Отиди на
Форум "Наука"

"Парадоксът на нашето време"


Recommended Posts

Преди 12 минути, skiahtro said:

В случая няма защо да се препираме.Тук противоречието е очевидно и показателно. Когато те нарекох "безбожник" ти ми се обиди, въпреки предхождащите ти писмени позиви, че си "атеист"

Чесно да ти кажа, аз тук "атеисти-безбожници" не виждам, виждам само заблудени от сатанисти. Може би не си се замислял, но комунистическия пентаграм не е случаен и може за се разровиш по темата. Църквата на Луцифер и вярващите в него имат много лица, вкл. и безбожието...

Тъй значи, аз като високо развит комунист, толкова високо развит:D, та вече съм У.М. ( универс. материалист) съм бил Сатанист!?.........................от де го извади заека?, фокусник:D

Link to comment
Share on other sites

Парадокс изглежда когато се разглежда прекалено близо, ако се погледне от разстояние е закономерен резултат на социални процеси, друг е въпросът доколко тези закони са ни известни. Фактите обаче са налице и в историята, и в съвремието ни, те се свързват с упадък във времето на изискванията, стандартите предявявани към всички форми на социален обмен. На английски този упадък се нарича decadence, на български има термин декадентство, но той се отнася само за изкуството през такъв период през 19 век. На английски се описва и с decline, degradation, regression, degeneration, degeneracy. Има интересна статия за него във Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Decadence за съжаление няма съответна статия на български и руски.

Много добре е разгледан от един съвременен философ Жак Барзен в книгата му From Dawn to Decadence: 500 Years of Western Cultural Life (2000) https://en.wikipedia.org/wiki/From_Dawn_to_Decadence По-лесно е да се изгледа документалния филм Decadence: The Meaninglessness of Modern Life https://en.wikipedia.org/wiki/Decadence_(TV_series) на Pria Viswalingam, австралийски режисьор от индийски произход, има го в тубата на https://www.youtube.com/playlist?list=PL7stjVkhFnyabXRp2GQgxlfbHeGDfsgnB Там той разглежда 6 важни аспекта на упадъка на социалния живот (пари, секс, семейство, образование, демокрация и Бог), където освен своите мисли интервюира известни философи.

Това са съвременните трактовки, а темата е най-малко стогодишна, с Ленин, Ортега и Гасет и други класици на философията. Тя е много интересна, но изисква сериозно проучване и подготовка, така че не е за Интернет форуми, но поне може да се започне чрез тях. Желая ви успех.

Link to comment
Share on other sites

Преди 47 минути, laplandeca said:

Тъй значи, аз като високо развит комунист, толкова високо развит:D, та вече съм У.М. ( универс. материалист) съм бил Сатанист!?.........................от де го извади заека?, фокусник:D

Ами виш, аз приемам за материалист например оня разпран цървул, дето ми обясняваше, как ходел в Гърция възнесен и опянен от лъскавината на 20 годишната си таратайка, купена 3-та ръка от автоморгата и се чуствал бок, щото давал по едно евро на бедните, да му прислугват.

Няма как да те приема за УМ, колко и да се опитваш да убеждаваш. Аз помня, че ти си човек, а не демон и мисля, че отдавна си надраснал чисто материалното. Помня също когато някакви хора, вече не помня какви, имаха нужда от помощ, ти им я прати ей така, без да ги познаваш и без да се интересуваш кои са и що са. Материята за теб може да е всекидневие, но отдавна не е цел. Можеш да заблуждаваш всички тук, но не и мен.. 😉

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, skiahtro said:

Ами виш, аз приемам за материалист например оня разпран цървул, дето ми обясняваше, как ходел в Гърция възнесен и опянен от лъскавината на 20 годишната си таратайка, купена 3-та ръка от автоморгата и се чуствал бок, щото давал по едно евро на бедните, да му прислугват.

Няма как да те приема за УМ, колко и да се опитваш да убеждаваш. Аз помня, че ти си човек, а не демон и мисля, че отдавна си надраснал чисто материалното. Помня също когато някакви хора, вече не помня какви, имаха нужда от помощ, ти им я прати ей така, без да ги познаваш и без да се интересуваш кои са и що са. Материята за теб е всекидневие и отдавна не е цел. Можеш да заблуждаваш всички тук, но не и мен.. 😉

 

Хахах, аз съм Демон затворен в човешко тяло.....:D................ где тъй без джендър <демон> .......Пич Демон:D

Тя е Всичко, ...........тя е мен и аз съм тя.....................Материята😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, laplandeca said:

Хахах, аз съм Демон затворен в човешко тяло.....:D................ где тъй без джендър <демон> .......Пич Демон:D

Тя е Всичко, ...........тя е мен и аз съм тя.....................Материята😀

Така де, нали това ти казвам.. ще излезеш по-голям християнин.. Ти търсиш материя с дух, но няма ли дух не те интересува... Е те точно това правят и християните - търсят баланс...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 42 минути, skiahtro said:

Ами виш, аз приемам за материалист например оня разпран цървул, дето ми обясняваше, как ходел в Гърция възнесен и опянен от лъскавината на 20 годишната си таратайка, купена 3-та ръка от автоморгата и се чуствал бок, щото давал по едно евро на бедните, да му прислугват.

Няма как да те приема за УМ, колко и да се опитваш да убеждаваш. Аз помня, че ти си човек, а не демон и мисля, че отдавна си надраснал чисто материалното. Помня също когато някакви хора, вече не помня какви, имаха нужда от помощ, ти им я прати ей така, без да ги познаваш и без да се интересуваш кои са и що са. Материята за теб може да е всекидневие, но отдавна не е цел. Можеш да заблуждаваш всички тук, но не и мен.. 😉

 

 

Вода тече, тече в безвремие, на землята гнойната рана, там гдето Карабатак извади свойта сабя...................... 

Ти с туй описа мен, или поне предстяви Верни думи. Аз съм разпран цървул и често ме наричат Оня разпран цървул, аз съм оня с мръсните дрехи, магарето и кърпената торба, торбешина нещастник! Дори и днешната ми кола в БГ е произведена 1997 - над 20 годишна и е наистина Трета ръка! Нямам спомен д а съм давал <стотинки> и да съм карал други бедни да ми прислугват.😀Опиянен и възнесен -да, случва се да не карам много пил вода:D

Помагал съм на много хора, на всякакви хора, и такива дето не са хора:D, не ги помня добре, не е нужно, но са записани.............. там някъде в Света на Демона. Не помагам  от добро и за добро, но не го правя и от зло и за зло, очаквам <възвращаемост> никога не го правя безвъзмездно, искам възмездие и още как!😀 Аз се намесвам в работите на <бог>  , програмирам неговото Погребение, капка по капка, ход след ход............ от хиляди, хиляди години!

Един Свят- Един УМ, Универсален Ум ! в който са погълнати всички мои братя и сестри !

Link to comment
Share on other sites

Преди 26 минути, skiahtro said:

Така де, нали това ти казвам.. ще излезеш по-голям християнин.. Ти търсиш материя с дух, но няма ли дух не те интересува... Е те точно това правят и християните - търсят баланс...🙂

Хрисиянин?, не..............моята война, съдба е да давам Дух ...............................на Онова след края на Краищата...................

Link to comment
Share on other sites

Преди 36 минути, laplandeca said:

 

Вода тече, тече в безвремие, на землята гнойната рана, там гдето Карабатак извади свойта сабя...................... 

Ти с туй описа мен, или поне предстяви Верни думи. Аз съм разпран цървул и често ме наричат Оня разпран цървул, аз съм оня с мръсните дрехи, магарето и кърпената торба, торбешина нещастник! Дори и днешната ми кола в БГ е произведена 1997 - над 20 годишна и е наистина Трета ръка! Нямам спомен д а съм давал <стотинки> и да съм карал други бедни да ми прислугват.😀Опиянен и възнесен -да, случва се да не карам много пил вода:D

Помагал съм на много хора, на всякакви хора, и такива дето не са хора:D, не ги помня добре, не е нужно, но са записани.............. там някъде в Света на Демона. Не помагам  от добро и за добро, но не го правя и от зло и за зло, очаквам <възвращаемост> никога не го правя безвъзмездно, искам възмездие и още как!😀 Аз се намесвам в работите на <бог>  , програмирам неговото Погребение, капка по капка, ход след ход............ от хиляди, хиляди години!

Един Свят- Един УМ, Универсален Ум ! в който са погълнати всички мои братя и сестри !

Тази вечер обезводняването те е отдалечило от материализма и ти е причинило чис духовен богомилизъм...😇

..Освен че с няколко думи преразказа цялата богомилска космогония...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, skiahtro said:

..

..Освен че с няколко думи преразказа цялата богомилска космогония...

Един Свят - Един УМ, Универсалният Ум................

Вие религиозните търсите нещо повече от това което ви е необходимо, пропускате отговорите................. от страх и слабост........ от Високомерие и Надцененост............... Вие не сте Специални, Никой и Нищо не е специален. За вас няма отредено специално място , няма уникален единствен за вас Свят, Няма Бог , който се е постарал специално и единственно за вас, кати любими синове и дъщери. Всичко е пред вас, наведете се , легнете на земята, помиришете, докоснете и вземете............сетне се Изправете Гордо, като Неспециалните, като едни от неизброимите и ............... вървете, вървете и неспирайте!

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, laplandeca said:

Един Свят - Един УМ, Универсалният Ум................

Вие религиозните търсите нещо повече от това което ви е необходимо, пропускате отговорите................. от страх и слабост........ от Високомерие и Надцененост............... Вие не сте Специални, Никой и Нищо не е специален. За вас няма отредено специално място , няма уникален единствен за вас Свят, Няма Бог , който се е постарал специално и единственно за вас, кати любими синове и дъщери. Всичко е пред вас, наведете се , легнете на земята, помиришете, докоснете и вземете............сетне се Изправете Гордо, като Неспециалните, като едни от неизброимите и ............... вървете, вървете и неспирайте!

Мен не можеш излъга, ти си много по религиозен от мен..

Повече от 15 години се интересувам от беса на богомилството и въобще манихейството и няма как да се скриеш зад някакъв измислен материализъм...

Мислех че си дервиш, но съм се лъгал, обезводняването те издаде, изпусна твърде много подробности, които няма как да знаеш без да си проявявал интерес...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, skiahtro said:

Мен не можеш излъга, ти си много по религиозен от мен..

Повече от 15 години се интересувам от беса на богомилството и въобще манихейството и няма как да се скриеш зад някакъв измислен материализъм...

Мислех че си дервиш, но съм се лъгал, обезводняването те издаде...

Слушай Братко, богомил, дервиш............ месия, пророк, Демон, дявол, ангел, бог, караконжул, таласъм, магйосник, друид, жрец, перната змия, дете на слънцето, ............ много и много.................. Безименият има безброй лица и имена !.................само едно винаги е там............... Кодът..............кодът на Материя !, вие някога го нарекохте Хаос..........

Link to comment
Share on other sites

Преди 21 минути, skiahtro said:

..

Повече от 15 години се интересувам от беса на богомилството и въобще манихейството и няма как да се скриеш зад някакъв измислен материализъм...

Мислех че си дервиш, но съм се лъгал, обезводняването те издаде, изпусна твърде много подробности, които няма как да знаеш без да си проявявал интерес...

 

Богомилство и братята и сестрита не са никак тъй случайни................признавам си.......................Кодът чрез мен им даде Нещо, което те неразбраха........беше поредният ни опит.......... и пак и пак и пак, ето го днес Лапландеца, милионният образ, поредното име , отиващо в забравата............ отново, отново..............кодът е несломим!............... ние сме слаби ........... , но аз Го направих, създадох Съществото................създадох онова , което ще <опитоми> Кода

Един Свят , Един  Ум, Универсалният Ум...............Повелителя на Кода.

Link to comment
Share on other sites

Преди 21 минути, laplandeca said:

Слушай Братко, богомил, дервиш............ месия, пророк, Демон, дявол, ангел, бог, караконжул, таласъм, магйосник, друид, жрец, перната змия, дете на слънцето, ............ много и много.................. Безименият има безброй лица и имена !.................само едно винаги е там............... Кодът..............кодът на Материя !, вие някога го нарекохте Хаос..........

Няма материалист които има цел да руши това което цени. Безсмислено е, самото действие отрича материализма. Видно е че ти търсиш нещо в материята, онова след "края на краищата" не може да бъде материя. В хаоса няма УМ.

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 29 минути, skiahtro said:

...

 

Добре, позабавлявах се:D , но все пак ако съм попаднал под богомилско въздействие........ , трябва ли да се притеснявам от теб? Не съм богомил, човече, няма УМ, няма Универсален Материализъм ( всъщност има , но не е никаква <мистика> и си няма име:D), няма Ние, няма нищо, всичко е роля, бъзик и лъжа. Сериозното е..................защо ми говориш религиозно, обиждам се, не ме занимавай с глупости, не приемам за сериозно, колега лекар да говори подобни щуротии............. обидих ли те?, е няма да се извинява,. не съм лицемер.............. аз съм ти приятел, не се обиждай, просто е така както е................

Парадокса е,................ когато дори на учени хора, образовани им говориш директно, направо и точно без никакво омекотяване............. те се  чувстват застрашени, притеснени, не разбират и заемат отбранителни позиции. ................. Вие не можете да комуникирате........ овредени сте от вашият социум и Вашите Авторитети!

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, skiahtro said:

Няма материалист които има цел да руши това което цени. Безсмислено е, самото действие отрича материализма. Видно е че ти търсиш нещо в материята, онова след "края на краищата" не може да бъде материя. В хаоса няма УМ.

Ако си говорим без мистифициране.............. не би рзбрал............а трябва ли да разбереш.......защо ти е такъв Друг светоглед, карай си по пътя и се радвай на Своето.

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, laplandeca said:

Ако си говорим без мистифициране.............. не би рзбрал............а трябва ли да разбереш.......защо ти е такъв Друг светоглед, карай си по пътя и се радвай на Своето.

Не става въпрос за отбранителна позиция, нито се обиждам.

Няма такъв материализъм. Описаното от теб с подробности е чист краен антиматериализъм.. А такъв антиматериализъм е характерен за силно религиозни..🙂

Дори в глупостите, не трябва да изключваш логиката, ако искаш да си убедителен...😇

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, skiahtro said:

Н...

Както и преди казах , предполагам , че те разбирам но ти сам разбираш ли се?

Ти си последовател на < правослявно-християнския начин на живот> и по специално  гръкоправославната християнска култура. Ако преминем в нивото без религиозните идиотщини разглеждани като педмет на нашия разговор, оттървем се от религиозността , а преминем на Материалните въздействия в тази Култура, тогаваНие с теб наистина сме Ние, подкрепям твоите разбирания и усилия, подкрепям обаче и въздействия от ислямската култура. Тази подкрепа е само временна, за удобна употреба срещу агресивната офанзива на разните Световни сиви кардинали на Новото Време. Всъщност, в обша оценка, ще бъдем противници, реално не харесвам жалкия ви културен свят................ но това не е пречка да сме приятели, нали така

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, skiahtro said:

Не става въпрос за отбранителна позиция, нито се обиждам.

Няма такъв материализъм. Описаното от теб с подробности е чист краен антиматериализъм.. А такъв антиматериализъм е характерен за силно религиозни..🙂

Дори в глупостите, не трябва да изключваш логиката, ако искаш да си убедителен...😇

 

Това е тънка струна, аз мисля, че не си ти този който ще успее да анализира моите идеи и моята мисъл............ , просто нямаш необходимото, спокойно не е недостик на разум........... нещо друго ще е, липсва ти опит, нямаш вкус, не си дръзнал да влезеш там, където съм създаден.

Кодът на Материя......... не е мистификажия, не е нищо аматериално , няма култ, няма религиозност,нищо необичайно. Просто анализ на известното, комплексен анализ, има <тенденция> , нека просто така го наречем комплексно зависима насоченост.Това е известно на наистина разумните учени хора, не съм изкарал нищо ново, не е дошло от <небето>

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, skiahtro said:

...

Ти имаш избор, би искал вероятно да помогнеш Твоят Свят , гръкоправославният, да не изчезне току тъй без следа, Моаг ада ти дам решение. От доста години пробвам и работя и не само аз, да подготвя План , система, чрез която да <инфилтрирам> постчовешките носители на разум, интелект, с други думи да ги заразя, да им дам, както ти би казал  Дух, Духовност. Да направя така, че човешкото да бъде запазено в тях и чрез тях в следващите безброй превъплаения, форми, конгломерации и инфилтрации милиони и милиарди години!, дори отвъд този комос да се чуе за отминалите древни времена на онези незначителни същества, оставили Своя  Основен Код п пътя на Вселенските еволюионни пътища. Мда, тук съм хуманист и благодаря за поздравленията:D Говоря да оставим Следа, Спомен за Нас, но не и да попреим на Тяхното развитие, в никакъв случай, просто Спомен, а защо не и ареали на мултиконфедеративно съсзнание, ядра, много на брой разиграващи човешки социум но в Съзнанието на мрежови Системи - гостоприемници.

От друга страна работя и за ............... да направя , създам, напиша  Конструкцията на постчовешко съзнание и разум работещо по принципно различен начин от досегашните пътища, различно от биологичното и то много различно и различно от напъните за Изкуствен Интелект, с други думи Некомпютър и Нечовек, но можещо да обсеби Компщтър и да работи с него и чрез него и можещо да съществува в и чрез модифициран човешки мозък..............

 а......., между другото това не е бъзик.

Един Свят - Един Разум....... Единен Свят - Единен Разум............. логика има не само в този реален свят.................Безкрайност .......... дава Единица.............безкрайни в различията и бройката си съзнания, умове, дават Един такъв за един такъв Космос.............

Link to comment
Share on other sites

 

Преди 51 минути, laplandeca said:

а преминем на Материалните въздействия в тази Култура, тогаваНие с теб наистина сме Ние, подкрепям твоите разбирания и усилия, подкрепям обаче и въздействия от ислямската култура. Тази подкрепа е само временна, за удобна употреба срещу агресивната офанзива на разните Световни сиви кардинали на Новото Време.

Няма как да стане тоя номер. Дори и да преминем към Материалните Въздействия, на която и да била култура, те престават да бъдат Материални, точно в момента когато стават Въздействия! И това ще ти го каже всеки християнин, защото не се стреми да отделя дух и материя..😉

 

Преди 45 минути, laplandeca said:

Това е тънка струна, аз мисля, че не си ти този който ще успее да анализира моите идеи и моята мисъл............ , просто нямаш необходимото, спокойно не е недостик на разум........... нещо друго ще е, липсва ти опит, нямаш вкус, не си дръзнал да влезеш там, където съм създаден.

 

Имай в предвид, че имам способността да предразполагам хората (упражнявам дразнения), като професионално изкривяване и в момента че чета като отворена книга, но ако ти помага нямам нищо против, да се самозаблуждаваш... Като мой приятел, давам право да мълчиш, защото всичко казано може да бъде употребено с/у теб! 🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, laplandeca said:

Ти имаш избор, би искал вероятно да помогнеш Твоят Свят , гръкоправославният, да не изчезне току тъй без следа, Моаг ада ти дам решение. От доста години пробвам и работя и не само аз, да подготвя План , система, чрез която да <инфилтрирам> постчовешките носители на разум, интелект, с други думи да ги заразя, да им дам, както ти би казал  Дух, Духовност. Да направя така, че човешкото да бъде запазено в тях и чрез тях в следващите безброй превъплаения, форми, конгломерации и инфилтрации милиони и милиарди години!, дори отвъд този комос да се чуе за отминалите древни времена на онези незначителни същества, оставили Своя  Основен Код п пътя на Вселенските еволюионни пътища. Мда, тук съм хуманист и благодаря за поздравленията:D Говоря да оставим Следа, Спомен за Нас, но не и да попреим на Тяхното развитие, в никакъв случай, просто Спомен, а защо не и ареали на мултиконфедеративно съсзнание, ядра, много на брой разиграващи човешки социум но в Съзнанието на мрежови Системи - гостоприемници.

От друга страна работя и за ............... да направя , създам, напиша  Конструкцията на постчовешко съзнание и разум работещо по принципно различен начин от досегашните пътища, различно от биологичното и то много различно и различно от напъните за Изкуствен Интелект, с други думи Некомпютър и Нечовек, но можещо да обсеби Компщтър и да работи с него и чрез него и можещо да съществува в и чрез модифициран човешки мозък..............

 а......., между другото това не е бъзик.

Един Свят - Един Разум....... Единен Свят - Единен Разум............. логика има не само в този реален свят.................Безкрайност .......... дава Единица.............безкрайни в различията и бройката си съзнания, умове, дават Един такъв за един такъв Космос.............

Я... я кажи...😇

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, skiahtro said:

 

Няма как да стане тоя номер. Дори и да преминем към Материалните Въздействия, на която и да била култура, те престават да бъдат Материални, точно в момента когато стават Въздействия! И това ще ти го каже всеки християнин, защото не се стреми да отделя дух и материя..😉

 

Имай в предвид, че имам способността да предразполагам хората, като професионално изкривяване и в момента че чета като отворена книга, но ако ти помага нямам нищо против, да се самозаблуждаваш... Като мой приятел, имаш право да мълчиш, защото всичко казано може да бъде употребено с/у теб! 🙂

Хахах, аз не се притеснявам от теб, поемам риска и ще ти се доверя, ти не би ме наранил............. аз не бих го направил............ не знам защо, така са ме създали или така се е случило, аз съм нещо като войник , задам ли курс .............. само смъртта ще ни  раздели с <програмата> .............. отчитам го като слабост😀

Пак ти повтарям, не намесвай религиозномистични <обяснения< когато говориш с мен, няма нужда , а и това дълбоко ме натъжава, Аз не разбирам вашия религиознодуховен <език> , казах ти, аз съм прост войник, нека говорим като на война - директно, направо, грубо, кратко и без никаква <духовност> просто <няма време> за  <извисеноестетичен разговор>:D

Чети, чети, прочети ме, аз съм за това, проста войнишка книга, от онези за по Една Драхма:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, skiahtro said:

Я... я кажи...😇

За сега нищо което да <пипнеш и видиш> , по предварителни оценки няма да успея, успеем в този жиявот..................... разумът говори да  издирим и обработим <последователи> това също е в ход................. но събитията ни изпреварват............ по - напреднала е Системата за инфилтриране.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, laplandeca said:

Пак ти повтарям, не намесвай религиозномистични <обяснения< когато говориш с мен, няма нужда , а и това дълбоко ме натъжава, Аз не разбирам вашия религиознодуховен <език> , казах ти, аз съм прост войник, нека говорим като на война - директно, направо, грубо, кратко и без никаква <духовност> просто <няма време> за  <извисеноестетичен разговор>:D

Чети, чети, прочети ме, аз съм за това, проста войнишка книга, от онези за по Една Драхма:D

А не! Това вече става без моята намеса... Е може малко да съм те побутнал, ама ти все натам клониш, вероятно без да се усещаш ти извира отвътре и е време е да го осъзнаеш...😇

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, skiahtro said:

А не! Това вече става без моята намеса... Ти все натам клониш, вероятно без да се усещаш ти излиза отвътре, но е време е да го осъзнаеш...😇

Хмм, гледай сега , един живот живеем и той е жестоко кратък,нужно ли е да влагаме религиозно съзнание за да приемем факта, че примерно аз съм незначителна съставна от някаква заформена постановка, траеща отвъд няколко поколения и моят живот е един от милиардите, абсолютно заменим и е на масата за ниските залози................ , а след <усвояването> всичко приключва, няма <светло бъдеще> , няма девици , няйа среа с Баш Майстора, Пълна Бездна, Окончателния Край.................... плаши ли те ,Защо причтелю? , мен ме плаши. аз  се страхувам, отслабвам...................., но <програмата> е такава, прост войник.................. вървя ли вървя................ човека е овек когато е на Път.............ра,два, леви-десни,,,,,,,,,,Напред!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...