Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

И сега какво ще стане с четирихилядниците!? Кой ще им даде пари за насъщния ако преврата успее? 

Кептъна дали е притеснен... 

Между другото на север от Воронеж вече се чуват експлозии. Пукотевицата приближава бавно но славно Масква

https://t.me/sotaproject/61566

 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Автоматичен превод:

ОФИЦИАЛНО ИЗЯВЛЕНИЕ НА КЛУБ ГНЕВЕН ПАТРИОТ

От основаването си ПКК многократно е предупреждавала за вероятността от въоръжен бунт в Русия. Мнозина не ни слушаха, някои дори се смееха.

И няма да повярвате...

Въоръженият бунт в Русия наистина започна.

Сега бойците на ЧВК "Вагнер" под ръководството на Пригожин поеха контрола над милионния Ростов на Дон. Няколко големи колони се движат към Москва.

Системата на властта в Руската федерация дълго време пренебрегваше ситуацията с ръководството на армията, което допускаше провали и поражения на фронта.

Системата на властта на Руската федерация не можа да предотврати развитието на военен преврат, въпреки очевидния конфликт между наемниците и ръководството на Министерството на отбраната.

В резултат системата на властта в Руската федерация е на ръба на политически колапс.

ПКК многократно е предупреждавала за подобен сценарий, призовавайки за предотвратяване на анархията.

Какъвто и да е изходът от този конфликт, вътрешната политическа подредба, която ни беше позната през последните 20 години, ще се промени.

1. Отечеството ни е пред катастрофа.
2. Гражданската война в тила може окончателно да подкопае фронта и да доведе до унизително поражение във войната.
3. И поражението във войната - до края на Русия.

Предвидихме тази ситуация предварително. Поетапен план за по-нататъшни действия на руските патриоти вече се разработва в ПКК и скоро ще бъде публикуван.

А утре ще има „Вече на победата“, в което ще участват всички здрави патриотични сили на Русия.

Ние не отменяме "Вече на победата" и смятаме това решение за правилно.

Дневният ред на събитието ще бъде актуализиран въз основа на текущата ситуация.

Призоваваме всички да подкрепят руските патриотични сили.
Призоваваме всички да пазят Родината си.

https://t.me/strelkovii/5683

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/102728

Около Москва вече копаят окопи.Отменени са всички спортни и учебни прояви.Коментарите в руските канали са че единствената сила която толкова набързо може да събере Путин са курсантите от военните училища и евентуално ОМОН. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Alex Stotzky
Президентский самолет Ил96-300ПУ вылетел из Москвы на северо-запад. В районе Твери борт пропал с сервиса FlightRadar. Он может лететь в Питер или в сторону Валдая.
‼️ «ПУ» в названии самолёта означает, что на нем установлен пункт управления — та самая «красная кнопка», пишет центр «Досье».
 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

Много ми се иска да стана свидетел на ефективността на тези картечни гнезда и полицейски кордони, не срещу студенти, а срещу добре въоръжени и обезпечени ветерани до оня ден биещи се в ада на Бахмут :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Ignat said:

Много ми се иска да стана свидетел на ефективността на тези картечни гнезда и полицейски кордони, не срещу студенти, а срещу добре въоръжени и обезпечени ветерани до оня ден биещи се в ада на Бахмут :)

Имай търпение до утре.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 12 минути, resavsky said:

Имай търпение до утре.

Може и по-рано. Смятам, че много е ключово всичко да се случи много бързо, за да няма време за реакция от страна на властите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментар от Александър Коваленко:

И като цяло, това е многозначително.

ЧВК "Вагнер" не можаха да превземат малкия украински град Бахмут за 10 месеца.

Но ЧВК на Вагнер могат да стигнат до Москва за три дни или дори по-бързо.

За руснаците е по-лесно да се бият помежду си, отколкото с украинците, което те успешно правят.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вагнер се изтеглят от позициите си в Луганска област. Къде се насочват е друга тема. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Вагнер се изтеглят от позициите си в Луганска област. Къде се насочват е друга тема. 

Или към Москва, или към укрепване на контрола над Ростов на Дон.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментар от Константин Машовец:

Честно казано, не споделям ентусиазма на нашите съграждани от събитията в Ростов...

Засега действията на г-н Пригожин и неговия, да кажем, "екип" не пречат на провеждането и продължаването на военните операции на руската армия на територията на Украйна...

Което, между другото, самият той казва в едно скорошно видео от щаба на Южния военен окръг на руските въоръжени сили.

Известната дестабилизация на процеса на управление на войските от страна на висшето военно и политическо ръководство на рф, предизвикана от действията на г-н Пригожин, все още не се е отразила на съдържанието и смисъла на действията на руските войски... Или поне на техния мащаб или обхват.

Напълно възможно е ситуацията да се промени в рамките на следващите 2-3 дни или дори часове... Но засега няма особени признаци, че "фронтът ще се срине" от действията на вагнерите...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Вагнер" се подготвя да изземе складове за ядрени оръжия? - АТЕШ

Предните части на ЧВК са достигнали покрайнините на Борисоглебск, Воронежка област. Там се намира депо с ядрено оръжие "375 обект "С", 12-то управление на Министерството на отбраната на Руската федерация. Руските въоръжени сили вероятно няма да могат да защитят депото със собствени сили.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 16 минути, scaner said:

Коментар от Константин Машовец:

Честно казано, не споделям ентусиазма на нашите съграждани от събитията в Ростов...

Засега действията на г-н Пригожин и неговия, да кажем, "екип" не пречат на провеждането и продължаването на военните операции на руската армия на територията на Украйна...

Което, между другото, самият той казва в едно скорошно видео от щаба на Южния военен окръг на руските въоръжени сили.

Известната дестабилизация на процеса на управление на войските от страна на висшето военно и политическо ръководство на рф, предизвикана от действията на г-н Пригожин, все още не се е отразила на съдържанието и смисъла на действията на руските войски... Или поне на техния мащаб или обхват.

Напълно възможно е ситуацията да се промени в рамките на следващите 2-3 дни или дори часове... Но засега няма особени признаци, че "фронтът ще се срине" от действията на вагнерите...

Може и така да е но няма спор че големия печеливш от този конфликт са украинците. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/Pravda_Gerashchenko/74049

Вагнер свалиха трети въртолет от правителствените части за деня.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

🎖🎖🎖
2021 - руската армия е втората по сила армия в света;
2022 - руската армия е втората по сила армия в Украйна;
2023 - руската армия е втората по сила армия в Русия

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/102735

Украински полеви командир твърди че на отделни места от фронта  руснаците вече отстъпват хаотично и без бой.Тепърва ще се потвърждава тази информация .

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
OSINT анализаторите на международната разузнавателна общност InformNapalm смятат, че руските спецслужби вероятно вече минират мостовете на подстъпите към Кремъл или ще започнат да го правят в близко бъдеще. Но това няма да помогне, ако спящите клетки на "вагнеривците" или части, които ще се присъединят към тях от север и изток от Москва, вече чакат от другата страна на река Москва. Във всеки случай вагнеровците трябва да вземат предвид възможността за миниране и разрушаване на мостове, ако планират да настъпят към Кремъл.
 
informnapalm
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Лидерът на беларуската опозиция призова за изтласкване на руските войски от страната със силите на беларуската армия, медии.
За целта тя създава оперативен щаб и моли за помощ Калиновския полк – беларуско военно формирование.
......
Запомна ефекта на доминото...
Тукашните проруски ратаи неистово реват в социалните медии...
 
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
  • Потребител

Офицерът от Израелските сили за отбрана и военен публицист Игал Левин пише, че бойците на ЧВК "Вагнер" в похода си към Москва използват тактиката на талибаните. На теория по-голямата част от групата вече чака в Москва под формата на "спящи клетки".

Освен това в московския СИЗО № 5 "Водник" е започнал бунт на осъдени, отделен бунт е избухнал и в СИЗО № 2 "Бутирка".

-----

Бойците на ЧВК "Вагнер" масово освобождават осъдени от затворите в Ростов, за да се включат в редиците им и да маршируват с тях към Москва - росСМИ

-----

Силите на Кадиров "Ахмат" са достигнали Ростов. Дали ще снимат филмчета за Тик-Ток, или...?

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...