Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли светоносният етър


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Да, ако замижим за всички парадокси, противоречия и абсурди на
СТО - и приемем да казваме на черното бяло - тогава СТО излиза
вярна.

Само че щом ще замижаваме, положението е "мижи да те лажем".

Щом съществуват само във въображението ти, физиката няма проблем с това. Физиката описва реалния свят, за въображемия си има други науки.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Relinquishmentor said:

Бягай да си вземеш нобела тогава, какво киснеш в тоя форум.

Недават нобел на <Белязания> , знаеш ли приказката за Белязания, Аз съм , намери я в интернет, това са хора , които си търсят белята........... и я намират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Tahev loren said:

Скенер защо се криеш с друг ник, хайде кажи, за да заблуждаваш аудиторията, колко са много релативистите ли

Виж сега, параноята трябва да бъде лекувана. Като я оставяш така да избуява, почват всякакви неща да ти се привиждат. За справка, хумореските ти по темата :)

Тц, не съм с други никове. Нямам необходимост от това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Етърната теория също е грешна. Това не прави СТО автоматично вярна.

Кажи тогава как твоята "вярна" теория обяснява произхода на магнитното поле. Да видим докъде й стига силата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Relinquishmentor said:

Кажи тогава как твоята "вярна" теория обяснява произхода на магнитното поле. Да видим докъде й стига силата.

Стига бе, ти почваш да се гавриш с него :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Relinquishmentor said:

Щом съществуват само във въображението ти, физиката няма проблем с това. Физиката описва реалния свят, за въображемия си има други науки.

Ти явно приемаш за истина, че дължините се скъсяват като се движиш,
но аз съм този, който си фантазира.

:rofl::smeh::ck:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Ти явно приемаш за истина, че дължините се скъсяват като се движиш,
но аз съм този, който си фантазира.

Ами неговото е следствие от една потвърдена теория, докато твоите фантазии нямат никва реална основа.

Ти дори не влагаш някакъв смисъл в понятието "увличане". Ей на, твърдиш че светлината в ЛИГО се увличала (?!?). Ами ако приемеш (просто така, за спорта) че не се увлича, ще се променни ли нещо в поведението и? Не, нищо няма да се промени, според физиката. Тоест понятието "увличане"  е напълно безсмислено, лишено от съдържание. Усещаш ли капана в който се нахака?

Но самият факт че бръщолевиш такива врели некипели сочи, че не друг, а определено ти си този който си фантазира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

запоми я тази анимация. Един ден ще трябва да ме цитираш: 🤣🤣

moz-train.gif.99e3c8f4f2142ce745ae7aeaf2ff7156.gif

Поредната глупост.

Човече, събуди се.

Ти изобразяваш нещо в системата на земята. Излъчването на светлината е събитие, което в тази система има конкретно място, което не се променя с времето. А третата картинка нарушава това правило. Как си представяш, гръмва бомба на площад Народмо Събрание в София, и както е по картинката, мястото на гърмежа да се мести до Пловдив например? Глупости, нали? Ми на, кой е глупакът който е нарисувал тези глупости? Огледай се в огледалото.

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, Relinquishmentor said:

Кажи тогава как твоята "вярна" теория обяснява произхода на магнитното поле. Да видим докъде й стига силата.

Това е интересен въпрос за мен , от извесно време се каня да го <проверя>, заедно с гравимагнетизъм и ОТО.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

Ти явно приемаш за истина, че дължините се скъсяват като се движиш,
но аз съм този, който си фантазира.

:rofl::smeh::ck:

Естествено и това е доказано експериментално, когато е открито магнитното поле, просто тогава не са знаели, че това е причината и произхода му е бил мистерия.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Поредната глупост.

Човече, събуди се.

Ти изобразяваш нещо в системата на земята. Излъчването на светлината е събитие, което в тази система има конкретно място, което не се променя с времето. А третата картинка нарушава това правило. Как си представяш, гръмва бомба на площад Народмо Събрание в София, и както е по картинката, мястото на гърмежа да се мести до Пловдив например? Глупости, нали? Ми на, кой е глупакът който е нарисувал тези глупости? Огледай се в огледалото.

В едната не се променя в другата не се променя, в третата се променя, съпоставяйки координати и събития, очевидно Някой греши.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Relinquishmentor said:

Естествено и това е доказано експериментално, когато е открито магнитното поле, просто тогава не са знаели, че това е причината и произхода му е бил мистерия.

Кое  му се скъсява на електрон?, когато е само един и, или когато електрони са излъвани на големи интервали. Нали няма структура, кое се Скъсява...........ааа забравих, квантовата природа на Ел.полето, деформира се и има анизотропия.......... демек Квантова аберация

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Relinquishmentor said:

Естествено и това е доказано експериментално

Нали знаеш, че скъсаяването на дължините НИКОГА не е показано опитно.
То е част от митологията на СТО. Нещо като непорочното зачатие на дева Мария.

Глей с'а. Аз съм всеки да вярва в каквото иска. Но като тръгне да спори, ча
религията е наука, тогава почвам и аз да споря.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Кое  му се скъсява на електрон?, когато е само един и, или когато електрони са излъвани на големи интервали. Нали няма структура, кое се Скъсява...........ааа забравих, квантовата природа на Ел.полето, деформира се и има анизотропия.......... демек Квантова аберация

Нали си член в клуба на Orbit, там има клипче и подробни мои обяснения. Накрая съм обяснил и извел закона на Фарадей за електромагнитната индукция.

Преди 2 минути, gmladenov said:

Нали знаеш, че скъсаяването на дължините НИКОГА не показано опитно.
То е част от митологията на СТО. Нещо като непорочното зачатие на дева Мария.

Глей с'а. Аз съм всеки да вярва в каквото иска. Но като тръгне да спори, ча
религията е наука, тогава почвам и аз да споря.

Напротив. Привличането/отблъскването между 2 проводника по които тече ток е директно следствие от лоренцовото скъсяването на дължините. Доказано е експериментално преди много години, но тогава не са знаели каква е причината и са приели, че съществува някакво "магнитно" поле около проводник с ток (защото проводника също така се е привличал и от определени камъни, които са били наричани "магнити").

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Relinquishmentor said:

Естествено и това е доказано експериментално...

Ти нали знаеш историите за Айнщайн и светлината.

Значи Айнщайн още от малък е имал видения, че ако се движиш
със скоростта на светлината, тя ще ти изглежда спряла. Само
че спряла светлина е невъзможно.

Така св. Айншайн осъзнал (още на крехка детска възраст), че никой
и нищо не може да се движи със скоростта на светлината ... освен
светлината.

Има подобна история и за часовника в Берн, където св. Айнщайн е работил
като патентен чиновник. Наблюдавайки този часовник, св. Айнщайн осъзнал,
че ако се движиш със скоростта на светлината, времето спира.

И когато един ден дошло врене тези видения да влязат в работа,
св. Айнщайн създал СТО ... за един ден.

Ако случайно не ги знаеш тези истории, значи ти не си надежден млад
релативист. Още школа ти трябва. 🤣🤣

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, gmladenov said:

Нали знаеш, че скъсаяването на дължините НИКОГА не показано опитно.
То е част от митологията на СТО. Нещо като непорочното зачатие на дева Мария.

Младенов, знам че не си запознат с нужната фактология, а чичо Гугъл не я дава на незапознатите :)Затова те са принудени да вярват, за разлика от запознатите, които знаят.

Прави разлика между директно и индиректно доказателство. Скъсяването е индиректно доказано, не е доказано директно. Ще ти приведа един цитат, няма да ти казвам от къде е:

 

"Аt this timе thеre аrе nо dirесt tеsts оf lеngth cоntrасtiоn, as mеаsuring thе length of a mоving оbjeсt to the prесisiоn required has not bееn fеаsible. Thеrе is, hоwever, a demonstration that it occurs:

А currеnt-саrrying wirе is obsеrvеd to bе electrically nеutrаl in its rеst frame, and a nеаrby charged раrticle at rest in that frame is unaffected by the current. А nеаrby charged pаrticle thаt is mоving раrallel tо the wire, however, is subjесt to a magnetic fоrce thаt is rеlаted to its spееd relative to the wire. If one considers the situation in the rest frаmе of a chаrge mоving with the drift vеlоcity of the еlеctrons in the wire, the fоrсе is purеly electrostatic due to the different length contractions of the positive and negative charges in the wire (the former are fixed relative to the wire, while the latter are mobile with drift velocities of a few mm per second). This approach gives the correct quantitative value of the magnetic force in the wire frame. This is discussed in more detail in: Purcel, Electricity and Magnetizm. It is rather remarkable that rеlаtivistic еffеcts for such а tiny vеlоcity explain the enormous magnetic forces we observe."

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Relinquishmentor said:

Нали си член в клуба на Orbit, там има клипче и подробни мои обяснения. Накрая съм обяснил и извел закона на Фарадей за електромагнитната индукция.

..

Прав си , първо трябва добре да се запозная.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Ти нали знаеш историите за Айнщайн и светлината.

Значи Айнщайн още от малък е имал видения, че ако се движиш
със скоростта на светлината, тя ще ти изглежда спряла. Само
че спряла светлина е невъзможно.

Така св. Айншайн осъзнал (още на крехка детска възраст), че никой
и нищо не може да се движи със скоростта на светлината ... освен
светлината.

Има подобна история и за часовника в Берн, където св. Айнщайн е работил
като патентен чиновник. Наблюдавайки този часовник, св. Айнщайн осъзнал,
че ако се движиш със скоростта на светлината, времето спира.

И когато един ден дошло врене тези видения да влязат в работа,
св. Айнщайн създал СТО ... за един ден.

Ако случайно не ги знаеш тези истории, значи ти не си надежден млад
релативист. Още школа ти трябва. 🤣🤣

А пък Рамануджан е казвал, че формулите, които е измислял са му разкривани насън от богинята Намагири. Обаче явно богинята е била по-силна по математиката от тогавашните математици, защото днес всички негови формули и тъждества са доказани, а тогава са си блъскали главите как да ги докажат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

 

Скъсяването е индиректно доказано, не е доказано директно.

НИКОГА не е доказано директно. А като се опре до това защо,
оправданията с лопата да ги ринеш. Не минават.

Фактът е, че скъсявнето не е доказано черно на бяло. Нито пък
относителността на едновренменноста.

Библейските сказки за това защо основните постановки на СТО не
са доказани експериментално са точно това ... библейските сказки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Relinquishmentor said:

А пък Рамануджан е казвал, че формулите, които е измислял са му разкривани насън от богинята Намагири. Обаче явно богинята е била по-силна по математиката от тогавашните математици, защото днес всички негови формули и тъждества са доказани, а тогава са си блъскали главите как да ги докажат.

Да, личи си, че го имаш това в теб. Не съм се излъгал.
Машала, серсем. Айншайн акбар!

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Relinquishmentor said:

Нали си член в клуба на Orbit, там има клипче и подробни мои обяснения. Накрая съм обяснил и извел закона на Фарадей за електромагнитната индукция.

..

Значи интуицията ме води добре, познах, деформация на полето и това създава <дипол>, този дипол е причина за нещо като <поляризация> на Обшото поле на системата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

НИКОГА не е доказано директно. А като се опре до това защо,
оправданията с лопата да ги ринеш. Не минават.

Никога не е доказано директно, че на слънцето стават термоядрени реакции. Ма на, всичко се върти около тази теория. Защо ли? Защото индиректните доказателства имат огромна сила, когато са всеобхватни. Използва се абдуктивната логика: ако нещо изглежда като патица, плува като патица и квака като патица, то най-вероятно е именно патица.

Същото е и при СТО. След като всичките следствия които са доказани са неразривно свързани със скъсяването, то и съсяването е доказано чрез тях. Индиректните доказателства са напълно валидни, колкото и да се тръшкаш.

Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

.. Използва се абдуктивната логика: ако нещо изглежда като патица, плува като патица и квака като патица, то най-вероятно е именно патица.

..

Най вероятно, ................но може да е Паток ! :D

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...