Отиди на
Форум "Наука"

"Парадоксът на нашето време"


Recommended Posts

Преди 16 минути, laplandeca said:

За сега нищо което да <пипнеш и видиш>

Аха, значи да разбирам, че не е нещо материално, което може да бъде разрушено от Универсални Материалисти...😇

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

Аха, значи да разбирам, че не е нещо материално, което може да бъде разрушено от Универсални Материалисти...😇

Материално е , каквото до сега е постигнато, макар и не много може с лекота да бъде разршуено , просто с 2, 3, куршума, един в област сърце и един в челцето на лицето пишето в момента.............Абсолютно Материално.:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandeca said:

Хмм, гледай сега , един живот живеем и той е жестоко кратък,нужно ли е да влагаме религиозно съзнание за да приемем факта, че примерно аз съм незначителна съставна от някаква заформена постановка, траеща отвъд няколко поколения и моят живот е един от милиардите, абсолютно заменим и е на масата за ниските залози................ , а след <усвояването> всичко приключва, няма <светло бъдеще> , няма девици , няйа среа с Баш Майстора, Пълна Бездна, Окончателния Край.................... плаши ли те ,Защо причтелю? , мен ме плаши. аз  се страхувам, отслабвам...................., но <програмата> е такава, прост войник.................. вървя ли вървя................ човека е овек когато е на Път.............ра,два, леви-десни,,,,,,,,,,Напред!

Живота е кратък, но пък остава Въздействието на това което сме творили и рушили...😉

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Живота е кратък, но пък остава Въздействието на това което сме творили и рушили...😉

Мда, радвам се , че ме разбираш, остава всичко с материален носител и с материални у1астници и пр. остава промените предизвикани от комуникацията, примера, събитията, факта  за събитията, самите причинно-следственни връзки и т.н. т. ...............тов остава от Нас, друго няма!

Един <стандартен човек> е три изречения същественна информация, като изключим биологичния му код, , аз съм не повече от две страници...................това сме ние! ,  а ти ми говориш за Бог и религия.................. Осъзнай се, Събоди се ! Приятелю😷

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, laplandeca said:

Материално е , каквото до сега е постигнато, макар и не много може с лекота да бъде разршуено , просто с 2, 3, куршума, един в област сърце и един в челцето на лицето пишето в момента.............Абсолютно Материално.:D

Независимо от примерите, които имат за цел да шокират с бруталност, всичко материално преди да стане такова е било нематериално. Даже не е необходимо да се осъществи като материално, за да съществува нематериалното, но пък си губи смисъла, щото си го отнасяме с нас...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, laplandeca said:

Мда, радвам се , че ме разбираш, остава всичко с материален носител и с материални у1астници и пр. остава промените предизвикани от комуникацията, примера, събитията, факта  за събитията, самите причинно-следственни връзки и т.н. т. ...............тов остава от Нас, друго няма!

И това не е малко, по този начин сме успяли сме да слезем от дърветата, засега..

Преди 17 минути, laplandeca said:

Един <стандартен човек> е три изречения същественна информация, като изключим биологичния му код, , аз съм не повече от две страници...................това сме ние! ,  а ти ми говориш за Бог и религия.................. Осъзнай се, Събоди се ! Приятелю😷

Това е нематериалния смисъл на биологичния код, независимо дали сме 2 реда или 2 страници. Дали ще го обясняваш с някакъв Универсален Ум или Бог все тая но друго обяснение нямаш..

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, skiahtro said:

Независимо от примерите, които имат за цел да шокират с бруталност, всичко материално преди да стане такова е било нематериално. Даже не е необходимо да се осъществи като материално, за да съществува нематериалното, но пък си губи смисъла, щото си го отнасяме с нас...

Дефинициите, дефинициите не са ми в номенклатурата.  Нашите мисли, нашият мисловноидееен свят, фантазии и всичко свързано с мозък и тяло са Материални Процеси, т.е. лежат на такива процеси и според моите разбирания са изцяло Материални, носителите им, <кодът> е единственно материален.

Всички идеи, всички понятия, понятия за бхарактеристики, качества на материя и детектиране и осъзнаването им са изцяло материални. Вашите, нашит съсзнания са изцяло материални, вашите, нашите <души са изцяло материални, желания, копнежи, чувства, психохомеостаза и психо свят -0 изцяло материални...................... лейкар си за Оооо Дарвин:D, защо не си Материалист , По Данъчните да ги вземат!:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, skiahtro said:

И това не е малко, по този начин сме успяли сме да слезем от дърветата, засега..

Това е нематериалния смисъл на биологичния код, независимо дали сме 2 реда или 2 страници. Дали ще го обясняваш с някакъв Универсален Ум или Бог все тая..

Не го обяснявам с Универсален Ум!, както казах Събуди се!.................., такъв Ум още не е създаден в този Космос, а във Вселената е Невъзможен !............в нащият Голям Дом Космоса, на теория е разрешем=н, но практически....................... Няма Време, ще игрем на Гоненица със Съдбата.................... предизвестен Край.............. , но Възможност за Гигантския Скок на Разум................................Зараза, зараза!, Няма ваксина за нея!:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 21 минути, laplandeca said:

Дефинициите, дефинициите не са ми в номенклатурата.  Нашите мисли, нашият мисловноидееен свят, фантазии и всичко свързано с мозък и тяло са Материални Процеси, т.е. лежат на такива процеси и според моите разбирания са изцяло Материални, носителите им, <кодът> е единственно материален.

Всички идеи, всички понятия, понятия за бхарактеристики, качества на материя и детектиране и осъзнаването им са изцяло материални. Вашите, нашит съсзнания са изцяло материални, вашите, нашите <души са изцяло материални, желания, копнежи, чувства, психохомеостаза и психо свят -0 изцяло материални...................... лейкар си за Оооо Дарвин:D, защо не си Материалист , По Данъчните да ги вземат!:D

 

Преди 16 минути, laplandeca said:

Не го обяснявам с Универсален Ум!, както казах Събуди се!.................., такъв Ум още не е създаден в този Космос, а във Вселената е Невъзможен !............в нащият Голям Дом Космоса, на теория е разрешем=н, но практически....................... Няма Време, ще игрем на Гоненица със Съдбата.................... предизвестен Край.............. , но Възможност за Гигантския Скок на Разум................................Зараза, зараза!, Няма ваксина за нея!:D

Добре де, нека оставим нематериалните смисъл, цели и влияния, които все още те затрудняват и да я караме само материално, както си решил...

Защо ако видиш часовник, на ъкъла веднага ще ти дойде, че го е направил Разум, а като видиш някоя невероятно сложна машина, милиони, милиарди пъти по сложна от часовник, не ти прави впечатление и отричаш да я е създал Разум? Откъде накъде? Ами ако една такава изключително сложна, но непозната машина ти падне изведнъж от небето, пак ли би го обяснил с липсата на Разум? М?

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

 

Добре де, нека оставим нематериалните смисъл, цели и влияния, които все още те затрудняват и да я караме само материално, както си решил...

Защо ако видиш часовник, на ълъла веднага ще ти дойде, че го е направил Разум, а като видиш някоя невероятно сложна машина, милиони, милиарди пъти по сложна от часовник, не ти прави впечатление и отричаш да я е създал Разум? Откъде накъде? Ами ако една такава изключително сложна, но непозната машина ти падне изведнъж от небето, пак ли би го обяснил с липсата на Разум? М?

 

Пак ти повтарям , Събуди се!

Как ти дойде на Ъкъла да си помислиш, че аз не бих предположил възможност , примерно Нащият Космос да е сътворен, създаден, образуван или както го наречеш чрез и с помоща на активната и разумна намеса на Субекти-Субект, който е Разумен Обект:D Да ти приличам на интелект. инвалид или някакъв дебил?........... естественно съм предположил, но .............................Нямам достатъчно информация за да дълбая по същество.

Нали ти казах, прост войник, раз,два,три, леви десни, Напред и само Напред !...........................ще излезе ако излезе до Ерата на Големия Скок, а.........................Нещата може да са отвъд това Време Разделно?!

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, laplandeca said:

Пак ти повтарям , Събуди се!

Как ти дойде на Ъкъла да си помислиш, че аз не бих предположил възможност , примерно Нащият Космос да е сътворен, създаден, образуван или както го наречеш чрез и с помоща на активната и разумна намеса на Субекти-Субект, който е Разумен Обект:D Да ти приличам на интелект. инвалид или някакъв дебил?........... естественно съм предположил, но .............................Нямам достатъчно информация за да дълбая по същество.

Нали ти казах, прост войник, раз,два,три, леви десни, Напред и само Напред !...........................ще излезе ако излезе до Ерата на Големия Скок, а.........................Нещата може да са отвъд това Време Разделно?!

Айде сега пък сканарофщини, капеесес - бекапе...🙂

Ти нямаш информация, за Разумен Обект, но сигурно ще имаш информация за някакъв Неразумен Обект, за да правиш подобни твърдения и даваш подобни обяснения!

Дали?

Аз не изисквам от теб, да бъдеш интелект - инвалит - дебил, а да правиш само логични заключения, при наличната информация! Както виждаш въпроса съм го опростил достатъчно, за да може всеки да отговори..

В случая, вече не си прост войник, а почваш да ставаш смешен войник - сканаршист..🥳

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Айде сега пък сканарофщини, капеесес - бекапе...🙂

Ти нямаш информация, за Разумен Обект, но сигурно ще имаш информация за някакъв Неразумен Обект, за да правиш подобни твърдения и даваш подобни обяснения!

Дали?

Аз не изисквам от теб, да бъдеш интелект - инвалит - дебил, а да правиш само логични заключения, при наличната информация! Както виждаш въпроса съм го опростил достатъчно, за да може всеки да отговори..

В случая, вече не си прост войник, а почваш да ставаш смешен войник - сканаршист..🥳

Хубаво, но аз бях изчерпателен.

Дали твоята сложна машина ще синти или аз, дали младо момиче ще падне от небето:D, все тая............... напълно възможно да съм създаден от Разум, от интелект., форма, форми носители на интелект, моите предци, но и аз, някой да е наредил картите, защо не?............. напълно възмпжно , но конкретно пряко за мен много-много малко вероятно/ За човепкия вид е по-вероятно............... и пак Липса на Информация........

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, laplandeca said:

Хубаво, но аз бях изчерпателен.

Дали твоята сложна машина ще синти или аз, дали младо момиче ще падне от небето:D, все тая............... напълно възможно да съм създаден от Разум, от интелект., форма, форми носители на интелект, моите предци, но и аз, някой да е наредил картите, защо не?............. напълно възмпжно , но конкретно пряко за мен много-много малко вероятно/ За човепкия вид е по-вероятно............... и пак Липса на Информация........

..и защото логичния отговор, може да бъде само един, малките алогични вероятности които даваш, определено се дължат на вяра, от която изглежда чакаш някакво спасение, иначе няма логично обяснение...

Знам че ти е неприятно, но за съжаление пак опираме до някаква религия...🤧

...кога бях по-млат ми падаха много млади момичета, а оня ден ми падна една 80 и няколко годишна баба. ....Човеко, Демоне, та ти ми даваш нови идеи, а твърдиш че си бил абсолютен материалист..!😇

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, skiahtro said:

..и защото логичния отговор, може да бъде само един, малките алогични вероятности които даваш, определено се дължат на вяра, от която изглежда чакаш някакво спасение, иначе няма логично обяснение...

Знам че ти е неприятно, но за съжаление пак опираме до някаква религия...🤧

...кога бях по-млат ми падаха много млади момичета, а оня ден ми падна една 80 и няколко годишна баба. ....Човеко, Демоне, та ти ми даваш нови идеи, а твърдиш че си бил абсолютен материалист..!😇

Аз давам, давам без уж да водя сметка, но .............. напират след мен и ще жънат уражай!:D

Вяра, где е таз? Няма вяра, няма надежда, пък либофф....................

Спасение?, от Какво, от Кого.................. Прост Вйник, леви десни, за пооочест!..................... Напред и само Напред!:D

Религия, за какво, какво да я правя, да я ям, пия или е,ъ, какво е това религия?😷............. кой я е направил, къде, кога, колко ще ми струва да си я купя?:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, laplandeca said:

Аз давам, давам без уж да водя сметка, но .............. напират след мен и ще жънат уражай!:D

Вяра, где е таз? Няма вяра, няма надежда, пък либофф....................

Спасение?, от Какво, от Кого.................. Прост Вйник, леви десни, за пооочест!..................... Напред и само Напред!:D

Религия, за какво, какво да я правя, да я ям, пия или е,ъ, какво е това религия?😷............. кой я е направил, къде, кога, колко ще ми струва да си я купя?:D

Така като гледам и разсъждавам, всичко ще да е от някаква нужда, пък била тя материална, войнишка или демонска...🥸

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, laplandeca said:

 

Вода тече, тече в безвремие, на землята гнойната рана, там гдето Карабатак извади свойта сабя...................... 

Ти с туй описа мен, или поне предстяви Верни думи. Аз съм разпран цървул и често ме наричат Оня разпран цървул, аз съм оня с мръсните дрехи, магарето и кърпената торба, торбешина нещастник! Дори и днешната ми кола в БГ е произведена 1997 - над 20 годишна и е наистина Трета ръка! Нямам спомен д а съм давал <стотинки> и да съм карал други бедни да ми прислугват.😀Опиянен и възнесен -да, случва се да не карам много пил вода:D

Помагал съм на много хора, на всякакви хора, и такива дето не са хора:D, не ги помня добре, не е нужно, но са записани.............. там някъде в Света на Демона. Не помагам  от добро и за добро, но не го правя и от зло и за зло, очаквам <възвращаемост> никога не го правя безвъзмездно, искам възмездие и още как!😀 Аз се намесвам в работите на <бог>  , програмирам неговото Погребение, капка по капка, ход след ход............ от хиляди, хиляди години!

Един Свят- Един УМ, Универсален Ум ! в който са погълнати всички мои братя и сестри !

ЛЕЛЕ!😴 Това е супер впечатляващо! Лапландец, на моменти от твоите писания наднича Геният...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, skiahtro said:

... беса на богомилството...

Винаги съм възприемала богомилството като нещо прогресивно за времето си, а сега... 🙄

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Ниkи said:

Skiahtro, нищо лично, човече, но си "забраздил" много накриво. Самозабравил си се. Много си далече от това, което ти се иска да бъдеш...

Може да не ми отговаряш. Нямам желание за спор

Ники, нищо лично, но ти да не си гледал наскоро филма "Забраздените накриво"?

Айде като имаш желание за спор, се обади да ти отговоря, обещавам да съм пак далеч от това което искам да бъда.😉

Преди 2 часа, Шпага said:

Винаги съм възприемала богомилството като нещо прогресивно за времето си, а сега... 🙄

Това време свърши преди 30 и няколко години, с индийските приключения на леля ти Людмила и бай ти Тошо, но възприятията и убежденията понякога се вкореняват като "винаги".

Така като гледам, много рядко някой да го е превъзмогнал това време и интересното е че и децата се раждат с такава тежест...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, skiahtro said:

..

Това време свърши преди 30 и няколко години,...

Това време е свършило много по - отдавна , не с края на тяхната <епоха> , а само до преди век и нещо................. , до изграждане на <светски общества> ,  отдалечаване на религия, църква от общественно-културен, полит-икономически живот. Маркс и Енгелс, марксизъм, комунизъм в тая посока.:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, Шпага said:

Винаги съм възприемала богомилството като нещо прогресивно за времето си, а сега... 🙄

И правилно , било е прогресивно, давало е много по-интелигентен светоглед от онзи на Църковните догми и религиозния терор.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, Шпага said:

ЛЕЛЕ!😴 Това е супер впечатляващо! Лапландец, на моменти от твоите писания наднича Геният...

Ха сега де!😀

Снощи и рано сутринта имах работа, варях <компоти> в <котелното>, дестилирането беше на 2 сесии, трябваше да се убива време, а и студено.................едно червено винце......... няколко литра и тънка,тънка сланинка тип <българско суши>:D 

Те така се раждат гениите !:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, laplandeca said:

Това време е свършило много по - отдавна , не с края на тяхната <епоха> , а само до преди век и нещо................. , до изграждане на <светски общества> ,  отдалечаване на религия, църква от общественно-културен, полит-икономически живот. Маркс и Енгелс, марксизъм, комунизъм в тая посока.:D

Да бе знаеме ги тия отбрани светски общества, дето си заслужили правото, майките да ги показват с пръст на малките деца...

Преди 3 часа, laplandeca said:

И правилно , било е прогресивно, давало е много по-интелигентен светоглед от онзи на Църковните догми и религиозния терор.

Толкова прогресивно, че името, гадта и мизерията им е станало псувня и плашило за малките деца..

 

Преди 2 часа, laplandeca said:

Ха сега де!😀

Снощи и рано сутринта имах работа, варях <компоти> в <котелното>, дестилирането беше на 2 сесии, трябваше да се убива време, а и студено.................едно червено винце......... няколко литра и тънка,тънка сланинка тип <българско суши>:D 

Те така се раждат гениите !:D

Е хайде сега де, нали те сгащих как преписваш в котелното... Така в никакъв случай не се разждат гениите...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам как "православният" патриарх Кирил приканва руснаците да приемат без страх и колебание смъртта, като отидат да се бият за "родината"... ама на територията на друга - не тяхна - родина... Е, това "православие" направо ме погнусява:058: 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Шпага said:

Като гледам как "православният" патриарх Кирил приканва руснаците да приемат без страх и колебание смъртта, като отидат да се бият за "родината"... ама на територията на друга - не тяхна - родина... Е, това "православие" направо ме погнусява:058: 

Затова пък глупостите на людмила, нали са прогресивни...?

Навремето  кога са приканвали българите да се бият за "родината"... ама на територията на друга - не тяхна - родина, обаче направо не те погнусява..:058:

Виждаш ли какъв прогресивен парадокс се получава?

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

...

Навремето  кога са приканвали българите да се бият за "родината"... ама на територията на друга - не тяхна - родина, обаче направо не те погнусява..

Виждаш ли какъв парадокс се получава?

 

Какъв парадокс?

За кое врем става на въпрос?, всяко време след падане под турско робство , за където и да се приканват да се бият българите за собственната си родина, държава е все на Българска територия, къде в Османската държава, къде в Сръбската и Югославската държава, къде в Албания, къде в Гърция, при всички случаи българите са призовавани да се бият на и за собственната си родина , няма изключения, е като изключим края на втората световна, някъде в унгарско, или може би и там?:D

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...