакви  промени на законите, според които палаткуващите и бивакуващите извън кампингзите ще трябва да се превръщат (превръщаме) в партизани - говори се за глоби  от 600 до 50 хиляди лева..

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител
On 15.05.2019 г. at 23:05, Р. Теодосиев said:

По ирония на съдбата в България не съм пътувал много и все си търся хубави места за пътуване. 

Ще ви помоля да ми препоръчате интересни кътчета, които да посетя и да видя в България.

Смятам да посетя Белоградчик и Магурата към края на месеца и за лятото се оглеждам за други подобни локации.

Също така попаднах на подробна карта на всички къмпинги в България: www.map2019BG.camping.bg и смятам да пробвам няколко къмпинга това лято ;)

И да не е празно ето една снимка от миналата седмица.

 

пътуване.jpg

много интересна тема! ако си по природата си свали https://play.google.com/store/apps/details?id=net.psyberia.offlinemaps&hl=bg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...