Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребители

Ето още една. На приятеля на България Петр Толстой.

„Думу призвали разрешить осужденным за тяжкие преступления быть учителями

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, scaner said:

Някой брои ли паралелните реалности, в които пребивава напоследък Русия?

"Благодаря ядерному оружию, которое создавалось "под покровом преподобного Серафима Саровского", Россия осталась свободной и независимой — патриарх Кирилл"

https://t.me/bbbreaking/167746

Добре ,че е преподобния Серафим .А Лаврентий Берия кучета го яли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Видео, за което се твърди, че е пуск от украинците на 6 ракети ATACMS:

https://t.me/Donbas_Operativniy/59652

На видеото, което показаха за изстреляните ракети към Бердянск и Луганск, бяха само три. Ако това е ново видео, на къде ли са се запътили ракетите?

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://liveuamap.com/en/2023/18-october-smoke-visible-after-explosions-near-sevastopol

Серия от експлозии в Севастопол. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

2023. okt. 18.

В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 601 от руската инвазия. Днес има много добри новини от юг. Тук украинските сили нанесоха опустошителен удар по руското летище в Бердянск. To се намира на около 100 км от фронта и служи като основна база за щурмовите хеликоптери Ка-52, които създаваха много проблеми на украинските танкове и други бронирани машини на линията на съприкосновение. Въз основа на сателитни записи от миналия месец можем да видим, че руснаците са разположили тук най-малко 15 хеликоптера от различни типове. Те се намират предимно в източната страна на летището, което е точно мястото, където вчера сутринта избухнаха огромни пожари, според наличните сателитни данни. Скоро в украинското медийно пространство изтече видео, заснето от руски войник. Въпреки че то е заснето отдалеч, в далечината ясно се виждат силуети на горящи хеликоптери. Според коментарите на войниците, които са снимали видеото, е имало най-малко 5 горящи машини: Ми-8 и Ми-24 пред тях, а Ка-52 отляво. Освен това камерата улови и съоръженията вдясно, които също горяха ярко. Войниците казаха още, че противовъздушната отбрана не е успяла да прихване никоя от ракетите. Скоро боеприпасите на хеликоптерите започнаха да детонират и войниците избягаха. Като се има предвид, че някои хеликоптери стояха твърде близо един до друг, детонацията на боеприпаси е причинила допълнителни загуби. Първоначално руски източници съобщиха, че съдейки по мащаба на разрушенията, украинците са изстреляли до 40 ракети. По-късно обаче публикуваха снимки на останките от ракетите и заключиха, че удара е извършен с ракети ATACMS. Има различни модели от тези ракети и имаше много спорове кой точно тип ще получат украинците. Всички очакваха, че САЩ ще осигурят класическата ракета с една бойна глава, която е предназначена да поразява отделни големи цели. Въпреки това, съдейки по останките, открити на летището, тази ракета е била с бойна глава с допълнителни боеприпаси, която съдържа стотици топки със стоманен корпус, пълни със запалителни снаряди. Украинският генерален щаб не отрече твърденията и публикува видео, на което се вижда как 3 системи HIMARS изстрелват ракети ATACMS в посока Бердянск. Фактът, че са били необходими само 3 ракети, за да се запали половината от летището, показва, че наистина е имало много запалителни снаряди. Освен това Белият дом официално потвърди, че САЩ са предоставили на Украйна ракети ATACMS, но тези с най-малък обсег от 165 км. Въпреки това, уникалната характеристика на този вариант с по-малък обсег е, че той съдържа почти 1000 запалителни елемента, докато версията с обсег 300 km има само 300. Така че за целите на този удар това е бил най-добрият модел за използване. Това, което прави цялата ситуация иронична, е, че руснаците оборудват летището в Бердянск специално, за да избегнат ударите с HIMARS. След като те бяха прогонени от Херсон, главното руско летище в Чаплинка стана изключително уязвимо и започна да понася последователни удари, поради което те бяха принудени да евакуират своите хеликоптери в Крим и Бердянск. След като летището в Бердянск бе напълно подготвено, то стана основната и най-безопасна база за авиацията на Запорожкия фронт. За съжаление на руснаците, на украинска територия вече няма безопасно място за тях. Това, което прави ситуацията още по-проблемна за руснаците е, че за разлика от ракетите Storm Shadow и Scalp, те няма начин да предвидят изстрелването на ракети ATACMS. Тъй като ракетите Storm Shadow са изстрелвани от въздуха, в момента, в който украинският Су-24 излита, руснаците разбират, че има възможност за удар. ATACMS се изстрелва от подвижни оператори, което прави проследяването практически невъзможно. Освен това ATACMS не е обикновена балистична ракета с изцяло предвидима траектория. Те са много маневрени и могат да имат сложни траектории, което прави прехващането на тези ракети много трудна задача. И украинските сили го доказаха същата сутрин за втори път, като нанесоха нов удар – този път целта стана летището в Луганск. Те публикуваха видео от изстрелването на 2 ракети, така че общо днес украинците са използвали 5 ракети ATACMS. И резултатите са доста впечатляващи. Според украинските специални сили, провели тази операция с името Dragonfly, тези 5 ракети са унищожили 9 хеликоптера от различен тип, множество единици специално оборудване на летищата, 1 ракетна установка за ПВО, 2 склада с боеприпаси, повече от 20 военнослужещи, в т.ч. ценни пилоти, а също така са повредили пистите, правейки ги временно неизползваеми от изтребители. Складът за боеприпаси в Бердянск продължи да детонира до 4 часа сутринта, докато складът за боеприпаси в Луганск продължи да детонира до 11 часа сутринта. Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви във вечерния си доклад, че ракетите ATACMS са се показали по отличен начин на бойното поле в Украйна.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Редактирано от новорегистриран3
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сателитна снимка на летището в Бердянск след удара с Атакмс-ите. Визуално доказани 63 унищожени машини. Направо им разказаха играта.

391624673_7168994653132658_4188843388269100791_n.jpg

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 11 минути, Warlord said:

Сателитна снимка на летището в Бердянск след удара с Атакмс-ите. Визуално доказани 63 унищожени машини. Направо им разказаха играта.

391624673_7168994653132658_4188843388269100791_n.jpg

Това не е Бердянск а Красногоровка до Авдеевка.Резултат от безумния руски щурм.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, resavsky said:

Това не е Бердянск а Красногоровка до Авдеевка.Резултат от безумния руски щурм.

Аз пък така се заладвах, че толкова са унищожили....Като в приказката за храбрият шивач. 7 с един удър. https://www.youtube.com/watch?v=9lakb8zKIvA

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поредна активност на ВСУ на левия бряг на Днепър:

На 7-18 октомври части от две украински морски бригади, вероятно с размер на рота, извършват настъпление през река Днепър на левия бряг на Херсонска област - Институт за изследване на войната (ИИВ)

Анализаторите отбелязват, че на геолокационни кадри от 18 октомври се вижда как ВСУ настъпва северно от Песчановка (на 14 км източно от Херсон и на 3 км от р. Днепър) и към Пойма (на 11 км източно от Херсон и на 4 км от р. Днепър).

Руски източници твърдят, че две украински "щурмови групи" са се приземили на източния бряг на Днепър и са пробили руската отбрана, като временно са окупирали цялата Пойма и позиции в северните покрайнини на Песчановка. Съобщава се също, че от 18 октомври руските войски контролират само южната част на Песчановка.

Руската страна е обезпокоена от продължаващата украинска активност на източния бряг на Херсонска област. Тази дейност се разглежда като част от потенциална по-голяма украинска операция.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/119662

Още един Су25 е дал фира.Аз.вече им загубих бройката но вероятно става въпрос за пресен случай от днес.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, resavsky said:

https://t.me/operativnoZSU/119662

Още един Су25 е дал фира.Аз.вече им загубих бройката но вероятно става въпрос за пресен случай от днес.

Аз вчера съобщих за четвъртият за седмицата. За този казват че е пети, значи е днешен, пресен :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Just now, scaner said:

Аз вчера съобщих за четвъртият за седмицата. За този казват че е пети, значи е днешен, пресен :)

Само за една седмица / и то неприключила/ загубиха пет самолета  и девет хеликоптера.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 40 минути, resavsky said:

Само за една седмица / и то неприключила/ загубиха пет самолета  и девет хеликоптера.

+ ненормално количество човешки жертви и огромен брой друга техника.

  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, resavsky said:

Това не е Бердянск а Красногоровка до Авдеевка.Резултат от безумния руски щурм.

Да, поправка - не от Бердянск, а от северния фланг на Авдиевка. Практически се приключи с руското настъпление там. Устроиха Вугледар 2.0 - безсмислено настъпление с чудовищни загуби и 0 метра напредък.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ситуацията в Украйна ще бъде подобна на тази в Израел: Русия няма да изчезне никъде - Франсис Фукуяма

Американският политолог, философ и писател казва в интервю за Радио Свобода, че връщането към границите от 1991 г. няма да унищожи Русия. "Няма да е като с Германия или Япония през 1945 г., когато тези страни бяха победени. Русия има ядрени оръжия, петрол, много ресурси. И Украйна, според мен, не може да унищожи Русия във военно отношение, както съюзниците унищожиха хитлеристка Германия". Но, разбира се, има и едно "но".....

🫵🏼 Единственият начин, по който Русия може да си тръгне от териториите, които окупира, е само чрез украинска победа.

👉🏼 Ако украинската контраофанзива е успешна и Крим бъде отрязан или деокупиран - това ще промени глобалните сметките на русия. Тогава Украйна сама ще реши какво да прави. Но в момента не виждам никаква основа за преговори.

👉🏼 Украйна може да се сблъска с факта, че не всички 100% от териториите могат да бъдат освободени. Тогава ще има примирение с идеята, че тази война може да отнеме много дълго време. Въпреки че днес никой не може да назове продължителността на войната.

👉🏼 Украинската победа няма да унищожи Московията. В смисъл, че Русия няма да изчезне никъде. Московията ще остане и най-вероятно ще остане доста мощна. Така че ситуацията в Украйна ще бъде нещо като ситуацията в Израел.

👉🏼 Ето защо членството в НАТО е толкова важно и единственото нещо, което може да спре руските опити за завладяване на Украйна в бъдеще. А Украйна ще трябва да разполага с достатъчно оръжия, за да се защитава в дългосрочен план, дори ако успее да освободи завзетите в момента територии.

👉🏼 Западът се притеснява от евентуалния колапс на москва - кой ще контролира ядрения арсенал? Той вече премина през тези страхове, когато СССР се разпадна. Това не доведе до конфликти или войни. Така че евентуалното разпадане на ерефия на няколко по-малки държави може да се случи съвсем мирно.

👉🏼 Русия се е превърнала във фашистка държава. Това е крайно националистически режим, който е централизирал цялата власт и е отрязал всички алтернативни центрове на властта.

👉🏼 А сега за важното "но" на разгрома на Русия: въпросът е дали военният елит, представителите на руските специални служби ще могат да тръгнат срещу режима. Резултатът ще бъде унижението на русия, под което очевидно авторът има предвид рестартирането на властта.

👉🏼 Силите, подкрепящи предоставянето на оръжие на Украйна, все още са силни. Но ако Тръмп бъде преизбран през 2024 г., това ще бъде катастрофа за всички. Това ще бъде катастрофа за Украйна. Той не желае да подкрепи Украйна, той е на страната на Русия. И в миналото е заплашвал, че ако бъде преизбран, ще изтегли САЩ от НАТО.

🫵🏼 Ако Русия излезе силна от този конфликт - всички страни около нея ще бъдат в опасност.
Путин фактически каза, че Северен Казахстан е наистина руска територия и те трябва да се притесняват за съдбата на рускоезичното население там... Грузия се управлява от проруски олигарх. И има много такива примери. В края на краищата една от основните задачи на Путин е да анулира всички събития в Европа след 1991 г. и да поеме под контрола на "новата руска империя" още бивши републики на СССР.

Нека добавим, че визионерският труд на Фукуяма нагледно показва как се променя общественото мнение на Запада по отношение на Украйна: те все повече започват да разбират ролята на украинската победа за цивилизования свят. Това е първо. Второ, Западът вече трябва да реши коя заплаха го плаши повече: ядреният ексхибиционист в Кремъл или разпадането на една ядрена държава.

https://t.me/Crimeanwind/45804

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Ситуацията в Украйна ще бъде подобна на тази в Израел: Русия няма да изчезне никъде - Франсис Фукуяма

Американският политолог, философ и писател казва в интервю за Радио Свобода, че връщането към границите от 1991 г. няма да унищожи Русия. "Няма да е като с Германия или Япония през 1945 г., когато тези страни бяха победени. Русия има ядрени оръжия, петрол, много ресурси. И Украйна, според мен, не може да унищожи Русия във военно отношение, както съюзниците унищожиха хитлеристка Германия". Но, разбира се, има и едно "но".....

🫵🏼 Единственият начин, по който Русия може да си тръгне от териториите, които окупира, е само чрез украинска победа.

👉🏼 Ако украинската контраофанзива е успешна и Крим бъде отрязан или деокупиран - това ще промени глобалните сметките на русия. Тогава Украйна сама ще реши какво да прави. Но в момента не виждам никаква основа за преговори.

👉🏼 Украйна може да се сблъска с факта, че не всички 100% от териториите могат да бъдат освободени. Тогава ще има примирение с идеята, че тази война може да отнеме много дълго време. Въпреки че днес никой не може да назове продължителността на войната.

👉🏼 Украинската победа няма да унищожи Московията. В смисъл, че Русия няма да изчезне никъде. Московията ще остане и най-вероятно ще остане доста мощна. Така че ситуацията в Украйна ще бъде нещо като ситуацията в Израел.

👉🏼 Ето защо членството в НАТО е толкова важно и единственото нещо, което може да спре руските опити за завладяване на Украйна в бъдеще. А Украйна ще трябва да разполага с достатъчно оръжия, за да се защитава в дългосрочен план, дори ако успее да освободи завзетите в момента територии.

👉🏼 Западът се притеснява от евентуалния колапс на москва - кой ще контролира ядрения арсенал? Той вече премина през тези страхове, когато СССР се разпадна. Това не доведе до конфликти или войни. Така че евентуалното разпадане на ерефия на няколко по-малки държави може да се случи съвсем мирно.

👉🏼 Русия се е превърнала във фашистка държава. Това е крайно националистически режим, който е централизирал цялата власт и е отрязал всички алтернативни центрове на властта.

👉🏼 А сега за важното "но" на разгрома на Русия: въпросът е дали военният елит, представителите на руските специални служби ще могат да тръгнат срещу режима. Резултатът ще бъде унижението на русия, под което очевидно авторът има предвид рестартирането на властта.

👉🏼 Силите, подкрепящи предоставянето на оръжие на Украйна, все още са силни. Но ако Тръмп бъде преизбран през 2024 г., това ще бъде катастрофа за всички. Това ще бъде катастрофа за Украйна. Той не желае да подкрепи Украйна, той е на страната на Русия. И в миналото е заплашвал, че ако бъде преизбран, ще изтегли САЩ от НАТО.

🫵🏼 Ако Русия излезе силна от този конфликт - всички страни около нея ще бъдат в опасност.
Путин фактически каза, че Северен Казахстан е наистина руска територия и те трябва да се притесняват за съдбата на рускоезичното население там... Грузия се управлява от проруски олигарх. И има много такива примери. В края на краищата една от основните задачи на Путин е да анулира всички събития в Европа след 1991 г. и да поеме под контрола на "новата руска империя" още бивши републики на СССР.

Нека добавим, че визионерският труд на Фукуяма нагледно показва как се променя общественото мнение на Запада по отношение на Украйна: те все повече започват да разбират ролята на украинската победа за цивилизования свят. Това е първо. Второ, Западът вече трябва да реши коя заплаха го плаши повече: ядреният ексхибиционист в Кремъл или разпадането на една ядрена държава.

https://t.me/Crimeanwind/45804

РФ ще се разпадне не Русия....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами че то и Германия и Япония не са изчезнали никъде, там са си ;) не е нужно и Русия да изчезва, нужно е просто като при първите две - да си свали режима и да си плати за престъпленията.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кулеба обяви нови и постоянни доставки на ракети ATACMS за Украйна

Украинският външен министър Дмитрий Кулеба каза, че САЩ ще доставят на Украйна повече ракети
с голям обсег ATACMS и ще го правят постоянно.

Според ръководителя на украинското външно министерство това е пряк резултат от договореностите
между президентите Владимир Зеленски и Джо Байдън, постигнати във Вашингтон по време на личната
им среща в края на септември.

„Ако четете между редовете речта на президента Зеленски след срещата с Байдън, от нея може да се
разбере, че е взето много важно решение... Затова благодарим на Съединените щати за изпълнението на
договореностите и за укрепването на нашата огнева мощ, “, каза Кулеба.

Той също така се надява, че в бъдеще Украйна ще получи ракети ATACMS, способни да поразяват цели
на разстояние до 300 километра.

От Белия дом потвърдиха, че САЩ „наскоро“ са предоставили на Украйна ракети ATACMS, способни да
нанасят удари на разстояние до 165 километра.

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2023/10/19/7424848/

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Warlord said:

Да, поправка - не от Бердянск, а от северния фланг на Авдиевка. Практически се приключи с руското настъпление там. Устроиха Вугледар 2.0 - безсмислено настъпление с чудовищни загуби и 0 метра напредък.

Така е, когато пробват да настъпват при паритет на силите. Даже бяха докарали няколко бройки БТР-90, за да ги изпробват. Което означава, че наближава края на запасите от БТР-и от съветско време и ще трябва да започнат скоро производството на нови, за да задоволят нуждите на фронта. 

Реалистично съм настроен, че ще успеят само частично и ще трябва да търсят "помощ от приятел". 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
2023. okt. 19.

В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 602 от руската инвазия. Днес има много добри новини от района на Херсон. Тук украинските сили проведоха серия от настъпателни операции и установиха плацдарм на източния бряг на реката. Преди това двете основни зони на сблъсъци бяха близо до Антонивския мост, където украинците са установили мощна опорна точка и извършват набези към Олешки, както и близо до Козачи Лахери, където украинците проведоха продължителен набег срещу селото и плениха командир на руски батальон. Днешната атака беше още по-мощна и доведе до освобождаването на 2 села за един ден. Но решаващата роля за успеха на тази операция беше планирането и подготовката. Първо, украинците по някакъв начин трябваше да изтласкат руснаците от острова пред Приднепровске. Тъй като руснаците спряха да атакуват украинското предмостие под Антонивския мост след катастрофалните си контраатаки, украинците получиха повече свобода на движение на островите и започнаха да разширяват контрола над региона. Новоспечелените територии позволиха на украинците да се сблъскат с противниковите сили на островите и да започнат да ги отблъскват от външните краища. Когато украинците започнаха да извършват нападения на Олешки, руснаците станаха твърде притеснени за стабилността на този регион, поради което силите им на острова започнаха да страдат и постепенно се оттеглиха. След като украинските сили установиха, че руският контрол над региона е слаб, те започнаха втората фаза на операцията – съсредоточени удари с артилерия и дронове. Украинските бойци пуснаха десетки геолокирани видеоклипове на ударите през последната седмица и въз основа на наличната информация една от основните цели явно са станали наблюдателните постове. Украински дронове удрят множество камери по линията на съприкосновение, за да усложнят наблюдението и да увеличат времето за реакция при бъдещи атаки. Нещо повече, украинците откриха антени за радиокомуникация и също ги унищожиха, правейки комуникацията на големи разстояния невъзможна и разпокъсвайки вражеските сили поради невъзможността за синхрон. След това украинците атакуваха най-големия враг на пехотата – вражеската артилерия. Бойни кадри от региона разкриха, че руснаците разполагат с много гаубици с малък обсег там, както и с по-мощни ракетни системи по-назад в тила. Артилерията със среден и голям обсег е унищожена в координация с разчетите на HIMARS. Последният етап от подготовката за атаката беше унищожаването на концентрациите на вражески сили. Видеозаписите показват, че украинците преследват не само големи камиони, но и всякакви малки превозни средства, движещи се по линията на съприкосновение. Боец от 24-та щурмова бригада съобщи, че една от целите е бил камион с пехота, в резултат на което около 20 руски войници са били убити на място. Накрая украинците проведоха амфибийна операция, акостираха на острова и го прочистиха напълно от руските войски. Изглежда, че поради проблемите с комуникацията руските командири не са осъзнали случващото се навреме и не са предприели никакви мерки за защита на източния бряг. Украинците прекосиха малката река между острова и източния бряг и нападнаха едновременно 2 села: Пищанивка и Пойма. И докато Пойма е много малко селище близо до жп гара, Пищанивка е с площ около 1 км на 1,5 км. По-късно руски източници съобщиха, че украинците са атакували източния бряг, превзели са 2 села и така са завоювали плацдарм. Руски анализатори смятат, че унищожаването на руски хеликоптери онзи ден в Бердянск служи като възпиращ фактор за преместването на авиацията по-близо до линията на съприкосновение и с малко хеликоптери наблизо руснаците не са в състояние да използват такава широко и агресивно, за да изтласкат украинците. Засега руснаците признават, че украинците държат плътна защита, докато собствените им сили са в пълен безпорядък. Междувременно и руски анализатори започнаха да алармират, че украинците готвят допълнителна атака от север. Техни източници твърдят, че има повишена концентрация на украински сили малко на север и спекулират, че следващата атака може да е насочена към Кринки или Козачи Лахери и ако тази атака е успешна, руснаците вероятно ще трябва да се оттеглят от Пидстепне и да оставят поне 10 км от фронта напълно оголен. Освен това техни източници съобщиха, че украинците разполагат с необичайно голям брой понтонни мостове и мобилни машини за изграждане на мостове, опасявайки се, че украинците се готвят да проведат мащабна офанзива. Засега руските прогнози за украинската офанзива изглеждат оптимистични, но тепърва ще видим как ще се развият нещата тук.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже не знам в коя тема да го постна, а е пряко свързано със случващото се в Украйна, го слагам моето мнение тук.

Вече отиваме към втората година на тридневната война на путлер. Руснаците все по-ясно затъват и не са се научили на нищо. Настъплението срещу най-добре укрепената част от донбаския фронт край Авдеевка ясно го показа. Дадоха почти две бригади народ и техника жертви... за едното нищо. На домашния фронт положението не е по-добро, започва тоталната милитаризация на икономиката, докато инфлацията расте ли расте.

На фона на всичко това виждаме, че и Запада се клати по демографски и икономически причини и произтичащите от това политически слабости, т.е. нищо ново от преди или след 24.02.2022. Ако забелязвате активизацията на сърбите и персите/арабите почти съвпада с руското настъпление при Авдеевка и срещата на върха в Китай. Което означава, че има някаква тайна координация между Москва и Пекин, а Белград и Техеран също са въвлечени и нещо им е обещано при победа на Русия и Китай.

Сърбия и Иран имат много общо като похвати - и едните и другите имат цяло съзвездие от проксита, чрез които дестабилизират успешно Западните Балкани и Близкия изток. Т.е. сърбите и персите са активизирани в подкрепа на руснаците, а китайците знаят много добре за случващото се, ако не и да са сивите кардинали в сянка.

Обаче сърбите се представиха на ниво и затова сега им предстои да зимуват на студено, ако в Москва решат да ги накажат за провала в Северно Косово. https://www.dnes.bg/balkani/2023/10/19/v-belgrad-skochiha-sofiia-shte-si-pylni-djoba-sys-srybski-pari.586402 А покрай тях и северните фироми. https://plusinfo.mk/gra-anite-e-go-platat-molkot-na-kovachevski-za-razlika-od-srbi-a-makedoni-a-ne-reagira-na-tranzitnata-taksa-za-gasot-shto-a-nametna-bugari-a/

Струва ми се, че това с газта е само началото и в близко време ще има още по-голям ангажимент на България спрямо Сърбия и нейните проксита, защото в региона явно само ние можем и знаем как. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/119754

Кадрите са от днес при Авдеевка. Още 10 унищожени руски бронирани машини. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...