Отиди на
Форум "Наука"

САЩ VS Русия Авиация


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 38 минути, Alexander000 said:

Голяма заблуда е, че руснаците пазят по-голяма територия от американците. Напротив, именно американците разполагат с колосална акватория в Тихият океан, да не говорим за съюзническият им дълг. А той е жизнено важен за оцеляването на техните съюзници. Дори в японската конституция до преди години пишеше, че нямат право да използват армията си защита (!) на собствените си територии.

Тъй де, тъй. Именно заради това САЩ имат и флотска авиация, която по размер е съпоставима с руската изстребителна авиация.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 50
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 1 час, Sirene said:

България има бъдеще и мислещи хора, дори и да не ти харесва.

Разбира се, че България има бъдеще, но дали е светло?

За мислещи хора бих поспорил, но и в двата случая, има доста да догонваме руснаците.

Редактирано от Alexander000
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Alexander000 said:

Разбира се, че България има бъдеще, но дали е светло? За мислещи хора бих поспорил, но и да има определено има да догонваме руснаците.

Всеки случай е по-светло от това на Русия. През .... ми е дали държавата ми има много самолети, ако я управлява бивш агент на КГБ от 2000 до сега и знам, че си е нулирал мандатите, за да държи властта до 2036. Като толкова ти харесва Русия, никой не те спира да отидеш да живееш там. По-добре да се стопим демографски, от колкото да е пълно с всякакви чуждопоклонници, които не пропускат възможност да изтъкнат колко е зле България и колко хубаво било някъде другаде. То е ясно, че Боко е мутра и не сме цъфнали и вързали, но вече ми е дошло и до гуша от песимисти и разбирачи. "Съсипаха я тая държава" не помага с догонването на който и да е. "Българите са малък, но изключително прост народ" вече като го видя не ми е смешно, а ми причернява. Голямо мрънкане пада колко сме зле, а как по точно ни помага това? Вече е пределно ясно, че сме недоволни от едно или друго нещо. Левски е казал "Дела трябват, а не думи." Според мен позитивните промени в България ще се засилят двойно и тройно, когато имаме единно гражданско общество и първото и най-важно искане бъде да се изгради активна и независима прокуратура. Когато има кой да търси сметка на крадливите "тарикати", те ще бъдат озаптени. Това ще отключи доста ресурси, които съответно могат да бъдат използвани за образование, индустрия, инфраструктура, наука и т.н.

Редактирано от Sirene
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Има логика в думите ти, но си мисля, че това важи само за държави с ограничени икономически ресурси и застаряващо население - европейските, вкл. Русия. Китай, Индия, САЩ и пр. няма да имат подобен проблем в близките 2-3 десетилетия.

 

Май не... Ето, САЩ не разработват нов тежък изтребител, нито нов стратегически бомбардировач. Дори те си признават, че F-22 им излиза много скъп. Какво общо има застаряващото население с армията? Ти пак за многомилионните армии ли говориш, където са нужни много млади мъже? Какво общо има младото население с икономиката? Ето, държави като Нигерия, Конго, Индонезия имат многочислено младо население, но това не им помага особено на икономиките.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 33 минути, Sirene said:

Всеки случай е по-светло от това на Русия. През .... ми е дали държавата ми има много самолети, ако я управлява бивш агент на КГБ от 2000 до сега и знам, че си е нулирал мандатите, за да държи властта до 2036. Като толкова ти харесва Русия, никой не те спира да отидеш да живееш там. По-добре да се стопим демографски, от колкото да е пълно с всякакви чуждопоклонници, които не пропускат възможност да изтъкнат колко е зле България и колко хубаво било някъде другаде. То е ясно, че Боко е мутра и не сме цъфнали и вързали, но вече ми е дошло и до гуша от песимисти и разбирачи. "Съсипаха я тая държава" не помага с догонването на който и да е. "Българите са малък, но изключително прост народ" вече като го видя не ми е смешно, а ми причернява. Голямо мрънкане пада колко сме зле, а как по точно ни помага това? Вече е пределно ясно, че сме недоволни от едно или друго нещо. Левски е казал "Дела трябват, а не думи." Според мен позитивните промени в България ще се засилят двойно и тройно, когато имаме единно гражданско общество и първото и най-важно искане бъде да се изгради активна и независима прокуратура. Когато има кой да търси сметка на крадливите "тарикати", те ще бъдат озаптени. Това ще отключи доста ресурси, които съответно могат да бъдат използвани за образование, индустрия, инфраструктура, наука и т.н.

Истината боли...

Виж авиацията. За 30 години нямаме купен нито един нов боен самолет. Сега ще купим 8. А имахме 300... Ако мога да перефразирам "Ей съсипаха я тази авиация".

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Alexander000 said:

За мислещи хора бих поспорил, но и в двата случая, има доста да догонваме руснаците.

По какво трябва да ги догонваме руснаците? По средни доходи, дето ни дишат само във врата? По сбърканата структура на икономиката тип "бензиностанция"? По брой танкове и самолети? Или по тоталната и безконтролна власт на КГБ и силовите структури? Защо трябва да си го причиняваме?

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Sirene said:

и първото и най-важно искане бъде да се изгради активна и независима прокуратура. Когато има кой да търси сметка на крадливите "тарикати", те ще бъдат озаптени.

Ах, колко много ни пречат тези тарикати. Нищо че те са средностатистически българи. 

Както е казал един мъдър Човек: "Много хора искат да променят света, но никой не иска да промени себе си."

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, scaner said:

По какво трябва да ги догонваме руснаците? По средни доходи, дето ни дишат само във врата? По сбърканата структура на икономиката тип "бензиностанция"? По брой танкове и самолети? Или по тоталната и безконтролна власт на КГБ и силовите структури? Защо трябва да си го причиняваме?

По човешки качества. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Alexander000 said:

По човешки качества. 

По-точно? Да, по пиянство няма как да ги стигнем. По престъпления на глава от населението също. По количество години, давани в колония за лайк, изобщо не сме в състезанието. За кое постижение след разпада на СССР да им завиждаме, че да се стремим да ги стигнем, след като всичко върви надолу по пързалката?

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, scaner said:

По-точно? Да, по пиянство няма как да ги стигнем. По престъпления на глава от населението също. По количество години, давани в колония за лайк, изобщо не сме в състезанието. За кое постижение след разпада на СССР да им завиждаме, че да се стремим да ги стигнем, след като всичко върви надолу по пързалката?

Много телевизия гледаш. Само българина е издигнал телевизора в култ, а пред чужденците се хвали с ракията си. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Alexander000 said:

Много телевизия гледаш. Само българина е издигнал телевизора в култ, а пред чужденците се хвали с ракията си. 

Не е добре да се правят такива заключения само на база общи предразсъдъци. Едно че нямам телевизор изобщо, второ имам  сериозни връзки с Русия в настоящето време и познавам нещата доста от близо.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, scaner said:

По какво трябва да ги догонваме руснаците? По средни доходи, дето ни дишат само във врата? По сбърканата структура на икономиката тип "бензиностанция"? По брой танкове и самолети? Или по тоталната и безконтролна власт на КГБ и силовите структури? Защо трябва да си го причиняваме?

1 По доходите нищо няма да кажа, защото е твърде политизирано.

2 Няма как да ги догоним, най малкото защото нямаме нефт и газ. Сещам се обаче с какво упоение се мечтаеше, че в черно море ще намерят газ.

3 Глупаво е!

4 Някой наскоро не е слушал записи и гледал снимки с бате Бойко! Май по тази част сме ги и задминали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Alexander000 said:

Ах, колко много ни пречат тези тарикати. Нищо че те са средностатистически българи. 

Както е казал един мъдър Човек: "Много хора искат да променят света, но никой не иска да промени себе си."

А какво мислиш, че пречи на развитието на България? Корупцията е на първо място. После следват чуждопоклонничеството, неграмотността, лакомията и апатичността. Ясно е че има корупция на всички нива - от Бойко и компания до катаджията и въпроса "Може ли да измислим нещо?". Може да го наречеш манталитет. Аз го наричам свободия. Не сме единствената държава в която има корупция. Сигурно си чувал поговорката "Докато котката я няма, мишките пируват." Котката в случая е прокуратурата. Когато тя обслужва частни, а не национални интереси е ясно какво следва. От друга страна, ако има желязна прокуратура, която да се разследва и осъжда едните "тарикати", с тяхна помощ биват осъждани и другите. Схемата им е оплетена здраво. Все ще се намери някой да изпее една хубава песен и да видиш какво домино се получава :) 

Не съм тръгнал да променям света, но ми се иска да допринеса поне малко за позитивна промяна в България. Сам не мога да направя почти нищо. За това и пиша тези неща тук. Не трябва да си затваряме очите или да мрънкаме, а да дискутираме какво искаме и как ще го постигнем. Според мен проблемът на протестите ни до сега беше, че протестирахме само срещу мафията, олигархията, управляващите и т.н. Трябва да се изясним какво искаме и да протестираме за промяната, докато не бъдем чути от управляващи и в чужбина и да спрем само когато промяната стане реалност. Мисля, че на първо време една независима и работеща прокуратура ще свърши страхотна работа. Споделил съм това с близките ми. Сега го споделям и тук с вас. Ако не сте съгласни кажете. Знаете, че в спора се ражда истината. Ако сте съгласни споделете това и с вашите близки. От уста на уста, коментар на коментар и капка по капка вир става :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Frujin Assen said:

1 По доходите нищо няма да кажа, защото е твърде политизирано.

Какво като е политизирано? Който и да хванеш, иска да получава повече пари и да има повече възможност, да е добре той и икономиката като цяло.В това няма политика.

Преди 6 минути, Frujin Assen said:

2 Няма как да ги догоним, най малкото защото нямаме нефт и газ. Сещам се обаче с какво упоение се мечтаеше, че в черно море ще намерят газ.

Е те като имат нефт и газ, що на глава от населението са по-бедни от нас? Нефта и газа не са човешки качества, така че не участват в желанията да ги "надминем". Ние очевидно се справяме добре и без нефта и газа спрямо тях. Ако имахме и техните ресурси, само ще ни миришат потта.

Преди 13 минути, Frujin Assen said:

4 Някой наскоро не е слушал записи и гледал снимки с бате Бойко! Май по тази част сме ги и задминали.

Баате Бойко е цвете за пример спрямо системата която се е установила в Русия.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Sirene said:

Мисля, че на първо време една независима и работеща прокуратура ще свърши страхотна работа.

Разбира се, че ще свърши. Властните групировки знаят това, именно заради което ще я пуснат последно. Защо няма всенародни избори за главен прокурор например? Мислиш ли, че на властимащите им се нрави съществуването на прокуратурата? Разбира се, че не. Но те знаят, че съд е имало винаги, даже в Библията го пише. Просто разбират, че няма как да го изтриеш от съзнанието на хората. За това казват, че ако не можеш да забраниш или ликвидираш дадено явление, трябва да го оглавиш.

Аз бих сложил невежеството на първо място, а останалите пороци са негови производни, включително корупцията. Между другото аз не се отнасям към нея чак толкова негативно. Тя е съществувала винаги. Ако има закони пречещи за развитието на бизнеса (а такива има) какво ще правиш? Да спазваш всеки член, всяка запетайка или да дадеш подкуп и да създадеш работни места. 

Същата простотия е и с пътната полиция. Човека направил нарушение дали ще го спрат, дали ще го глобят след това патрулите Бог знае. Какъв е смисълът от цялото това посредничество? Сложете камера и щрафа директно по пощата. 

Защо хората излизат на протест когато дигнат и така високите цени за вода примерно, а когато избират нов главен прокурор за следващото десетилетие мълчат. От невежество е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Alexander000 said:

Разбира се, че ще свърши. Властните групировки знаят това, именно заради което ще я пуснат последно. Защо няма всенародни избори за главен прокурор например? Мислиш ли, че на властимащите им се нрави съществуването на прокуратурата? Разбира се, че не. Но те знаят, че съд е имало винаги, даже в Библията го пише. Просто разбират, че няма как да го изтриеш от съзнанието на хората. За това казват, че ако не можеш да забраниш или ликвидираш дадено явление, трябва да го оглавиш.

Аз бих сложил невежеството на първо място, а останалите пороци са негови производни, включително корупцията. Между другото аз не се отнасям към нея чак толкова негативно. Тя е съществувала винаги. Ако има закони пречещи за развитието на бизнеса (а такива има) какво ще правиш? Да спазваш всеки член, всяка запетайка или да дадеш подкуп и да създадеш работни места. 

Същата простотия е и с пътната полиция. Човека направил нарушение дали ще го спрат, дали ще го глобят след това патрулите Бог знае. Какъв е смисълът от цялото това посредничество? Сложете камера и щрафа директно по пощата. 

Защо хората излизат на протест когато дигнат и така високите цени за вода примерно, а когато избират нов главен прокурор за следващото десетилетие мълчат. От невежество е.

Така е. Те са го осъзнали отдавна. Сега остава и народът да го осъзнае. Както протестирахме 1 година срещу кабинета Орешарски, така сега трябва да захапем за промени в прокуратурата и да не пускаме. Прав си, че трябва да има главен прокурор назначен чрез избори. Също така самият той трябва да бъде разследван за възможни връзки с партии и олигарси. Според мен той трябва да има и осигурена 24/7 охрана, за да не се страхува за живота си и да може да си върши работата. Сигурен съм, че има поне един почтен юрист, който иска да заеме това място. За нас той буквално ще е като един нов Ботев или Левски.

Невежеството наистина е коварен порок. Той обаче не се изкоренява със сочене на пръсти, а със знание. В случая знанието е че независима прокуратура е една от най-важните стъпки към светлото бъдеще на България и трябва да го споделим с който можем. Дори и най-големият еквивалент на Бай Ганьо може да разбере, че прокуратурата е много важна, защото само тя може да се справи с нечестните и крадливи политици. Трябва просто да подхождаме с повече търпение и разбиране един към друг. Ето, виж двамата как почнахме малко спънато, но сега се разбираме. Това си мисля, че е една черта присъща на българите, а като се замисля и на хората като цяло. Първо реагираме по-емоционално, а после вече вкарваме обективност и рационално мислене.

За това, че хората се вдигат срещу поскъпването на тока или водата е така. Това е просто една най-базова цел за протест, създадена от държавата, а не от самите тях. В днешно време има и невежество, но има и ускорено напрегнато ежедневие, всякакви задължения, интернет, телефони, реклами и какво ли още не, които заемат съзнанието ни през деня. Разбираемо е защо хората не са намерили целта или са загубили хъс да протестират. И мен понякога ме е яд за това, но можем да го променим като дадем цел на хората. Никой не е казал, че ще е лесно, но не е и невъзможно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 6.07.2020 г. at 22:59, Frujin Assen said:

 

Изтребители за завоюване на превъзходство във въздуха.

 

 

Това са най мощните и най боеспособните самолети въобще. При американците най добрия самолет се явява F-22. Този самолет се явява най модерния и боеспособен самолет на света, но както винаги има лъжица катран в кацата с меда. Това е огромната и непосилна цена на този самолет. Той се явява твърде скъп и за поддръжка- дори и за бездънния американски бюджет.

 

 

Негов аналог в Русия се явява Су-57, който върви по неговия път и вместо среден, мощен, но сравнително евтин самолет както беше замислен се развива по пътя на „надебеляване“ и съответно увеличаване на цената. По всичко изглежда, че Су-57 ще надмине по мощ F-22 и и ще стане най мощния и боеспособен самолет в света. За това има твърде просто обяснение. F-22 e много по ранна разработка, а поради заоблачната си цена така и не е модернизиран кардинално. От друга страна Су-57 е съвременна разработка и може изначално да се възползва от всички съвременни достижения на науката.

 

С една забележка:

Като цяло съм съгласен , но все пак СУ-57  не е "конкурент" на F-22, най-вече защото Русия няма технологиите и възможностите - нито може да ги закупи за да създаде/произведе този двигател, с който СУ-57 ще развива свръхзвукова скорост без форсаж (което е постигнато при американските изтребители 5-то поколение,)

т.e.

СУ-57 няма изгледи, според мен,  да стане пълноценен изтребител 5-то поколение.

Защо този елемент (постигане на свръхзвукова скорост без форсаж) е определящ и критичен за изтребителите от 5-то поколение? Заради топлинната сигнатура - форсираният двигател (на СУ-57) има значителна топлинна сигнатура

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ъ?

Доколкото съм чел Су-57 поддържа свръхзвукова крайсерска скорост с двигателите от втория етап.

Даже и в уикипедия го има.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Сверхзвуковая_крейсерская_скорость

Прочее ако видиш статията, ще разбереш, че F-35 поддържа 1,2 м само за 150 мили. Тоест по твоята логика той не е самолет от 5 поколение.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 часа, Alexander000 said:

Мислиш ли, че на властимащите им се нрави съществуването на прокуратурата?

Ти сериозно ли?! Властимащият е само един - Борисов. И той сам (тайно) си избира главен прокурор,който изпълнява всичко,което му нареди. И как да има всеобщи избори за главен прокурор,когато точно Борисов никога докато е на власт,няма да ги позволи?!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

По въпроса за безпилотниците.

Прочетох една много интересна статия, която ще я преразкажа накратко, с някой мои вметки. Големите войни останаха в миналото. Големите и силните държави сякаш след ВСВ сключиха договор, че границите ще остават непроменени и никой нищо няма да пипа. Всички спорове ще се решават на масата за преговори.

В този смисъл големите авиации вече са ненужни. Войните на големите държави основно са с папуаси, които нямат почти никакво или съвсем никакво ПВО. В този смисъл безпилотниците са много по удобни, защото са по евтини, а и са разходен материал. От друга страна загубата на безпилотник не е удар по имиджа какъвто е загубата на пилот. Според автора безпилотниците са практически неизползваеми против противник с горе долу вменяемо ПВО.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, deaf said:

Ти сериозно ли?! Властимащият е само един - Борисов. И той сам (тайно) си избира главен прокурор,който изпълнява всичко,което му нареди. И как да има всеобщи избори за главен прокурор,когато точно Борисов никога докато е на власт,няма да ги позволи?!

Глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 часа, Frujin Assen said:

Ъ?

Доколкото съм чел Су-57 поддържа свръхзвукова крайсерска скорост с двигателите от втория етап.

 

 

:) Не (все още)! 

(Не вярвайте на всичко написано в руската версия на уикипедия , що се отнася до въоръжения)

https://www.interfax.ru/russia/714518

 

Цитирай

Он сообщил, что программа Су-57 реализуется в соответствии с утвержденным графиком работ. "Идет выполнение государственного контракта на поставку 76 самолетов, на текущий год планируется поставка серийного самолета", - отметил собеседник агентства.

"Прежде чем пойти в серию, самолет проходит жесткие и многочисленные испытания военными летчиками. Это тем более актуально для такого прорывного продукта нового поколения, как Су-57. Проведено уже более 3 500 полетов", - заявили в Ростехе.

Первый серийный истребитель пятого поколения Су-57 планировалось передать Минобороны РФ в конце 2019 года, однако самолет потерпел крушение во время испытательного полета накануне поставки.

Всего к 2028 году российские военные должны получить 76 истребителей Су-57 и перевооружить на них три авиационные полка.

Первые истребители Су-57 будут выпускаться уже в серийном облике, но с двигателями предыдущего поколения

 

Демек "в бъдеще, някога, може, но сега "Йок"

ПС

СУ-57 няма как да "развие" (в минало или сегашно  време) свръхзвукова крейсерска скорост, с двигател, който се разботва и е на етап  експериментиране и има  40 часа работа до днес

 

Скед 10-15 години , ако и когато това ново митично ново "огнено сърце" на СУ-57 -"изделие 30" се произведе,  може да се говори по въпроса в сегашно време

Ако ще говорим за в бъдеще, но в сегашно време - по тази "логика" може да смятаме че САЩ "имат" шесто поколение изтребител..

(Такъв се проектира разбира се)

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, nik1 said:

...шесто поколение изтребител..

 

6th Generation Fighter Development To Ramp Up At Air Force, Navy

 

The Air Force is requesting $1.04 billion in its 2021 budget for research and development for a so-called "Next Generation Air Dominance" aircraft to replace its Lockheed Martin (LMT) F-22 stealth fighters, which are considered 5th generation fighters.

Over the five fiscal years through 2025, the Air Force seeks to spend more than $7.6 billion on its new 6th generation fighter.

The Air Force plans to use the funds in 2021 to "conduct analyses, identify technology candidates and perform concept refinements," while also continuing to perform "risk reduction activities" such as building prototypes, according to the service's budget proposal documents.

 

https://www.saffm.hq.af.mil/Portals/84/documents/FY21/SUPPORT_/FY21 Budget Overview_1.pdf?ver=2020-02-10-152806-743

 

Lockheed and Boeing (BA) are working on concepts for a 6th generation fighter. Lockheed's secretive Skunk Works research facility has said it's developing technology for a potentially more autonomous fighter that could carry hypersonic weapons.

Lockheed Martin stock closed virtually flat at 439.85 on the stock market today. Boeing stock dipped 0.1% after the company reported its commercial aircraft unit notched zero orders last month. Shares remains above their 50-line and below their 200-day average, according to MarketSmith chart analysis.

 

 

Navy Clips Super Hornets For 6th Generation Fighter

Meanwhile, the Navy is pursuing a separate 6th generation fighter program to replace its Boeing F/A-18 Super Hornets, which are in the class of non-stealth, 4th generation fighters.

In the latest Pentagon budget request, the Navy wants to cut short the purchase of upgraded Super Hornets and shift the money to its own Next Generation Air Dominance platform and other key aviation investments.

The Navy's order of 24 Super Hornets next year would be its last. Then $4.5 billion for an additional 36 Super Hornets scheduled for 2022-2024 would be rerouted to the 6th generation fighter program, according to USNI News.

 

https://www.investors.com/news/6th-generation-fighter-development-spending-ramp-up-air-force-navy/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен, сравнение във военната авиация между РФ и САЩ в момента е меко казано безмислено. Такова сравнение би било интересно някъде до краят на 70-те. Сравнение има смисъл с Китай и Турция. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

The U-2 program celebrates its 60th anniversary in September 2015. Since its first flight in 1955, the U-2 program has seen tremendous changes to its airframe and technology. Today's U-2S serves as the most capable, reliable and survivable ISR platform available. The U-2S has 80 percent airframe life remaining, and is operationally capable to fly beyond 2045. Learn more: http://www.lockheedmartin.com/u2

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...