Отиди на
Форум "Наука"

Телекинеза


amigdal

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

Ванга не са я разследвали щото тука народа е доста суеверен, а и не можем да се сравняваме със СССР по отношение на решимостта за това да бъдат решавани някои проблеми. Суеверията нямат нищо общо с науката.

Суеверие и наука нямам общо да. но способностите на ванга може да са нова наука която ние не разбираме . мойте родители са имали контакт с нея а ти не си ,родителите ми не са суеверни да отбележа... но когато идеш към непозната сляпа жена и тя просто знае за какво си там и ти говори за хора ,имена от твоя живот който няма как да знае ... какво е това ? обясни ми :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, amigdal said:

Суеверие и наука нямам общо да. но способностите на ванга може да са нова наука която ние не разбираме . мойте родители са имали контакт с нея а ти не си ,родителите ми не са суеверни да отбележа... но когато идеш към непозната сляпа жена и тя просто знае за какво си там и ти говори за хора ,имена от твоя живот който няма как да знае ... какво е това ? обясни ми :)

Аз лично два пъти бях при нея. Веднъж заради майка си, и втори път пък и занесох берешови капки, защото знаеше, че съм от Унгария.....Впрочем то така стана, че когато дойде колата с нея, хората седнали, на групички станах а исе наредиха до оградата. Имаше една жена, изпъдия ама много ядосано и каза, че на нея няма какво да гледа защотото так и така....И после попитаха, че има ли някой от Унгария, да дойде....

И така на краят я попитах, аз с какво мога да и помогна и тогава каза, че ако имам път на там,  да и донеса берешови капки....Така беше....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Skubi said:

Аз лично два пъти бях при нея. Веднъж заради майка си, и втори път пък и занесох берешови капки, защото знаеше, че съм от Унгария.....Впрочем то така стана, че когато дойде колата с нея, хората седнали, на групички станах а исе наредиха до оградата. Имаше една жена, изпъдия ама много ядосано и каза, че на нея няма какво да гледа защотото так и така....И после попитаха, че има ли някой от Унгария, да дойде....

И така на краят я попитах, аз с какво мога да и помогна и тогава каза, че ако имам път на там,  да и донеса берешови капки....Така беше....

Както казах хората който са слушали само по медията за нея и са ограничени не биха разбрали какво им говориме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител
Цитирай

След въведения от държавата ред беше много трудно да се влезе при леля Ванга. Записването на желаещите за гледане се извършваше предварително, с месеци напред, а човек не можеше да знае дали и кога ще го споходи злото, за да си запази дата за прием. Спешните случаи и ходатайствата допълнително я натоварваха, защото тя беше човек, който никога не отказваше на молба за помощ. Освен това леля Ванга приемаше без ред униформените служители от МВР, Министерство на отбраната, духовните лица и чужденците.

Случвало се е в мое присъствие да пристигне правителствена кола и леля Ванга заедно с Митко да заминат за някъде и аз да ги чакам цял ден. Когато се завръщаше, леля Ванга никога не каза къде отива, с кого се среща и за какво говорят. Такава информация не изтече и от Митко, който я придружаваше при тези пътувания.


Че как няма да знае че си бил от Унгария, при положение, че ДС е контролирала достъпа до нея, и са я снабдявали с нужната информация за всеки посетител. Правителствена кола идвала и ѝ е давала цялата нужна информация за посетителите, а тайните срещи остават в секретна конспирация. Най-трудни били за нея спешните случаи и ходатайствата, тъй като за тях е нямала информация и е трябвало за гадае (измисля) какво да им казва на момента.

Съвременните тв "екстрасенси" действат по същия начин. Не могат ди ти кажат нищо ако не им дадеш информация за това кога си роден, от къде си, какви проблеми имаш, и т.н., като накрая след нужните изчисления и преценки ти казват някакво решение което да ти звучи правдоподобно, което да е съвместимо с проблемите ти, и което обичайно е някакъв шаблон който може да се приложи към хиляди хора.

И хората им вярват, тъй като се борят с проблеми в живота и се хващат за всичко като удавници за сламка. При Ванга не са ходили онези които нямат проблеми, а само онези с проблеми. Съответно вярата е била подкована с нуждата. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, makebulgar said:


Че как няма да знае че си бил от Унгария, при положение, че ДС е контролирала достъпа до нея, и са я снабдявали с нужната информация за всеки посетител. Правителствена кола идвала и ѝ е давала цялата нужна информация за посетителите, а тайните срещи остават в секретна конспирация. Най-трудни били за нея спешните случаи и ходатайствата, тъй като за тях е нямала информация и е трябвало за гадае (измисля) какво да им казва на момента.

Съвременните тв "екстрасенси" действат по същия начин. Не могат ди ти кажат нищо ако не им дадеш информация за това кога си роден, какви проблеми имаш, и т.н., като накрая след нужните изчисления и преценки ти казват някакво решение което да ти звучи правдоподобно, което да е съвместимо с проблемите ти, и което обичайно е някакъв шаблон който може да се приложи към хиляди хора.

И хората им вярват, тъй като се борят с проблеми в живота и се хващат за всичко като удавници за сламка. При Ванга не са ходили онези които нямат проблеми, а само онези с проблеми. Съответно вярата е била подкована с нуждата. 

хем си прав хем не си :) никой не ти говори за тея тапаци от тв...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, makebulgar said:


Че как няма да знае че си бил от Унгария, при положение, че ДС е контролирала достъпа до нея, и са я снабдявали с нужната информация за всеки посетител. Правителствена кола идвала и ѝ е давала цялата нужна информация за посетителите, а тайните срещи остават в секретна конспирация. Най-трудни били за нея спешните случаи и ходатайствата, тъй като за тях е нямала информация и е трябвало за гадае (измисля) какво да им казва на момента.

Съвременните тв "екстрасенси" действат по същия начин. Не могат ди ти кажат нищо ако не им дадеш информация за това кога си роден, какви проблеми имаш, и т.н., като накрая след нужните изчисления и преценки ти казват някакво решение което да ти звучи правдоподобно, което да е съвместимо с проблемите ти, и което обичайно е някакъв шаблон който може да се приложи към хиляди хора.

И хората им вярват, тъй като се борят с проблеми в живота и се хващат за всичко като удавници за сламка. При Ванга не са ходили онези които нямат проблеми, а само онези с проблеми. Съответно вярата е била подкована с нуждата. 

"Освен това леля Ванга приемаше без ред униформените служители от МВР, Министерство на отбраната, духовните лица и чужденците."

Никой на Рупите не знаеше, че ще отида там. Когато пристигнах, хората чакащи там, бяха се записали вече месеци преди. И за този ден, час бяха им дали време. Но за мен официално никой не знаеше...Даже когато се наредихме и аз застанах в колоната, но хората ми казваха да мръдна напред защото съм бил от чужбина. И когато ме кандърдисваха/не обичам да се пререждам с никакво извинение/, тогава помощниците на Ванга почнаха да викат, че има ли някой от Унгария....Така беше. На бучки захар гледаше. Ако ставаше дума за болен тогава или някоя лична вещ или на бучки захар/под пъдушката една нощ/, гледаше.....и казваше.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Skubi said:

за мен официално никой не знаеше...Даже когато се наредихме и аз застанах в колоната, но хората ми казваха да мръдна напред защото съм бил от чужбина.

тоест никой не знаел, но хората те пускали напред щото знаели :)

фокусниците, шмекерите и разни екстрасенси разчитат онези неща които смятате за маловажни и чрез тях и с малко ловкост ви предлагат фокуси които да заблудят ума ви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, amigdal said:

никой не ти говори за тея тапаци от тв...

еми не говорим само за тъпаците от тв, а говорим за всички есктрасенси, гадатели, пророци и други подобни по села и паланки, които са известни като лечители и гадатели, и които ти дават отговори след като са те разпитали добре, и съответно с уговорката, че ще им дадеш едни пари в отплата.  пробвай без пари и без да даваш много много лични данни и ще те изхвърлят за нула време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

тоест никой не знаел, но хората те пускали напред щото знаели :)

фокусниците, шмекерите и разни екстрасенси разчитат онези неща които смятате за маловажни и чрез тях и с малко ловкост ви предлагат фокуси които да заблудят ума ви.

Ами когато пристигнеш с фордчеточето на KONTRAX с унгарски номер.........😛

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, amigdal said:

предлагам всеки коментар да е защо може и защо не може

Защо не може? Ще нахвърлям една оценка, ако телекинезаторът (!?!) използва някакво лъчение за да премества обекта.

Това което сме гледали като шоу в тази посока може да сведем до един примерен модел, на който да направим оценка. Нека този модел да бъде дървено трупче с маса 1 грам поставено върху дървена повърхност. Нека експериментаторът излъчва някакво лъчение (най-вероятно електромагнитно, защото отганизма му не произвежда друго. Отваряме справочниците и гледаме: коефициент на триене дърво-дърво 0.2 до 0.5. В доста голям диапазон подобни материали имат триене в тези граници, ще вземем благоприятният за магьосника вариант - коефициент 0.2. Това означава, че ако трупчето което ще се мести тежи 1 грам, за да помръдне (да преодолеем триенето) трябва да приложим сила 0.2 g.m/s^2.

Каква трябва да бъде интензивността на лъчението? Налягането което осигурява подобно лъчение се смята по първата формула от тук: P = 2.I/c (при коефициент на отражение 1 и на пропускане 0). Това е силата върху единица площ, която ще приемем лоща на преместваният обект, 1 квадратен сантиметър. До тук имаме следното равенство:

png.latex?%5Cmathbf%7BF=k.N=p.%5CDelta%7

(да напомня:
k = 0.2
N = 1 g (теглото)
I - интензитета на лъчението което търсим
c - скоростта на светлината, 300 000 000 м/с

Преобразуваме в движение величините в килограм,метър,секунда за да получим величина според системата SI. За интензитета получаваме

png.latex?%5Cmathbf%7BI=%5Cfrac%7Bk.N.c%

300 милиона кандели (или ват на стерадиан) хич не е малка величина, за сравнение може да се види сравнение с достъпни земни източници тук.

Това е и мощността във ватове насочена към площа на обекта, за разстояние от него 1 метър (грешка, това е пмощността в един стерадиан, трябва да махнем 4 порядъка за да е в площа на обекта, т.е. мощността ще е "само" 30000 кандели :) )

За справка, каква енергия под формата на топлина отделя човек в резултат на работата на организма си, като топлоотделяне: ето тук накрая. Виждаме, че метаболизма на човека произвежда максимум някакви си 650 вата. И това е енергията във всички посоки. Дори да се концентрира само в посоката на обекта, не може да достигне нужната стойност по-горе.

Резултата показва, че телекинезаторът трябва да харчи много пъти над това, което е способен да произведе организма му. Едно че трябва видимо да почне да страда пред камерата още след първата секунда и да е труп след петата, две че такъв поток от енергия няма как да не повлияе на околните (в сравнителната таблица се видя сравнението с околни източници), трето такъв поток няма начин да не може да се регистрира от тези дето са я изследвали, а те не са намерили нищо.  Но при всички случаи, остава първият, трупният аргумент...

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Skubi said:

 .....

Значи вярваш във Ванга, в разни пророчици в телекинеза и вероятно Бог, а не повярва в Интернационала на Новия справедлив Комунистически ред.  
 а после защо някой <идеолог> като докопа властта почва с масовите чистки и защо ако дойдат <извънземните агресори> повече от половината <интелигенция> истинска мижава останала такава ще се бият на Противниковата извънземна страна.........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, laplandetza said:

Значи вярваш във Ванга, в разни пророчици в телекинеза и вероятно Бог, а не повярва в Интернационала на Новия справедлив Комунистически ред.  
 а после защо някой <идеолог> като докопа властта почва с масовите чистки и защо ако дойдат <извънземните агресори> повече от половината <интелигенция> истинска мижава останала такава ще се бият на Противниковата извънземна страна.........

Да, да....Но какво е въпросът?🤔

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стига с тия теореми... аре докажи ми интелигентността на айнщайн или никола тесла тогава ? не сичко се изчислява с математика. има и друга наука която не познаваме :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, amigdal said:

Стига с тия теореми... аре докажи ми интелигентността на айнщайн или никола тесла тогава ? не сичко се изчислява с математика. има и друга наука която не познаваме :)

<<<<Нека първо да започна с идеализирана постановка,задача в духа на айнщайновите и такива парадоксоподобни.
Имаме база в междугалактическия космос, далече от галактиките и относително неподвижна спрямо нетната скорост на галактиките от най близките си галактически купове, т.е. отлично приближение до ИОС Етерия. Ще я ползвам като стационарна система и стационарна база, за любителите на ТО. ИОС Етерия могар да заменят с ИОС МатериалноПространствоВреме, имат инфото за скорости на да речем шест галакт. купове по 20-28 галактики, правят си редовните изчисления и на дълъг период коригират скороста си, след такава корекция , която била миналия месец, при тях няма никакви ускорения и са в ИОС Етерия. Строят Огромна Ракета и в пространството изграждат огромна експериментална установка. Изградили са по себе си дълги редици от детектор наблюдатели , ориентири и записващи системи. Ракетата е готова и ускорява в космоса за заход към експеримента, преди излитането е построен по дължина от носа към опашката два тунела, симетрични на лабораторния център, тунелите са обградени с детектори снабдени със собственни часовници<атомни за да са в синхрон с идеята за ползване върешни осцилации, промени като ориентир за време, и записв. устройства, както и система за събиране записаните данни и изпращане до центъра.Базата в ИОС Етерия също има подобна система с лабораторен център.

Ракета ускорява, прави заход и се ориентира по линията от детектори на База на разстояние, измерено от ракета 1 метър от датчиците на База, Измерват и нагласят траекторията си прецизно, достигат 0,9 <С> и се плъзга покрай установката на База , преминава в инерциално движение. Тогава главния ракетчик лаборант Ким Че Сканер взима своя атомен часовник илично един по един сверява всички хиляди часовници на борда и в детекторите, от тук на татък часовниците са напълно синхронни. Ким отива в лаборатор. център и подготвя 2 една до друга ракетни установки насочени срещуположно , едната към носа другата към опашката, в тези малки ракетки има малки взривове с механизъм свързан с атомни часовници, Ким ги синхронизира по своя часовник. Всичко е готово и когато Ракета се изравнява с База и двата лабораторни центъра са приблизително на 3 до 1 метър разстояние, ракетчика лаборант изтрелва ракетите и те скоростно с <С> ускоряват от нула до 0,9 <С> в системата на ракета, от тук се чака кога ще избухнат и датчиците на ракета и база записват. информацията се праща в лабораториите и се анализира, в колко часа са избухнали. В ракета е с едно време в база с друго, инфото за взрива пътува в рамките на 1-2 метра до датчици на база, симетрично закъснение.
Според СТО и ОТО в Ракета взривовете поради еднаквите ускорения и скорости и поради Първи постулат трябва да избухнат едновременно ,засечени в часовниците,датчици, записани и изпратени за анализ, времето трябва да е еднакво или близко до него в рамките на грешки. Според База , нейната система , времената на взривовете трябва значително да се различават, ракетата към опашката е относително неподвижна спрямо База, а тази към носа се носи с огромна скорост.
Как Т.О се справя с този проблем.

....

Резултата от ракетния експеримент ще е следният, ракетите след ускорението преминават в инерциално движение, ускорението е възможно най бързо, с почти <С> . Според Ракета те са ускорени и след това се движат симетрично с еднакви по стойност и в противоположни посоки скорости. Според База , едната не се движи , другата е смного близка до <С> Системата от детекторзаписчасовници на База , праща данните и показва закъснението, при Ракета ще се случи същото, защото ако отчете
<симетричност> означава директно наличие на дублираща материя и събития,т.е паралелна вселена, нещо което също е възможно но е още по глупаво фентъзи и от Т.О.

......

Сега да конструираме машината Скоростомер, имаме тръби на 3 кръста, т.е 12 тръби разположени радиално от общ център където е сферичния иаточник с малки размери.На входа на всички тръби има клапи.Източника може да силнорадиоактивни изотопи излъчващи субатомни ччастици, форми с много кратко време на живот или миниядренреактор с малка активна зона създаден само да произвежда подходящите частици. Точно до клапите са първите датчикзаписващичасовници способни да уловят частици от краткия поток, рояк.След това по тръбите датчикчасовници както при мисления експеримент с ракетата.Работи на кратки пулсации, като при всяка тръба се записва кога се случват най многото разпади, познато от ракета след пулса се праща за анализ и тогава следва втори и т. н. т. На теория елементарно устроен. Измерва скорост и ускорения ,ако е идеално точен, мери и грав.потенциал.Работата му директно противоречи на Първи Айнщайнов Постулат

....
За скоростомера могат да бъдат ползвани като носителизмерители, вместо нестабилни субатомни частици, т.е. временни осцилации в станд.модел и свързаното с него освен това да се ползват краткотрайни нестабилни възбудени състояния, на йони, ядра, частици, които да са удобни за получаване и ускорение , като преминаване в по нискоенерг. състояние има угодно уловимо излъчване. След време може да се премине към практическо провеждане на експеримента, за момента го виждам като труден, ресурсен, скъп. >>>

 

 

  Както и част от спора с един < друг Колега>, тук>

<<<<  Повтарям ти отново, защото знам ,че имаш специални потребности........ да бдиш над Т.О.
Описах постановката нарочно дълго и с <предистория> за да не ме занимаваш с твоите гърчове.
На края след последната смяна на ИОС/ите след ускорението при изстрелване на малките ракетки. Твърдя , че ако се ползват <предсказанията> на Т.О. достигам до абсурдно противоречие несъвместимо с принципите на Т.О и с реалния физически свят.
Т.О. изисква според и в ИОС Ракета, двете ракетки, поради спазване на Първи постулат да гърмат в едно и съшо показано време на часовниците. От страна на ИОС База , Т.О <твърди> ,според теорията едната ракетека , тази към опашката , която е в същата отправна система ИОС База, трябва да гръмне първа и след значително време да гръмне ракетка изстреляна към носа. НО, Отново натъртвам НО , според моя мислен идеализиран експеримент, той е подготвен и проведен така , че пак според Т.О и според реалния физически свят НЕ е възможно да има разлика между резултатите от анализите на инфото в ИОС Ракета и ИОС База. Поради тези причини <ударът> срещу Т.О е от <две страни> нито може да се спази Постулата, нито може да се нарушат следствията от ТО, предвижданията и относно ИОС База, Двоен мат, ултимативно убийство на Т.О.
и ще повторя
<<<Ето ти елементарна математика, като си зарепкал, защо ти е, ясни са нещата

https://en.wikipedia.org/wiki/Lorentz_transformation

От там си търсиш времената на ИОС на двете ракетки от гледна точка наблюдател ИОС Ракета, те трябва да са еднакви според СТО И ОТО , после от гледна точка наблюдател ИОС База , двете ИОС на ракетките са различни и времената са различни , имаме доказано противоречие, обясни го. >>>

<<<< Хайде бе нали си физик, не можеш ли да смяташ, само с един поглед е ясно от систематаИОС Ракета, към двете системи на ракетките, еднаква скаларна скорост, стойност в израза за трансформация на т1, врме в двете, щото са еднакви ИОС е едно и също и съптветно с по малка стойност от т. на ИОС Ракета.
От ИОС База, двете ИОС на ракетките са различни, едната се намира в ИОС База, относително неподвижна спраямо База, тук няма трансформации, време т/ракетка насочена към опашката и т/База е едно и също. Другата ракетка, нейната ИОС ракетка/нос, ракетката се движи относително спрямо база с по голяма от 0,9С , заместваме за по лесно само с 0,9С, време т/ракетка към нос /по малка стойност от т/ време на База , невъзможно да грумнат в едно и също време в ИОС База. Давай сега, плонжирай ! >>>>


>>>>

 

 

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=Phisics&Number=1954723662&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, amigdal said:

Стига с тия теореми... аре докажи ми интелигентността на айнщайн или никола тесла тогава ? не сичко се изчислява с математика. има и друга наука която не познаваме :)

В случая имаме някакви установени закони на физиката. За да задържите някакво тяло без да пада, трябва да му приложите някаква сила, т.е. да имате разход на енергия. Да бутнете някакво тяло, трябва също да приложите сила, т.е. пак да разходвате някаква енергия. То само няма да се бутне.

Аз само изчислявам каква енергия е нужна за този ефект. От къде ще я вземете, си е ваш проблем. Ако можеше енергия да се взема от астрала, щяха видимо да се нарушават установените закони, така че не е от там. Този който трябва да прави телекинезата трябва сам да си я произведе. Е, това веднага ще му проличи всякак.

Това са неща, които могат да се доказват. Невидимите зелени човечета, дето местят обектите по мислена заповед на тоя който прави телекинезата, трябва ли да ги включваме в картинката?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

В случая имаме някакви установени закони на физиката. За да задържите някакво тяло без да пада, трябва да му приложите някаква сила, т.е. да имате разход на енергия. Да бутнете някакво тяло, трябва също да приложите сила, т.е. пак да разходвате някаква енергия. То само няма да се бутне.

Аз само изчислявам каква енергия е нужна за този ефект. От къде ще я вземете, си е ваш проблем. Ако можеше енергия да се взема от астрала, щяха видимо да се нарушават установените закони, така че не е от там. Този който трябва да прави телекинезата трябва сам да си я произведе. Е, това веднага ще му проличи всякак.

Това са неща, които могат да се доказват. Невидимите зелени човечета, дето местят обектите по мислена заповед на тоя който прави телекинезата, трябва ли да ги включваме в картинката?

Не се задълбавай само в местене на предмети ,по итересната част е за хора като ванга... за извличане на информация от някъде... виждам ,че си начетен и това ми харесва уважавам хора който имат нещо в главата ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти си упорит човек ,който си държи на неговото до края ... добре но защо не допускаш невидимото? един свят само с познатата физика е като лаптоп без интернет ... малко осакатен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Енергията е около нас. Само не можем да я използваме, защото тези които печелят чудесно с производството на ел. енергия благодарение на изобритенията на Никола Тесла, упорито скриват или унищожават тези негови изобритения, благодарение на които тази "свободна" енергия ние човечовците бихме използвали. Безплатно....За възтоноваване на тези изобритения, някакси нема желание и парички, спонзори....Ако имаш познат, роднина учител, тренер /жена ми е учителка/, тогава много пъти- до такава степен се изтощава, че е имало да ме вика по-телефон да я прибера с кола, защото е седнала на една спирка но-няма сили да стане. И нищо друго неправи само излъчва енергия към децата, учи ги. 

Или когато усетиш погледа на някого.....

Това са неща които ги има, независимо от това можеш или не можеш ги измери, можеш или не можеш да им направиш формула....За сега.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...