Отиди на
Форум "Наука"

10 000 медици в Гърция отстранени от работа


laplandetza

Recommended Posts

Ето ви я любимата Гърция - ваксинирана вече на (почти) 60%, Гърция в която носят маски на улиците и където хората предоставите по два пъти седмично негативен тест. А в същото време гонят нови рекорди по смъртност.

 

Screenshot_20210910-234313_Chrome.jpg

Редактирано от Alexander000
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 83
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 4 минути, skiahtro said:

Принципно е така, но след всички глупости които се направиха, сега шанса е във ваксината.

А по-големи шубета, от антиваксърите няма! По цял ден се чудят как да оправдават страховете си и имат непреодолим позив да се обясняват..

Последното което чух, една разправяше, че ако се ваксинирала, щели да я изгонят от групата у фейсбука..😉

Хахах, тва за фейса ми разби представите за реалния живот !:D

Антиваксарите са почти винаги с психични отклонения, това казва опита на всеки работещ с пациенти, лекуващ. Всички приятели, роднини колеги казват същото !

Link to comment
Share on other sites

Преди 15 часа, Шпага said:

"Да не се налагат никакви ограничителни мерки срещу вирус, за който има ваксина" - на мен този призив ми се струва напълно логичен.

Тези, които не искат да се ваксинират, да си стоят вкъщи или да подпишат декларация, че се отказват от болнично лечение в случай на заболяване от въпросния вирус.

Знам, че това няма как да бъде наложено, но вече стана прекалено - всичко, включително и ропотът на антиваксърите, че им били нарушавани правата.

Всъщност дискриминирани са именно ваксинираните, които трябва да търпят ограничения заради разни маниаци, параноици и невежи "конспиралници"😷

Ах, помня времената в които задължителната ваксинация и ковид паспортите бяха конспирация. Приятел, единственият конспиратор тук си ти. Спри да отричаш реалността. Вече има ваксини и спокойно можеш и трета доза да си сложиш ако си чак толкова исплашен. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Alexander000 said:

Ах, помня времената в които задължителната ваксинация и ковид паспортите бяха конспирация. Приятел, единственият конспиратор тук си ти. Спри да отричаш реалността. Вече има ваксини и спокойно можеш и трета доза да си сложиш ако си чак толкова исплашен. 

И аз помня!:D. Първото ми наказание в тоя форум беше точно за такива твърдения, че след месеци, година юе има ДОБРОЗОРНА ваксинация !

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, laplandetza said:

Общо - взето си прав в този конкретен случай. 

Но, натъртвам , аз съм ВАКСАР, напълно подкрепям разумна, реална и смислена ваксинация, ще те замоля да не ни приписваш антиваксърски настроения !

п.по. Моие деца са напълно и истински ваксинирани за Всичко което Трябва !

Ами не, не е така. Нелепо е да се говори за ваксината като панацея, но в същото време същите тези ваксинирани да твърдят, че неимунизираните били заплаха за тях. Аз не знам вие какво разбирате под ваксър, но в случая аз придадох на тази дума доста негативен тон.

Link to comment
Share on other sites

И наистина не разбирам каква е тази мода хора с по 30 ваксини да бъдат наричани анти-ваксари защото видиш ли нямали намерение да си слагат една от тези 30.

Редактирано от Alexander000
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Alexander000 said:

Ами не, не е така. Нелепо е да се говори за ваксината като панацея, но в същото време същите тези ваксинирани да твърдят, че неимунизираните били заплаха за тях. Аз не знам вие какво разбирате под ваксър, но в случая аз придадох на тази дума доста негативен тон.

Никоя ваксина не е панацея. Има патогени, които жез Масова Ваксинация косят много животи и/или увреждат трайно много, много деца и млади хора Ваксините за всички тези Трябва да са Задължителни !, но не на всяка цена въпроса за технология, Кой , Как и Защо ще се намеси и , или Обсеби пазара е Отворен и там трябва да има Опозиция и Съпротива, Твърда, ако трябва и въоражени бунтове ако се наложи.

Някои от ваксините са базмисленни, а някои направо са ведни като за вредни за мен са за сега папуиломавирус, ковидните бъркочи и в някои случаи противогрипните.

Има заплах копе..тата ОТ ЩМАЙЗЕР, МОДЕРНА И ДРУГИ ПОДОБНИ ДА ОБСЕБЯТ ПАЗАРА С <НОВАТА ТЕХНОЛОГИЯ> , А А това изисква буквално граждански войни, насилие и изземване на властта !

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Alexander000 said:

И наистина не разбирам каква е тази мода хора с по 30 ваксини да бъдат наричани анти-ваксари защото видиш ли нямали намерение да си слагат една от тези 30.

За това говоря.................. помниш от начало Глупави, Тъпи, Малоумни,Вредни ПРАВИЛА и ЗАКОНИ Не се спазват  !. Не се спазват от Нас!, , надявам се и от Вас !

Link to comment
Share on other sites

Относно бъдещите ваксини, съвсем сигурно след година Започват да прилагат мРНК технологията за изработка на ваксини от Задължителния списък. Ето тук трябва да Проумеете, без съпротива ще ви впрегнат и селектират Всеки посредствен Грандоман-Властоман се страхува от хора с потенциал, а мерките/теглилките и тормоза са насочени предимно срещу такива хора!. Войната буквално е неизбежна, ...... купете си нелегално или легално, ако може , оръжие и се подготвяйте.

Трябва да знаете, каквото и да направите, ако е след 2022 година е обречено на провал, но................. поне да го направим за Името на Предците си !

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Alexander000 said:

Ами не, не е така. Нелепо е да се говори за ваксината като панацея, но в същото време същите тези ваксинирани да твърдят, че неимунизираните били заплаха за тях. Аз не знам вие какво разбирате под ваксър, но в случая аз придадох на тази дума доста негативен тон.

Не вярвам някой да те кара със зор да се ваксинираш. Просто се навиваш сам, че някой те принуждава. Принципно ако си стоиш в къщи, нямаш контакт с рискови групи, нямаш нужда да пътуваш, за какво ти е да се ваксинираш? Поемаш си риска и твоя воля.

Здравните работници са съвсем друга категория

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, skiahtro said:

Не вярвам някой да те кара със зор да се ваксинираш. Просто се навиваш сам, че някой те принуждава. Принципно ако си стоиш в къщи, нямаш контакт с рискови групи, нямаш нужда да пътуваш, за какво ти е да се ваксинираш? Поемаш си риска и твоя воля.

Здравните работници са съвсем друга категория

Той арестант ли е? Ако беше болен дори от туберкулоза и сифилис нямаше да е подложен на такива рестрикции, нали?

 Ние не сме работници !, ти за работник ли си се ценил и се осъзнал?!, ние не работим, ние лекуваме!

Link to comment
Share on other sites

Рестрикциите, след като не е ваксиниран, така или иначе ги поема. Нека се опита да пътува без да е ваксиниран, да видим до къде ще стигне..

Говоря за здравни работници, защото вкл. предимно персонал. По принцип след като някой те наема и ти плаща заплата си му работник. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, skiahtro said:

Рестрикциите, след като не е ваксиниран, така или иначе ги поема. Нека се опита да пътува без да е ваксиниран, да видим до къде ще стигне..

Говоря за здравни работници, защото вкл. предимно персонал. По принцип след като някой те наема и ти плаща заплата си му работник. 

Пътува се , аз го направих 2 пъти. Сед <ваксинирането> не съм излизал.

Лекарят не е работник, независимо кой , дали и как плаща. Това ме научиха ......................... за годините в университетаи още само около 10 годинки:D

п.п. Имах възрастен асистент, той заяви , че ако чуе от някой думите здравни работници и подобни, ще хвъркат глави................ беше прав, ние не работим, а правим нещо друго.

Никакви рестрикции, сегргация и Отнемане на права и вменяване на задължения не са приемливи за един коронавирус, немислимо, фантастично и напълно антиматериално.

Link to comment
Share on other sites

Ти си пътувал, но си отишъл и си се върнал, а я се опитай да сменяш всеки ден или през ден дестинацията.. 

Едно е някой да го казва, за да се заблуждава, друго е действителността.. Ще хвърчат глави, защото не понася действителността. След като някой диктува и определя условията и се съобразяваш, няма мърдане, каквото и да правиш. Като си сам и си решаваш е друго и гледаш по съвсем различен начин на света.

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, skiahtro said:

Ти си пътувал, но си отишъл и си се върнал, а я се опитай да сменяш всеки ден или през ден дестинацията.. 

Едно е някой да го казва, за да се заблуждава, друго е действителността.. Ще хвърчат глави, защото не понася действителността. След като някой диктува и определя условията и се съобразяваш, няма мърдане, каквото и да правиш. Като си сам и си решаваш е друго и гледаш по съвсем различен начин на света.

Истината.............аааа, тази стара шавр........тия ! 

 Ум царува, ум робува, ум патки пасе !.................. всичко тук е казано , който има Ум, дори и роб той е Цар !.............. поне докато светлината не остарее.................

Link to comment
Share on other sites

Преди 26 минути, skiahtro said:

Ти си пътувал, но си отишъл и си се върнал, а я се опитай да сменяш всеки ден или през ден дестинацията.. 

...

Не е лесно..................аз съм стар.............. чувствам , че силите ме напускат, не се щегувам. Нищо, че си ми <батко> просто съм <стар> в развитието си. Видях и направих многхо, бях в <състояния> недостижими за нормален човек, бях многократно в най крайните и Неприемливи дебри извън закона и морала, ............... бях и ангелпазитл, ангелхранител............. изтъргувх многократно душата си, а сетне ........... пратих в бездната куповачите,,,,,,,,,,,,,,, уморих се. Твърде много напреднах за да се тормозя какво мога да загубя....................... няма нищо, вече е извървяно!

Ати , приятелю, от кога се примири!.................Защо?!................. аз виждам Силата в теб,,,,,,,,,,,,,,,,,,виждам Духа на Предците.......... Събуди се! , Подяволите!!

Дай живот на тая нещастна жалка планета !

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

🙂

Не, никога не съм се примирявал, не допускам никой над главата си! Ако съм служил някому в миналото, е било само за да взема повече. 10 години обикалях, да придобия умения. Отдавна не завися от никого, от мен има зависими. 

Проблема е, че цялата тая работа почна да ми писва, особено сега с епидемията ми дойде нанагорно и се замислям все по-често да зарежа всичко и да вземя оная платноходка дето ти разправях и да се запилея някъде по моретата.. Може да сменя и жената, за разнообразие или да не се почувства изоставена, поне да си взема още една, за юнга, да се катери по мачтите... 😉 Сина е вече голям, завърши медицина, сега отива в Германия да специализира и въобще вече имам по-малко отговорности..

Не помня кога сме се виждали за последно, но трябва да е минало много време. Отдавна вече не съм тракийски полубог, сега съм на фаза, все още да и виждам главата...😉 И въобще съм се занемарил, защото от от тъмно до тъмно съм в пустия кабинет и едната неделя не ми стига да живея. Август реших да си почина за 20 дена и после всичко ми излезе през носа. ...като излизам сутрин от вкъщи всички са заспали и като се прибирам пак всички са заспали...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Alexander000 said:

Ах, помня времената в които задължителната ваксинация и ковид паспортите бяха конспирация. Приятел, единственият конспиратор тук си ти. Спри да отричаш реалността. Вече има ваксини и спокойно можеш и трета доза да си сложиш ако си чак толкова исплашен. 

Ти дори не си прочел това, на което "отговаряш". Обзет си от типичната за анти-тата борбена неадекватност :orc:

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, skiahtro said:

🙂

Не, никога не съм се примирявал, не допускам никой над главата си! Ако съм служил някому в миналото, е било само за да взема повече. 10 години обикалях, да придобия умения. Отдавна не завися от никого, от мен има зависими. 

Проблема е, че цялата тая работа почна да ми писва, особено сега с епидемията ми дойде нанагорно и се замислям все по-често да зарежа всичко и да вземя оная платноходка дето ти разправях и да се запилея някъде по моретата.. Може да сменя и жената, за разнообразие или да не се почувства изоставена, поне да си взема още една, за юнга, да се катери по мачтите... 😉 Сина е вече голям, завърши медицина, сега отива в Германия да специализира и въобще вече имам по-малко отговорности..

Не помня кога сме се виждали за последно, но трябва да е минало много време. Отдавна вече не съм тракийски полубог, сега съм на фаза, все още да и виждам главата...😉 И въобще съм се занемарил, защото от от тъмно до тъмно съм в пустия кабинет и едната неделя не ми стига да живея. Август реших да си почина за 20 дена и после всичко ми излезе през носа. ...като излизам сутрин от вкъщи всички са заспали и като се прибирам пак всички са заспали...

Добро утро !:D , все още мога, като е видно................. да пия с литри до 4 ри сутрин и да стана в 8:00 :D🌐 , не съм за подценяване, хахах.

Намали я тая работа....., ше те убие. От няколко години работя по малко............. по малко ме ядосват , след 2 пъти с почти еднопосочен билет в болницата жена ми и всички вкл. децата ми забраниха да се натоварвам, работя.  Може да предположиш , че не самата работа ме натоварва , а борбата с вятърни мелници , нали ти казах, Лекар- не работник , когато го правя трябва да е както трябва, ако не е .......... просто статистика.

п.п  Аз и главата и Невиждам:D............ не е тва  от вица...........просто имам много сериозни проблеми по твоята специалност , но мимикрирам , иначе могат да ми дадът инвалидна степен и да не ми дават да правя онова , което харесвам......... все още харесвам на инат !

Link to comment
Share on other sites

Преди 52 минути, Шпага said:

Ти дори не си прочел това, на което "отговаряш". Обзет си от типичната за анти-тата борбена неадекватност :orc:

Хммм, и това го има, но не е учудващо, когато притиснеш натясно един звяр, дори без вербална пряка заплаха, той усеща, че е слаб и би могъл да Отговори Непропорционално на твоите маневри. Понякога е напълно възможно да пожелае да те убие..................... това е Борбена неадекватност , която не идва сама ........... Нещо я създава?

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, skiahtro said:

Не вярвам някой да те кара със зор да се ваксинираш. Просто се навиваш сам, че някой те принуждава. Принципно ако си стоиш в къщи, нямаш контакт с рискови групи, нямаш нужда да пътуваш, за какво ти е да се ваксинираш? Поемаш си риска и твоя воля.

Здравните работници са съвсем друга категория

Ехоу, какви рестрикции да поемам щом не съм бил ваксиниран? Каква е тази арогантност да твърдиш, че едва ли не трябва да стоя под домашен арест? Сериозно, вие представяте ли си до каква наглост стигнаха някои индивиди? Прощавай, но аз нямам желание да се ваксинирам срещу двадесет и третият щам на ковида. Всеки си поема риска викаш? Какъв риск поемам аз? Дори и да не го бях преболедувал все още, пак нямаше да се прививам от страх като вас. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 10.09.2021 г. at 6:53, deaf said:

Влязло ли е в сила това задължение? Защото в нета пише,че Орбан не е казал кога ще влезе в сила.

Да. Защото деканите наредили, с почването на учебната година. И нали общежитията малко по-рано трябва да се открият, там даже преди наредбата е било преписание....

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, Alexander000 said:

Ехоу, какви рестрикции да поемам щом не съм бил ваксиниран? Каква е тази арогантност да твърдиш, че едва ли не трябва да стоя под домашен арест? Сериозно, вие представяте ли си до каква наглост стигнаха някои индивиди? Прощавай, но аз нямам желание да се ваксинирам срещу двадесет и третият щам на ковида. Всеки си поема риска викаш? Какъв риск поемам аз? Дори и да не го бях преболедувал все още, пак нямаше да се прививам от страх като вас. 

Ахой! 😉 Арогантноста се нарича реалност, ако забележиш никъде не твърдя че трябвало да седиш под домашен арест. Нашите желания в случая нямат значение, просто имаш нужда да обвиняваш някой, когато реалноста се стоварва върху теб. Всъщност, аз съжалявам, за това което ти се случва...

Да, вероятно ме е страх, след като всекидневно, съвсем съзнателно допускам близък контакт със заразени, предполагам само глупака не го е страх. Но бъди спокоен, засега го контролирам и ще направя всичко възможно да предпазя хората около мен, защото не разсъждавам егоистично и не се смятам че света се върти около мен или пък е с/у мен..Опитвам се да се впиша, с най-малка вреда за околните..😉

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, skiahtro said:

...предполагам само глупака не го е страх....

Тогаз аз съм глупак. От кое по напред да се страхувам?!, наредили са се на опашка Злините и всяка желае Душата ми:D, вече не ги броя............. с тоя вирус закусвам, с хепатита обядвам , а с ковидзомбитата си бърша.............. след смиланео на обилната <храна>:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както написах малко по-рано чрез настройване на хората едни срещу други тези които са взели грешни решения се надяват да избягат от отговорност. 

Следейки написаното дотук явно плана им ще проработи (за съжаление).

 

По-долу прилагам нещо, което няма да се хареса на някои, но това са фактите:

Задължителни имунизации и реимунизации

Съгласно актуалния Имунизационен календар на Република България се провеждат задължителни профилактични имунизации и реимунизации на определена навършена възраст:

Имунизации

  • всички новородени се имунизират с ваксина срещу хепатит Б през първите 24 часа от раждането и с ваксина срещу туберкулоза /БЦЖ/ от 48-мия час след раждането до изписването им от родилния дом
  • от втори, трети и четвърти месец децата се ваксинират срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, хемофилус инфлуенце тип Б инфекции и пневмококови инфекции, както и срещу хепатит Б, ако ваксината срещу хепатит Б е в състава на многокомпонентна ваксина
  • ако хепатит Б ваксината не е в състава на многокомпонентна ваксина, втора доза се прилага от първия месец и трета доза от шестия месец
  • ваксината срещу пневмококови инфекции на третия месец не се прилага при децата, родени след 31.12.2019 г.
  • между 7 и 10 месечна възраст на децата без белег от БЦЖ имунизацията в родилния дом се поставя БЦЖ ваксина след отрицателна туберкулинова проба
  • от тринадесетия месец децата се имунизират с комбинирана ваксина срещу морбили, рубеола и паротит

Реимунизации

  • от дванадесетия месец - реимунизация срещу пневмококови инфекции, но не по-рано от 6 месеца след: прилагане на третия прием при децата, родени преди 01.01.2020 г. и втория прием при децата, родени след 31.12.2019 г.
  • от шестнадесетия месец - реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и хемофилус инфлуенце тип Б инфекции, но не по-рано от 12 месеца след прилагане на третия прием
  • на 6 г. възраст - реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит
  • на 7 г. възраст - реимунизация срещу туберкулоза на лицата с отрицателна туберкулинова проба
  • на 12 г. възраст - реимунизация срещу морбили, рубеола и паротит и и срещу дифтерия, тетанус, коклюш
  • на 17 г. възраст – реимунизация срещу тетанус и дифтерия
  • при навършване на 25 години, както и на всеки 10 години след това - реимунизация срещу тетанус и дифтерия

При всички здравноосигурени лица с избран личен лекар задължителните имунизации и реимунизации се извършват от личния лекар след преглед в деня на ваксинирането и са безплатни за пациента. 

За здравноосигурени лица, които не са упражнили правото си на избор на личен лекар, задължителните имунизации и реимунизации могат да бъдат извършени безплатно в имунизационния кабинет на всяка Регионална здравна инспекция на територията на областните градове.

 


Препоръчителни имунизации

Освен задължителните, съществуват и т.нар. препоръчителни имунизации. Те се извършват по желание на пациента срещу заплащане. Прилагат се на пътуващи в региони, в които съществува повишен риск от заразяване с определени ваксинопредотвратими инфекции;  в региони, ендемични за дадените заболявания; на  лица в неимунизационна възраст с придружаващи заболявания и повишен риск от заразяване, и др.  Тук се включват ваксини срещу хепатит А, хепатит Б, грип, коремен тиф, бяс, жълта треска, ваксина срещу дифтерия, тетанус и коклюш (ацелуларна компонента) и с намалено антигенно съдържание на дифтерийната компонента, срещу морбили, паротит, рубеола, срещу варицела, срещу менингококови, пневмококови, ротавирусни, хемофилус тип Б инфекции, инфекции с човешки папиломен вирус и др.

Ваксините срещу COVID-19 и прилагането им са безплатни за населението, без значение от здравноосигурителния статус на лицата.  Ваксините се прилагат по желание, като одобрени към момента са четири ваксини (на производителите Janssen Biologics B.V., AstraZeneca, Moderna и Pfizer/ BionTech). Три от ваксините са с двудозов прием, а ваксината на Janssen се прилага в една доза.

Източник: https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

 

 

Всеки работодател има право да изисква от персонала си да вземе мерки за безопасност не защото е загрижен за здравето на персонала, а защото по този начин се освобождава от отговорност тъй като е направил всичко по силите си да защити персонала и клиентите. 

Така, че докато ваксините от препоръчителния списък не минат в задължителния и работодателя на изисква допълнителни мерки никой не е задължен да се ваксинира (или така поне би трябвало да е според закона).  

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...