Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 21 минути, vandu said:

Моето мнение е че ВСУ ще опитат нещо преди изборите за да подкопаят доверието на руснаците в Путин.

Някак трябва да изтрезнеят или събудят мужиките от ВЕЛИКАЯ НЕПОБЕДИМАЯ РОССИЯ сън....😎

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Вероятно с удари по цели около Курск, Белгород и Смоленски, евентуално още едно счупване на кримския мост.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, Warlord said:

Вероятно с удари по цели около Курск, Белгород и Смоленски, евентуално още едно счупване на кримския мост.

Ростов също не е далеч но основния таргит ще си бъде Моста.Ако се стигне до унищожаването му преди изборите ще бъде страшен удар за Путин.Символичен крах за цялата му политика.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още кораби ще потънат също така, както и още самолети ще паднат до тогава. Проблемът е, че едва ли нещо от това ще впечатли особено непукистката вата. Допускам, че дори изборите им да бяха истински пак щяха да си изберат същото диктаторче. Там положението е просто безнадеждно.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, resavsky said:

Ростов също не е далеч но основния таргит ще си бъде Моста.Ако се стигне до унищожаването му преди изборите ще бъде страшен удар за Путин.

Моста няма как да бъде разрушен. Може да го обстрелват и да взривяват разни неща на него, да спират движението за изестно време, но да го унищожат едва ли ще могат. Все едно да кажеш, че ще унищожиш магистрала Тракия с ракети. Ще пострада, но след ремонт ще бъде отново в експлоатация.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 31.12.2023 г. at 16:41, Skubi said:

Веднъж сбъркай бре. Напиши Кримският мост е РАЗРУШЕН! Поне за малко да се зарадва човек....🤣:Mauridia_21:

Аз имам едно предчувствие, че украинците пазят разрушаването на Кримския мост за предизборната кампания в Русия през март.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, vandu said:

Моето мнение е че ВСУ ще опитат нещо преди изборите за да подкопаят доверието на руснаците в Путин.

Най-интересно ще бъде ако Путин тръгне из Русия на предизборна обиколка и някоя украинска ракета го убие публично, представи си само тогава какви непредвидими избори предстоят😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, skorpion1980 said:

Най-интересно ще бъде ако Путин тръгне из Русия на предизборна обиколка и някоя украинска ракета го убие публично, представи си само тогава какви непредвидими избори предстоят😁😁😁

Със сигурност ще прати някой двойник. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

Моста няма как да бъде разрушен. Може да го обстрелват и да взривяват разни неща на него, да спират движението за изестно време, но да го унищожат едва ли ще могат. Все едно да кажеш, че ще унищожиш магистрала Тракия с ракети. Ще пострада, но след ремонт ще бъде отново в експлоатация.

Страданието е важно....Колкото се може по голямо и дълго да е....Докато стигне до тази точка, че няма смисъл или пари да го възтановят....

Не случайно плануват/според мен строят вече/ тунел под морето....😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
2024. jan. 2.

В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 677 от руската инвазия. Днес ще направим кратък разбор на руските атаки срещу Украйна през първите часове на новата година. Рано сутринта на 1-ви януари руските сили извършиха поредица от атаки с дронове и ракети срещу множество украински градове, сред които Киев, Лвов и Одеса. Съобщава се за унищожени 87 ирански дрона камикадзе "Шахед", но разбира се отново има щети, включително със загинали цивилни жители в резултат от атаките и падането на отломки от унищожените дронове и ракети. Още по-сериозна беше атаката през изминалата нощ, която стартира отново с атака с дронове срещу различни градове на страната, като този път бяха свалени общо 35 от иранските машини. Днес сутринта атаката продължи с изстрелване на крилати ракети Х-55, Х-555, Х-101, Калибър и дори ракети Кинжал, за които ще говорим детайлно малко по-късно. Украинската противовъздушна отбрана свали общо 72 от 99 изстреляни ракети. Кметът на Киев Виталий Кличко съобщи за трима загинали и стотици ранени. Най-малко 16 души са пострадали при пожар в жилищен блок уцелен от отломка, като 15 от тях са откарани в болница. Има и още ранени на територията на жилищните квартали на украинската столица, чийто брой се уточнява. Няколко квартала са без ток и вода. Мишена на днешната атака стана отново и Харков. Към момента се знае за една загинала жена. По предварителни данни над 50 души са ранени, много от тях деца, настанени са в болница, а мнозина са в тежко състояние. Както споменахме по-рано в днешната атака срещу Киев бяха изстреляни 10 ракети Кинжал и всичките бяха свалени успешно, въпреки дългогодишните твърдения на руснаците, че няма система, която да може да се справи с тях. Това е най-масираното използване на този модел до момента, но както отбелязаха украински анализатори, интересен въпрос буди бройката. Защо 10, а не 12, след като една ескадрила Миг-31К е от 12 самолета, които могат да носят 12 ракети. Припомняме, че през декември 2022-ра година в Беларус беше регистриран пожар на двигател на един такъв самолет, а през 2023 годна още една такава машина беше евакуирана също от Беларус за ремонт. Първият така и не е излезнал от ремонт до ден днешен, а втория редовно страда от прегряване на двигателя, което пречи да бъде използван за бойни мисии. Тоест реалната бройка работещи такива самолети е 10 и днешната атака с изстреляни 10 ракети потвърждава тази информация. Миг 31 са на производство от 1975-та до 1994-та, което означава, че най-новия е на 29 години. След прекратяването на производството им, серийното производство на двигатели също се свива и в днешни дни руския военно-промишлен комплекс може само да поддържа и ремонтира Миг-31 и неговите компонентни, като броя на резервните части на склад болезнено намалява. Особено в контекста на летателната активност на тези самолети през последните 2 години.

 
 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Аз имам едно предчувствие, че украинците пазят разрушаването на Кримския мост за предизборната кампания в Русия през март.

Вървят слухове, че първите F-16 вече са в Украйна. Пионтковски например смята, че те са участвали в потопяването на последния руски кораб. С тях американските и европейските ракети, които дават на Украйна, са много по-ефективни. Следващата цел е мостът, който ще хвърчи необратимо.

За натовските стандарти тези самолети са вече остарели и можеха да дадат 100-200 на Украйна, като се има предвид, че в натовските държави има около 5-6 хиляди от тях. Тогава украинската атака и защита би изглеждала много по-различно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 минути, Incorrectus said:

 

За натовските стандарти тези самолети са вече остарели и можеха да дадат 100-200 на Украйна, като се има предвид, че в натовските държави има около 5-6 хиляди от тях. Тогава украинската атака и защита би изглеждала много по-различно.

Украинците нямат толкова кадри,че да обслужват толкова самолети .Нито пилоти,нито обслужващ персонал а вероятно и сигурни летища. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Със сигурност ще прати някой двойник. 

При атентат срещу двойника и нова публична поява би издал използването на двойници, стига разбира се наистина да има такова. Съответно рейнингът му ще падне ако такова нещо се разкрие публично.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 21 минути, skorpion1980 said:

При атентат срещу двойника и нова публична поява би издал използването на двойници, стига разбира се наистина да има такова. Съответно рейнингът му ще падне ако такова нещо се разкрие публично.

Няма да го разкрият никога.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При убийство на Путин отпада дефакто обещанието му към Израел да не убива Зеленски, за което се говореше още в началото на 2022 г. Съответно убийството на Зеленски става реципрочния отговор.

 

Путин обещал на бившия израелски премиер да не убива Зеленски

Бившият израелски премиер Нафтали Бенет разказа в интервю за израелската телевизия "Канал 12", че малко след началото на военните действия в Украйна Владимир Путин му е обещал да не убива украинския президент Володимир Зеленски, пише в. "Джерузалем пост", цитиран от БТА.

По време на интервюто, продължило близо пет часа, Бенет сподели подробности от добре известното си пътуване до Москва, което той направи в началото на март 2022 година, малко след началото на руската инвазия в Украйна. Тогава израелският лидер се опита да посредничи за постигането на мирно споразумение между Русия и Украйна.

Въпреки че не успя да помогне за прекратяването на военните действия, Бенет е получил обещание от страна на Путин, че Зеленски, който по това време се укриваше в таен бункер, няма да бъде убит.

Бенет директно е попитал руския президент: "Възнамерявате ли да убиете Зеленски?", на което Путин отговорил: "Няма да убивам Зеленски". "Трябва да знам, че ми давате думата си", продължил тогавашният израелски премиер. "Уверявам Ви", отвърнал Путин. "Сигурен ли сте", попитал Бенет. "Сто процента", категоричен бил руският държавен глава.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, makebulgar said:

При убийство на Путин отпада дефакто обещанието му към Израел да не убива Зеленски, за което се говореше още в началото на 2022 г. Съответно убийството на Зеленски става реципрочния отговор.

 

Путин обещал на бившия израелски премиер да не убива Зеленски

Бившият израелски премиер Нафтали Бенет разказа в интервю за израелската телевизия "Канал 12", че малко след началото на военните действия в Украйна Владимир Путин му е обещал да не убива украинския президент Володимир Зеленски, пише в. "Джерузалем пост", цитиран от БТА.

По време на интервюто, продължило близо пет часа, Бенет сподели подробности от добре известното си пътуване до Москва, което той направи в началото на март 2022 година, малко след началото на руската инвазия в Украйна. Тогава израелският лидер се опита да посредничи за постигането на мирно споразумение между Русия и Украйна.

Въпреки че не успя да помогне за прекратяването на военните действия, Бенет е получил обещание от страна на Путин, че Зеленски, който по това време се укриваше в таен бункер, няма да бъде убит.

Бенет директно е попитал руския президент: "Възнамерявате ли да убиете Зеленски?", на което Путин отговорил: "Няма да убивам Зеленски". "Трябва да знам, че ми давате думата си", продължил тогавашният израелски премиер. "Уверявам Ви", отвърнал Путин. "Сигурен ли сте", попитал Бенет. "Сто процента", категоричен бил руският държавен глава.

Блудкава работа.Тогова се смяташе,че Киев ще падне до часове и затова Путин е бил толкова ларж.Ако разбира се историята е била реална.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, makebulgar said:

При убийство на Путин отпада дефакто обещанието му към Израел да не убива Зеленски, за което се говореше още в началото на 2022 г. Съответно убийството на Зеленски става реципрочния отговор.

 

Путин обещал на бившия израелски премиер да не убива Зеленски

Бившият израелски премиер Нафтали Бенет разказа в интервю за израелската телевизия "Канал 12", че малко след началото на военните действия в Украйна Владимир Путин му е обещал да не убива украинския президент Володимир Зеленски, пише в. "Джерузалем пост", цитиран от БТА.

По време на интервюто, продължило близо пет часа, Бенет сподели подробности от добре известното си пътуване до Москва, което той направи в началото на март 2022 година, малко след началото на руската инвазия в Украйна. Тогава израелският лидер се опита да посредничи за постигането на мирно споразумение между Русия и Украйна.

Въпреки че не успя да помогне за прекратяването на военните действия, Бенет е получил обещание от страна на Путин, че Зеленски, който по това време се укриваше в таен бункер, няма да бъде убит.

Бенет директно е попитал руския президент: "Възнамерявате ли да убиете Зеленски?", на което Путин отговорил: "Няма да убивам Зеленски". "Трябва да знам, че ми давате думата си", продължил тогавашният израелски премиер. "Уверявам Ви", отвърнал Путин. "Сигурен ли сте", попитал Бенет. "Сто процента", категоричен бил руският държавен глава.

Доверието(и уважението) към руснаците деградира прогресивно от две десетилетия. В момента думата на Путин струва по-малко от пичи косъм от плъх. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, makebulgar said:

При убийство на Путин отпада дефакто обещанието му към Израел да не убива Зеленски, за което се говореше още в началото на 2022 г. Съответно убийството на Зеленски става реципрочния отговор.

 

Путин обещал на бившия израелски премиер да не убива Зеленски

Бившият израелски премиер Нафтали Бенет разказа в интервю за израелската телевизия "Канал 12", че малко след началото на военните действия в Украйна Владимир Путин му е обещал да не убива украинския президент Володимир Зеленски, пише в. "Джерузалем пост", цитиран от БТА.

По време на интервюто, продължило близо пет часа, Бенет сподели подробности от добре известното си пътуване до Москва, което той направи в началото на март 2022 година, малко след началото на руската инвазия в Украйна. Тогава израелският лидер се опита да посредничи за постигането на мирно споразумение между Русия и Украйна.

Въпреки че не успя да помогне за прекратяването на военните действия, Бенет е получил обещание от страна на Путин, че Зеленски, който по това време се укриваше в таен бункер, няма да бъде убит.

Бенет директно е попитал руския президент: "Възнамерявате ли да убиете Зеленски?", на което Путин отговорил: "Няма да убивам Зеленски". "Трябва да знам, че ми давате думата си", продължил тогавашният израелски премиер. "Уверявам Ви", отвърнал Путин. "Сигурен ли сте", попитал Бенет. "Сто процента", категоричен бил руският държавен глава.

При Украйна кой ще бъде президент няма особено значение в тази ситуация. А и там го няма този култ към бащицата. В Русия е обратното, там ако Путин умре, службите ще бъдат сварени неподготвени поради липсата на публична фигура, която да го смени без да променя нищо и имаща нужния вътрешен и международен авторитет.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Тази нощ е имало много силни експлозии в и около пристанището на Севастопол. Тепърва ще се изяснява какво точно е станало. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Териториалните промени в резултат на неуспешната украинска контраофанзива през 2023 г. според френския OSINT ресурс Guerre d'Ukraine - 523 km² за ВСУ (жълто) и 587 km² за окупаторите (синьо). На картата не е показан плацдармът при Кринки, но и той не изменя особено картината. Все пак ВСУ постигнаха и някои успехи - нанесоха в пъти по-големи поражения на противника в жива сила и техника, както и взеха решителен превес над руското ПВО и ЧФ в района на Крим, който скоро може да се окаже изолиран и практически под обсада.

416107791_320143990982473_8253640837649379440_n.jpg

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И нещо интересно около падналите в Украйна кинжали - оказва се, че 77 от компонентите в тях са американски (или 81% от всичките компоненти в ракетата, които са произведени в чужбина).

415179760_317337024596503_6393185830471582671_n.jpg

  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 45 минути, Warlord said:

И нещо интересно около падналите в Украйна кинжали - оказва се, че 77 от компонентите в тях са американски (или 81% от всичките компоненти в ракетата, които са произведени в чужбина).

415179760_317337024596503_6393185830471582671_n.jpg

Като цяло Кинжалите се оказаха книжен тигър.Имаше много високи очаквания към тях които те не оправдаха.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...