Отиди на
Форум "Наука"

Проблем с Фейсбук?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 часа, bgman13 said:

монопоният център ще има огромна база данни, а останалите няма да могат да вършат много неща,

Ще могат. Защото задължително ценната информация се съхранява и на хартиен носител.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 86
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

Ще могат. Защото задължително ценната информация се съхранява и на хартиен носител.

А кой ли ще решава дали въпросната информация е ценна, или "неценна"?🥴

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Шпага said:

А кой ли ще решава дали въпросната информация е ценна, или "неценна"?🥴

Разузнаването прекрасно знае коя информация е ценна за него. БАН също.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Ще могат. Защото задължително ценната информация се съхранява и на хартиен носител.

ЗА въпросните само шест часа ли бяха, когато фейсбук спря да работи, бяха изчислени сериозни загуби - от "науката", не от мене. Или сега, ако някой каже, че това не е наукат, а е нещо друго - Боже, кажи ми най-накрая кога ни съобщават мнението на "науката" и кога се изказва някой друг! Щото сега сме в някаква ситуация, в която науката (о да и тя е в джунглата), но тя се е маскирала. И от време на време се обажда - но само когато и стане кеф.

 

Същевременно, базата данни, която всички фактически са подарили на фейсбук си е съвсем сигурен факт. В условия на война, базата данни е сериозно оръжие. Ти може и да си си съхранил твоята информация на резервен носител (може би става и да е електронен), но обществото, за което е предназначена тая информация (защото ти нали с такава цели си я публикувал - за да я оповестиш и на обществото) - обществото вече не може да я полза. Оттам автоматично следва блокиране на обществената комуникация в някаква степен (не 100%, разбира се).

Редактирано от bgman13
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, bgman13 said:

следва блокиране на обществената комуникация в някаква степен

Това не се отнася за армията. Тя си има собствена автономна информационна мрежа. Може да е с телеграфи от 19-ти век и свързочници търчащи с ролки кабели на гърба,но има. А и нали говорим за световна война. Както при всяка война,информацията до обществото бива спирана или се филтрира от правителството и армия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

А кой ли ще решава дали въпросната информация е ценна, или "неценна"?🥴

Вероятно имаш предвдид за информацията която е в ръцете на фейсбук и която е огромна. Защото цитираното от тебе на deaf касае информацията която е собственост на отделни хора и по-малки субекти (общини примерно). Те тука вече влиза в действия на първо място йерархическата система. Която е машина и половина. И не си даваме сметка, какво прави тая машина, при това от векове. А на второ място, вече иде и помощта от компютрите, най-мощните от които са в ръцете също на тия които притежават и фейсбук. Няма да ти обяснявам, как се ползват компютрите - ти, макар да не си монополист на компютри, знаеш много добре, че постоянно ползваш гугъл, а и не само.

 

Обаче как действа йерархическата система, про обрабоктата на информацията? Значи представяш си йерархическат система, като един равнобедрен триъгълник. Най-долното йерархическо ниво има примерно милион човешки единици (те са много повече). Следващото над него има примерно не по-малко от 100 000 (т.е. десетократно намаление). Това означава, че всеки десет човека от най-долно ниво подават собствена инфомрация на един. Но не докладват за всичко, а само за най-важното  - т.е. само за квинтесенцията. Т.е. това е на принципа на географските карти - намаляваш мащаба. ПО тоя начин човекът от горно ниво, получава инфомрация от десет и автноматично е вече монополист на инфромрацията. Всеки един от десетте които му подават информация знае добре какво е положението в неговия периметър, но не и на останалите девет. А ако случайно подразбере нещо, защото останалите девет са относително близо д него, това никога не е толкова лесно и никога не е пълната информация в реално време, която систематично се подава през машината на йерархическата система.

 

И така, информацията от милион хора отива в ръцете на 100 000. Всеки един от тях получава информация от десет. Просто като подарък. Но получилият информация има задача. Тя се състои в това да обработи информацията от десет човека за ситуацията на десет различни места в географията на планетата. Обработва я, което о същество означава още повече намаляване на мащаба. Т.е. той изважда квинтесенцията за по-големия географски периметър.

 

На всяко следващо йерархическо ниво, се извършва по същество едно и също упражнение - това което описах по-горе. И колкото е по-голям йерархията, колкото повече йерархически нива има тя, толкова са по-големи разстоянията между отделните хора, толкова повече тези отделни хора нямат връзка един с други, не знаят нищо за другия и не могат да комуникират без посредничеството на йерархическия връх. Към йеррхическия връх тече информация, която същевременно се и обработва. Ако в отделен участък на системата се появи необичаен проблем, за тоя проблем към върха се сигнализира в реално време.

 

Информацията която се движи по йерархията се трупа в чекмеджето на властта. И се е трупала от векове и хилядолетия. В това чекмедже днес не е само информацията на базата данни от фейсбук - там е и базата данни на информационните технологии изобщо, които са продукт на интелектуалния труд на много хора. Тези много хора са били организирани йерархически.

По кой начин, както питаш, някой ще разбира и ще решава дали една инфомрация е ценна или не? Йерархията е перфектната машина, която прави това за шефа.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, deaf said:

Това не се отнася за армията. Тя си има собствена автономна информационна мрежа. Може да е с телеграфи от 19-ти век и свързочници търчащи с ролки кабели на гърба,но има. А и нали говорим за световна война. Както при всяка война,информацията до обществото бива спирана или се филтрира от правителството и армия.

Значи глей сега. Съвсем наскоро прочетох една руска статия, която отговаряше на въпроса, защо римските легиони, които са били много успешна форма на армията, не са копирани от останалите вражески армии. И разказват ситуация при която е имало един опит да се копира римския легион. Еди кой си цар или пълководец е изучил легиона, тренирал е войската да работи по същия начин и накрая е дошло времето да се изправи срещу римляните. Римските легиони срещу неримските легиони. По време на битката горе долу фифти фифти. Но по едно време се оказало, че неримският флот бил унищожен от римския флот. При това положение, се оказало, че неримският легион няма какво да яде. Но не стига това, ами римляните имали доста сериозен щат на носачи на товари по суша а неримляните нямали. И се оказало че взаимодействието на армията с тила и връзките към него, дублирането на начините са фатални.

За какво става въпрос? Не е само армията когато си на война. В тила, има едни хора, които примерно през Втората световна са спяли само по четири часа и са работели, за да помагат на фронта. И всичкото това нещо е една система. И тая система е йерархическа система.

В армията, информацията нагоре към върха тече по абсолютно същия йерархически принцип, от тази перфектна машина - йерархията. И не само информация тече нагора по йерархията. ТЕче буквално всичко. А към върха се натрупват ресурси. Тия ресурси, могат да бъдат наречени и Капитал. Най-важният капитал е информацията. Но тя не се вижда така лесно, както предметите примерно на лукса или парите. А в основата на всичко това е ВСЕВЕЧНАТА ЙЕРАРХИЯ. Тая магия базира на математиката за шести клас - най-важната математика която трябва да знаеме, за да разбереме и каква е скоростта на светлината. Защото чрез тая математика, ние, простите хора, можем да се доберем до информацията в чекмеджето на властта. А там са най-интересните неща. Там е царството на науката - непозната на никой от нас.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

А кой ли ще решава дали въпросната информация е ценна, или "неценна"?🥴

Изглежда вече са решили за някои неща. Разгледа ли добре снимките на екрана които публикувах. Фейсбук се интересува от моите документи. И да се надяваме, че сега като разкажа и историята си, с фейсбук никой няма да ме обвини че съм спамер, защото аз мисля си, подавам информация, която е вярна и съществена. Та историята ми е следната. Обявил съм аз в моя фейсбук, че предлагам на всички общински съвети в България да изберат по един депутат. Това е във връзка и с двете абдикации на двата поредни Парламента, които направиха това. Но аз същевременно обяснявам, защо именно по тоя начин ще бъде спазена Конституцията на Република България, защото до сега тая конституция от както е създадена и влязла в сила е противоконституционна. Да обяснил съм го, мисля даже че съм го доказал. И разбира се, никой не ме е опровергал.

 

Та публикувам го аз това нещо в моята страница на фейсбук. След което започвам, както съм обявил, да го публикувам в публичните фейсбукстраници на всички общини. А така също и в различните групи - само там където правилата позволяват нечленове на съответните групи и даже официални фейсбук страници на общини да публикуваш без да си регистриран. Оказа се, че почти във всяка община има такива групи, а дори и някои официални страници на общини даваха такава възможност. И така, аз гледам общините по азбучен ред в един регистър и ги търся в търсачката на фейсбук. След което публикувам в който сай е разрешено САМО ПО ЕДИН ПЪТ.

Ако се е случило, не повече от два три пъти да публикувам по два пъти, това е станало поради грешка а и системата веднага ме отхвърля и ми съобщава.

 

Сега въпросът е, аз спамер ли съм, като го извършвам това упражнение?

 

Но дори и да съм спамер, ако фейсбук смята че аз съм спамер, защо не ми го каже това нещо директно и ясно? Но вместо това, фейсбук ме блокира, по претекст че съм бил правил нещо необичайно (първата снимчица на екрана). И някой можело било да ми е хакнал фейса и да ми прави мърсотия на мене лично. Но ето го чичко фейс, той за това е тука, за да ми помогне на мене. Е всъщност той ми прави мърсотия - нежен садист, при това робот. Да, защо ли съм сигурен, че има и човек зад всичките тия финтове?

 

След което при първото ми блокиране преди около месец. АЗ си влизам в пощата за да диря кода, който казват че са ми изпратили. Но код няма. Излизам от браузера през който ползвам фейс, отивам в друг и се регистрирам отново със същото име на профил и имеил. Получавам тоя път код, прилагам го. Но веднага след това ми искат снимани документи. Защо  са им документи? Аз се възмутих и им изпращам отговор на писмото, в което им казвам, че ме цензорират по политически причини. И ги питам откъде на къде ще ми искат снимани документи.

 

След това, те ми отговарят, че фейсбук никога няма да ми поиска документи. И че най-вероятно хакери ми били хакнали имейла и да съм си сменил паролата. Смених я.

След като отново си възстанових профила и влязох в него, разбрах, че съм бил блокиран точно на двайсетото публикуване. Започнах да публикувам на части през няколко дена. Но оня ден отново същата ситуация. Но вече не мога да си възстановя профила по никакъв начин. Но пак опитах номера с повторна регистрация, но тоя път успях да се регистрирам от друг имейл но със същото име на профила.

 

Т.е. всеки един който пожелае да регистрира профил с моето име от друг имейл би могъл да го направи. Веднага след като направих това, започнах да публикувам как ме цензурира фейсбук. Обясних и това, че всеки който иска може да се регистрира с моето име но от друг имеил.

 

И няколко часа след това, фейсбук блокира и новия ми профил. Но това вече стана с писмо, в пощата ми в което ми съобщаваше, че профилът ми е блокиран, за дето съм нарушил правилата на фесбук. Но не ми казаха разбира се, кое точно правило съм нарушил, а ме пратиха за зелен хайвер, защото ми подадоха всичките правил на куп дето са на фейсбук. Да речем, че съм нарушил правилото и съм се регистрирал със същото име от друг имеил? Дали е това дали не е - мога само да гадая. Отсреща уж няма хора, а само роботи, но защо ли съм сигурен, че точно човек е видял написаното срещу фейсбук от мене в новия ми профил.

Това че аз успях да се регистрирам от друг имейл под същото име е по вина на фейсбук, а не моя. Те са тия, които са си програмирали така пратформата. А това че изобщо се опитвам да направя нещо, е поради това, че фейсбук ме цензурира. Но не само че ме цензурира - той не си признава, че ме цензурира мене. Фейсбук се прави, че ме защитава, а всъщност ми нанася много сериозни щети. Е - аз съм запазил всичките си публикации, които смятам за важни. Кел файда - хората които иската да ме четат, вече не ме виждат. Де факто фейсбук открадна моята интелектуална собственост, за която аз работих години. И я открадна много лесно - само натисна копчето.

Редактирано от bgman13
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Шпага said:

Bgman13, като те чета, изпитвам голяма радост, че:

Аз не съм фейсбукист

и никога няма да бъда:)

И аз не исках да бъда, ама като ме цензурираха през годините първо в дир.бг. после в сега.бг, след това в блог.бг, а така също и някои други сайтове, при това по някаквиподобни начини - просто не мога повече да си вляза в профила и никой не ми дава отговор защо. И по едно време се пуснах и във фейсбук. Абе тия електронни медии са си такива - обикновените потребители са в ръцете на някакви монополисти. В случая с фейсбук обаче работата е много по-дебела - глобална е. А като гледам, аз май съм и в ръцете на Уиндоус 10 - ако утре решат, могат направо да ми унищожат и компютъра и данните в него. Така че, препоръчвам ви - най-важните данни на един резервен носител и да не е включен към компа. Щото като  дойде момента Уйндоус да ви унищожи данните на компа, тогава ще има още по-голямо иху и аху.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 21.10.2021 г. at 12:45, bgman13 said:

Изглежда вече са решили за някои неща. Разгледа ли добре снимките на екрана които публикувах. Фейсбук се интересува от моите документи. И да се надяваме, че сега като разкажа и историята си, с фейсбук никой няма да ме обвини че съм спамер, защото аз мисля си, подавам информация, която е вярна и съществена. Та историята ми е следната. Обявил съм аз в моя фейсбук, че предлагам на всички общински съвети в България да изберат по един депутат. Това е във връзка и с двете абдикации на двата поредни Парламента, които направиха това. Но аз същевременно обяснявам, защо именно по тоя начин ще бъде спазена Конституцията на Република България, защото до сега тая конституция от както е създадена и влязла в сила е противоконституционна. Да обяснил съм го, мисля даже че съм го доказал. И разбира се, никой не ме е опровергал.

 

Та публикувам го аз това нещо в моята страница на фейсбук. След което започвам, както съм обявил, да го публикувам в публичните фейсбукстраници на всички общини. А така също и в различните групи - само там където правилата позволяват нечленове на съответните групи и даже официални фейсбук страници на общини да публикуваш без да си регистриран. Оказа се, че почти във всяка община има такива групи, а дори и някои официални страници на общини даваха такава възможност. И така, аз гледам общините по азбучен ред в един регистър и ги търся в търсачката на фейсбук. След което публикувам в който сай е разрешено САМО ПО ЕДИН ПЪТ.

Ако се е случило, не повече от два три пъти да публикувам по два пъти, това е станало поради грешка а и системата веднага ме отхвърля и ми съобщава.

 

Сега въпросът е, аз спамер ли съм, като го извършвам това упражнение?

 

Но дори и да съм спамер, ако фейсбук смята че аз съм спамер, защо не ми го каже това нещо директно и ясно? Но вместо това, фейсбук ме блокира, по претекст че съм бил правил нещо необичайно (първата снимчица на екрана). И някой можело било да ми е хакнал фейса и да ми прави мърсотия на мене лично. Но ето го чичко фейс, той за това е тука, за да ми помогне на мене. Е всъщност той ми прави мърсотия - нежен садист, при това робот. Да, защо ли съм сигурен, че има и човек зад всичките тия финтове?

 

След което при първото ми блокиране преди около месец. АЗ си влизам в пощата за да диря кода, който казват че са ми изпратили. Но код няма. Излизам от браузера през който ползвам фейс, отивам в друг и се регистрирам отново със същото име на профил и имеил. Получавам тоя път код, прилагам го. Но веднага след това ми искат снимани документи. Защо  са им документи? Аз се възмутих и им изпращам отговор на писмото, в което им казвам, че ме цензорират по политически причини. И ги питам откъде на къде ще ми искат снимани документи.

 

След това, те ми отговарят, че фейсбук никога няма да ми поиска документи. И че най-вероятно хакери ми били хакнали имейла и да съм си сменил паролата. Смених я.

След като отново си възстанових профила и влязох в него, разбрах, че съм бил блокиран точно на двайсетото публикуване. Започнах да публикувам на части през няколко дена. Но оня ден отново същата ситуация. Но вече не мога да си възстановя профила по никакъв начин. Но пак опитах номера с повторна регистрация, но тоя път успях да се регистрирам от друг имейл но със същото име на профила.

 

Т.е. всеки един който пожелае да регистрира профил с моето име от друг имейл би могъл да го направи. Веднага след като направих това, започнах да публикувам как ме цензурира фейсбук. Обясних и това, че всеки който иска може да се регистрира с моето име но от друг имеил.

 

И няколко часа след това, фейсбук блокира и новия ми профил. Но това вече стана с писмо, в пощата ми в което ми съобщаваше, че профилът ми е блокиран, за дето съм нарушил правилата на фесбук. Но не ми казаха разбира се, кое точно правило съм нарушил, а ме пратиха за зелен хайвер, защото ми подадоха всичките правил на куп дето са на фейсбук. Да речем, че съм нарушил правилото и съм се регистрирал със същото име от друг имеил? Дали е това дали не е - мога само да гадая. Отсреща уж няма хора, а само роботи, но защо ли съм сигурен, че точно човек е видял написаното срещу фейсбук от мене в новия ми профил.

Това че аз успях да се регистрирам от друг имейл под същото име е по вина на фейсбук, а не моя. Те са тия, които са си програмирали така пратформата. А това че изобщо се опитвам да направя нещо, е поради това, че фейсбук ме цензурира. Но не само че ме цензурира - той не си признава, че ме цензурира мене. Фейсбук се прави, че ме защитава, а всъщност ми нанася много сериозни щети. Е - аз съм запазил всичките си публикации, които смятам за важни. Кел файда - хората които иската да ме четат, вече не ме виждат. Де факто фейсбук открадна моята интелектуална собственост, за която аз работих години. И я открадна много лесно - само натисна копчето.

нормално - наспамил си, докладвали са те, баннали са те. Не си нито първият, нито единственият. В края на краищата, ако си решил да политиканстваш из разни платформи, трябва да знаеш правилата на играта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Last roman said:

нормално - наспамил си, докладвали са те, баннали са те. Не си нито първият, нито единственият. В края на краищата, ако си решил да политиканстваш из разни платформи, трябва да знаеш правилата на играта.

1. Какво съм наспамил? Публикувам в сайтове в които е разрешено да се публикува. Публикувам само по веднъж. Освен това, на който модератор не му харесвам, може да ме изчисти. Освен това, в някои сайтове, след публикуването, ми съобщават, че съобщението ми е получено и ще бъде публикувано след одобрение на администрацията - след това в повечето случаи, получавам съобщение, че постът ми е публикуван.

 

Защо ако аз съм спамил, фесбук не ми казва в прав текст, че съм спамил? Защото се страхува, да го каже - защото е очевидно, че аз се занимавам с решаването на наболял обществен проблем. Не си играя на шикалки. Защо ми иска документи - един ферман са изредените, вкл. данъчни документи? Как снимането на документи, ще докаже, дали някой не ми е бил хакнал феса и от мое име да извършвал дейност? Как, след като при регистрацията не са ми искали документи, а само парола и имейл?

Защо ми искат документи, след като явно няма как да е, за да съм докажел самоличността си?

 

2. С какво съм наспамил? Ти четеш ли какво съм написал? Какво ти имаш против демокрацията? Какво ти имаш против свободата на словото? Какво ти имаш против евро-атлантическите ценности? Или за тебе, само фашизмът и гейовете са евро-атлантическа ценност. И парите. Я кажи, как да направя дарение за сайта? Ако направя дарение, вече ще бъда чут, нали така? Ама без дарение, аргументите ми не са аргументи. А на мене кой ми прави дарение, за дето извършвам обществено полезен труд? Или си мислиш, че това дето ти му викаш спам, се е появило лесно на белия свят - за да могат такива като тебе, паразити с власт, овчари, които някак си са клечки във форум наука да могат да серат отгоре му?

Редактирано от bgman13
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре. Дай да видиме, какво точно ти не е ясно - едно по едно. Е шти обяснявам сега, като на малките деца.

Как съм се регистрирал у фейсбук - давал ли съм им снимани документи? Тва конкретно, разбираш ли го?

 

Прегледах ти профила - глобален модератор - велик! Не видях една твоя тема, дето да си я написал ти лично, и в която да се вижда твоя мисъл. Ама па си се наплагиатствал с линкове на чужди теми. И то такива дето не стъпват по земята - ми нали требва да на простосмъртните да им са разправят неразбираеми неща, та да си оформиш фасона като на глобален модератор. И кво - само ти имаш връзка с бога. Ходил си на марс за марсиански огън и си говорил с магическото кълбо? Сит търбух, за наука глух. Чистка - такива като тебе са пренаселили университетите и за тва стигнахме до тука. Когато реформата на системата бъде извършена, такива като тебе и останалата паплач от лакйейничещи тролове получават по една лопата и отиват да ринат обори. Да - има защо да се страхувате от това което говоря. А явно имате и някакво смътно усещане за собствената си природа. Ха ха - и ще ме плашите мене със бой!

Редактирано от bgman13
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 21.10.2021 г. at 17:45, bgman13 said:

Това че аз успях да се регистрирам от друг имейл под същото име е по вина на фейсбук, а не моя. Те са тия, които са си програмирали така пратформата. А това че изобщо се опитвам да направя нещо, е поради това, че фейсбук ме цензурира.

Това не е проблем на Фейсбук, а фичър. В природата може да има много Иван Драгановци, и всеки да иска да се регистрира под собственото си име, нали? И системата трябва да му дава тази възможност, и тя я дава, позволявайки да има различни акаунти с едно и също име. Но това не се отчита като проблем, и за това не може да те преследват. Регистрирайки се под същото име, за системата ти ставаш съвсем различен човек, с нищо не свързан с предишният акаунт.

Преди 5 часа, bgman13 said:

1. Какво съм наспамил? Публикувам в сайтове в които е разрешено да се публикува. Публикувам само по веднъж. Освен това, на който модератор не му харесвам, може да ме изчисти. Освен това, в някои сайтове, след публикуването, ми съобщават, че съобщението ми е получено и ще бъде публикувано след одобрение на администрацията - след това в повечето случаи, получавам съобщение, че постът ми е публикуван.

Когато един и същи текст се поставя на много места, това попада под критериите за спам на Фейсбук, и за това се следи. Ако много настояваш това да го правиш, трябва преди всяко ново публикуване да въвеждаш някакви минимални, невидими промени, за да се различават текстовете (но не става само да добавяш или махаш интервали). Тогава има шанс да излъжеш системата им за контрол, макар че имат и допълнителни тестове... :)

Но изводът от цялата фиеста е, че няма смисъл човек да си хаби времето с фейса. Животът е твърде кратък за това.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, scaner said:

Това не е проблем на Фейсбук, а фичър. В природата може да има много Иван Драгановци, и всеки да иска да се регистрира под собственото си име, нали? И системата трябва да му дава тази възможност, и тя я дава, позволявайки да има различни акаунти с едно и също име

А бе, що постоянно се налага да ти обяснявам прости работи? Може да има много Иван Драгановци. Но когато някой се е регистрирал точно като Иван Драганов, следващият дето ще поиска да се регистрира точно с тия символи/букви, ще му бъде събощено, че такъв потребител вече има. След което той аможе да се регистира като ИВАН ДАРАГАНОВ, или пък Ivan Draganov  т.н. Ако регистриаш поща така ще стане.

 

Преди 17 минути, scaner said:

Когато един и същи текст се поставя на много места, това попада под критериите за спам на Фейсбук, и за това се следи.

Е, когато един текст се поставя на много места, това попада под критериите за спам на фейса. А когато едно и също име на протрбител  се повтори, това вече не попада под тия критерии. Извод - Зъбъркани критерии. Ама много. Щото според тия критерии, един потребител, който има обществено значима идея, инциатива и т.н. няма право да я оповести по тоя начин. Ааъъъъ - обаче потребителят има разбира се право да си  снима кво е сготвил, има право да дрънка глупости. Но нема право да ползва въпросната платформа за извършване на нещо полезно. Тва ли е целта. Въпросната система е измислена с цел, нали така? И тая цел е явно да се стимулира идиотизма. И после ние тука питаме, какво е наука. След това некои казват - това което е общоприето. А кое е общоприето? Това което е наложено от властта. И кво е наложила властта (фесбук) - да бъдат стимулирани идиотите и да се потискат неидиотите. А па ти казваш, че така е правилно. Еми бегай при фейсбук тогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, bgman13 said:

А бе, що постоянно се налага да ти обяснявам прости работи? Може да има много Иван Драгановци. Но когато някой се е регистрирал точно като Иван Драганов, следващият дето ще поиска да се регистрира точно с тия символи/букви, ще му бъде събощено, че такъв потребител вече има. След което той аможе да се регистира като ИВАН ДАРАГАНОВ, или пък Ivan Draganov  т.н. Ако регистриаш поща така ще стане.

Точно тук бъркаш. Фейсбук специално е взела мерки много акаунти да могат да бъдат с едно и също име. Това което ги различава вътрешно за системата, е електронната поща, тя трябва да е уникална, и това за системата е напълно достатъчно. Представите ти се базират на разни остаряли системи :)

Пробвай, влез в търсачката по име на потребител, веднага ще ти изплюе много еднакви имена. Нарочно е направено така, не е грешка.

Преди 13 минути, bgman13 said:

Е, когато един текст се поставя на много места, това попада под критериите за спам на фейса. А когато едно и също име на протрбител  се повтори, това вече не попада под тия критерии. Извод - Зъбъркани критерии. Ама много.

Всички жалби - към монополиста. Никой не те е питал ти как искаш да са нещата, нали? Направили са ги както им е удобно, а ти си приел да ги ползваш. Е, защо недоволстваш тогава?

Преди 14 минути, bgman13 said:

Но нема право да ползва въпросната платформа за извършване на нещо полезно. Тва ли е целта.

Трябва да се съобразяваш с тяхните критерии за "полезност". Изобщо, когато си създавал акаунт, не са ли ти дали да се съгласиш с един голям текст (license agreement) с много и малки букви? Там си пише, че ти нямаш никакви права, системата е такава каквато е и трябва да се съгласиш с това, че те могат без предупреждение да променят функционалността на системата. Това е редовен подход при ползване на всяка система, не знам защо чак сега се усещаш че си безправен...

И ти си се съгласил, а сега се жалваш? Не разбирам :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, scaner said:

Точно тук бъркаш. Фейсбук специално е взела мерки много акаунти да могат да бъдат с едно и също име. Това което ги различава вътрешно за системата, е електронната поща, тя трябва да е уникална, и това за системата е напълно достатъчно. Представите ти се базират на разни остаряли системи :)

Пробвай, влез в търсачката по име на потребител, веднага ще ти изплюе много еднакви имена. Нарочно е направено така, не е грешка.

Ма аз нали пробвах. И разбрах че е така. И разбрах, че е направено нарочно така. Но нали точно това казвам - че е умишлено напраено тъпо. Аа - сега се сещам, що съм те заблудил тоя път с отговора си. Под "Зъбъркана работа" имах предвид, че е направено тъпо. НО не просто тъпо - умишлено е направено така с цел. Те искат да е възможно малкото които ще кажат нещо смислено и особено такова, което е опасно за властовото статукво, т.е. свързано и със забранената в тоя форум политика, да се омешат с многбройните останали подобни. А пък свирчовците, дето си дрънкат безсмислици, те не страдат от тая работа.

 

Преди 38 минути, scaner said:

Всички жалби - към монополиста. Никой не те е питал ти как искаш да са нещата, нали? Направили са ги както им е удобно, а ти си приел да ги ползваш. Е, защо недоволстваш тогава?

Защото твърдят, че били обективни, че имало свобода на словото и т.н. Но след като не са обективни, от какви позиции тогава (имам предвид, позиции които да са убедителни и да ги легитимират пред обществото), тия имат претенции да налагат на хората какво да мислят (да вкл. и за пандемията КОВИД, политнекоректната гледана точка за която е табу и тука)?

ДА бе - сега се плеснах по челото, че мене наистина никой не ме е питал. Но ресурсите, казвам аз, които са създали фейсбук са обществени. Те са частна собственост само про форма. Т.е. това са заграбени обществени ресурси. Т.е. фейсбук са крадци и престъпници. След което, аз казвам защо и как да се оправят нещата. ДА никой не ме е питал мене. ОК - никой не ги пита и тях. Сменям системата (избирателната система). Взимам им ресурсите. Но кагато аз предлагам това, тука от тоя сайт, ме спъват. Също и ти се правиш на неразбрал. Да не получавате нещо и вие заплата от фейсбук?

 

Преди 38 минути, scaner said:

Трябва да се съобразяваш с тяхните критерии за "полезност". Изобщо, когато си създавал акаунт, не са ли ти дали да се съгласиш с един голям текст (license agreement) с много и малки букви? Там си пише, че ти нямаш никакви права, системата е такава каквато е и трябва да се съгласиш с това, че те могат без предупреждение да променят функционалността на системата. Това е редовен подход при ползване на всяка система, не знам защо чак сега се усещаш че си безправен...

И ти си се съгласил, а сега се жалваш? Не разбирам

 

 

Не бе - и аз знаех. Но аз нямам друга опция. И тука да дойда и където и да е - навсякъде съм в ръцете на някой. Аз съм се съгласил с техните фермани, дето ги наричат "договор". Ама знаеш ли защо? Защото това не е договор. Това е диктат. Договор е когато имаш две равнопоставени страни. А когато имаш монополист не е договор а е диктат. Но "монополист", означава крадец. Така че в момента не се жалвам, както говориш. А заплашвам. Заплашвам с истината. Ти защо защитаваш лъжата?

Освен това, тия дългите фермани, дето им викат договори и са къде ли не - това са едни много гнусни писантия. Същественото което искат да кажат може да бъде казано с десет пъти по-малко букви, хартия мастило и т.н. Но те нали трябва да заблуждават. Та по тоя случай изобщо не им чета глупостите. Но това не значи че не зная, че те могат да злоупотребяват с властта си - монополната власт. И не значи, че когато опитат да ме заплашат с тяхната хартия ще им клекна. И сега, когато аз избягах от Фейсбук, фейсбук загуби един процент от стойността си (по Марк Твен). А когато избирателната система бъде внедрена, Фейсбук ще бъде елиминиран като монополист - по-точно собствниците му, дето са на върха на йерархията.

 

П.П. И освен това, не ми е ясно, как ти хрумна да твърдиш, че аз съм се бил жалвал. Това което аз съм написал касае обществен проблем. То е решение на обществен проблем. Т.е. и на твоя. И  когато аз се жалвам би трябвало да виждаш нужда и ти да се жалваш. Престани да изопачаваш нещата. Нарушаваш точка - 27. избягвайте софизми, ирелевантни към предмета на текущата дискусия. Това е незадължително правило, но все пак уважавайте интелекта на събеседниците си и тежестта на мненията, които защитавате;

от те тука

 

Редактирано от bgman13
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bgman13 said:

Ма аз нали пробвах. И разбрах че е така. И разбрах, че е направено нарочно така. Но нали точно това казвам - че е умишлено напраено тъпо. Аа - сега се сещам, що съм те заблудил тоя път с отговора си. Под "Зъбъркана работа" имах предвид, че е направено тъпо. НО не просто тъпо - умишлено е направено така с цел.

Това е субективна оценка. За други, включая и разработчиците, е направено много хитро. Това отдалечава акаунтната система от наложените професионални правила в Unix и прави системата по-социална, каквато е и идеята.

Преди 4 минути, bgman13 said:

ДА бе - сега се плеснах по челото, че мене наистина никой не ме е питал. Но ресурсите, казвам аз, които са създали фейсбук са обществени.

Не, не са обществени. И никога не са били. Те ти ги предоставят временно, докато спазваш рамките на договора с който си се съгласил.

 

Преди 8 минути, bgman13 said:

Освен това, тия дългите фермани, дето им викат договори и са къде ли не - това са едни много гнусни писантия. Същественото което искат да кажат може да бъде казано с десет пъти по-малко букви, хартия мастило и т.н. Но те нали трябва да заблуждават.

Тези фермани са плод на доста юридически усилия, с които фирмата си връзва гащите срещу всякакви претенция, в това число и съдебни. Трудно е да се кажат с по-малко букви и обхватът им да се запази. Нищо заблуждаващо няма в тези фермани, всичко е точно - иначе можеш да ги съдиш за заблуждаването. Проблемът е, че желанието ти да ползваш системата им е преборило здравият разум, който би се стреснал от написаното в текста. И от тук нататък сам си попаднал в техните мрежи.

Затова и не знам за какво наистина протестираш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, bgman13 said:

П.П. И освен това, не ми е ясно, как ти хрумна да твърдиш, че аз съм се бил жалвал. Това което аз съм написал касае обществен проблем. То е решение на обществен проблем. Т.е. и на твоя. И  когато аз се жалвам би трябвало да виждаш нужда и ти да се жалваш. Престани да изопачаваш нещата. Нарушаваш точка - 27. избягвайте софизми, ирелевантни към предмета на текущата дискусия. Това е незадължително правило, но все пак уважавайте интелекта на събеседниците си и тежестта на мненията, които защитавате;

Какъв обществен проблем виждаш тук? Всеки който участва в писаницата на Фейсбук се е съгласил с правилата. Следователно, нарушаването им не може да доведе до обществени проблеми :) Просто ти в такива системи нямаш някакви права. Правата ти се ограничават до обхвата на информацията, до която достигаш, дори да си си платил да участваш.

Аз не виждам нужда аз да се жалвам, защото знам с какво си имам работа :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Не, не са обществени. И никога не са били. Те ти ги предоставят временно, докато спазваш рамките на договора с който си се съгласил.

Влизаме в темата, за това какво е частна собственост про форма, обществена собственост също про форма и какво е часнта собственост де факто и обществена собственост де факто. На модератора искам да му кажа - не политиканствам, а избистрям научните понятия. Което е трудна работа и за тия които пишат науката. Но за сметка на това е много лесно, ако си човек на някой политик и модераторите на сайтовете блокират истинската опозиция на казионната наука. Тука става въпрос за главните обществени отношения, които според Маркс са в Базата. А аз казвам, че са между базата и надстройката.

 

Ще ти го обясня накратко. Същината на частната собственост е частната собственост над работното място в йерархията. Т.е. вникни в думите - цялата обществена собственост е разпределена на множество части - частни собствености. Те са основните единици на разделението на труда.

 

Когато си на някое работно място някъде по средата на йерархията, ти де факто разполагаш с това работно място, защото то е в ръцете ти. И поради това ти имаш частна собствност над него де факто. Но е възможно про форма работното място да е примерно държавно - като през соца или както е в някоя сегашна корпорация. Ти обаче си подчинен на стоящото непосредствено над тебе рабтотно място. Поради което не си монополист - не си с абсолютни права над частната собственост. Тоя над тебе притежава по-голям дял от обществената собственот, защото е собственик на по-високо работно място. Но и той е подчинен на тоя над него и т.н.

 

Това до тука е нисходяща йерархическа система. Която обаче е правилна а не е неправилна. Какво значи да е правилна? Основното условие е, съотношението между всеки две съседни нива, да не е много голямо. Нуждата от такова условие, е да е възможна комуникацията между всеки две съседни нива. При прекалено голямо съотношение, движението се блокира. Движението надолу по йерархията е гарантирано, защото нисходящата йерархия е правилна.

 

Пита се най-високостоящото работно място на кого е подчинено? То не е подчинено на някакво работно място, което е част от разделението на труда.

 

Цялата йерархия е разпределена между работните места в нея. Които са частни собствености. Но те са зависими една от друга в движение надолу по йерархията. Т.е. не са абсолютни частни собствености. Най-високото работно място не е подчинено на друго работно място, кето е част от разделението на труда. То е подчинено на цялото общество. Но за да е възможно това, е нужна и правилна организация нагоре. Правилната организация нагоре е антитеза на нисходящото йерархическо движение надолу, което нисходящо йерархическо движение по същество е разделение на труда, в него има частна собственост, но започва с импулс от работното място най-отгоре.

 

Тая конфигурация, тоя баланс на системата винаги съществува. Но при малък брой членове на йерархията, значението на правилната организация (йерархическа система) е по-малко. Това важи и за йерархията надолу, защото и тя е била изобретена на определен етап от развитието на цивилизацията.

 

С нарастване на броя на обществото, и при вече изградена нисходяща йерархия, липсата на обратна правилна йерархическа система означава блокиране на антитезата на нисходящото движение. Правилната обратна йерархия е напълно тъждествена с правилната избирателна система. Такава няма .

Това се свежда до един основен резултат - частната собственост над върховното работно място е много по-голяма от обществената собственост над върховното работно място.

Първото следствие от това е възможност за злоупотреба с власт. Което включва и процес на прозиводство на капитала - т.е. ресурсите, благата, и особено информацията се концентрират към върха на йерархията. Най-долу се образува пролетариат.

 

Второто следствие от това нещо, което се развива горе долу едновременно или с известно закъсненеие е развиващото се несъответствие между елит на власт и реален елит.

Т.е. магаретата започват все повече да управляват хората. Да - и те ни набиват в главите какво е това наука

 

Т.е. това което ти казах - фейсбук не е собственик на ресурсите. В момента частната му собственост над тия ресурси е надценена от системата. А каква е разликата между де факто и про форма собствеността на фейсбук над върховното работно място в йерархията? Вероятно тая разлика иде от това, че върхушката не може да носи цялата тежест на управлението, без да бъде същевременно и до голяма степен тъждествена на реалния елит. И може би именно това е била причината да наблюдаваме сегашния срив на системата. А пък в бъдеще, още повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, bgman13 said:

Влизаме в темата, за това какво е частна собственост про форма, обществена собственост също про форма и какво е часнта собственост де факто и обществена собственост де факто. На модератора искам да му кажа - не политиканствам, а избистрям научните понятия. Което е трудна работа и за тия които пишат науката. Но за сметка на това е много лесно, ако си човек на някой политик и модераторите на сайтовете блокират истинската опозиция на казионната наука. Тука става въпрос за главните обществени отношения, които според Маркс са в Базата. А аз казвам, че са между базата и надстройката.

 

Ще ти го обясня накратко. Същината на частната собственост е частната собственост над работното място в йерархията. Т.е. вникни в думите - цялата обществена собственост е разпределена на множество части - частни собствености. Те са основните единици на разделението на труда.

 

Когато си на някое работно място някъде по средата на йерархията, ти де факто разполагаш с това работно място, защото то е в ръцете ти. И поради това ти имаш частна собствност над него де факто. Но е възможно про форма работното място да е примерно държавно - като през соца или както е в някоя сегашна корпорация. Ти обаче си подчинен на стоящото непосредствено над тебе рабтотно място. Поради което не си монополист - не си с абсолютни права над частната собственост. Тоя над тебе притежава по-голям дял от обществената собственот, защото е собственик на по-високо работно място. Но и той е подчинен на тоя над него и т.н.

 

Това до тука е нисходяща йерархическа система. Която обаче е правилна а не е неправилна. Какво значи да е правилна? Основното условие е, съотношението между всеки две съседни нива, да не е много голямо. Нуждата от такова условие, е да е възможна комуникацията между всеки две съседни нива. При прекалено голямо съотношение, движението се блокира. Движението надолу по йерархията е гарантирано, защото нисходящата йерархия е правилна.

 

Пита се най-високостоящото работно място на кого е подчинено? То не е подчинено на някакво работно място, което е част от разделението на труда.

 

Цялата йерархия е разпределена между работните места в нея. Които са частни собствености. Но те са зависими една от друга в движение надолу по йерархията. Т.е. не са абсолютни частни собствености. Най-високото работно място не е подчинено на друго работно място, кето е част от разделението на труда. То е подчинено на цялото общество. Но за да е възможно това, е нужна и правилна организация нагоре. Правилната организация нагоре е антитеза на нисходящото йерархическо движение надолу, което нисходящо йерархическо движение по същество е разделение на труда, в него има частна собственост, но започва с импулс от работното място най-отгоре.

 

Тая конфигурация, тоя баланс на системата винаги съществува. Но при малък брой членове на йерархията, значението на правилната организация (йерархическа система) е по-малко. Това важи и за йерархията надолу, защото и тя е била изобретена на определен етап от развитието на цивилизацията.

 

С нарастване на броя на обществото, и при вече изградена нисходяща йерархия, липсата на обратна правилна йерархическа система означава блокиране на антитезата на нисходящото движение. Правилната обратна йерархия е напълно тъждествена с правилната избирателна система. Такава няма .

Това се свежда до един основен резултат - частната собственост над върховното работно място е много по-голяма от обществената собственост над върховното работно място.

Първото следствие от това е възможност за злоупотреба с власт. Което включва и процес на прозиводство на капитала - т.е. ресурсите, благата, и особено информацията се концентрират към върха на йерархията. Най-долу се образува пролетариат.

 

Второто следствие от това нещо, което се развива горе долу едновременно или с известно закъсненеие е развиващото се несъответствие между елит на власт и реален елит.

Т.е. магаретата започват все повече да управляват хората. Да - и те ни набиват в главите какво е това наука

 

Т.е. това което ти казах - фейсбук не е собственик на ресурсите. В момента частната му собственост над тия ресурси е надценена от системата. А каква е разликата между де факто и про форма собствеността на фейсбук над върховното работно място в йерархията? Вероятно тая разлика иде от това, че върхушката не може да носи цялата тежест на управлението, без да бъде същевременно и до голяма степен тъждествена на реалния елит. И може би именно това е била причината да наблюдаваме сегашния срив на системата. А пък в бъдеще, още повече.

Тея философствания са неприложими тук.

Фейсбук е едноличен собственик на ресурсите. Той плаща за сървърите, за трафика, за достъпа 24/7, за цялата инфраструктура. Единственото на което не е собственик това са обектите с чуждо авторско право. Право, което, естествено трябва да се доказва в съда.

Единственото, за което може да го подхванеш, това е нарушаването на антимонополното законодателство в един или друг аспект. За което и се опитват да го мачкат.

Никаква наука няма тук, само бизнес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, scaner said:

Какъв обществен проблем виждаш тук?

Огромен.

Преди 46 минути, scaner said:

Всеки който участва в писаницата на Фейсбук се е съгласил с правилата.

Съгласил се е с диктата на монополистите, които са заграбибили обществените ресурси.

Преди 47 минути, scaner said:

Просто ти в такива системи нямаш някакви права.

Имам право да сменя системата и да отменя правата на частна собственост на Зукърбърг и остнаалите, дето са се изпокрили зад него. Не ти се вярва, че мога, нали? Но това няма да продължи много дълго.

 

Преди 49 минути, scaner said:

Аз не виждам нужда аз да се жалвам, защото знам с какво си имам работа

Помисли върху това което ти казвам и може и да разбереш, с какво си имаш работа. Но те предупреждавам, че това сегашното е вече математика за седми клас.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, scaner said:

Той плаща за сървърите, за трафика, за достъпа 24/7, за цялата инфраструктура.

Плаща със заграбените ресурси. Толкова е просто, та повече нема къде. Когато някой работи на върха на една йерархия, към когото все повече е блокирано обратното движение, т.е. движението което е обратното на разделението на труда, тогава цялата йеархическа система започва да прилича на един асансьор който просто подава под формата на конвеир ресурсите нагоре към йерархията. Това са си чисти подаръци, които обществото прави на върхушката. Тия отгоре не плащат. Плащането ти е размяна с посредничеството на пари (или в сегашната полит-иономиическа ситуация - с фалшиви пари, щото хартиентие пари не са пари). Но тая размяна е налице и може да се нарече размяна, а не данък само когато става въпрос за отношение между относително равнопоставени частни собственици в йерархията. Когато имаш отношение между върха на йерархията и нейната основа, вече нямаш размяна през плащане чрез пари. А имаш размяна между йерархическото движение надолу и йерархическото движение нагоре. Движението нагоре е блокирано. Като се възстанови, след правилната организация на обществото, тогава ще наблюдаваш следващото по номер чудо на света - как тия които до сега управляваха, започват да плащата - чудо невиждано.

Редактирано от bgman13
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, bgman13 said:

Съгласил се е с диктата на монополистите, които са заграбибили обществените ресурси.

Ами да не се е съгласявал, никой не го е принуждавал, това е доброволен отказ от права. След като се е съгласил, може да попадне и под законово преследване при нарушение. Съгласяването с лицензните изисквания се приема като подпис под договор.

 

Преди 29 минути, bgman13 said:

Имам право да сменя системата и да отменя правата на частна собственост на Зукърбърг и остнаалите, дето са се изпокрили зад него. Не ти се вярва, че мога, нали? Но това няма да продължи много дълго.

Системата може да смениш, други права нямаш. Сам си се лишил от тях, приемайки съглашението.

 

Преди 21 минути, bgman13 said:

Плаща със заграбените ресурси. Толкова е просто, та повече нема къде.

Хич не е просто. Ресурсите му не са заграбени, честно си ги е изкарал, експлоатирайки желанието ти да ползваш услугите му и съгласявайки се с изискванията му. Тук не можеш гък да му кажеш. Точно за това те е накарал да се съгласиш с неговите условия. :)

За йерархийте забрави, това те омотава още повече от простия проблем, в който си затънал.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bgman13 said:

С нарастване на броя на обществото, и при вече изградена низходяща йерархия, липсата на обратна правилна йерархическа система означава блокиране на антитезата на низходящото движение. Правилната обратна йерархия е напълно тъждествена с правилната избирателна система. Такава няма.

При избирателните системи действа теорията на Ароу за невъзможността на колективния избор. Заради нереалистичните условия. Така че перфектна система не съществува.

Преди 2 часа, bgman13 said:

Т.е. това което ти казах - фейсбук не е собственик на ресурсите.

ФБ е банка. Банката фалира, когато вложителите вкупом си изтеглят ресурсите. Наред с това потребителите не могат физически да изчистят предоставената от тях информация, колкото и да трият профилите си.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...