Отиди на
Форум "Наука"

Евроизборите на Балканите


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 2 минути, Frujin Assen said:

А сега сериозно. Тези хора от клипа са твърде сериозна част от избирателите. Те не са част от статуквото, те изобщо не знаят къде се намират. Като прибавим към тях и корпоративния вот, купения вот и държавния вот, то просто няма как ГЕРБ да не победят, а ако случайно това се случи, то властта ще вземе втория им отбор БСП.

Е, значи дойдохме си на думата..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Nik1  <<<<<

Теб пък който те е признал за умен и красив? Жена си която от време на време шамариш  или мъжете ти любовници, (призна че си с бисексуален опит, и е от време на време шамариш женма си - да търся ли писанията ти)

Според мен тук малко хора ти разбират писанията, освен ако не пустостваш, и не говориш за сексуалния си живот и шамарите..

А нали беше и "политически емигрант" от ГЕРБ (да търся ли писанията ти)?,,,>>>

 

Е и, какво му е, а или без салам, или шамарене, трябва да си в състояние, като дойде момента, да станеш и свършиш нещата, както в древната традиция, примерно Александър Велики, влагаш Силата в угодния момент и място , помиташ дълбоката и всяка друга гнилоч. Раданчо да е алтернатива на кого,  че той е изцяло зависим продукт на една българска шлака, с милиционерски произход в съглашение с едни якички и пагони отвъд океана и разстлали се по европата.

Аха , политически имигрант съм  , не от герб, нямаше ги по това време, от онези които поради собствена слабост, вътрешни борби и външни <договорни> отношения , затриха развитието на ............ общо човешката мисъл в територията на бившата моя родина НРБ.     

Хората нормално искат за себе си , близките добър, нормален живот, да бъдат достатъчно удовлетворени от пътя си.Лесно могат да бъдат направлявани.Самото Управление, самата Власт , според нашата <философия> не бива да служи на хората, още по малко с и чрез нея да се <самовъзпроизвежда> някакъв елит , както е от векове, с разните вътрешни сътресения и елитарни <микрореволюции>. Наша цел е да снабдим която и да е Власт, говорим глобална такава, поне на голяма част от планетата, или цялата, както и за такава излизаща от нейните граници, да снабдим с Пътеводител, Указание за Употреба, връзка с Материя. От тук политика, целият социален живот са в неразривна връзка с наука,познание,технологии, в целия им спектър , от базичните науки и познание, до тези за обществото и пр.Смятам бъдещето е на Материалистичната политика, такава ориентирана да е инструмент към изграждане на нов тип цивилизация, способна на бързи,мащабни промени и постоянно търсене на Материя, знание,познание, наука, технология и пр. Лесно можем да предположим, ако правим допитване, примерно до всички европейци, малка част биха се интересували от друго , освен собственото им добруване. каквото и да значи според тях, дали храна, дали екология.......  . Не са хората тези , които ще държат кормилото, а пък нашата работа е един вид <чистачи на екосистемата> ние отстраняваме тези които <пречат на прогреса>.           

Link to comment
Share on other sites

Нека продължа. Имаме различни <Господари> , но до някъде по Пътя можем да сме <приятели> Предполагам много хора се замислят защо и как <демократичният елит> се обезсмъртява , самовъзпроизвежда се в заложените системни рамки. Още повече хора биха желали този елит да бъде отстранен,като неговото наследство, как да се поеме в Системата.,,,,,,,,,,,, вече става мъгляво за мнозинството.Бих искал да помогна , пък и България може да е сред първите в организирането на открита дискусия , с Какво и Как да заменим Демократичната Система , и как би се развило такова начинание в Европа, Евразия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Андрей Куртенков said:

Като начало поне да намалим изборния ден (примерно - от 8 до 18 часа) и да въведем преброителни пунктове (тук ще кажа две добри думи за "автентичната десница", понеже единственият ни политик, дето съм чул да говори за това е Светослав Малинов).

За тези, които не са имали реално участие в избори да поясня - протоколите от СИК-овете са нещо много различно от подадените гласове - брои се надве-натри, щото там са едни лелки, дето бързат да се приберат да приспят внучетата (а са на крак в секцията още от пет сутринта). Спомнете си легендарния случай, когато за един независим кандидат нямаше нито един подаден глас в собствената му секция. После следва прословутото висене с чували - истински кошмар.

Всичко това автоматично се ликвидира с преброителни пунктове, а купуването на гласове става безсмислено (или поне много по-неефективно) - щото всичко ще се изсипва в една голяма купчина и не се брои по секции - а общо - под погледа на огромно множество хора.

Да, ГЕРБ мами масово в СИК-овете (спомнете с и и прословутото видео на Иван Тотев, дето учи актива как да правят бюлетините на другите партии невалидни). - ама нека им на БСП - понеже те, вместо да предложат преброителни пунктове, просто се опитват да мамят повече от ГЕРБ. Ама не могат.

Иначе, все повече клоня към идеята за еднопартийна система, като най-съвършена форма на управление.

Спомнете си и как председатели на СИК-ове на парламентарни избори открито си казваха, как изобщо не са смятали никакви преференции, щото иначе щели да стоят до сутринта. И нищо! Най-открито се казват, че не са броели преференции - и никакви последствия. Щото при сегашните продължаващи 13 часа избори и последващото надбягване с чували като ни пуснат от автобуса - мислиш само как по-бързо това да приключи някак си - през оная работа ти са такива неща като честност и представителност на провеждания избор.

Пък младоумнокрасивите нека ми говорят как трябвало да се борим със статуквото.... Аз като цял ден съм бил на крак и после трябва да дрема с чувала (в някои случаи - дори под открито небе!), дреме ми статукво ли ша я, матукво ли.... По-бързо да минава там и тва е.

 

Баце мами, търгува с влияние ("ако Ваньо", двете  каки, "ти си го избра"), машината или модела на Кой млати икономиески и политически опоненти , краде бизнеси, фалира и разграбва вторично банки,  разпределя си парите от "кранчетата" (евросубсидии, кохезионни фондове, структурни фондове) в своя лична полза. (или дори такава персонална на своите)......но всичко е наред

Цитирай

Куртенков: по-добре Баце,

 

Цитирай

Куртенков: Или да го кажа иначе - който е бил във властта и се е осрал - няма право на втори шанс.

Как разбираме че "Баце" и ГЕРБ не се са осрали?

Сега вероятно ще има лекции

-за магистралите които "Баце" е "направил"

(все едно  друг не може да прави магистрали та видите ли "Баце" е незаменим и единствен "строител", и в цял свят не правят магистрали, а само в България...Или всички в България са некадърни идиоти за разлика от  ударникът  по магистрали "Баце")

-за заводите и цехчетата за детайли (това го могат и във Виетнам) които е "открил" (е той е направо Васко да Гама, Дрейк, и Америго Веспучи в едно)

Нон-сенс..

Иначе смехотворен народняшки популизъм

Вярно е БСП са много зле, но освен БСП в тройната колалиция никой не управлявал по "ново", ЕС -"субсидирано" време.... За магистралите средствата от ЕС, но за ремонта и поддържането на старата мрежа  няма такива -затова тя е в лошо състояние

НДСВ бяха политически опортюнисти без ясна визия или цели ("за 800 дни ще ви оправя") която привлече (както и ГЕРБ по-късно) декласираните и неприобщени елементи от предишнитемите управления, и главно такива бивши членове на БКП/БСП..

НДСВ и ГЕРБ са лицето и същността на популизма,  ( Борисов е популист, а програмата на ГЕРБ я знам-тя е  превод  на тази на ХСС ) ..

И да се сравняват НДСВ, с ДСБ - партия със визия и програма, е  нон-сенс..

 

Ето  една тема със 190 мнения и множество цитати

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, laplandetza said:

Европейски и местни държавни истински промени няма да станат с избори, с нещо друго  ще е.

Е то в 1944-та ви се размина бесенето... Сега обаче няма да ви мине номерът няма ги руските или съветските танкове и щикове (а днес Русия няма и икономическия капаците да поддържа въоръжени  комунистически опозиции, нито има голямо желание)

Този път ще ви избесят (ще ви избесим, слагам и себе си   - ако съм жив, моли се да се гътна) по дърветата..Като мръсни кучета..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 часа, sir said:

Коалиция (не дори самостоятелна партия), която събира 6% (към момента 115 хиляди гласа) при около 1/4 (една четвърт) активност и едва-едва се промъква с 1 депутат в 751-местен парламент, няма как да бъде "алтернатива на статуквото". Хубаво е това да се разбере колкото се може по-скоро.

Плюс четири милиона и двеста хиляди българи , негласували на 26 май за статуквото (от общо 6,3 милиона българи из света, имащи право на глас)

"Сметката" в хипотезата на ДБ е правилна

Друг е  въпросът какво реално може да се получи  в България при този  "чип " и "софтуер" на ума на народонаселението (което предпочита на го доят и "оправят" вместо да рискува и най-малка промяна, за което си измисля и оправдания, вкл и като обвинения  в нещо си, към тези които искат промяна  - в тази теза ги виждаме),  и при този модел в който медии , прокуратура (това са големите бухалки) са в ръцете на статуквото..

 

Татяна Дончева (тя е от критиците на статуквото на ГЕРБ. БСП и ДПС) и изказва една интересна хипотеза , която съм чувал и от други анализатори

Цитирай

 

„И Борисов спечели изборите, и БСП ги загуби. Двете твърдения са верни. Причините са в народопсихологията“. Това заяви пред БНР лидерът на „Движение 21“ Татяна Дончева.

Според нея българският народ не наказва лъжци и крадци, толерира ги и този извод не се крепи само на традиционната подкрепа към Борисов и ГЕРБ, а и по подкрепата за лъжци и крадци, които „на всички избори се явяват“, и посочи Марешки и Иванчева, като такива примери.

„Българинът смята, че който е във властта трябва да краде задължително и който не краде е глупав“, коментира тя в предаването „12+3“ по програма „Хоризонт“.

По думите ѝ българинът не наказва крадците, защото иска да е на тяхно място.

Като бившата депутатка от БСП Дончева коментира тактическите грешки в кампанията на социалистите:

„Всички дефицити днес в БСП са от времето на Станишев. Там отдавна се елиминират хора с лидерски качества - не само на „Позитано“, но и по места".

Според нея в БСП няма фигура, която да замени Корнелия Нинова, защото селекцията, която беше направена - да изтласка напред само млади и неопитни хора, не разкрива лидер сред тях.

Българите не заслужават друго, освен управление на ГЕРБ, защото ние сме врагове на самите себе си!“, категорична беше тя.

Татяна Дончева коментира европейските резултати от евровота.

„Европеецът игнорира тези, които биха поставили под угроза парите, идващи от ЕС и иска да се намести в тези пари. Евроскептичните формации бяха игнорирани от гласоподавателя“.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

nik1, интересно ми е, как смяташ "твоите" да дойдат на власт, ако повтаряте непрекъснато на хората колко са тъпи и прости?

Значи - ще му набиваш на някой непрекъснато канчето какъв див маймуняк е (отдавна не бях виждал да се употребява думата "селянин" в отрицателен смисъл, като при теб в тази тема) - и после ще очакваш да гласува за теб ли?

Или смятате да завземете властта със сила, щом не е чрез избори?

Иначе, чисто приятелски, така да се каже, съм готов да поздравя феновете на "Демократична България" за извоюваното място - винаги е симпатично, когато някои застават зад безнадеждна кауза (а точно така ми изглеждаше това начинание). Също така, поведението на ДБ е много по-принципно, от начина, по който СДС намъкна Александър Йорданов в европарламента. Но дотам.

И недей да увърташ за отношенията на Радан с Бойко - това да предвождаш парламентарна група при избора на ново правителство и т.н. изобщо не е някаква договорка за някакви конкретни обстоятелства (каквито уговорки може да има (и има) и между най-яростни политически опоненти, даже).

Също така, твърдението ми, че "Баце е за предпочитане", не значи, че смятам, че не се е осрал, а е в контекста на напъните на "успелите млади българи в чужбина" да лапнат кокала. Разбира се, че кадрите на ГЕРБ са за предпочитане пред тях - от което не следва, че управлението на ГЕРБ ми харесва - просто сравнявам. По абсолютно същия начин, както е за предпочитане пред Корнелия Нинова и Елена Йончева. Да, осрал се е - ама нали все някой трябва да управлява? А, забележи - ти искаш пред него да предпочета тия, дето се въргаляха по жълтите павета по времето на Орешарски, именно за да го върнат на власт? Ама откадя-накадя? По-добре да управлява боса, отколкото подмазвачите му.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 26 минути, nik1 said:

Плюс четири милиона и двеста хиляди българи , негласували на 26 май за статуквото (от общо 6,3 милиона българи из света, имащи право на глас)

"Сметката" в хипотезата на ДБ е правилна

Друг е  въпросът какво реално може да се получи  в България при този  "чип " и "софтуер" на ума на народонаселението (което предпочита на го доят и "оправят" вместо да рискува и най-малка промяна, за което си измисля и оправдания, вкл и като обвинения  в нещо си, към тези които искат промяна  - в тази теза ги виждаме),  и при този модел в който медии , прокуратура (това са големите бухалки) са в ръцете на статуквото..

 

Татяна Дончева (тя е от критиците на статуквото на ГЕРБ. БСП и ДПС) и изказва една интересна хипотеза , която съм чувал и от други анализатори

 

 

Грешиш Ники.

Хората масово не гласуваха, защото им е през водосточната тръба за ЕС. Ако имаше някаква избирателна активност, то тя беше изцяло в полето на "наши срещу ваши". После, крайно десните имат нулев шанс сред народа. Има един много хубав израз "Човека няма канализация, те /крайно десните/ му говорят за дигитализация". Хората искат работни места, по високи заплати, по високи пенсии, по висок стандарт на живот, младите да се върнат. Всичко извън тези теми интересува само малките твърди ядра на партиите. Всяка партия която иска да излезе поне малко извън твърдото си ядро трябва да бъде популистка и да обещава. Никой не се интересува нито от ЕС, нито от демокрацията, нито от социализма.

Преди време сформулирах такава лакърдия за политическата ситуация. И пак ще използвам любимия ми сламен човек. Имаме значи един майстор който върши някаква работа и чака поръчки. Това е народа, който избира политиците. И идва при него клиент /политиците/ и му казва, ето имам за теб поръчка, ще я приемеш ли- демек ще гласуваш ли за мен? И майстора пита- Много добре, а колко ще ми платиш? И тук му се дават два типа отговори. Популиста обещава огромни суми, ей сега, само да свършиш работата. И тук майстора се досеща даже не с акъла си, а даже с гръбначния си мозък, че този клиет нещо лъже и няма никакво намерение да плаща. Тогава идва втория клиент-сериозния политик. На въпроса- колко ще платиш започва усукване в стил Ами в днешната икономическа ситуация, при тази висока корупция, международните валутни пазари... Демек- Нищо няма да ти платя, но в далечното светло бъдеще, когато всичко се оправи- ще ти платя. Като при това, всички са наясно, че винаги ще се намерят тъмни сили, които да попречат на настъпването на всеобщото благоденствие.

Това е демокрацията в очите на обикновените хора. Избори без избор.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Андрей Куртенков said:

nik1, интересно ми е, как смяташ "твоите" да дойдат на власт, ако повтаряте непрекъснато на хората колко са тъпи и прости?

Значи - ще му набиваш на някой непрекъснато канчето какъв див маймуняк е (отдавна не бях виждал да се употребява думата "селянин" в отрицателен смисъл, като при теб в тази тема) - и после ще очакваш да гласува за теб ли?

Или смятате да завземете властта със сила, щом не е чрез избори?

Иначе, чисто приятелски, така да се каже, съм готов да поздравя феновете на "Демократична България" за извоюваното място - винаги е симпатично, когато някои застават зад безнадеждна кауза (а точно така ми изглеждаше това начинание). Също така, поведението на ДБ е много по-принципно, от начина, по който СДС намъкна Александър Йорданов в европарламента. Но дотам.

И недей да увърташ за отношенията на Радан с Бойко - това да предвождаш парламентарна група при избора на ново правителство и т.н. изобщо не е някаква договорка за някакви конкретни обстоятелства (каквито уговорки може да има (и има) и между най-яростни политически опоненти, даже).

Също така, твърдението ми, че "Баце е за предпочитане", не значи, че смятам, че не се е осрал, а е в контекста на напъните на "успелите млади българи в чужбина" да лапнат кокала. Разбира се, че кадрите на ГЕРБ са за предпочитане пред тях - от което не следва, че управлението на ГЕРБ ми харесва - просто сравнявам. По абсолютно същия начин, както е за предпочитане пред Корнелия Нинова и Елена Йончева. Да, осрал се е - ама нали все някой трябва да управлява? А, забележи - ти искаш пред него да предпочета тия, дето се въргаляха по жълтите павета по времето на Орешарски, именно за да го върнат на власт? Ама откадя-накадя? По-добре да управлява боса, отколкото подмазвачите му.

Куртенков, никои от ДБ не говори че народът е "прост и глупав"  - Всеки може можеш да проследи  ако желае  дебатите , и публикациите на тримата или четиримата (акои вземем Атанасов) във Фейсбуки медиите 

Аз съм само симпатизант ако се досеащаш, не ставам за член от ДБ най-малкото защото езикът ми и изказът ми е друг..

Правиш неверни догадки и предположения на база на предрасъдици, демек

Цитирай

И недей да увърташ за отношенията на Радан с Бойко

Защо аз да се увъртам? Според мен ти се увърташ и оплиташ в желание да докажеш нещо или да намериш под вола теле . Ако Радан Кънев искаше да консумира власт -той щеще да остамне до ББ , Това го направиха всички опортюнисти, без него

 

 

 

Цитирай

Също така, твърдението ми, че "Баце е за предпочитане", не значи, че смятам, че не се е осрал, а е в контекста на напъните на "успелите млади българи в чужбина" да лапнат кокала.

 

Е аз въобще не вярвам в мита за способостта  на кадрите на ББ и ГЕРБ...Предпочитам България да се ръководи от меритократи (от успелите млади хора), отколкото от  "нашенци" с клиентилистки манталитет, изгарящи като бушони или заради самите си тъпи и криминални действия..

Този филм с "хората от народа" го гледахме 70 години..Сори  аз не искам  да го гледам до смъртта си

 

Разбирам те много добре защо повтаряш  хипотезата си - само че е тя е много много подвъпросна (да не кажа невярна)- НДСВ съвсем не бяха успелите млади хора (освен няколкото знакови фигури - технократи).- както го твърдиш.. Гръбнакът и мнозиуството бяха декласирани и неприообщени членове на партията (самия  Борисов е такъв), или на предишните управляващи  - със същият клиентилистки манталитет. Тези хора създадоха  положиха началото на модела Кой, той изкристализира по време  на управалението  на тройната коалиция,  и той се втвърди по време на първото упраление на ГЕРБ 

Всеки може да види откъде започва израстването на Пеевски, който съвсем не  е млад и успял човек от чужбина а си е "нашенец"

пс

НЯМА УСПЕШЕН ИЛИ УСПЯЛ КЛИЕНТЛИСТКИ МОДЕЛ  (ДОРИ И ПРИ САУДИТИТЕ Е ПОДВЪПРОСЕН).

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Андрей Куртенков said:

nik1, интересно ми е, как смяташ "твоите" да дойдат на власт, ако повтаряте непрекъснато на хората колко са тъпи и прости?

Значи - ще му набиваш на някой непрекъснато канчето какъв див маймуняк е (отдавна не бях виждал да се употребява думата "селянин" в отрицателен смисъл, като при теб в тази тема) - и после ще очакваш да гласува за теб ли?

Или смятате да завземете властта със сила, щом не е чрез избори?

Това им е големият проблем на тия, т.нар. "умнокрасиви". Хората са им виновни, че не ги избират. Електоратът бил твърде тъп да им схване високомъдрите послания. Увреден чип и не знам си какви още неадекватни и направо обидни приказки. А че те от фейсбук излизат най-много до жълтите павета - това не е проблем. Че извън София имат комедиен резултат - това не е проблем. Някога места като Варна, Пловдив, Стара Загора, Плевен, Габрово и т.н. бяха крепости на СДС. Областните градове в момента се печелят убедително от ГЕРБ. А ДБ е даже зад ВМРО. За по-малките градове и селата - където също имаше крепости на десницата впрочем, особено сред по-уредените такива - няма смисъл изобщо да се коментира. Там за Христо Иванов никой не е чувал. После електоратът бил лош, не ги разбирал какво проповядват. Абе вие не сте се появили да видят очите, а искате да гласуват за вас. Това е положението. С кухи фрази във фейсбук и прокопиевите медии - толкова, 6%, 100 хиляди гласа.

Редактирано от sir
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, sir said:

Това им е големият проблем на тия, т.нар. "умнокрасиви". Хората са им виновни, че не ги избират. Електоратът бил твърде тъп да им схване високомъдрите послания. Увреден чип и не знам си какви още неадекватни и направо обидни приказки.

 

"Чипът трява да се смени" и "материалът е лош"- това го казваха Царя и Бойко , но никога не е казвано  от представители на ДВ! 

(аз не съм представител на ДБ, нито съм член на някоя от партиите в обединението!)

"

Хората са виновни" и "чипа е сбъркан" - аз също го казвам (аз не съм представител на ДБ, нито съм член на някоя от партиите в обединението!)

 

Това че се обиждате като го казвам аз, но не се обиждате като го казва и  мисли властта.....всъщност илюстрира тезата ми  

 

Властта го го мисли със сигурност,  защото си прави  безметежно нарушенията, злоупотребите и кражбите

("кой ще ми търси сметка", "мен никой не може да не смени" - цитирам по памет изказванията на Цветанив и шефа на антикоруоционната във връзка със скандалите с имотите, купени на фиктивни цени )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Хората искат работни места, по високи заплати, по високи пенсии, по висок стандарт на живот, младите да се върнат. Всичко извън тези теми интересува само малките твърди ядра на партиите.

Какво мислиш че иска нациoнално-консервативната ДСБ? https://bg.wikipedia.org/wiki/Демократи_за_силна_България

Връзката между и високия страндарт , и закоността (върховество на закона) е пряка  - това може да се види във всяка страна на запад от Драва (или дори на Драва)

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Андрей Куртенков said:

Значи - ще му набиваш на някой непрекъснато канчето какъв див маймуняк е (отдавна не бях виждал да се употребява думата "селянин" в отрицателен смисъл, като при теб в тази тема) - и после ще очакваш да гласува за теб ли?

Както написах - абсолютно никой от ДВ не използа каквито и да е квалификации  

Но ти самия го правиш още от началото и не се усещаш, правят го и останалите ("умно-красивите това", "умнокрасивите онова")

 

Не знам какви "набивания на канчета на маймнуняци"... "виждаш" ..Дискусията беше за правилното и неправилното при демокрацията....За  мен гласуването на хора, които незнаят за какво точно гласуват (това което съм написал, съм го видял с очите си) или не могат да кажат какво се прави в Народното събрание, не е демокрация..  Демокрацията не е само форма, (да си пуснем лисчето) -и това е лема в политологията..

И в тази връзка,  аз лично съм за въвеждане  на цензове и възрастови ограничения (пределни граници) за гласуване. Не го смятам за недемократично (това не е по-недемократично от всяко друго ограничение или ценз в Конститиуцията и законите ни!-такива има стотици).  Смятам го правилно  и належащо за оздряването на цялата система..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, nik1 said:

Какво мислиш че иска нациoнално-консервативната ДСБ? https://bg.wikipedia.org/wiki/Демократи_за_силна_България

Връзката между и високия страндарт , и закоността (върховество на закона) е пряка  - това може да се види във всяка страна на запад от Драва (или дори на Драва)

 

 

Не, не е пряка.

Ще започна отдалеч. В периода 1944-1989 правителствената пропаганда обясняваше, как у нас всичко е супер, пупер, дупер, а на запад е по лошо или най малкото не много по добре. Поради липсата на реална информация бе създаден мита за богатия Запад, където текат реки от мед и масло. Когато дойде демокрацията надеждата на хората бе, че и у нас ще настъпи този рай на земята. Всички които са живели през 90 те помнят как през този период имаше огромни надежди, че сега просто трябва малко да изчакаме, да преживеем трудностите на прехода и всичко ще стане като на запад. Всички политици от този период говореха, как те се борят да стане "като на запад". Другите са некадърници, но ние значи ще успеем. Този период приключи при Иван Костов. Той започна да обяснява, как прехода е свършил. А къде тогава е обещания богат живот-питаха се хората. Костов им се обиди и си тръгна. След това процеса бе рестартиран. Всички политици без изключение започнаха да обясняват, как влизането ни в НАТО и ЕС са тия отключващи събития след които България ще стане част от Запада и ще се сбъднат обещанията за богат и охолен живот. България влезе в НАТО- нищо не се промени- политиците обясняваха, че важното е ЕС. Влязохме в ЕС. Последваха обещания, че ей сега, като дойдат парите от Европа и ще започне тъй дългоочаквания подем. Но тогава дойде икономическата криза от 2008 и нищо не се подобри. Хората се отчаяха и все повече роптаеха и все по малко очакваха. Следващия момент беше, когато политиците започнаха да обясняват, как всъщност богатия и охолен живот е настъпил! Заплатите се увеличават, пътища се строят, хората масово ходят на море... и прочее в този дух. Това си беше невероятна арогантност и безочие, поне бедните го възприеха така. Хората от средната класа, които вече имаха реална информация какво е на Запад също останаха с впечатление, че ги лъжат и продължиха да емигрират. Другият отговор беше бумеранга на носталгията. Не ви признаваме прехода, искаме си социализма.

В този смисъл крайно десните закъсняха с около 20-25 години. Днес вече в никого няма надежда, като сменим "тия с ония" и ще стане "като на Запад".  Сред бедните в момента цари недоволство от всичко и всички, носталгия и апатия. Средната класа, които са по образовани и имат някакъв живец в тях отдавна не чакат нищо- хващат си дърмите и се спасяват по единично като емигрират.

Не зная дали съм прав, но ми се струва, че това което може да вдигне народа днес са единствено призиви за разправа с олигарсите. В смисъл на нов народен съд, разстрели, лагери и прочее. Проблема тук е, че много голяма част от младите хора с живец, виталност, пасионарност, вътък, вътрешен огън... както искаш го кажи вече са в чужбина. Друга голяма част пък са на хранилка при статуквото. Няма кой да бутне това статукво, но не за да дойде той на власт (както искат крайно десните), а за да осъществи тази разправа с олигарси, политици и прочее гадове които окрадоха държавата.

И те така...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, nik1 said:

Какво мислиш че иска нациoнално-консервативната ДСБ?

 

 

За съжаление от години ДСБ не са консервативна партия. Вече не са и десни, a център, максимум център-дясно. Факта, че са в коалиция с умерените левундери на Х. Иванов и крайните "зелени" левундери е красноречив.

Редактирано от Dobri_I
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, Dobri_I said:

За съжаление от години ДСБ не са консервативна партия. Вече не са и десни, a център, максимум център-дясно. Факта, че са в коалиция с умерените левундери на Х. Иванов и крайните "зелени" левундери е красноречив.

Не съм съгласен.

Зелените идеологии и партии са в условния център

Желанието да запазиш /и консервираш/ природата  а и да направиш средата по-добра  , не е лява нагласа.. Самата дума   "консервирам" е показателна, 

Да, в много близкото миналото зелените се коалираха със социалдемократите, а досега ги  има тези коалиции...   Това според мен  е причината  за  създаването и битуването на погрешното виждане че "зелените са са левичари".

 

ПС

Ето една нелява програма

https://www.zelenite.bg/програма-на-зелените

 

 

Link to comment
Share on other sites

Няма леви , десни, подставени, зависими, обработени, притискани с новите досиетам и  компромати, въвлеени доброволно или полунасила в разните кръгове и обрачи.  Сътрудници и внедрени аганти, обикновенни психично болни, наркозависими, минзухари и гълтачи на саби. В крайна сметка всички са > кафяви> .т.е. обслужват върхушката и някои са част от нея, или са кафяво зелени, доларово, еуро <зелени>  .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

истинските проценти /данните са от 2014, но нищо не се е променило/:

 

 

61644240_10217158233739498_850082565996937216_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Last roman said:

истинските проценти /данните са от 2014, но нищо не се е променило/:

 

 

61644240_10217158233739498_850082565996937216_n.jpg

Ама ако ги питат всички роптаят. Пенсията малко, цените високи, няма млади, никой не ще да работи......Нямат право. Да мълчат щом като са НЕ!.

И да се починяват.😆😂🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

актуализацийка: броят негласували /или по-точно гласувалите срещу системата/ се увеличава, а партийките губят електорат. Скоро и изборите ще бъдат делегитимирани, поради незначителният брой гласоподаватели.

61235534_2274642155923956_4016603159806869504_n.jpg

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Last roman said:

актуализацийка: броят негласували /или по-точно гласувалите срещу системата/ се увеличава, а партийките губят електорат. Скоро и изборите ще бъдат делегитимирани, поради незначителният брой гласоподаватели.

61235534_2274642155923956_4016603159806869504_n.jpg

Това означава, че трябва да се повтори. И тогава е достатъчно да има 20-25% гласуващи....В Унгария например. Но до колкото знам това се регулира на местна среда. СМСМ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, nik1 said:

 

"Чипът трява да се смени" и "материалът е лош"- това го казваха Царя и Бойко , но никога не е казвано  от представители на ДВ! 

(аз не съм представител на ДБ, нито съм член на някоя от партиите в обединението!)

"

Хората са виновни" и "чипа е сбъркан" - аз също го казвам (аз не съм представител на ДБ, нито съм член на някоя от партиите в обединението!)

 

Това че се обиждате като го казвам аз, но не се обиждате като го казва и  мисли властта.....всъщност илюстрира тезата ми  

 

Властта го го мисли със сигурност,  защото си прави  безметежно нарушенията, злоупотребите и кражбите

("кой ще ми търси сметка", "мен никой не може да не смени" - цитирам по памет изказванията на Цветанив и шефа на антикоруоционната във връзка със скандалите с имотите, купени на фиктивни цени )

Като не си член или представител, е безсмислено да се обясняваш. Аз познавам лично някои от тези хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Dobri_I said:

За съжаление от години ДСБ не са консервативна партия. Вече не са и десни, a център, максимум център-дясно. Факта, че са в коалиция с умерените левундери на Х. Иванов и крайните "зелени" левундери е красноречив.

Естествено, че не са консервативна партия. Хората с такива възгледи отдавна ги няма в партията. Някои са още там, но явно си смениха позициите. Дали е катарзис или грант - всеки сам да си преценява. :)

А зелените са си пар екселанс комундели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ИЗОСТАВАМЕ все още ... Дишаме праха на напредналмите нации !

100-годишна германка стана общински съветник,

baba.jpg?itok=BnRjFysZ

Дойче веле
28.05.2019 - 18:57
 
 
Прогресивни пенсионери, не както нашите реакционери ! 

В градчето  Тромелло в Италия - Ломбардия за мер ( кмет)  е избран трансгендера Джанмарко Негри. ( Това е името на човека , не обидна дума за която могат да те осъдят ) До 2015 година Джакомо беше жена и се казваше Мария. 



 
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...