Отиди на
Форум "Наука"

Парадоксът на хидравличната преса


gmladenov

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 часа, kipen2 said:

Въпреки, че е само симптом, раздвояването ти отвътре е нормално да се проектира като обединяване в едно на други хора! Да не става течение на язовира? Внимавай, бре човеко, пази си малко главата! Или поне си запушвай ушите, де не изфирясат 3-4те поп-локума дето си ги джуркаш в нея....

п.п. иначе жалко, надявах се, че може от снимката на уловения сом да възникне визуална асоциация за време-простванството и защо се получават различни измерени времена, ама все тая. 

п.п. Джереми, една лична молба! Айде малко по-сериозно се дръж! От "весело" до "гротеска" относителното разстояние не е голямо и колкото и различно да измерим с теб времената за преминаването от едното в другото, те са доста малки на практика... 

Фермани  на един тъпак с двоен ник 😁

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 208
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 9 часа, kipen2 said:

Ами не си прав, отново! Ако времето за изминаване на дадено разстояние не е също относително, а е глобално, то мюоните нямаше да достигат повърхността на земята. А пък те я достигат!

Може, ама докато се проветрява на язовира, времето си го пропилява да подхвърля едни и същи кукички, а не за четене! И напанагон лови "на драцане", а не изчаква да "узреят" и съвпаднат времевите моменти на самоволното захапване на кукичка от рибата и времевия момент на успешния му, ама неагресивен улов...(отворил е голяма уста, а пък лъжицата е по-голяма)

Сом човекоядец извадиха от Дунав

Така, както измерено на снимката главата на сома е по голяма от човека, така има и случване на събития в "различни времена"...

Тва е фотошоп бе тъпак. Хайде тръшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш.😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Джереми said:

Тва е фотошоп бе тъпак. Хайде тръшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш.😁

Леле, колко си прост!

Погледни тревата, без намерение да я пушиш! Елементарен фотографски трик, заиграване с перспективата на наблюдение. Слагаш малка камера близо до главата на 2м-вия сом и се получава фрапираща разлика в изобразяваните размери на обектите при малка дистанция.

То бива да си прост, ама в комбинация с простак се проявяваш като тотален селяндур .... 

Айде в игнора. Доста време си изгубих с куха кратуна като теб!

 

....

Преди 1 час, laplandetza2 said:

Този феномен си има своето динамично локално състояние и заради него я има тази константа, която е локално променлива, но и зависима космически от целия космос.

"Локално променлива" е скоростта на ЕМвълна в зависимост от локалната плътност на материалната среда, през която преминава. Дотук те проследих! Изгуби ме при грандоманската ти прегръдка на "целия космос"...

 

П.п. и бай дъ уей темата е за "парадокс с хидравлична преса". Аз спирам да коментирам извън това и се извинявам на останалите извън рибаря за отклонението, доколкото ми е вината за това.

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, kipen2 said:

Погледни тревата, без намерение да я пушиш! Елементарен фотографски трик, заиграване с перспективата на наблюдение.

О добро утро тролеща твар, едно нещо да проумееш с твоят гнил мозък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, laplandetza2 said:

Ти сам го казваш без да го разбираш. Говориш: скорост на ел.вълна във вакуум............ и забравяш , че вакуум е физически <феномен> той е Съществуващ. Този феномен си има своето динамично локално състояние и заради него я има тази константа, която е локално променлива, но и зависима космически от целия космос. Това директно означава Невярност на айнщайновата относителност и на базиса в ТО.

Този е вторият ник на плазмодия сканер, той вече е в 3 фаза на изкукуригване 😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето още един парадокс на глупотевината СТО. Иван лети от земята до Проксима Кентавър със "С" или близка до нея, неговият брат Тодор стои на земята,  за Тодор разстоянието земя-проксима е стандартно малко повече от 4 светлини години . От гледна точка на Иван разсоятието земя-проксима е скъсено ( колко е скъсяването нека Младенов да го изчисли) За Тодор цялото пътуване трае 8 години, за Иван трае по малко. На Земята възниква процес който изисква 8 години за да се сформира като завършен, за Тодор той е завършен но за Иван който пристига на земята той току що е започнал. Ето ти парадокс че трака.😃

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.08.2023 г. at 22:37, scaner said:

Каква е причината за това завъртане? Аз дадох насоките: в едната система стената е вертикална по условие, лоренцовата трансформация я преобразува отново във вертикална.

Не виждам никакви аргументи за друга версия. Дайте аргументи все пак.

Като разгледах пак уикипедия

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Special_relativity

се оказа, че в примера пръта не е двуизмерна фигура, както са го начертали. От там се подведох, че вертикалната стена се накланя

Screenshot_20230901_123249.thumb.jpg.b620fd09d8994e57f8379a584206cdb6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Kоко said:

Като разгледах пак уикипедия

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Special_relativity

се оказа, че в примера пръта не е двуизмерна фигура, както са го начертали. От там се подведох, че вертикалната стена се накланя

Добре де, аз това в детайли кога ти го обясних? И защо не се опита да го разбереш, а се опитваш да получиш знания от Уикипедията? При това разчитайки на картинки?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, scaner said:

Добре де, аз това в детайли кога ти го обясних? И защо не се опита да го разбереш, а се опитваш да получиш знания от Уикипедията? При това разчитайки на картинки?

Аз го разбрах още първия път и всичко звучеше логично с изключение на финала - ротацията на Вигнер. Бях разбрал, че ротацията завърта целия обект. За това ми се стори нелогично.

Два дена си троша главата, докато намеря, какво изпускам

Редактирано от Kоко
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...