Отиди на
Форум "Наука"

Къде да публикуваме


Recommended Posts

  • Потребител

Бихте ли препоръчали подходящи места: блог, уеб сайт, списания и други за публикуване на статии и материали с научна стойност?

Предимството на блоговете е в бързината на предоставяне на информацията за достъпна. 

При сериозните публикации е обратно- има забавяне на публикуването, но съответно критериите за доказателствен материал и строгост са доста по-високи.

Предполагам че ще организирам мой блог, но бих желал да имам и по-сериозна форма за публикация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зависи каква ти е целевата аудитория. Ако целиш да ставаш популярен сред простолюдието пиши си в блог и във фесйбук, става бързо и можеш да пишеш каквито ти глупости хрумнат на главата. Ако пък ще правиш опити за наука, правиш pdf файлове и ги качваш в някоя от популярните платформи за споделяне на статии като academia.edu или друга. Там ще те прочетат (евентуално) и след някоя друга година ако станеш популярен сред учените и почнат да те цитират може и да ти оценят някой материал за някое научно списание. Ако се занимаваш с псевдонаука обаче където и да публикуваш и качваш нито ще те четат, нито ще те цитират, нито ще те публикуват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, makebulgar said:

платформи за споделяне на статии като academia.edu или друга.

Кои други платформи са популярни?

Бихте ли препоръчали някоя платформа за блог ?

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре е да обясниш каква точно е идеята. Доколкото си спомням, коментираше за защита на авторски права. Това ли е, или целиш нещо друго конкретно? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Бихте ли препоръчали подходящи места: блог, уеб сайт, списания и други за публикуване на статии и материали с научна стойност?

Предимството на блоговете е в бързината на предоставяне на информацията за достъпна. 

При сериозните публикации е обратно- има забавяне на публикуването, но съответно критериите за доказателствен материал и строгост са доста по-високи.

Предполагам че ще организирам мой блог, но бих желал да имам и по-сериозна форма за публикация.

Сериозно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Янков said:

Добре е да обясниш каква точно е идеята. Доколкото си спомням, коментираше за защита на авторски права. Това ли е, или целиш нещо друго конкретно? 

Имам да слагам доста неща, но са навързани едно с друго. Трябва ми да направя цял цикъл със статии и препратки към външни материали като доказателствена част.  Понеже ми излизат нови неща непрекъснато, бих искал да не се губи връзката с началото.  Да няма нужда да се връщаме и да търсим наново.

 

Добре би било да има и някаква защита на авторски права, но когато слагаш или цитираш много чужди материали - това е двуяк процес - трябва да се уважават правата и на друг източници и автори, най-малкото да се цитират като източници.  

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, bulgaroid said:

Сериозно?

много сериозно е , ще видиш

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ако е анализ на връзката между тракийския език и тонгусо-манджурските  езици, и вкарването им в една езикова група, то нещата не изглеждат много сериозни

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, makebulgar said:

ако е анализ на връзката между тракийския език и тонгусо-манджурските  езици, и вкарването им в една езикова група, то нещата не изглеждат много сериозни

Ти мани тракийския ами като подкара българския те това ще е страшно. Харесва ми ентусиазма, ама той милия даже не разбира за какво говорим,какви публикациий? Те това ще е оригиналдъ докзателства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навремето се заинтересувах от подобен въпрос.  И доколкото си спомням, бях намерил форуми, където постовете се подписват и им се дава таймстамп. Даже някъде май получаваш копие от така подписания си пост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, makebulgar said:

ако е анализ на връзката между тракийския език и тонгусо-манджурските  езици, и вкарването им в една езикова група, то нещата не изглеждат много сериозни

Спокойно, не е така... Тракийския мисля клони повече към източно иранските езици - по специално кюрдския ( може би покрай близостта им с фригийския), но за сега нямам време да задълбавам в тракийския.. Ще му обърна повече време като направя основното изложение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, tantin said:

Спокойно, не е така... Тракийския мисля клони повече към източно иранските езици - по специално кюрдския ( може би покрай близостта им с фригийския), но за сега нямам време да задълбавам в тракийския.. Ще му обърна повече време като направя основното изложение.

     Стой, не се задълбавай!  Гърците си разбират без запъване фригийските текстове. Така казват.  Нерде кюрдски?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Exhemus said:

     Стой, не се задълбавай!  Гърците си разбират без запъване фригийските текстове. Така казват.  Нерде кюрдски?

 

Гърците може и да разбират фригийски, но ако стане дума за тракийски: опасявам се че гръцкият е толкова близко до тракийския колкото и българския. Все пак да не забравяме че и трите езика: гръцки, български и кюрдски са индоевропейски.. Фригийски и тракийски са също така предполагаемо и преимуществено ИЕ.. Обаче може да имат и малко варварски  примес... До примеса ще стигнем по-късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, makebulgar said:

популярните платформи за споделяне на статии като academia.edu

Това с academia.edu не ми допада много откъм частта да си направя ВЕБ сайт при тях.   Като се регистрирах веднага ми казва че имам  9 дена за да превключа на платената версия която е около 10$ на месец..

 

Дайте моля ви се други предложения за блог.. За предпочитане да е фрее.. Иначе ще си регистрирам мой домейн. ( освен това да е нещо по посещавано от световната общност, иначе ще си ползвам блог.бг. )

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, tantin said:

Това с academia.edu не ми допада много откъм частта да си направя ВЕБ сайт при тях.   Като се регистрирах веднага ми казва че имам  9 дена за да превключа на платената версия която е около 10$ на месец..

За да си качваш творчеството ти е достатъчна и безплатната версия. А регистрация ти е нужна вече почти навсякъде, тъй че можеш да се прежалиш.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...